użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi  (5) 1 Głosów
icon12.gif  Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52297] nie, 13 luty 2011 19:31 Przejdź do następnej wiadomości
HANAT jest aktualnie niedostępny HANAT
Zaawansowany
Znalazłem coś takiego, co zapewne zainteresuje szanownych kolegów... Na początek cytat

" Niska średnia wydajność sadów i przeciętna niska jakość owoców spowodowane są głównie małymi rozmiarami sadów. Mianowicie ponad 70% areału obsadzonego drzewami owocowymi zajmują sady o po¬wierzchni poniżej 1 ha. Dobrze prowadzone sady kilkuhektarowe lub nawet większe zajmują około 60 000 ha. Uzyskuje się w nich średnio kilkanaście ton owoców z 1 ha, a często nawet dwadzieściakilka ton lub nawet więcej. Dobre założenie sadu i właściwa pielęgnacja drzew zapewniają nie tylko wysokie plony owoców, ale również ich dobrą jakość, pozwalającą/na uzyskanie korzystnej ceny. Dobry sadownik osiąga średnio 6—7,5 zł za 1 kg owoców wyprodukowanych i przechowywanych kosztem 5—5,5 żł, a . więc dochód czysty z 1 kg przechowanych jabłek wynosi około 2 zł. Nie jest to mało w gospodarstwie posiadającym 4 ha sadu i produkującym około 601 jabłek. Trzeba jednak być przygotowanym na to, że plon 151 z 1 ha osiąga się przeważnie w 8—10 lat po założeniu sadu przy przeciętnym jego prowadzeniu. Dobrzy sadownicy mogą zapewnić swoim rodzinom dobre warunki życia, nie odbiegające od poziomu wielkomiejskiego."

tutaj link do całości tekstu
http://www.sapard.com.pl/sadownictwo/?czy-warto-zalozyc-sad, 8

Jak wrażenia ekonomiczne itd... Twisted Evil

pozdrawiam Smile hanat.
http://www.hanat.pl/
Odp: Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52300 (odpowiedź na #52297) ] nie, 13 luty 2011 19:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jaceo jest aktualnie niedostępny jaceo
Początkujący
Ciekawa sprawa.... Ktoś chyba w opracowanie z początku lat 70tych wstawił liczby na chybił trafił i pobiegł do redakcji po honorarium.
Odp: Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52301 (odpowiedź na #52297) ] nie, 13 luty 2011 19:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Konkurs bez nagród - pytanie brzmi: "z jakiej książki to przekopiowano?" Smile Pozdrawiam Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52302 (odpowiedź na #52297) ] nie, 13 luty 2011 19:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
galsad jest aktualnie niedostępny galsad
Początkujący
więcej takich artykułów a nowe nasadzenia będą rosły jak grzyby po deszczu. zderzenie z rzeczywistością będzie bolesne. kto wymyśla takie artykuły nie mając pojęcia o czym pisze . autor z innej planety. jestem przekonany ,że na jesieni zabraknie drzewek Laughing
Odp: Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52309 (odpowiedź na #52302) ] nie, 13 luty 2011 21:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ogrodnik6411 jest aktualnie niedostępny ogrodnik6411
Zaawansowany
tak wtedy to były czasy
Odp: Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52315 (odpowiedź na #52309) ] nie, 13 luty 2011 22:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Tylko patrzeć, jak ogrodnik i sadownik z powrotem nazywany będzie...badylarzem. Pozdrawiam !
Odp: Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52339 (odpowiedź na #52297) ] pon, 14 luty 2011 05:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik44 jest aktualnie niedostępny sadownik44
Stały bywalec
Nie wiem , z jakiej książki to przekopiowano , ale HANAT rozbudził we mnie marzenia Mad . Gdyby tak złotówka mogła się równać z funtem , to ferie zimowe ... , a przecież sami wiecie .
Odp: Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52349 (odpowiedź na #52297) ] pon, 14 luty 2011 09:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Ja tylko (przyznam szczerze) mam nadzieję, że nie jest to oficjalna strona programu SAPARD (jedynie jakieś sprawozdanie do szkoły, na zajęcia w gimnazjum)... Pozdrawiam Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52350 (odpowiedź na #52297) ] pon, 14 luty 2011 09:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kaban jest aktualnie niedostępny Kaban
Stały bywalec
Nie wyglada to na oficjalna strone SAPARD. Pamietajmy, ze to byl program przedakcesyjny i jesli mnie pamiec nie myli realizacja przypadla na lata 2004-2006. Wiec i dane wziete byly prawdopodbnie z lat 90-ych. Chociaz jablek po 5.0 zl to ja nie pamietam... Pozdrawiam Kaban.
Odp: Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52357 (odpowiedź na #52350) ] pon, 14 luty 2011 14:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
W ogóle opracowanie jest nad wyraz zabawne. Nie czytałem uważnie całości ,ale autor twierdzi na przykład ,że posadzenie sadu w rozstawie 4x2 wymaga mniej drzewek niż 4x6 ("autorowi uciekła jedna cyfra").
Mnie to nie bawi. Bo nie wnikając czy jest to oficjalna strona ,za to podobne opracowania ktoś bierze pieniądze. Nasze wspólne.

I to nawet mogą to być całkiem spore pieniądze. Nieraz urzędy państwowe i samorządowe zamawiają u "krewnych i znajomych królika" przepisane na kolanie "opracowania" za ciężkie pieniądze (od kilku tysięcy do wielu milionów). I tylko czasami takie sprawy kończą się w tam gdzie powinny ,w sądzie.A urzędników przybywa.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52368 (odpowiedź na #52357) ] pon, 14 luty 2011 18:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bodo128 jest aktualnie niedostępny bodo128
Początkujący
A to wyglada jak by te informacje zbierano przez te 8 10 lat zsumowano cene i tonaz ze wszystkich lat

[Uaktualnione dnia: pon, 14 luty 2011 18:06]

Odp: Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi [wiadomość #52371 (odpowiedź na #52368) ] pon, 14 luty 2011 18:24 Przejdź do poprzedniej wiadomości
anbol jest aktualnie niedostępny anbol
Stały bywalec
ha ,kiedy my staralismy się o pomoc sapard w pierwszym naborze i wniosek pomagał nam pisać PAN BARDZO ZNAJĄCY SIĘ NA TYM...to tam pamiętam wpisywał wg dostępnych jemu opracowań że za np kg wiśni mieliśmy dostawać chyba 3,50 no to czemu za jabłka nie te 7??? Laughing Biznesplan wyszedł jak ta lala....
Poprzedni wątek:EXPORT DO ROSJI PROBLEMY
Następny wątek:Pomoc dla poszkodowanych przez mróz
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]