użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » wydajność zbieracza
wydajność zbieracza [wiadomość #48423] pią, 03 grudzień 2010 20:25 Przejdź do następnej wiadomości
baron3 jest aktualnie niedostępny baron3
Zaawansowany
witam. w przyszłym roku 1.raz zacznę zbiory malin letniej i jesiennej. Mam pytanie do plantatorów malin którzy pakują je w pudełka 250g: ile może zebrać pudełek zbieracz w ciągu 1.godziny i ile mogę mu zapłacić (stawka akordowa)? dziękuje wszystkim którzy na to pytanie odpowiedzą.
Odp: wydajność zbieracza [wiadomość #48426 (odpowiedź na #48423) ] pią, 03 grudzień 2010 21:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Rallyfan jest aktualnie niedostępny Rallyfan
Zaawansowany
witam...moi zbieracze rwią srednio 15 pudelek 0,5kg/h + osoby i ich czas do odbioru towaru.
Odp: wydajność zbieracza [wiadomość #48427 (odpowiedź na #48423) ] pią, 03 grudzień 2010 21:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Polska to co prawda nie Ameryka, ale " kowboje " ustawiali to zawsze tak : Jeśli w r 1974, zarabiałem tam na dniówkę 9-godzinną 20 dolarów / pracownicy tzw. stali czyli Amerykanie - 30 dolarów /, to akord np. przy zbiorze jabłek był zawsze tak ustawiony, że biegając ze zbierakiem i drabiną i pocąc się tak, że mi sól wychodziła na portki, mogłem " wyciągnąć " maksymalnie 40 dolarów, czyli podwoić swoją dniówkę... I taką zasadę / możliwość podwojenia płaconej w danej okolicy , dniówki /, stosowali przy wszystkich pracach, które akordowali... Nie wiem, czy w Polsce można by też tak przyjąć, ale uważam, że jeśli przeciętny pracownik, " wyrabia " w akordzie więcej niż 2 dniówki, to akord jest żle / na Twoją niekorzyść / , ustawiony... I myślę, że nie ma tu znaczenia, czy rwiesz śliwki, czereśnie, czy maliny... Ale zobaczymy co powiedzą / napiszą / inni... Smile Pozdrawiam ! ..............Rallyfan... Te 15 pudełek to na dniówkę, czy w akordzie ? Zresztą jeśli jest to uzysk PRZECIĘTNY, to Amerykanin dał by ok. 50 groszy od pudełka / 7,50 zł na godzinę, dla przeciętnego rwacza /, a jeśli ktoś chciałby i potrafił, to mógłby urwać 30, 40 a nawet 50 pudełek, za które / PO SPRAWDZENIU JAKOŚCI ! /miałby zapłacone... I pewnie kilku takich by się, znalazło...Pozdrawiam !.................doedytowane... Spoglądanie na człowieka, który idzie na 2 / lub więcej / dniówki nie należy do zajęć przyjemnych, bo to odczłowieczony automat drgająco-pląsający ,pracujący dwoma rękami, często z nie wyjmowanym z ust, papierosem... Pewnie przy malinach, musiałby raczej żuć gumę Very Happy ... Ludzi takich wśród zbieraczy , może być 10-20 procent... W Ameryce, otaczał ich szacunek i podziw i nigdy / jak to czasem bywa u nas /, nie byli obiektem drwin...... ... REASUMUJĄC... Akord powinien być zawsze ustawiany tak, aby przeciętny człowiek, przy średnim wysiłku, mógł " wyrobić " dniówkę, ale również / przy dużym a nawet bardzo dużym wysiłku /, mógł ją ...podwoić... Ja tak zawsze ustawiałem to póżniej u siebie, przy swoich...wiśniach.

[Uaktualnione dnia: pią, 03 grudzień 2010 22:56]

Odp: wydajność zbieracza [wiadomość #48434 (odpowiedź na #48427) ] sob, 04 grudzień 2010 07:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
artemida jest aktualnie niedostępny artemida
Maniak
Znając amerykańską zasadę o której pisze Chrabąszcz stosowałem ją w sadzie którym zawiadywałem. Sprawdzała się bardzo dobrze choć był to kapitalistyczny sposób w socjalistycznym sadzie...
Odp: wydajność zbieracza [wiadomość #48439 (odpowiedź na #48426) ] sob, 04 grudzień 2010 17:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
baron3 jest aktualnie niedostępny baron3
Zaawansowany
witam. co oznacza " + osoby i ich czas do odbioru towaru. "? jak to mam rozumieć?
Odp: wydajność zbieracza [wiadomość #48441 (odpowiedź na #48439) ] sob, 04 grudzień 2010 18:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Na polce przez 8 h rwali mi 80-120 koszyczków półkilowych po 80 gr/szt plus 5-10 kilo odsortu po 1,2 zł za kilogram.
Oczywiście malina musiała byc urwana bardzo ładnie i stąd mniejsza wydajnośc i ten odsort.No i nie każdy do tej roboty się nadaje
Odp: wydajność zbieracza [wiadomość #48448 (odpowiedź na #48441) ] sob, 04 grudzień 2010 20:56 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Marekvp... Czyli jak łatwo wyliczyć, pracownik w akordzie " wyciągał" ok. 60-100 zł za 8 godzin i nawet nie jest to " amerykańskie ", tylko...logiczne. Uczciwa zapłata, za uczciwą i wydajną pracę... Pozdrawiam ! Zawsze też warto wiedzieć, że przed zbiorem, trzeba pójść do tej roboty samemu, żeby sprawdzić, ile tych koszyczków, na tej plantacji, przy tej wielkości i tej obsadzie owoców na roślinie, można w ciągu godziny, urwać... Bo jak wiadomo plantacja plantacji nie równa i / zwłaszcza gdy się płaci ze swojej kieszeni/, nie można akordu ustawiać w " ciemno... Ale przecież to wszystko powinno być chyba, oczywiste... Confused ..........artemida... Ale nie wiem czy pamiętasz, że jeszcze za " póżnego " Gomułki, stosowanie akordu w zakładach państwowych, było ...zabronione Shocked .

[Uaktualnione dnia: sob, 04 grudzień 2010 22:31]

Poprzedni wątek:Ukorzenianie malin
Następny wątek:Dobór odmian do zbioru kombajnowego
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]