użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Orzech włoski i Leszczyna » orzech włoski - zakładanie sadu  (1) 1 Głosów
orzech włoski - zakładanie sadu [wiadomość #53660] czw, 10 marzec 2011 15:35 Przejdź do następnej wiadomości
nipex jest aktualnie niedostępny nipex
Nowy
Witam.
Chciałbym założyć sad orzechowy na pow. 1,5ha o klasie gleby IV. Zastanawiam się nad odmianami Resovia i Targo. Ciekawi mnie czy są jakieś dotacje na założenie sadu, oraz czy musiałbym całkowicie zrezygnować z pracy stałej ze względu na dużą ilość zabiegów pielęgnacyjnych na takim obszarze.

Pozdrawiam
Odp: orzech włoski - zakładanie sadu [wiadomość #53667 (odpowiedź na #53660) ] czw, 10 marzec 2011 16:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
nipex napisał(a) dnia czw, 10 marzec 2011 03:35

Witam.
czy musiałbym całkowicie zrezygnować z pracy stałej ze względu na dużą ilość zabiegów pielęgnacyjnych na takim obszarze.
Pozdrawiam

Orzech włoski jest jedną z upraw sadowniczych o najmniejszej liczbie zabiegów. Nie... nie musisz rezygnować z pracy stałej, ale jeśli chcesz...to myślę, że na Twoje miejsce nie jedna osoba się znajdzie. Cool
Odp: orzech włoski - zakładanie sadu [wiadomość #53679 (odpowiedź na #53667) ] czw, 10 marzec 2011 19:21 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Poznałem kiedyś Niemca ok. 30-ki, który pracował jako nauczyciel, a po godzinach pielęgnował 4 ha sad jabłoniowy, który m.in. sam ciął ... Ale gdzie tam orzechom, zwłaszcza na pow. 1,5 ha do jabłek... Smile Pozdrawiam !
Poprzedni wątek:nawożenie leszczyny kizerytem
Następny wątek:dopłaty do orzecha
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]