użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców jagodowych » Ceny porzeczki czarnej w 2011 r.
icon1.gif  Ceny porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59269] nie, 05 czerwiec 2011 15:19 Przejdź do następnej wiadomości
cyberek jest aktualnie niedostępny cyberek
Maniak
Witam,jak koledzy i koleżanki spodziewacie się cen porzeczki w sezonie 2011???

[Uaktualnione dnia: wto, 31 styczeń 2012 11:42] przez Moderatora

Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59301 (odpowiedź na #59269) ] nie, 05 czerwiec 2011 22:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Robert jest aktualnie niedostępny Robert
Początkujący
skoro Guru prognozowania i szacunków zbiorów mówi, że zamiast 120 będzie 70 rozsądną ceną byłoby 3,50 ... lecz zbyt mało graczy na rynku naszym jest - więc moja prognoza - wobec tak wielkiego nieurodzaju 2,20 ??? trochę smutne ... co sądzicie o sprzedaży zbiorów na tzw, zachód ? kwestia logistyki opakowań, ale da się rozwiązać ... zapytajcie p.Błockiego gdzie sprzedaje towar Wink
transport kosztuje ok. 40 groszy do kilograma w jakikolwiek zakątek Europy ........ polecam
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59305 (odpowiedź na #59269) ] nie, 05 czerwiec 2011 22:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mentor3 jest aktualnie niedostępny mentor3
Nowy
znowu robicie wode na młyn handlarzom,porzeczki wogole jest malo jeżeli nie teraz to kiedy?zamknijcie sie z glopimi prognozami rynek zweryfikuje cene,,moim zdaniem czarna na 100 procent po 6 zobaczycie
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59335 (odpowiedź na #59305) ] pon, 06 czerwiec 2011 11:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tpilka jest aktualnie niedostępny tpilka
Początkujący
mentor3 napisał(a) dnia nie, 05 czerwiec 2011 10:27

znowu robicie wode na młyn handlarzom,porzeczki wogole jest malo jeżeli nie teraz to kiedy?zamknijcie sie z glopimi prognozami rynek zweryfikuje cene,,moim zdaniem czarna na 100 procent po 6 zobaczycie

Popieram kolegę - mniej mówić, a jeżeli już to z sensem
2,2 ?!!!! Bez komentarza ...
Po tyle to ziemniaki się teraz sprzedaje ... O porównaniu nakładów i wydajności w porzeczce i ziemniaku nawet nie będę mówił....
Koledzy, trochę poczucia wartości dla własnej pracy ...
Dla tak kiepskiego roku to te 6 PLN nie jest niczym wygórowanym.

[Uaktualnione dnia: pon, 06 czerwiec 2011 11:55]

Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59355 (odpowiedź na #59269) ] pon, 06 czerwiec 2011 15:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Robert jest aktualnie niedostępny Robert
Początkujący
Spokojnie Panowie i Panie ... to nie jest koncert życzeń
Rynek skupowy porzeczki czarnej jest bardzo ustabilizowany. Nikt już nie puszcza "psów gończych" za towarem w teren, więc szaleństwa żadnego bym się nie spodziewał. Przetwórnie podzieliły się terenem, nikt nikomu w drogę nie wchodzi ... i niestety musimy to przyjąć jako niewygodny fakt. Przykro mi to mówić - tez jestem producentem. Udało mi się sprzedać po 5.80 za kilo - kiedy był jeszcze u nas bałagan ... teraz naprawdę się wszystko ustabilizowało i policzyło i moim zdaniem nie ma na co liczyć.
Obym się mylił ....
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59361 (odpowiedź na #59269) ] pon, 06 czerwiec 2011 18:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
BenMisio jest aktualnie niedostępny BenMisio
Nowy
Każdy wie że porzeczek czarnych będzie mniej niż w tamtnym więc cena porzeczki morze być wysoka ale nie musi...

Koledzy sadownicy cena powyrzej 2 zł jest najgorszą ceną jaką mogą zaoferować przetwornie gdyż dużo ludzi nasadzi plantacje i znów wrócą czasy 30 groszy..... A to jest najgorsze

A tak pozatym nie zgodze się z kolegą że nie ma goniców na porzeczke pochodze z okolic siemiatycz podlaskie i powiem wam że tutejszy ok i orlemans ponikuja dostalem juz telefony o stanie i ilosci mojejporzeczek od ich kierownictwa

A tak wogóle cena napewno bedzie okolo 3 złotych wyjdziemy na tych zbiorach jak w tamtym roku ani gorzej ani lepiej

Sorka za ortografie

Michał
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59403 (odpowiedź na #59269) ] wto, 07 czerwiec 2011 08:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazimierz jest aktualnie niedostępny Kazimierz
Maniak
Witam.Skoro agrest jest 2razy droższy to i porzeczka powinna być po 4-4,5zł.Przypomnę że koszt wyprodukowania 1kg wynosi ok.2zł wliczając w to koszt założenia plantacji,pielęgnacji amortyzacja ciągnika,opryskiwacza,kombajnu,kosiarki,glebogryzarki itp.plus amortyzacja budynków gospodarczych.
Pozdrawiam.
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59404 (odpowiedź na #59269) ] wto, 07 czerwiec 2011 09:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
metys jest aktualnie niedostępny metys
Początkujący
tym bardziej że w tym roku jest o połowe mniej
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59406 (odpowiedź na #59269) ] wto, 07 czerwiec 2011 09:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Greyowl jest aktualnie niedostępny Greyowl
Początkujący
Witam wszystkich, kolego Kazimierzu a gdzie masz ten agrest 2x droższy? U mnie w tamtym roku był 2.20pln i wątpię żeby w tym roku był 4.40pln.
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59412 (odpowiedź na #59269) ] wto, 07 czerwiec 2011 12:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam, posiadam 20h porzeczki z czego 10 to stare odmiany jak titania czy ojebyn, przy cenie 2.5 i stratach wynikłych z przymrozków nie widzę możliwości zbioru tych owoców. Pozostałe 10h to tisel(bardzo zadbany) położony w bardzo korzystnym miejscu(wymroziło 50%) i myślę że to zbiorę.
Pytanie czy pozostali sadownicy posiadający starsze odmiany lub częściowo zaniedbane plantacje po przeliczeniu kosztów zdecydują się na zbiór?
Ważniejszą kwestią jest przyszła podaż owoców, sadownik po bardzo urodzajnym roku i cenie 2.5-3 zł zapewne dbałby o plantację, ale widząc stałe widełki cenowe niezależnie od podaży/urodzaju i po chłodnej kalkulacji miałby spore wątpliwości. Przy dzisiejszych cenach żywności i modzie na czereśnie sadzone pod dopłaty znalazłby coś mniej stresującego i nie musiałby się martwić o przymrozki czy wielkopąkowca.

[Uaktualnione dnia: wto, 07 czerwiec 2011 14:19]

Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59420 (odpowiedź na #59269) ] wto, 07 czerwiec 2011 14:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Greyowl jest aktualnie niedostępny Greyowl
Początkujący
No to sadzimy na drugi rok żarówki........ Shocked Laughing
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59426 (odpowiedź na #59420) ] wto, 07 czerwiec 2011 16:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
GrzegorzP napisał(a) dnia wto, 07 czerwiec 2011 02:49

No to sadzimy na drugi rok żarówki........ Shocked Laughing

Żarówki?To jakaś nowa odmiana czegoś,czy jakaś głęboka przenośnia lub skomplikowany żart Rolling Eyes Very Happy
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59427 (odpowiedź na #59269) ] wto, 07 czerwiec 2011 16:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ceną nie będę strzelał bo nie ma to najmniejszego sensu.Chciałbym jednak zauważyć kilka istotnych czynników które niewątpliwie będą miały wpływ na dużo wyższą cenę w obecnym sezonie.Pierwszy podstawowy ,znacznie mniejsze zbiory niż w roku ubiegłym.Kolejny to zero zapasów wszelkich koncentratów począwszyod jabłkowego skończywszy na porzeczce.Ostatni czynnik to brak zaplecza surowcowego w zachodniej częsci Polski.Zakłady z tych okolic będą musiały dobrze zawalczyć w tym roku żeby wyrwać surowiec z innych rejonów.Pewien duży zakład przetwórczy z Kujawsko-pomorskiego już nawet w tej chili zapowiada konkurencyjne ceny i zaprasza do współpracy w tym sezonie(dostałem maila z działu zaopatrzenia surowcowego).

[Uaktualnione dnia: wto, 07 czerwiec 2011 16:41]

Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59550 (odpowiedź na #59427) ] czw, 09 czerwiec 2011 16:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Radek1 jest aktualnie niedostępny Radek1
Początkujący
Wczoraj rozmawiałem z małym przetwórcą (przypomniał sobie mój numer po kilku latach). Chciał abym zadeklarował że jemu sprzedam. Ja wymijająco powiedziałem że porzeczka w tym roku będzie droga. On na to że "nie droższa od pieniędzy". Dalej mówił że kontrakty są podpisane i na całym świecie nikogo nieobchodzi że w Polsce porzeczki wymroziło, a Poskie zakłady muszą zdobyć porzeczkę za wszelką cenę bo inaczej zapłacą kary lub wylecą z rynku

[Uaktualnione dnia: czw, 09 czerwiec 2011 16:08]

Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59582 (odpowiedź na #59269) ] pią, 10 czerwiec 2011 14:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marcin0 jest aktualnie niedostępny Marcin0
Początkujący
Oni też "Muszą" kupić, co rokuje bardzo wyskokie ceny, bo gdzie to zrobią jeżeli ponad 70% europejskiej porzeczki jest produkowane w Polsce? Chiny wykładają na produkcję porzeczki, bo preferują bardziej opłacalne uprawy. Polska w ubiegłym sezonie dostarczyła 115 tys ton porzeczki czarnej, nowa zelandia zaledwie 6 tys ton, Stany też nie mają się czym pochwalić.
To jeżeli oni mają "kontrakty" to w ich interesie jest zaproponowanie godziwej ceny. Również wątpię żeby ich plany kończyły się na horyzoncie dwóch lat, jeżeli teraz dadzą cenę odbiegającą od zaistniałej sytuacji(mrozy) to za 2-4 lata skupią mniej niż teraz zakładają(zaniedbane plantacje + brak odnawianych)

[Uaktualnione dnia: pią, 10 czerwiec 2011 14:36]

Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59680 (odpowiedź na #59269) ] nie, 12 czerwiec 2011 16:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Dajcie spokój Wink Cena 6 zł za kg? Rok temu było 1,7-1,9. W tym roku pomimo dużych strat moim zdaniem cena nie przekroczy 3 zł. Wystarczy spojrzeć na agrest, jest go dużo mniej niż rok temu, a cena wcale nie jest bardzo wyższa od tej sprzed roku.
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59694 (odpowiedź na #59680) ] nie, 12 czerwiec 2011 20:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sadownik121 jest aktualnie niedostępny Sadownik121
Początkujący
Fragii napisał(a) dnia nie, 12 czerwiec 2011 04:16

Dajcie spokój Wink Cena 6 zł za kg? Rok temu było 1,7-1,9. W tym roku pomimo dużych strat moim zdaniem cena nie przekroczy 3 zł. Wystarczy spojrzeć na agrest, jest go dużo mniej niż rok temu, a cena wcale nie jest bardzo wyższa od tej sprzed roku.

Po co te demagogie Panie Fragii? rok temu start był w okolicach 1,7-1,9 ale tylko dzień czy dwa, sam pisał Pan o cenie 2.3 28 czerwca 2010 roku, dlaczego teraz Pan kłamie? średnia cena po której sprzedawałem to 2,4 a średnia cena skupu wynosiła około 2,2-2.3.

Pan chyba nie rozumie skali szkód spowodowanych przymrozkami, Przedstawiciele branży na konferencji w holandii twierdzą że cena minimalna skupu to 4 zł, tak twierdzą również przedstawiciele jednej z największych chłodni w wielkopolskim. Osobiście bardzo liczę na cenę sporo wyższą, bo na uprawach nie jest wesoło, aż nie chcę się oglądać krzaków.

Proponuje czytelnikom sprawdzić historie wiadomości tego Pana, to naganiacz, rok temu pisał że jego znajomi sadownicy się cieszą z 1.5. Pewnie to jakiś pośrednik, który nieuczciwością zarabia na chleb.
Wstyd Panie Fragii

[Uaktualnione dnia: nie, 12 czerwiec 2011 20:40]

Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59704 (odpowiedź na #59269) ] nie, 12 czerwiec 2011 23:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Sadownik121 - śmieszny jesteś no i przy okazji czytać nie umiesz. Radził bym wpierw nauczyć się czytać a dopiero później oczerniać. Po 1, 28 czerwca pisałem o cenie 2.30 ale w przypuszczeniach że cena 2.30 to dobra cena a nie że ja sprzedawałem po takiej. Po 2 gdybyś był taki "mądry" przeczytał byś post mój z 5 lipca że u mnie cena była na poziomie 1.7-1.9 a pierwszego dnia 1.50. Jeśli sprzedawałeś po cenie 2.30 to gratulacje dla Ciebie. Po 3, Naginacz? Człowieku zastanów się trochę. Piszesz o konferecjach w holandii?? Tutaj jest Polska. Po 4 rok temu sam się cieszyłem z ceny 1.50 bo jak na ilość towaru cena była dla mnie dokonała. I dużo sadowników u mnie się bardzo cieszyło z takiej. Po 5, na moich krzakach pewnie jest równie słabo co na Twoich, jednak bardzo spokojnie podchodzę do cen. Zajmuje się porzeczką wiele lat i wiem że ceny mogą być różne. Pisanie o cenie 4 zł jak dla mnie jest trochę na wyrost i nawet taka cena nie pokryła by moich strat bo towaru po prostu nie ma, jednak wszystko zweryfikowane będzie w lipcu. Po 6, oczerniając mnie pokazujesz na jakim poziomie Ty jesteś, (gdybyś umiał czytać pewnie byś zmienił zdanie), ale zapewne należysz do tych co pierwsi będą jęczeć i narzekać jeśli cena by wynosiła 2 zł. Już widzę te posty: "cena 2 zł? ale przecież na konferecji w holandii mówili że towaru nie ma", w Polce tylko coś takiego jest możliwe, itp itd. Podsumowując, zastanów się trochę i po co nakręcać wszystkich że cena będzie wysoka? Skoro pewności nie masz? A co będzie jak będzie niska? Masz gwarancje że cena będzie wyższa niż 4 zł? Później tylko wszyscy będą narzekać że ceny takie niskie a przecież miało być tak pięknie. Oczywiście chciałbym aby cena była jak najwyższa, tak jak pewnie każdy bo co innego miec dużo towaru i mniejsza cena, ale niepewność się pojawia kiedy towaru nie ma, ale po co się napalać i mydlić oczy? Laughing
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59709 (odpowiedź na #59704) ] pon, 13 czerwiec 2011 06:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Fragii napisał(a) dnia nie, 12 czerwiec 2011 11:31

Sadownik121 - śmieszny jesteś no i przy okazji czytać nie umiesz. Radził bym wpierw nauczyć się czytać a dopiero później oczerniać. Po 1, 28 czerwca pisałem o cenie 2.30 ale w przypuszczeniach że cena 2.30 to dobra cena a nie że ja sprzedawałem po takiej. Po 2 gdybyś był taki "mądry" przeczytał byś post mój z 5 lipca że u mnie cena była na poziomie 1.7-1.9 a pierwszego dnia 1.50. Jeśli sprzedawałeś po cenie 2.30 to gratulacje dla Ciebie. Po 3, Naginacz? Człowieku zastanów się trochę. Piszesz o konferecjach w holandii?? Tutaj jest Polska. Po 4 rok temu sam się cieszyłem z ceny 1.50 bo jak na ilość towaru cena była dla mnie dokonała. I dużo sadowników u mnie się bardzo cieszyło z takiej. Po 5, na moich krzakach pewnie jest równie słabo co na Twoich, jednak bardzo spokojnie podchodzę do cen. Zajmuje się porzeczką wiele lat i wiem że ceny mogą być różne. Pisanie o cenie 4 zł jak dla mnie jest trochę na wyrost i nawet taka cena nie pokryła by moich strat bo towaru po prostu nie ma, jednak wszystko zweryfikowane będzie w lipcu. Po 6, oczerniając mnie pokazujesz na jakim poziomie Ty jesteś, (gdybyś umiał czytać pewnie byś zmienił zdanie), ale zapewne należysz do tych co pierwsi będą jęczeć i narzekać jeśli cena by wynosiła 2 zł. Już widzę te posty: "cena 2 zł? ale przecież na konferecji w holandii mówili że towaru nie ma", w Polce tylko coś takiego jest możliwe, itp itd. Podsumowując, zastanów się trochę i po co nakręcać wszystkich że cena będzie wysoka? Skoro pewności nie masz? A co będzie jak będzie niska? Masz gwarancje że cena będzie wyższa niż 4 zł? Później tylko wszyscy będą narzekać że ceny takie niskie a przecież miało być tak pięknie. Oczywiście chciałbym aby cena była jak najwyższa, tak jak pewnie każdy bo co innego miec dużo towaru i mniejsza cena, ale niepewność się pojawia kiedy towaru nie ma, ale po co się napalać i mydlić oczy? Laughing

Hmmm...co to oznacza że tutaj jest Polska a nie Holandia?Czas najwyższy przejrzeć na oczy i porównać koszty produkcji w Polsce i tzw. Europie Zachodniej.Jedynie robocizna jest jeszcze na razie droższa w tych krajach ,reszta kosztów jest prawie identyczna,więc dlaczego od razu strofujesz Sadownika 121..Mój znajomy jeździ do Niemiec po ŚOR do sadu jabłoniowego,dlaczego?Bo są niewiele droższe niż w Polsce ,a niektóre w tej samej cenie.Koszty paliwa są równie wysokie w całej Europie...więc dlaczego od razu na dzien dobry nadstawiasz tyłek na kopanie w szczególności w tak trudnym sezonie.Biorąc pod uwagę fakt ile jest na krzakach towaru cena ok.4 zł jest jak najbardziej realna.W takiej sytuacji oprócz uwarunkowań rynkowych firmy przetwórcze będą musiały między sobą walczyć o surowiec,co przełoży się na wysoką cenę. Kolejna sprawa,jakie ty masz koszty produkcji skoro skakałeś z radości przy cenie 1.5 zł/kg. w ubiegłym roku?Zapytaj się chociażby Kazimierzajaki jest koszt wyprodukowania 1 kg. przy w miarę profesjonalnym podejściu do produkcji.Ceńcie ludzie swoją pracę i czas zakończyć myślenie że jest Polska i reszta Europy.

[Uaktualnione dnia: pon, 13 czerwiec 2011 07:20]

Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59717 (odpowiedź na #59709) ] pon, 13 czerwiec 2011 09:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
idallia jest aktualnie niedostępny idallia
Początkujący
Jak na razie same spekulacje a już wrze Smile
Co do porzeczki to wydaje mi się, że może być podobnie jak z czereśnią, niby jej nie ma a trudno po 8,9 zł sprzedać. Po 5 już łatwiej, ale to jest cena z początku sezonu w normalnym roku owocowania.. Mam nadzieję jednak, że będzie podobnie raczej do truskawki, jest jej dużo i cena dobra Smile
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59721 (odpowiedź na #59269) ] pon, 13 czerwiec 2011 10:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Co do ŚOR to sam sprowadzam z zagranicy bo polskie niestety jakościowo są bardzo słabe. Mówiąc że tutaj jest Polska bardziej chodziło mi o to że konferencja w Holandii będzie miała mały wpływ na cenę porzeczki w Polsce. Rok temu koszty u mnie były niskie, bo zbiór był bardzo wydajny, jak nigdy. W tym roku na pewno koszty produkcji 1kg będzie znacząco wyższy bo towaru nie ma. Ale nie rok temu. Poza tym tak jak pisałem, nie wiem jak inni sadownicy ale ja porzeczką zajmuje się wiele lat i jakoś moje uprawy są zdrowe i oddają niezłą ilość towaru, więc może niektórzy przesadzają z wydatkami dlatego niektórym tak drogo wychodzi produkcja. Profesjonalne podejście? Dla mnie najważniejsze aby jak najmniej wydać i mieć jak najlepsze porzeczki.

No i przy okazji, ja nie chce nikogo urazić ani oczernić. Po prostu nie lubię spekulacji na wyrost, bo jeśli cena będzie niższa to znów będzie super narzekania jak to w Polsce jest źle. Sam chciałbym aby cena była przyzwoita i sam uważam że w tym roku cena minimalna powinna być 4 zł, jednak takie spekulacje do niczego dobrego nie prowadzą.
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59724 (odpowiedź na #59717) ] pon, 13 czerwiec 2011 10:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
idallia napisał(a) dnia pon, 13 czerwiec 2011 09:04

Jak na razie same spekulacje a już wrze Smile
Co do porzeczki to wydaje mi się, że może być podobnie jak z czereśnią, niby jej nie ma a trudno po 8,9 zł sprzedać. Po 5 już łatwiej, ale to jest cena z początku sezonu w normalnym roku owocowania.. Mam nadzieję jednak, że będzie podobnie raczej do truskawki, jest jej dużo i cena dobra Smile

Z czereśnią jest zupełnie inna sytuacja,jest to owoc typowo deserowy i handel lokalny na giełdzie rządzi się swoimi prawami.Na tym rynku osiągnięcie wysokiej ceny w dużej mierze zależy od wrodzonej umiejętności sprzedaży Smile no i rzecz jasna od jakości towaru.
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59727 (odpowiedź na #59724) ] pon, 13 czerwiec 2011 12:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Fragii jak sprzedał Pan za 1,7-1,9 rok temu to zalecam szanowanie swojej pracy i zmianę odbiorcy.
Zachęcam również do zainteresowania się szerzej rynkiem porzeczki, bo widzę że najważniejsze dla Pana jest że sąsiad jest zadowolony, a Holandia wzbudza niepojęty dystans i niepewność. Co do największej i najważniejszej na świecie Konferencji dotyczącej porzeczki czarnej, nie jest istotne że odbyła się w Holandii, bo odbywa się ona po raz czwarty, za każdym razzem w innym Państwie, może za rok odbędzie się w Polsce, ale prawdopodobnie lokalizowana jest w regionach gdzie jest na nią bardzo duży rynek zbytu, co powiększa jej znaczenie. Ustalono tam cenę minimalną na poziomie 1 euro w polsce(inne ceny zostały ustalone dla różnych Państw, podano też ceny z poprzedniego sezonu np. w 2010r we francji skupowano ją po 1 euro), co potwierdził przedstawiciel chłodni w wielkopolskim wspominając ową konferencję w której być może uczestniczył.

Nie neguję tego że zajmuje się Pan porzeczką wiele lat, twierdzę natomiast że nie jest to Pana główne źródło utrzymania

Pozdrawiam.

[Uaktualnione dnia: pon, 13 czerwiec 2011 12:44]

Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59732 (odpowiedź na #59269) ] pon, 13 czerwiec 2011 13:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Mnie po prostu nie interesuje Holandia, tylko Polska. A co do konferencji i jej ustaleń, w lipcu przekonamy się jaka będzie cena. 1 euro? Obyś miał racje. Co do odbiorcy, to jestem jego stałym klientem. W latach 90 kiedy wszyscy się martwili gdzie sprzedać ja takowych problemów nie miałem. Kilka lat temu kiedy za porzeczkę płacono 50 gr ja sprzedawałem za 1 zł. Jeśli w tym roku, będziesz posiadł odbiorce który zapłaci więcej niż mój, bardzo chętnie przyjmę kontakt do tegoż odbiorcy. I jeśli chodzi o mój teren (mazowieckie) rok temu cena 1.90 było jedną z najwyższych.

Oczywiście że nie jest to jedyne źródło utrzymania, kiedyś było jednak po kilku bardzo kiepskich latach trzeba było iść do pracy.
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59769 (odpowiedź na #59269) ] pon, 13 czerwiec 2011 22:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazimierz jest aktualnie niedostępny Kazimierz
Maniak
PO 30 latach uprawy porzeczek nie uwierzę że za 1,5zł jest sens się tym tematym zajmować.
Pozdrawiam.
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59824 (odpowiedź na #59269) ] śro, 15 czerwiec 2011 16:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jabuszko77 jest aktualnie niedostępny jabuszko77
Początkujący
zastanawiam się nad posadzeniem 5ha czarnej porzeczki jakie odmiany byście mogli polacić
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59826 (odpowiedź na #59269) ] śro, 15 czerwiec 2011 17:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Wejdź w dział "Porzeczka" i zadaj w odpowiednim temacie pytanie Smile.Tutaj piszę się o sprawach ekonomicznych związanych z porzeczką (cena,opłacalność, etc.).

Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59827 (odpowiedź na #59769) ] śro, 15 czerwiec 2011 17:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Kazimierz napisał(a) dnia pon, 13 czerwiec 2011 10:07

PO 30 latach uprawy porzeczek nie uwierzę że za 1,5zł jest sens się tym tematym zajmować.
Pozdrawiam.

Oczywiście, przy 1,5zł trzeba mieć "książkowe" wydajności z ha rok w rok aby coś tam uciułać. Nie oszukujmy się mało kto takowe osiąga, gdyż na to składa się szereg czynników ,często nie zależnych od nas.
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59833 (odpowiedź na #59827) ] śro, 15 czerwiec 2011 19:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
zapomnieliście w założeniach zaznaczyć że robione one były do gospodarstwa z kombajnem i wszystkimi koniecznymi maszynami.
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59834 (odpowiedź na #59833) ] śro, 15 czerwiec 2011 21:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Sadownik121 napisał(a) dnia śro, 15 czerwiec 2011 07:19

zapomnieliście w założeniach zaznaczyć że robione one były do gospodarstwa z kombajnem i wszystkimi koniecznymi maszynami.

Zgadza się, wkradła się pewna nieścisłość Embarassed ,są to koszta ŚOR,podstawowych nawozów,maszyn (w tym kombajn) oczywiście własny.Pracy własnej nie wliczano w te koszta ,choć powinno się...
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59893 (odpowiedź na #59269) ] pią, 17 czerwiec 2011 11:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
z tego co wiem po sporych stratach przez mrozy to mysle ze nie powinna bys mniejsza niz 1 euro. pozdrawiam.
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #59997 (odpowiedź na #59269) ] nie, 19 czerwiec 2011 14:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
A jak cena kolorowej?
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #60044 (odpowiedź na #59997) ] pon, 20 czerwiec 2011 10:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
winko jest aktualnie niedostępny winko
Nowy
tak naprawdę to zapłacą ile będą chcieli, mam plantację w lubelskim gm. Piaski, mróz poczynił żadnych szkód i obawiam się, że w naszym regionie cena nie będzie wysoka
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #60056 (odpowiedź na #59269) ] pon, 20 czerwiec 2011 14:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rutek jest aktualnie niedostępny rutek
Nowy
Realna cena płacona przez zachodnich odbiorców będzie wynosiła 1.20 euro oby prognoza się sprawdziła
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #60059 (odpowiedź na #59269) ] pon, 20 czerwiec 2011 14:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Skup porzeczki ma ruszyć 4 lipca, co do ceny na razie wielka cisza. Jeśli na zachodzie 1,2 euro to u nas pewnie z połowa tego będzie
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #60071 (odpowiedź na #60059) ] pon, 20 czerwiec 2011 19:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
obawiam się że źle zrozumiałeś... nie za granicą tylko przez zagranicznego odbiorce, czyli żeby była możliwa konkurencja zakłady w polsce muszą zawalczyć o towar.

[Uaktualnione dnia: pon, 20 czerwiec 2011 20:00]

Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #60116 (odpowiedź na #59269) ] wto, 21 czerwiec 2011 13:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Zawalczyć jednak cena nie przekroczy 1,2 euro. Zakład również musi mieć zysk dla siebie i jeszcze inne czynniki typu koszty. Więc dla rolnika zostanie 0.6 E ale obym się mylił
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #60123 (odpowiedź na #59269) ] wto, 21 czerwiec 2011 15:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Spokojnie 3zł.zapłacą....
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #60124 (odpowiedź na #60123) ] wto, 21 czerwiec 2011 16:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
gdybanie gdybaniem, ale dzisiaj dzwoniłem do chłodni i przewidują start od 4 zł w zwyż, mam nadzieję że cena trochę wzrośnie bo nie będzie opłacało mi się zbierać z części mocniej zmrożonej.

do fragii: czytaj ze zrozumieniem, 1,2 euro to cena płacona przez zagranicznych odbiorców za owoce bezpośrednio od polskiego rolnika, z pola. Oczywiście bywa że chłodnie oferują trochę niższą cenę, ale nie o 50% tylko o 5-10%.
Odp: Cena porzeczki czarnej w 2011 r. [wiadomość #60130 (odpowiedź na #59269) ] wto, 21 czerwiec 2011 18:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
Jedno jest pewne :w tym roku możemy my wygrać wojnę nerwów, tak więc gdy otworzą skupy , trzeba ociągać się z kombajnowaniem jak najdłużej,chodzby nawet częśc owocu opadła.Taka strategia napewno w tym roku przyniesie korzyści.
Co Wy na to?
Poprzedni wątek:cena porzeczki kolorowej 2011 r.
Następny wątek:ceny borówki wysokiej 2011 r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]