użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » dzierżawa sadu jabłoniowego  (4) 1 Głosów
dzierżawa sadu jabłoniowego [wiadomość #6982] nie, 29 lipiec 2007 09:30 Przejdź do następnej wiadomości
jacek29 jest aktualnie niedostępny jacek29
Nowy
witam mam propozycje odzierzawienia 2.5ha sadu jabloniowego w wiekszosci sa to 30letnie drzewa idaret ,jonatan .Czy ktos z was dzierzawi podobny drzewostan prosze o podanie ile mozna zaplacic za ha takiego sadu.Chodzi mi o koszt netto bez podatkow itp .dziekuje

[Uaktualnione dnia: nie, 29 lipiec 2007 11:47] przez Moderatora

Odp: dzierżawa sadu jabłoniowego [wiadomość #7021 (odpowiedź na #6982) ] pon, 30 lipiec 2007 21:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piotrkurasinski jest aktualnie niedostępny piotrkurasinski
Nowy
NIe wiem czy ktoś jest w stanie podac ci konkretna cene.Wszystko zalezy od tego w jakim stanie jest ten sad czyli w jakiej kondycji.30 letnie drzewa? tylko 2 odmiany?.Idared duzo lepiej sprzedaje sie po zimie, do tego potrzebujesz chlodni, nie wiem czy ja posiadasz.Wazne czy wszystko planujesz na przemysl czy samemu handlowac po gieldach rolnych.Moze masz dane o ilosci zbiorow z poprzednich lat ile ton jakiej klasy, to wtedy sparawdz ceny skupu z tamtych lat, policz, dodaj koszty prowadzenia sadu (opryski nawozenie nawadnianie ciecie zbior itd)to bedziesz wiedzial ile ci zostanie.Jednak nie przewidzisz pogody a ostanio srtasznie wariuje.Przyjdzie mrozik i mozesz miec nic oprocz pustego portfela ,ale to juz ryzyko twoje.
p.s.kto nie ryzykuje ten nie ma.
Odp: dzierżawa sadu jabłoniowego [wiadomość #7026 (odpowiedź na #7021) ] pon, 30 lipiec 2007 22:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jacek29 jest aktualnie niedostępny jacek29
Nowy
dzieki za odpowiedz ten sad jest po sasiedzku plonuje mozliwie jedynie jonatan wpadl w przemiennosc jest tez troche grusz 20ar chlodnie posiadam ale sad interesuje mnie raczej na przemysl ,nie orientuje sie tylko ile +- mozna zaplacic za dzierzawe sad jest normalnie chroniony {lubelskie] nie orientuje sie w cenach dzierzawy pozdro
Odp: dzierżawa sadu jabłoniowego [wiadomość #7110 (odpowiedź na #6982) ] pią, 03 sierpień 2007 08:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jarkoski jest aktualnie niedostępny Jarkoski
Zaawansowany
Razz

[Uaktualnione dnia: sob, 03 listopad 2007 13:02]

Odp: dzierżawa sadu jabłoniowego [wiadomość #42448 (odpowiedź na #6982) ] nie, 04 lipiec 2010 21:33 Przejdź do poprzedniej wiadomości
internowany jest aktualnie niedostępny internowany
Początkujący
witam odświeżam wątek
ile mogę wziąść za wydzierżawienie hektara sadu

1}idaret m26 wiek 15 lat 1 ha
2}decosta m26 wiek 10 lat 1 ha

sad jest corocznie cięty i utrzymany w dobrej kulturze

za wszelkie odpowiedzi dziekuje
pozdrawiam
Poprzedni wątek:ilość jabłek w chlodnaich i kontrolach
Następny wątek:Czy rolnik może przetwarzać swoje płody?
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]