użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny środków produkcji » Zwrot akcyzy od ON ... ciekawe zjawisko
Zwrot akcyzy od ON ... ciekawe zjawisko [wiadomość #54797] czw, 31 marzec 2011 11:31 Przejdź do następnej wiadomości
Robert jest aktualnie niedostępny Robert
Początkujący
Byłem dziś złożyć wniosek o zwrot akcyzy "zawartej w cenie oleju napędowego użytego do produkcji rolnej".
Od każdej faktury, którą należy dołączyć do wniosku pobrano ode mnie opłatę w wysokości 5 PLN. Faktur miałem 26, więc jak łatwo policzyć kosztowało mnie to 130 PLN. Dodam tylko, że nie mogłem zostawić oryginałów faktur, bo urząd skarbowy niezbyt byłby zadowolony z tego faktu - więc oficjalna nazwa opłaty brzmi : za zgodność z oryginałem. Nieprzyjemna sytuacja. Może jakieś ciekawe przemyślenia na ten temat szanowne Państwo wysnuje ? /;-)/
Ja kopał się z koniem nie będę /na razie/, choć przecież to urzędnikowi jest potrzebna ta zgodność, ja mogę oświadczyć na piśmie, że kopie są zgodne z oryginałem pod groźbą odpowiedzialności ... no powiedzmy skoro już o kasie - to za dwa złote od sztuki. Padła nawet propozycja głównej księgowej urzędu - żebym dla skarbówki zatrzymał kserokopie faktur - i tak naprawdę dobrze, że to zaproponowała, bo atmosfera się rozprężyła, ja się roześmiałem szyderczoszczerze, a taki rozuśmiechany nie byłem w stanie kontynuować sporu - jak mawia mój młody sąsiad : "rozwaliło mnie to".
Odp: Zwrot akcyzy od ON ... ciekawe zjawisko [wiadomość #54805 (odpowiedź na #54797) ] czw, 31 marzec 2011 16:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darek0986 jest aktualnie niedostępny darek0986
Zaawansowany
a czy dostałeś kwit na na te 5 zeta od strony czy na ładne oczy dałeś

[Uaktualnione dnia: czw, 31 marzec 2011 16:24]

Odp: Zwrot akcyzy od ON ... ciekawe zjawisko [wiadomość #54810 (odpowiedź na #54797) ] czw, 31 marzec 2011 19:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gocha jest aktualnie niedostępny gocha
Nowy
jakieś nieporozumienie, przy składaniu wniosku , na jakiej podstawie pobrali pieniądze. zostały przez Panią skserowane faktury, potwierdzone za zgodność i oddane, ale nie pobrano żadnych opłat.
Mogłeś zapytać lub poprosić o podanie stosownego przepisu
Odp: Zwrot akcyzy od ON ... ciekawe zjawisko [wiadomość #54833 (odpowiedź na #54797) ] czw, 31 marzec 2011 21:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Ted11 jest aktualnie niedostępny Ted11
Początkujący
miałem kiedys podobny przypadek, napisałem do MR i taką otrzymałem odpowiedz:

W związku z listem przesłanym droga elektroniczną z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie wątpliwości związanych ze stosowaniem ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. Nr 52, poz. 379) – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Finansów, potwierdzenie za zgodność z oryginałem przez upoważnionego przez wójta, burmistrza (prezydenta miasta) pracownika urzędu gminy lub miasta, kopii faktur VAT, składanych wraz z wnioskiem o zwrot podatku akcyzowego przez producentów rolnych, dokonywane na podstawie art. 6 ust. 3 pkt 1 ww. ustawy, nie podlega opłacie skarbowej. 
ZASTĘPCA DYREKTORA DEPARTAMENTU
Główny Księgowy Resortu
Barbara Maliszewska

Odp: Zwrot akcyzy od ON ... ciekawe zjawisko [wiadomość #54946 (odpowiedź na #54833) ] nie, 03 kwiecień 2011 19:44 Przejdź do poprzedniej wiadomości
marnic jest aktualnie niedostępny marnic
Początkujący
ja składam od samego początku kopie FV i w tym roku również i nie spotkałem się z kwestią pobierania opłat za zgodność (początkowo płaciłem za samo ksero 20 gr za stronę jak za zwykłą usługę teraz już nie). procedura jest taka ze oryginał jest opieczętowany "przedstawiono do refundacji..." pani idzie gdzieś kseruje, na kopiach parafka i po wszystkim. moja rada jest taka abyś kolego jeszcze raz przeszedł sie do swojego urzędu i podparty paragrafami od Ted11 zażądał zwrotu niesłusznie naliczonej opłaty. nie warto tego zostawiać bez względu czy 130 zł to duża wkota czy mała. znajomość przepisów obowiązuje każdego urzędnika.
Poprzedni wątek:Cena nowej skrzyniopalety drewnianej na zbiór 2009
Następny wątek:ceny oleju napędowego - 2011 r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]