użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » informatyka » oprogramowanie dla sadownictwa  (5) 1 Głosów
oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10261] śro, 28 listopad 2007 17:27 Przejdź do następnej wiadomości
Pawelec jest aktualnie niedostępny Pawelec
Nowy
Witam, właśnie zaczynam pisac prace magisterską na uw. Tematem którym chciałbym się zająć jest stworzenie funkcjonalnego projektu oprogramowania wspomagającego zarządzanie gospodarstwa sadowniczego.

1)Co myślicie o takim takim programie?
2)Jakie cechy/funkcje powinien zawierać aby spełnić wszystkie wymagania sadownika?
3)czy spotkalicie się juz z jakimś kompleksowym programem przeznaczonym dla naszej branży?

Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10263 (odpowiedź na #10261) ] śro, 28 listopad 2007 18:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karolb jest aktualnie niedostępny karolb
Nowy
Witam! Uważam, że taki program to dobry pomysł. Sadownik mógłby trzymać wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu. Też kiedyś myślałem o stworzeniu czegoś takiego (studiuje Informatyke i Ekonometrie na SGGW, rodzice są sadownikami). Mogę podzielić sie swoimi uwagami na temat programu. Jak chcesz to podaje maila karolb@list.ru
Pozdrawiam Karol
Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10264 (odpowiedź na #10261) ] śro, 28 listopad 2007 20:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zigizigi jest aktualnie niedostępny zigizigi
Początkujący
Witam. To bardzo dobry pomysł. Sam byłbym zainteresowany zakupem takiego programu. A póki co męcze sie używając programu magazynowego Confused tutaj opinie na jego temat; http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/m/60 9/#msg_609 Myśle że przydało by sie jeszcze wiele innych opcij takich jak; sprzedaz, magazyn, zakup itp

[Uaktualnione dnia: czw, 29 listopad 2007 20:58] przez Moderatora

POZDRAWIAM
Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10272 (odpowiedź na #10261) ] czw, 29 listopad 2007 20:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
juraaa jest aktualnie niedostępny juraaa
Zaawansowany
NIE OTWIERAJCIE STRON KTÓRE PODAŁ ZIGIZIGI TAM JEST KOŃ TROJAŃSKI ,JAK NIECHCECIE MIĆ WYCZYSZCZONEGO KOMPUTERA
Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10273 (odpowiedź na #10272) ] czw, 29 listopad 2007 21:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
YorQa jest aktualnie niedostępny YorQa
Początkujący

Witam. Link po sprawdzeniu profilaktycznie skasowalam, rzeczywiscie "cos" wyskakuje.
Jednoczesnie pytanie do Marcina Lisa: co sie dzieje?

[Uaktualnione dnia: czw, 29 listopad 2007 21:08]

Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10283 (odpowiedź na #10273) ] sob, 01 grudzień 2007 19:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam.
Program dla siebie pobrałem właśnie z tej strony. U mnie jest wszystko ok. Niemniej jednak oczekuje z zainteresowaniem na komentarz pana Marcina Lisa.

POZDRAWIAM
Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10314 (odpowiedź na #10287) ] czw, 06 grudzień 2007 16:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sobek jest aktualnie niedostępny Sobek
Zaawansowany
Kiedyś na starym forum próbowałem podrzucić temat programu dla sadowników. Nie wyszło. Do Pawelca zrobiłem sobie w exelu funkcje które mi liczą środki ochrony.
1- tabelka bieżące opryski (jak różne sady to więcej tabelek), 2- tabelka zapasy z poprzedniego roku. 3-zakupy bieżące. 4- najważniejsza -stan środków na dzień dzisiejszy z podaniem powierzchni jaką danym środkiem można opryskać. Tab. z opryskami ma kolumny: nazwę środka, rodzaj patogena, dawkę, datę, stężenie,Ilość środka wypryskanego, pogoda, faza rozwojowa, itp Wszystko działa jak należy i każdego dnia wiem co powinienem dokupić , a co mam w zapasie. Brak mi rubryk na temat długości i sposobu działania środka. Jak zrobisz program to podrzuć.
Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10335 (odpowiedź na #10261) ] sob, 08 grudzień 2007 15:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Tutaj: http://www.tier.ar.krakow.pl/~cupial/index.php?id=Programy jest parę programów dla rolników, może się komuś przyda, pozdrawiam.

[Uaktualnione dnia: nie, 13 kwiecień 2008 14:31] przez Moderatora

Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10337 (odpowiedź na #10261) ] sob, 08 grudzień 2007 17:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam !
Mieho dzieki. Ciekawe te programy. Niemniej jednak chciałbym poprosić innych forumowiczów ( Embarassed niewiem czy dobrze napisałem) o nazwy programów i opinie o programach których używają. Rolling Eyes

POZDRAWIAM
Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10378 (odpowiedź na #10337) ] wto, 11 grudzień 2007 18:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
widze że coś sie ruszyło w temacie Very Happy ,
programiki są przydatne, exel też, ale po co uzywać 10 programów, jak mógł by być jeden duzy, który by to wszystko obsłuzył, zajął sie także, wydatkami, fakturami itd.
Czekam na dalsze pomysły Very Happy
Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10528 (odpowiedź na #10378) ] wto, 18 grudzień 2007 21:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MarcinZachwieja jest aktualnie niedostępny MarcinZachwieja
Stały bywalec
Witam,
A czy ktoś z Was zna lub korzysta z programu Flamingo ? http://www.flamingo.agro.pl/
Ja osobiście znam ten program od kilku lat, ale nie jestem z niego zadowolony. A jakie są Wasze opinie ?

Pozdrawiam
Marcin Zachwieja
Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #10673 (odpowiedź na #10528) ] sob, 29 grudzień 2007 13:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
a może słyszął ktos o programie agronom 2007 , zastanawia mnie czy to bardziej dla rolnictwa czy i w sadownictwie mozna stosować więcej info http://agropower.pl/
Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #12118 (odpowiedź na #10673) ] sob, 23 luty 2008 23:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Witam,
W portalu będzie można nabyć modele chorobowe dla jabłoni, gruszy, wiśni i czereśni. Modele te w połączeniu ze stacja meteo lub rejestratorem liść/temperatura mają pomóc w określeniu ryzyka infekcji oraz momentu wykonania zabiegu. Sam jestem ciekawy jak to będzie działać i jaka będzie sprawdzalność – ale dla Waszej informacji podam że wyniki z tych obserwacji będzie można sprawdzić w portalu.
W tym sezonie 4 takie stacje będą uruchomione w Polsce: okolice Grójeca, okolice Poznania, okolice Lublina, okolice Sandomierza.

Pozdrawiam
Marcin Zachwieja
Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #12296 (odpowiedź na #12118) ] sob, 01 marzec 2008 00:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Witam,
Kto był na tegorocznym MTAS-ie w Warszawie napewno słyszał o programie PIMpro opracowanym przez Marc Trapman (Bio Fruit Advies Niederlande)
Polecam stronę internetową na które można przeczytać więcej o tym programie i modelowaniu zagrożenia infekcji
http://www.biofruitadvies.nl

Pozdrawiam
Marcin Zachwieja
Odp: oprogramowanie dla sadownictwa [wiadomość #51351 (odpowiedź na #10261) ] nie, 30 styczeń 2011 22:24 Przejdź do poprzedniej wiadomości
szew137 jest aktualnie niedostępny szew137
Początkujący
Dawno nikt nic nie pisał, może ktoś znalazł jakiś program który nadaje się do naszego fachu?
Poprzedni wątek:Własna strona internetowa
Następny wątek:Dobry laptop
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]