użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » Opryskiwacz do powtarzających
Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #58875] pon, 30 maj 2011 13:57 Przejdź do następnej wiadomości
Gość
Proszę o pomoc w wyborze. Obecnie pryskam plecakowym, spalinowym, ale powoli nie daję rady... Za dużo czasu to zajmuje i pracy.

Potrzebuję taniego opryskiwacza, pewnie jakiś zaczepiany, do oprysku Polki i Polany. Obecnie ~1,6ha do oprysku.
Czekają mnie opryski środkami grzybobójczymi. Nie wyobrażam sobie jak wypompuję na rośliny 300l oprysku plecakowym spalinowym. Już przy 100l to katorga dla kolan.

Póki co interesuje mnie jak najtańszy.
Proszę o porady Smile
Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #58878 (odpowiedź na #58875) ] pon, 30 maj 2011 14:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
Szacun dla ciebie za 1,6ha i plecakowy. Zawieszany kolumnowy lub jak znajdziesz to z przystawką do jadodowych.

[Uaktualnione dnia: pon, 30 maj 2011 14:28]

Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #58881 (odpowiedź na #58875) ] pon, 30 maj 2011 16:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
A zawieszany z belką herbicydową? Podobno można i tak, ale jak się to spisuje.

Coś takiego:
http://allegro.pl/belka-herbicydowa-sadownicza-i1630158704.h tml

[Uaktualnione dnia: pon, 30 maj 2011 16:21]

Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #58940 (odpowiedź na #58875) ] pon, 30 maj 2011 23:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Rallyfan jest aktualnie niedostępny Rallyfan
Zaawansowany
Cokolwiek w tym typie bys nie zastosował, nie da Ci nawet polowicznego efektu pokrycia roslin cieczą. Poza tym stosujesz tylko 300l wody na taki areał?...troche skąpo Very Happy
Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #58962 (odpowiedź na #58875) ] wto, 31 maj 2011 09:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Jeszcze napisz dlaczego słabo opryska, bo widziałem że porzeczki ~1,5m wysokości pryskało całkiem całkiem.

370 litrów dokładnie. 1000l/ha jest w zaleceniu przy pryskaniu Mythosem. Samych rzędów wychodzi 37 arów, bez międzyrzędzi, więc raczej ok. Pryskam same rzędy.
Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #59019 (odpowiedź na #58875) ] wto, 31 maj 2011 22:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TOMIK1 jest aktualnie niedostępny TOMIK1
Stały bywalec
Ja bym na Twoim miejscy pomyślał o używanym opryskiwaczu sadowniczym z małym wentylatorem 400 l (cena około 2500 zł). Wypryskuję 2 opryskiwacze na ha tak żeby dobrze opryskać. Efekty są chyba dobre bo w poprzednim roku miałem ponad 10 ton owoców z hektara Polany.
Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #59030 (odpowiedź na #58875) ] wto, 31 maj 2011 23:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Już zamówiłem zwykły zawieszany i belkę herbicydową.
Belka przejdzie "małe" modyfikacje (m. in. jej góra zostanie zgięta tak żeby pryskać czubki malin, nie powietrze, zwiększymy całkowitą długość rozpylaczy i regulacja kątu nachylenia belki do podłoża)i zobaczymy jak się spisze w praktyce.
Myślałem żeby kupić używany sadowniczy, ale mam niemiłe doświadczenia z używanym sprzętem. No i potrzebuję również opryskiwacza polowego żeby przygotować nowe pola pod plantację.
Do tej pory pożyczałem od sąsiada, ale za każdym razem każe sobie za to dawać 20 liter ropy Surprised
Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #59035 (odpowiedź na #59030) ] śro, 01 czerwiec 2011 08:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jendreks jest aktualnie niedostępny jendreks
Zaawansowany
Dzimbo
Jak masz zamiar jakies przerobki robic to szkoda kasy na nowa belke.Zalatw sobie od kogos stare lance, belki (sam niewiem jak to nazwac)chodzi mi o te do pryskania polowego np.zboz.
Jakies stare uszkodzone pewnie dostaniesz za przyslowiowa flaszke.Takie cos mozesz giac, ciac i odnowa spawac a jak nic nie wyjdzie to rzucasz w kat i nie martwisz sie, ze wydales 470zl, ktore nastepnie popsules i do niczego sie nie nadaje.
Pozdrawiam Cool
Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #59042 (odpowiedź na #58875) ] śro, 01 czerwiec 2011 09:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
W sumie racja. Trzeba będzie się rozglądnąć po złomach Very Happy
Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #59085 (odpowiedź na #59042) ] śro, 01 czerwiec 2011 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
19671 jest aktualnie niedostępny 19671
Początkujący
Apropo opryskiwacza moja rada nie kombinuj z przeróbkami opryskiwaczy polowych przerabiałem to wiele razy wygięcia lanc różne cuda wyrabiałem nigdy nie byłem zadowolony z oprysków do puki nie kupiłem sadowniczy z małym wentylatorem 400 litrów używany za nie całe 3000 zł.teraz wiem że oprysk jest taki jak powinien być nigdy bym nie wrócił do przerabianych polówek.
Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #59087 (odpowiedź na #59085) ] śro, 01 czerwiec 2011 22:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
danka002 jest aktualnie niedostępny danka002
Początkujący
Opryskiwacz bez nadmuch w malinach Shocked szkoda kasy na opryski kup urzywke za 2,5 tys. i bedziesz zadowolony z efektu ochrony lanca nigdy nie dopryskasz srodkow rzedow pozdrawiam.
Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #59088 (odpowiedź na #58875) ] śro, 01 czerwiec 2011 22:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
2 dni po założeniu tematu. Już opryskałem maliny spalinowym po raz kolejny i miałem dość. Zamówiłem zawieszany... Trochę długo trzeba było czekać na porządne odpowiedzi.
Można do zawieszanego, polowego, dokupić jakiś moduł do oprysku malin w rozsądnej cenie?
Nie uśmiecha mi się kupować kolejnego opryskiwacza za 3 klocki.
Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi, bo w sobotę czeka mnie kolejny maraton Very Happy

Mam pytanie do tych, którzy są w posiadaniu opryskiwacza sadowniczego, zawieszanego. Moc trafia na wentylator prosto z WOM? Bo jeśli tak, to mogę dostać za darmo wentylator w opryskiwacza sadowniczego, ale nie wiem jak jest przekazywany na niego obrót z WOM, bo jeszcze go nie widziałem.

[Uaktualnione dnia: śro, 01 czerwiec 2011 22:59]

Odp: Opryskiwacz do powtarzających [wiadomość #59090 (odpowiedź na #59088) ] śro, 01 czerwiec 2011 22:46 Przejdź do poprzedniej wiadomości
danka002 jest aktualnie niedostępny danka002
Początkujący
morzesz dokkupic przystawke za 1,5 tylko musisz miec pompe w opryskiwaczu zwysciem na walek z 2 stron i to tylne wyjscie w pompie napedza wentylator.

[Uaktualnione dnia: czw, 02 czerwiec 2011 15:14]

Poprzedni wątek:Dobór odmian do zbioru kombajnowego
Następny wątek:Opryskiwacz mgławicowy do malin
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]