użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Pszczelarstwo » Niedokarmione pszczoły .
Niedokarmione pszczoły . [wiadomość #47080] pon, 25 październik 2010 13:29 Przejdź do następnej wiadomości
xkrwpx jest aktualnie niedostępny xkrwpx
Zaawansowany
Witam, mam problem bo zapomniałem dokarmić pszczół. Pszczoły sa w dobrej kondycji posiadaj spore zapasy ale nie jestem pewien czy im to wystarczy na przezimowanie Sad , zastanawiam się czy wstawić ule do przechowalni albo do sortowni, moze to ułatwi im to przezimowanie . Co mam teraz zrobić?????

[Uaktualnione dnia: wto, 26 październik 2010 15:30] przez Moderatora

Odp: Niedokarmione pszczoły . [wiadomość #47091 (odpowiedź na #47080) ] pon, 25 październik 2010 17:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
Po pierwsze - nie zapominać.
Jak nie zawiązały jeszcze kłębu zimowego to możesz podkarmić.Ja jednak skupił bym się na wczesnowiosennym podkarmieniu.Jeśli jednak zabraknie im pokarmu w środku zimy to - game over.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: Niedokarmione pszczoły . [wiadomość #47118 (odpowiedź na #47091) ] pon, 25 październik 2010 21:08 Przejdź do poprzedniej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
W żadnym wypadku nie wstawiać do takich pomieszczeń. Owszem - wolno stojące budynki tak. Pszczoły "niszczy" w środku zimy nie chłód, tylko hałas i inne takie dźwięki...Zimy jeszcze nie ma, to można podać np. płynny miód lub bardzo skondensowany syrop. Lepiej zastosować taki zabieg niż dopuścić do śmierci głodowej. Dla pszczelarza nie ma większej hańby ...!

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Poprzedni wątek:Zima w pasiece
Następny wątek:Wiemy dlaczego wymierają pszczoły!
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]