użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Grupy producentów owoców » Grupy producenckie- dyskusja
Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #1658] sob, 03 luty 2007 08:14 Przejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
witam,juz kiedyś poruszałem ten problem z grupami producenckimi.Problem jest i chyba bedzie z nimi.Podpisali ze mna umowe ,postawili wymagania co do towaru,ze 90 % jabłek musze wstawic do grupy.Mało tego kazali zrobic certyfikat eurepgap za ktory wydałem kilka tysiecy złotych.Na poczatku mowili ze dostane kilka groszy wiecej do kilograma okolo8 groszy taka byla umowa.Teraz jak mam certyfikat to cena jest jednakowa czy z certyfikatem czy bez niego.To po co takie grupy ktore nie dbaja o nasz dobro tylko napychaja sobie wlasne kieszenie a my nic z teg nie mamy.Wszedzie tak jest czy to jest tylko w niektorych grupach.Dla mnie to nie grupa bo nie dotrzymuje umowy i robią co chca z nami.U nas w grupie jest 41 czlonkow i kazdy ma ten sam problem.W tej chwili za jonagoreda w sorcie 80+ placa 1,1 zł to jest kpina zeby ze zwyklej chlodni dawali taka cene i ta cena spada.Termin platnosci jest okolo 45 dni to tez jest o wiele za duzo.
Pozdrawiam
Odp: Grupy producenckie [wiadomość #1671 (odpowiedź na #1658) ] sob, 03 luty 2007 18:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
grzesiekkaz jest aktualnie niedostępny grzesiekkaz
Zaawansowany
zgadzam sie z toba, bo podstawą funkcjonowania grupy jest zaufanie. Ja mam podobną sytuacje. A refora rynku warzyw i owoców UE przewiduje ze pomoc ma trafiać własnie przez grupy
pozdrawiam
Odp: Grupy producenckie [wiadomość #1706 (odpowiedź na #1658) ] pon, 05 luty 2007 17:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
prymus jest aktualnie niedostępny prymus
Stały bywalec
Witam.
Ja spotkałem się z tym że cena dla członków grupy jest zazwyczaj taka sama jak dla osób "postronnych"(nie należących do grupy,a wstawiających tam towar), no to nasuwa się pytanie to po co się łączyć w grupy?
Pozdrowienia Cool .
Odp: Grupy producenckie [wiadomość #1753 (odpowiedź na #1658) ] wto, 06 luty 2007 22:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
juraaa jest aktualnie niedostępny juraaa
Zaawansowany
TO LEPIEJ W POJEDYNKĘ NIŻ W GRUPIE WALCZYC O LEPSZE JUTRO
Odp: Grupy producenckie [wiadomość #1770 (odpowiedź na #1753) ] śro, 07 luty 2007 14:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
anbol jest aktualnie niedostępny anbol
Stały bywalec
Nie wiem jak uda nam sie w pojedynkę przetrwać???Czy ktoś wie o jakich dopłatach jest mowa kiedy w gre wchodzą grupy producenckie??W jakich wysokościach,do czego itd..Jeśli to będzie jedyny sposób żeby sobie poprawić status producenta w UE to chyba tego nie unikniemy.Za czasów moich rodziców działały spóldzielnie i bardzo dobrze zresztą najwyższy czas żeby do tego wrócic,choc pewnie w trochę zmodyfikowanej formie.Pozdrawiam
Odp: Grupy producenckie [wiadomość #1781 (odpowiedź na #1770) ] śro, 07 luty 2007 20:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
nie zgadzam się że w pojedynke będzie łatwiej(teraz jeszcze tak), z czasem aby móc przyzwoicie życ trzeba będzie się jednoczyć. Sam jestem w grupie która dopiero raczkuje i jest ciężko, ale z czasem powinniśmy sie dotrzeć. Sadownik jest specjalistą od produkcji a nie od marketingu i jego celem powinna być produkcja jak najlepszego towaru a o sprzedażą powinna zajmować sie grupa. Z grupą wiązą sie tez zakupy środków czy nawozów w ilościach hurtowych. Ale to jest przyszłość-myśle że nie odległa.
co dopółdzielni to anbol ma całkowitą racje.
pozdrawiam
Odp: Grupy producenckie [wiadomość #1796 (odpowiedź na #1781) ] czw, 08 luty 2007 17:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
anbol jest aktualnie niedostępny anbol
Stały bywalec
Timon a duzo Was w tej nowej grupie??Kiedy zaczynaliście?
Odp: Grupy producenckie [wiadomość #1827 (odpowiedź na #1781) ] pią, 09 luty 2007 22:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
BRAWO!!! TIMON TAKICH LUDZI TRZEBA BIĘCEJ A MOŻE POWOLI ŁUDA SIĘ COŚ ZROBIĆ Z TYM MARAZMEM WŚRÓD PRODUCENTÓW . CHCIAŁEM WYWOŁAĆ WILKA Z LASU TYM PYTANIEM . MOŻE SIĘ UDA , ŻE MOŻNA BĘDZIE NEGOCJOWAĆ CENY Z PRZETWURCAMI I ODBIORCAMI ZAGRANICZNYMI ,A NIE LICZYĆ NA TO CO NAM DADZĄ . SAM JESTEM W TAKIEJ GRUPIE KTÓRĄ ZAKŁADALIŚMY Z MYŚLĄ BUDOWY PRZETWÓRNI KONCENTRATÓWI I WIEM ILE JEST PROBLEMÓW ,ALE POWOLI WALCZYMY Z TYM TEMATEM .O TYM JAK ZAKŁADALIŚMY GRUPĘ PISALEM NA STARYM FORUM MOŻNA POCZYTAĆ . CHĘTNIE WYMIENIMY SIĘ PROBLEMAMI JAKIE MAMY . Z POZDROWIENIEM .
Odp: Grupy producenckie [wiadomość #1855 (odpowiedź na #1658) ] sob, 10 luty 2007 19:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
grupy sa potrzebne ale na uczciwych zasadach a nie jeden drugiego wali w rogi. Nie tedy droga bo mnie juz na konia wsadzili i ja mam gdzies taka grupe.Tylko kase wyciagaja i zadnych zysków Crying or Very Sad
Odp: Grupy producenckie [wiadomość #1950 (odpowiedź na #1855) ] wto, 13 luty 2007 18:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
do anbol: jest na 64 członków
icon9.gif  grupy producenckie [wiadomość #2928 (odpowiedź na #1658) ] pią, 06 kwiecień 2007 00:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darka jest aktualnie niedostępny darka
Nowy
Witam serdecznie. Mam prośbę czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w temacie tworzenia grup producenckich. Za wszelkie info z góry dziękuję.
A może ten temat był już poruszany na forum to proszę o namiary.
Pozdro darka
Odp: grupy producenckie [wiadomość #2976 (odpowiedź na #2928) ] sob, 07 kwiecień 2007 15:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pabel jest aktualnie niedostępny Pabel
Nowy
Witam,
zajrzyj na stronkę grupy do której ja nalezę...

www.wilgafruit.com

Pozdrawiam
Odp: grupy producenckie [wiadomość #3033 (odpowiedź na #2928) ] pon, 09 kwiecień 2007 17:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Czy to prawda ,że w 5 roku od uznania grupy producenckiej nie mogę już sprzedać nic poza grupa?
Jestem vatowcem i od tego czsu nie będę mógł wypisać faktury z pominięciem grupy?(tzn.bezpośrednio odbiorcy?)
Odp: grupy producenckie [wiadomość #3038 (odpowiedź na #3033) ] pon, 09 kwiecień 2007 18:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
moim zdaniem nie, bo o ilości sprzedazy przez grupe decydują jej czlonkowie.
Odp: grupy producenckie [wiadomość #3202 (odpowiedź na #2928) ] wto, 17 kwiecień 2007 21:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Czy jest prawdą to ,że w czwartym roku od uznania grupy producenckiej nie mam juz możłiwości sprzedaży indywidualnej na fakturę bo grupa może stracić dopłaty?
Odp: grupy producenckie [wiadomość #3375 (odpowiedź na #2928) ] nie, 22 kwiecień 2007 20:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
zanim się założy temat to trzeba sprawdzić ,czy niema już go na forum ten jest w pozostałych tematach sadowniczych ,nie rozdrabniajmy sie .
Grupy Producenckie [wiadomość #23681 (odpowiedź na #1658) ] pią, 06 marzec 2009 12:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
chce poruszyć temat przechodzenia sadownika z grupy do innej grupy , choć nie wiem czy przepisy na to pozwalają , a mój zdaniem to źle!! bo jak nie przejść do grupy która jest dobrze zarządza z takiej w której panuje złodziejstwo i kombinatorstwo
Co wy na to Evil or Very Mad
Odp: Grupy Producenckie [wiadomość #23684 (odpowiedź na #23681) ] pią, 06 marzec 2009 13:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mera72 jest aktualnie niedostępny mera72
Początkujący
musisz kolego wypisac sie z tej w której obecnie jestes i zapisac sie do innej ooo i po kłopocie hee
Odp: Grupy Producenckie [wiadomość #23685 (odpowiedź na #23681) ] pią, 06 marzec 2009 13:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
nie chodzi o mnie tylko o dobro ogółu, fakt że nie można !!!
A jeśli już to twa to minimum 2-3 lata Wink
A zakupy w grupie są polem do popisu dla kombinatorów aby na tym korzystać.
Dlatego miedzy innym ludzie są zrażeni do takich organizacji
A idea solidarności daje w łeb
pojedynczy sadownik ma robić to co grupa mu wyznaczy i tu mamy umowy itd. a są grupy lepsze i gorsze wiec dlaczego te nie można łatwo przejść do silnej i dobrze zorganizowanej . Grupy to nie jakieś stwory który nie dotyczy rynek .
SŁABE MUSZĄ UPAŚĆ NA RYJ TAK JAK PGRY Cool

[Uaktualnione dnia: pią, 06 marzec 2009 13:43] przez Moderatora

Koszty przystąpienia do grupy producenckiej [wiadomość #23813 (odpowiedź na #1658) ] pon, 09 marzec 2009 16:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik44 jest aktualnie niedostępny sadownik44
Stały bywalec
Witam.Czy znacie może realne koszty,jakie trzeba ponieść wstępując do grupy prod. już istniejącej? Doszły mnie słuchy,że nawet 200tys.W jaki sposób wybrać dobrze prosperującą grupę? Gdzie znależć informacje o wynikach finansowych, aby nie stać się udziałowcem nierentownej i nierokującej spólki.
Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23898 (odpowiedź na #1658) ] czw, 12 marzec 2009 06:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jajac jest aktualnie niedostępny jajac
Początkujący
W wątku poswięconym grupom producenckim zaproponowałem dyskusję na chat. Proszę o wpisanie osób chętnych do wzięcia udziału w dyskusji(jak również krótko o sobie).

Wstępnie planowana jest dyskusja na piątek(13.13) godzina 21.00.

Prosze o ewentualne sugestie oraz o podanie tematów szczególowych- tak abyśmy dyskutowali po kolei.
Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23899 (odpowiedź na #23898) ] czw, 12 marzec 2009 08:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stachlewski28 jest aktualnie niedostępny stachlewski28
Zaawansowany
Witam!! Dobry temat i na czasie!!
-Ja chciałem się dowiedzieć jak założyć grupę producentką, czyli ile to musi być minimum członków (2-3 czy trzeba kilkunastu).
-Jaki jest koszt założenia grupy (notariusz, sąd, urząd),
-Jakie ma przywileje grupa, jakich nie posiada rolnik indywidualny
-Jakie trzeba wykonać podstawowe inwestycje (opakowania, samochód, waga, sortownia)
I wiele pytań, które wyjdą podczas dyskusji.
Pozdrawiam.
Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23900 (odpowiedź na #23898) ] czw, 12 marzec 2009 09:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
W związku z tym że tametów szczegółowych będzie dużo, myślę że dyskusję trzeba zaplanowac na parę wieczorów(oczywiście jeżeli będzie zainteresowanie). Temat założyłem ze względu na dyskusje którą toczymy z kilkoma kolegami w innych wątkach. Moim zamiarem jest poznanie opinii za i przeciw przed wszystkim praktyków. Daltego pierwszy ogólny temat poruszymy w piatek, potem zamierzam przejśc do szczegółow:-)

Każdy kto bezie uczestniczył w dyskusji prosze aby wpisał o sobie parę słow- i zaznaczyłczy był/jest związany z grupą )

O sobie: Współprowadzę gospodarstwo sadownicze od 21 lat. Stany średnie Smile W 1992-93 próbowałem tworzyc pierwszą grupę producencką - niestety po około roku dosżło do rozpadu(inne oczekiwania poszczególnych członków, brak checi scisłej wspólpracy). Od roku wróciłem do tematu- w ograniczonym gronie osób o podbnych poglądach.
Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23914 (odpowiedź na #23898) ] czw, 12 marzec 2009 21:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Najważniejsze ,żeby wszyscy uczestnicy tego pomysłu mieli podobne zdanie ,to będzie łatwiej o porozumienie i dalsze działanie .minimum to 5 ale co taka grupa może zdziałać.
Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23918 (odpowiedź na #23898) ] czw, 12 marzec 2009 21:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Ale to ma być rozmowa na temat grup producenckich, a nie spotkanie założycielskie Very Happy Chociaż kto wie, jak to się skończy Razz W piątek, 13-ego wszystko jest możliwe Smile Pozdrawiam Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23925 (odpowiedź na #23918) ] pią, 13 marzec 2009 09:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kunba83 jest aktualnie niedostępny kunba83
Nowy
Witam. Ja również jestem zainteresowany grupą producentów i chętnie wezmę udział w dyskusji. Rozumiem ze data i godz jest aktualna
Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23938 (odpowiedź na #23925) ] pią, 13 marzec 2009 12:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Słuchałem Kuby Sienkiewicza i utworu "Co ja tutaj robie". Słowa refrenu: "Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie, wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest .... co ja robię tu / co ty tutaj robisz ..."
Mam nadzieje, że padną konkretne pomysły i podpowiedzi - co i jak i z kim, a z kim nie.... i nie dojdzie do sytuacji z piosenki...

[Uaktualnione dnia: pią, 13 marzec 2009 12:54]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23972 (odpowiedź na #23898) ] sob, 14 marzec 2009 11:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Przyznam, że wczorajsza rozmowa na czacie była dość ciekawa - szkoda tylko, że byli reprezentacji jedynie dwóch grup producenckich (Rajpol, Agroland). I w sumie na 27 uczestników spotkania - jedynie kilka osób aktywnie zabierało głos - może dlatego, że to taka wstępna dyskusja (liczę na kontynuację tematu). A o czym była mowa? O ogólnych zasadach działalności grup producenckich, wymaganej liczbie osób do założenia grupy, wkładzie własnym i stronie finansowej oraz o oczekiwaniach sadowników związanych z przystąpieniem do grupy. Mam nadzieję, że temat będzie kontynuowany podczas kolejnych spotkań na czacie (pomysłodawcę (jajac) proszę o ustalenie kolejnego terminu i jednocześnie dziękuję za prowadzenie wczorajszego spotkania) Pozdrawiam serdecznie Smile

[Uaktualnione dnia: sob, 14 marzec 2009 11:39]

Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23973 (odpowiedź na #23972) ] sob, 14 marzec 2009 12:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja miałem zaszczyt przez małą chwilke uczestniczyć w tym wydarzeniu... Smile Jednak sądze, że taka forma dyskusji, dla kilkunastu osób staje się w końcu chaotyczna i mało w niej treści...Każdy ogranicza pisanie i pojawiają się tylko pojedyncze zdania. Wole już pisać na forum lub dodawać komentarze w newsach, gdyż wypowiedź i swój pogląd można przemyśleć i napisać więcej o sobie, o działalności... niż w jednym krótkim zdaniu. Rolling Eyes Nie neguje tej formy komunikowania się, ale to musi być co najwyżej "spotkanie" 2-3 osób. Inaczej trudno nadążyć za innymi w ich toku myślenia. Tylko pomologu, jak zawsze...teoretycy, a praktyków, jak na lekarstwo. Confused Czy jest to podyktowane tym, że nie chcą dzielić "wiedzą i doświadczeniem", czy ich więcej nie ma... lub po prostu ta polska mentalność...A jak przekonać niedowiarków ?

___pozdrawiam_____

Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23975 (odpowiedź na #23898) ] sob, 14 marzec 2009 12:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Tak, przyznaję masz rację - ta forma komunikacji w przypadku wieloosobowej rozmowy nie jest idealna... zupełnie inaczej wygląda spotkanie na czacie z zaproszoną osobą (gościem) gdzie z jednej strony padają pytania, a odpowiada jedna osoba (takie spotkania były już kilkukrotnie). W naszym przypadku powstaje pewien chaos - który jednak można częściowo opanować, ustalając pewne reguły i konkretyzując (zawężając) temat rozmowy... Niestety uczestnicy spotkania nie widzą siebie nawzajem i nie wiedzą kiedy, kto zadaje pytanie - a kto właśnie odpowiada na poprzednie. Można więc przyjąć, że na dane pytanie uczestnicy wypowiadają się, a po wyczerpaniu tematu przechodzimy dopiero do kolejnego. Czy to się sprawdzi - warto wypróbować. Druga poruszona przez Ciebie sprawa - to niestety wielki problem - i to nie tylko dotyczący tematu "grupy producenckie" (choć tu akurat bardzo wyraźnie widoczny). No cóż - nikogo nie można zmuszać siłą do wypowiedzi, każdy ma prawo brać w niej udział w takim zakresie, jaki uzna za stosowny. Mimo to, ja również jestem nieco rozczarowany aktywnością niektórych uczestników Pozdrawiam serdecznie Smile

Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23977 (odpowiedź na #23898) ] sob, 14 marzec 2009 15:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Nietstety wczoraj nie bardzo mogłem uczestniczyc w dyskusji(problemy z compem? lub chatem?).
Zgadzam się z pologiem że nalezy zmienic formę bardziej na zasadzie "wywiadu" z jedna z osób. Chciałem zapytac czy są chęci aby kontynuowac temat, oraz chat(nastepnym razem założe na polchat) ? Proszę o wpisy w temacie czy kontynujemy?
Kolejna sprawa to czy spotkania na chat nie powinny by reguła(np. spotykamy się co poniedziałek o 21.30 aby podyskutowac na tematy bierzące)? Pod dyskusję .

Chciałem podziękowac wszytkim osobom które wczoraj brały udziła w dyskuji oraz poważne podejscie pełne szacunku dla innych dyskutujących.
Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #23983 (odpowiedź na #23977) ] sob, 14 marzec 2009 18:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Można by wzorem wywiadów z "gwiazdami i gwiazdeczkami" wprowadzić, taką formułę jaką stosują niektóre media... Zapraszają znaną osobe i czatownicy zadają pytania, a ona odpowiada... Smile Nie ma chaosu, a każdy na zadane pytanie dostaje odpowiedź. Tutaj można zastosować to samo... Surprised Tylko trzeba jeszcze złapać tego, który będzie się znał na rzeczy, będzie praktykiem i na dodatek będzie się mu chciało... Twisted Evil To będzie największy problem...

___pozdrawiam_____

grupy producenckie [wiadomość #24085 (odpowiedź na #23898) ] wto, 17 marzec 2009 21:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sunfruit1 jest aktualnie niedostępny sunfruit1
Nowy
Jestem chętny sprzedać udziały w jednej z prężnie działających grup. Nazywa się "Jabłuszko". Jeśli znajdzie się ktoś chętny, proszę o kontakt bezpośrednio na mój mail lub telefon.
Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #24490 (odpowiedź na #23898) ] nie, 29 marzec 2009 12:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Dopiero co powstały a już będą się rozpadać. http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/posel -pis-grupy-producenckie-beda-zanikac,14263.html
Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #50525 (odpowiedź na #1658) ] pon, 17 styczeń 2011 23:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szew137 jest aktualnie niedostępny szew137
Początkujący
Słyszał ktoś może o Grupie Producenckiej Owoców Sad-Vit? Jak sobie radzi na rynku, a może ktoś jest członkiem? Bo nic w internecie nie ma na ten temat.
Odp: Grupy producenckie- dyskusja [wiadomość #53583 (odpowiedź na #1658) ] wto, 08 marzec 2011 22:42 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Marki jest aktualnie niedostępny Marki
Początkujący
Witam
Jeżeli ktoś mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami procesu zakładania grupy producenckiej ( w zakresie realizacji samej inwestycji) to bardzo proszę o odpowiedź na kilka pytań:
- jakie polecacie firmy projektowe i wykonawcze działające na rynku do budowy hal itd.; wykonanie , cena , terminowść, reklamacje.
- w jakim banku są najkorzystniejsze warunki wzięcia kredytu dla grupy ( odsetki, ubezpieczenie itp.) i czy np. zabezpieczeniem tego kredytu jest:
a) hipoteka na nieruchomościach każdego z członków Grupy , czy hipoteka na nieruchomości należącej do samej Grupy ?( dla mnie nie do przyjęcia) .
b) weksel ogólny którzy wszyscy podpisują niezależnie od wielkości udziałów, czy też weksle indywidualne zależne od wielkości udziałów każdego członka podpisywane indywidualnie ?
- czy lepiej budować od razu wszystko ( halę, sortownię, chłodnie) , czy może etapami ?
Pozdrawiam

Poprzedni wątek:grupa eco fruits
Następny wątek:Nowa - grupa producencka - roślin jagodowych
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]