użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Aronia » prognoza opłacalności aroni  (2) 2 Głosów
prognoza opłacalności aroni [wiadomość #51470] wto, 01 luty 2011 21:10 Przejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
Witajcie ! Zacząłem dzisiaj przecinac aronię,i tak sobie myślę że trochę jestem naiwny myśląc że warto to robic Crying or Very Sad Jakoś nie jestem dobrej myśli co do przyszłości tej uprawy Rolling Eyes A Wy co o tym sądzicie?
Odp: prognoza opłacalności aroni [wiadomość #51472 (odpowiedź na #51470) ] wto, 01 luty 2011 21:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michlu jest aktualnie niedostępny michlu
Początkujący
W rolnictwie to jest jak w loterii zawsze zaskoczy nas albo pozytywnie albo negatywnie Smile
Odp: prognoza opłacalności aroni [wiadomość #51478 (odpowiedź na #51472) ] wto, 01 luty 2011 23:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
darius... Jakieś takie trudne to Twoje pytanie, bo sprowadza się do tego, czy warto robić coś, co nie daje żadnej gwarancji zysku... I tu chyba nie odpowie Ci nikt, ale możesz być pewny jednego... Kiedy zaprzestaniesz tam wszelkiej pielęgnacji, w tym cięcia / zakładam, że ta plantacja cięcia wymaga /, to będzie to oznaczało powolną degradację tego nasadzenia, w wyniku czego może dojść i do tego, że jego ponowna reanimacja, będzie już nieopłacalna...To co piszę , to tylko taka refleksja ogólna, bo sam aronii nie uprawiam...Pozdrawiam !
Odp: prognoza opłacalności aroni [wiadomość #51486 (odpowiedź na #51478) ] śro, 02 luty 2011 10:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Melolontha napisał(a) dnia wto, 01 luty 2011 11:28

darius... Jakieś takie trudne to Twoje pytanie, bo sprowadza się do tego, czy warto robić coś, co nie daje żadnej gwarancji zysku... I tu chyba nie odpowie Ci nikt, ale możesz być pewny jednego... Kiedy zaprzestaniesz tam wszelkiej pielęgnacji, w tym cięcia / zakładam, że ta plantacja cięcia wymaga /, to będzie to oznaczało powolną degradację tego nasadzenia, w wyniku czego może dojść i do tego, że jego ponowna reanimacja, będzie już nieopłacalna...To co piszę , to tylko taka refleksja ogólna, bo sam aronii nie uprawiam...Pozdrawiam !

Raczej chodziło mi o to ,że ta uprawa ma chyba już dobre czasy za sobą.Chciałem zaczerpnąc opinii innych forumowiczów na ten temat.Ponownie więc pytam :co sądzicie o pzyszłości uprawy aroni?
Odp: prognoza opłacalności aroni [wiadomość #51501 (odpowiedź na #51486) ] śro, 02 luty 2011 16:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
witam
darius ile lat ma ta plancacja ia jak owocuje? od tego to zależy. ja uważa m że aronia nie wychodzi tak źle chociaż najgorszy jest zbiór ale to też da się usprawnic.
Odp: prognoza opłacalności aroni [wiadomość #51584 (odpowiedź na #51470) ] czw, 03 luty 2011 08:34 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Stały bywalec
Rudolf 13 Plantacja jest niewielka bo to ledwie 0,80ha, ma jakieś 12 lat, ale jest zadbana .Chodzi mi o to że ostatnio sprzedaje się owoce za bezcen i czy widzicie jakąś szansę na poprawe tej sytuacji w przyszłości?
Poprzedni wątek:Aronia ekologiczna
Następny wątek:Ochrona aroni na rok 2012
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]