użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Herbicydy » środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka  (4) 1 Głosów
środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka [wiadomość #56639] pon, 02 maj 2011 14:48 Przejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam, bez pomyłkę wlałem środek chwastobójczy do pryskania nawet nie wiedziałem o tym dopiero dzisiaj patrzę po drzewaach jakoś liście więdną. Czyy jest jakaś możliwość zregenerowania tych drzew jakimś opryskiem nawozowym, czyy już nic im nie pomoże.

Była to dawka oprysku DICOHERB 200ml/1000l

Proszę o pomoc.

[Uaktualnione dnia: pon, 02 maj 2011 16:13]

Odp: środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka [wiadomość #56651 (odpowiedź na #56639) ] pon, 02 maj 2011 16:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
witam
szczęście w nieszczęściu że taka mała dawka, myślę, ze Asahi powinno coś pomóc
Odp: środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka [wiadomość #56671 (odpowiedź na #56651) ] pon, 02 maj 2011 20:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Dicoherb to herbicyd / odpowiednik Chwastoxu - MCPA /, który zalecany jest w dawce ok. 1 l/ha do zwalczania chwastów... Jeśli tych 200 ml padło na hektar to zastosowałeś dawkę równą 1/5 " zalecanej "... Jeśli to padło na 2 ha, to dawka wyniosła 1/10 " zalecanej "... Myślę, że w obydwu przypadkach sad ma szansę przeżyć, ale prawdopodobnie w przyszłym roku trzeba będzie go mocno przyciąć... Zresztą w tym roku też możesz już zacząć ciąć te wszystkie pokręcone końcówki......Pozdrawiam !
Odp: środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka [wiadomość #56695 (odpowiedź na #56639) ] wto, 03 maj 2011 06:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
MCPA nie jest takie straszne raczej nie ma się mocno załamywać.Drzewa nie uschną "na bank" choć w tym roku na pewno mocno odchorują.Mój sąsiad "z za miedzy" kiedyś pryskał zboża i był na tyle uczynny że opryskał mi jeden rządek przy ogrodzeniu Twisted Evil,twierdząc że mu lekko "zawiało" i była to pełna dawka.Chorowały rok,ale już w następnym wszystko było OK.
Odp: środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka [wiadomość #56705 (odpowiedź na #56639) ] wto, 03 maj 2011 09:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
aha.. dzięki wszystkim za odpowiedź, ale dręczy mnie jeszcze jedno pytanie, czy owoce z tych drzew będą normalne, czy z nim tez będzie coś nie tak - chodzi mi bardziej o ich wygląd czy coś w tym stylu.
pozdrawiam.
Odp: środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka [wiadomość #56717 (odpowiedź na #56705) ] wto, 03 maj 2011 10:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Radek1 jest aktualnie niedostępny Radek1
Początkujący
mirek45 a zastosowałeś już asahi?
Odp: środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka [wiadomość #56723 (odpowiedź na #56717) ] wto, 03 maj 2011 10:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
tak, zastosowałem już Asahi.
Odp: środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka [wiadomość #56792 (odpowiedź na #56723) ] wto, 03 maj 2011 15:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
mirek45 Jak będziesz coś pił, to uważaj bracie byś się denaturatu, benzyny czy nie daj Boże Karat się nie napił... Shocked Możesz sobie krzywde zrobić. Crying or Very Sad A co by było jakbyś glifosatu nalał...?
Sąsiad też mi nakurzył na kilkuletnie Idaredy... Dobrze, że to były na MM 106... Specjalnie nie było co przez kilka lat ciąć... Ale ten defekt ustąpił po 3-4 latach i teraz rosną jak ...

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka [wiadomość #56798 (odpowiedź na #56792) ] wto, 03 maj 2011 16:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Radek1 jest aktualnie niedostępny Radek1
Początkujący
Z tymi sąsiadami to każdy ma problem?
Mnie wypalili pół rządka truskawek. z drugiej strony sąsiad podczas zbierania truskawek pryskał swoje ziemniaki od stonki (oczywiście pogoda nie była bezwietrzna a pole pełne ludzi).

Myślę nad zakupem rozpylaczy eżektorowych i poproszenie sąsiadów o założenie na krańce lancy. Bo co można z takimi sąsiadami zrobić

Z kolei w porzeczkach z zostawionych 3metrów od miedzy do pierwszego rządka w niektórych miejscach zostało 1,8 metra.

[Uaktualnione dnia: wto, 03 maj 2011 16:29]

Odp: środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka [wiadomość #56902 (odpowiedź na #56798) ] wto, 03 maj 2011 22:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Annia jest aktualnie niedostępny Annia
Nowy

Moi drodzy,
w przypadku tego typu sytuacji, czyli użycie toksycznej dla rośliny substancji (nie tylko herbicyd, ale też nieodpowiednie nawozy, czy przedawkowane klasyczne produkty) pod żadnym pozorem nie wolno stosować tuż po feralnym zabiegu biostymulatorów czy nawozów wspomagających np. mocznika. Dotyczy to również ASAHI. Po takim zabiegu efekt jest niestety odwrotny. Biostymulatory, czy nawozy azotowe, to nie surowica czy odtrutka. To substancje które przyspieszają procesy fizjologiczne, zwiększają pobieranie, a więc i wspomagają również wbudowywanie się toxyn.
Produkty pomocnicze i stymulujące możemy podać najwcześniej gdy zauważymy pierwsze objawy regeneracji.
Jeśli taka wystąpi.
Odp: środek chwastobójczy na drzewa - pomyłka [wiadomość #58177 (odpowiedź na #56639) ] śro, 18 maj 2011 18:50 Przejdź do poprzedniej wiadomości
PiotrB jest aktualnie niedostępny PiotrB
Początkujący
Kilka lat temu przez pomyłkę wlałem do beczki zamiast Pucha - 100 ml Roundapu. Rozetki na końcówkach i bardzo ordzawione jabłka. Następnego roku trochę gorsze owocowanie . Drzewa rosną do dziś. Młode drzewka opryskane przez sąsiada Chwastoxem chorowały , ale potem przyszły do siebie. I żadnych dodatkowych zabiegów poza standardową ochroną !
Poprzedni wątek:Tajfun 360sl
Następny wątek:Aramo 050EC
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]