użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ubezpieczenia w sadownictwie » Wycofanie ubezpieczenia...  (4) 1 Głosów
Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58105] wto, 17 maj 2011 21:00 Przejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Jeśli ktoś ubezpieczył się od gradu, a nie ma i nie będzie miał owoców, to może w ciągu 30 dni zrezygnować z niego. Ponoć nie ma żadnych przeszkód. Tylko jest jedna - te 30 dni. Ubezpieczyciel musi zaakceptować zwrot składki...
To tak gwoli przypomnienia...

[Uaktualnione dnia: wto, 17 maj 2011 21:14]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58135 (odpowiedź na #58105) ] wto, 17 maj 2011 22:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michu jest aktualnie niedostępny michu
Stały bywalec
No o tym nie pomyślałem Sad
Próbowałeś chociaż?
Odp: Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58137 (odpowiedź na #58135) ] wto, 17 maj 2011 23:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja na tą ewentualność ubezpieczyłem się 19 kwietnia. Jutro składam wniosek. Agent (kumpel...) PZU mówił, że nie ma problemu... kwota nie duża, bo raptem 2 500 złotych. Jednak jeśli można, to czemu nie skorzystać. Firmy mogą zrezygnować w ciągu tygodnia...

___pozdrawiam_____

Odp: Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58148 (odpowiedź na #58137) ] śro, 18 maj 2011 06:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomek74 jest aktualnie niedostępny tomek74
Zaawansowany
I tu widać chorobę systemu. Składka powinna być jedna niezależnie od czynnika. Po co komu ubezpieczenie od gradu jak ten grad nie ma co zbić po przymrozku. W takim przypadku zwrot składki powinien być automatyczny po zgłoszeniu i zlustrowaniu przez ubezpieczyciela plantacji, a nie jakieś wnioski. A miało być przyjazne państwo. Wczoraj dzwoniła Pani z PZU i proponowała ubezpieczenie upraw. Jak usłyszałem ile kosztuje ubezpieczenie ha wiśni to mało do rowu nie wjechałem. 4 tysie za ha to znaczy ja 2 i dopłata rządowa 2. A np kalafior (susza, grad)200 zł hektar. Tylko, że susza to okres 6 tygodni ujemnego bilansu wodnego określany przez IMGW dla danego terenu. Dwa tygodnie karencji po posadzeniu na grad. Tak więc na 13 dzień grad odszkodowania brak, a składka idzie się ...... .Jeżeli tak chce się zachęcać do ubezpieczania to życzę wszystkiego najlepszego.

[Uaktualnione dnia: śro, 18 maj 2011 06:41]

Tomek
http://sp8uft.bloog.pl/
Odp: Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58165 (odpowiedź na #58148) ] śro, 18 maj 2011 14:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
To Ty tomku74 jesteś za pełnią swobód obywatelskich... Coś tak wolnoamerykanka, gdzie będzie panowała zasada - jak mi nie będzie pasić, to wezme zabawki i pójde sobie...Inni niech utrzymują to państwo...
Jak sobie przypominam, to Ty wspomniałeś, że pasy bezpieczeństwa, to Twoja sprawa, a teraz rozmawiasz jeszcze przez komórke jak jedziesz...(o mało do rowu nie wpadłem...) Czyli do końca Twoja koncepcja "wolności i swobody) mogła skończyć się tragicznie Crying or Very Sad Czyli dobrze, że ten "ktoś" wymyślił, żeby w aucie był zestaw głośno mówiący.. Very Happy
Byśmy się jeszcze kiedyś zobaczyli, to zapinaj pasy i nie gadaj przez komóre... Mad

___pozdrawiam_____

Odp: Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58172 (odpowiedź na #58165) ] śro, 18 maj 2011 17:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
To było ubezpieczenie plonu czy może też drzew ?

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58178 (odpowiedź na #58172) ] śro, 18 maj 2011 19:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Witam! Panie Jurku nie ma stresu, bo pasy zapinam, a rozmawiam przez zestaw głośnomówiący. O tym wpadaniu do rowu to taka przenośnia poetycka, bo sumkę całkiem całkiem wyliczyli. Ciekawy jestem na ile ubezpieczalnia oszacuje Panu skutki przymrozku. Może się Pan pochwali jeżeli nie będzie to tajemnicą.
Sigmund: Te cztery tysiaki to za sam plon drzewa prawdopodobnie razy dwa, ale szczegółowe wyliczenia ma mi podesłać jutro. Ubezpieczenie nie obejmuje np śniegu w październiku( skutki wszyscy widzieli), a obejmuje lawiny i osunięcia ziemi. Jeżeli Szanowny Pan jest zainteresowany to szczegóły mogę podesłać na priv. Pozdrawiam

[Uaktualnione dnia: śro, 18 maj 2011 19:58]

Tomek
Odp: Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58190 (odpowiedź na #58172) ] śro, 18 maj 2011 22:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
To ubezpieczenie Sigmundzie , to było ubezpieczenie dobrowolne od gradu. Musze poszperać w umowie i zobaczyć, co tak na prawde mam ubezpieczone i od czego. Bo np, zboże może mam od przymrozków ubezpieczone. Tak właśnie jest, gdy nie korzystamy z tego, co jest zapisane drobnym druczkiem...niekiedy to jest korzystne dla ubezpieczającego.
Gdyby ubezpieczenia były bardziej "pod klienta", to i byłyby tańsze...można byłoby wówczas ryzykować i ubezpieczyć się np. choć na kwartał.
Podam rażący przykład nie frasobliwości...Otóż w jednej ze Spółdzielni Produkcyjnych owa firma miała 50 ha jęczmienia ozimego. Jako, że jęczmień szybko schodzi z pola, to prezes przekombinował i stwierdził, że na tydzień przed zbiorem nie ma co tego już ubezpieczać, czy przedłużać umowy... No i zaczęły się małe żniwa. Kombajn wyjechał a pole. Ujechał 100 m i od niego powstała iskra, powstał pożar i z dymem poszło 50 ha zboża... Evil or Very Mad Nadal jest prezesem, jednak ten epizod pokazuje, jak powinny wyglądać ubezpieczenia.
Ja tomku74 nie miałem ubezpieczone od przymrozków... Crying or Very Sad Tak, że nie będe się chwalił.. Twisted Evil

___pozdrawiam_____

Odp: Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58199 (odpowiedź na #58105) ] śro, 18 maj 2011 23:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Do Tomka!
A od czego miało być to ubezpieczenie wiśni, ze miałeś dostać dopłaty. One przysługują tylko (wg mojej wiedzy) tylko do składki 6%. A ubezpieczenia gradobicia, suszy, przymrozków itp. w sadach to wyższe stawki.
A może mnie ktoś nabija w butelkę?
Sorry ... w składkę Sad
Odp: Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58211 (odpowiedź na #58199) ] czw, 19 maj 2011 12:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
I jak by była jedna składka od wszystkiego to nie trzeba by się było zamienić w jasnowidza lub losować czy bedzie w poznańskim przymrozek czy nie. Ile mniej było by stresu.
Michu. Pani mówiła coś o pakiecie grad-przymrozek, że taniej. Może jak w pakiecie to i te % inaczej liczą. Jak się ze mną skontaktuje i nie dopadnie mnie demencja starcza to się wypytam dokładnie. Ale jakby na to nie patrzeć to i tak okrutnie drogo.

Tomek
Odp: Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58224 (odpowiedź na #58105) ] czw, 19 maj 2011 18:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
O ile pamiętam to taki "pakiet wiosenny" był ok 10,5 %. Niestety wybrałem sam grad za 7,2%. Do zeszłego roku grad miał składkę 6%. A teraz podnieśli, a państwo sprytnie wycofało się z dofinansowania ustalając , ze dopłaty obowiązują przy składkach do 6 %.
Ale oczywiście wszędzie przeczytacie, zobaczycie w TV, ze państwo dopłaca a ciemny lud się nie ubezpiecza. Gdybym podszedł do ubezpieczeń b. sumiennie to składka wyniosłaby blisko 30 % (grad, przymrozki, susza i przezimowanie). No to musiałbym być filantropem , a pracę w sadzie traktować tylko i wyłącznie jako hobby. Niestety na to mnie nie stać. Sad
c’est la vie!!!
Odp: Wycofanie ubezpieczenia... [wiadomość #58281 (odpowiedź na #58224) ] pią, 20 maj 2011 21:32 Przejdź do poprzedniej wiadomości
anbol jest aktualnie niedostępny anbol
Stały bywalec
Na moje oko to w tym roku zróżnicowano wysokości składek,w zależności od położenia gospodarstwa,tzn. od niebezpieczeństwa wystąpienia np. gradu.Są miejsca w kraju,gdzie ostatnio prawie na 100% są.
Poprzedni wątek:Szkoda w sadzie.
Następny wątek:ubezpieczenia w sadownictwie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]