użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny środków produkcji » rachunki za prąd  (1) 1 Głosów
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36627 (odpowiedź na #36613) ] śro, 03 marzec 2010 12:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Jestem dumny z Ciebie motylu. Smile Krótko może nie jest, ale rzeczowo i konkretnie - i o to chodzi. Nie chodzi natomiast o pisanie nie potwierdzonych danych i wprowadzanie w błąd. może i czerwona dioda pobiera te minimalne ilości prądu, ale dlaczego łapiąc za dekoder satelity w trybie czuwania ma temperature około 45-50 stopni ? Od tej diody się nagrzał ? Czy czepianie się świecącej diody nie jest uproszczeniem sprawy, bo dioda w tym wypadku jest tylko informacją, a cały "system" pożera energie dla naszej wygody. Nie sprawdzałem Cię motylu w tych wyliczeniach, ale są one jak pobieżnie przejrzałem dość odbiegające od życia - np. odkurzanie raz w tygodniu... Razz Czajnik...Ja pije trzy kawy i dwie herbaty... Telewizor 4 godziny ? Jak włączy się o 18, to gra do 23-24... Te wartości są zaniżone, bo tak na prawde w Polsce nikt na tych urządzeniach nie oszczędza. Raz zdobytych przywilejów lub nawyków Polak nie zmienia... Twisted Evil Sad24 od dłuższego czasu "czuje do mnie mięte", nie wiem dlaczego, ale sam prawdopodobnie nie jest świadomy, dlaczego płaci tyle, a tyle. Raczej przyklaskuje tym, co coś napiszą, a to z kolei ma się nijak do faktycznego stanu zużywanej energii. o zużyciu jako takim nie decyduje ta dioda, tylko to co napędza całość tego systemu... Ciesze się, że poszperałeś motylu i może choć nie są to zbyt "pasujące dane" do naszego stylu życia, ale pokazują co z czego się bierze... Surprised

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36629 (odpowiedź na #36451) ] śro, 03 marzec 2010 14:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Ponownie mam swoje "ale".

Dekoder n-box jest chyba najbardziej prądożerny na rynku. Nie ma co tego uogólniać na wszystkie dekodery. Nawiasem mówiąc, dekoder ten pobiera taką samą ilość prądu w trybie pracy normalnej jak w trybie czuwania Razz

Inne dekodery nie wyglądają już tak słabo, np. dekoder cyfry+ pobiera tylko 3W. Stare fergussony pobierały chyba około 1W.

Na diody w lodówce i zamrażarce jest rada, wyjmijcie wtyczkę z gniazdka Laughing
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36635 (odpowiedź na #36613) ] śro, 03 marzec 2010 15:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
motyl napisał;
Używamy standardowego odkurzacza. Jego pobór mocy wynosi 1500W. 
Odkurzamy dom przez 20 minut co pięć dni. Rocznie odkurzanie zajmie nam zatem
 24,3 godziny (h).
zużycie prądu: 1500W = 1,5 kW, czyli 24,3 h x 1,5 kW = 608,3 kWh 
koszt: 608,3 kWh x 0,39 PLN = 237,25 PLN

Kolego powyższe obliczenia są chyba mało wiarygodne? Wydaje mi się ,że 1,5 kW * 24,3h daje nam 36,45 kilowatogodzin a nie jak podałeś 608,3kW.
Dalej nie czytałem bo mi się nie chciało . Zanim przytoczysz jakieś obliczenia warto je sprawdzić.

Mój ostatni rachunek wyniósł niecałe 1500zł za dwa pełne miesiące tj. od 22grudnia do 23 lutego. Za dwa poprzednie (22październik do 21 grudzień) opiewał na ok 2100 zł. Chłodnie i dom mam na jednym liczniku . Chłodnia to 2 komory o kubaturze 450m. sześć. każda czyli o pojemności ok 300 skrzyń każda .W każdej jest zamontowany agregat bitzer LH 84 oraz chłodnica trójwentylatorowa goedhart VCIZ... Wychodzi jakieś 300-400zł na miesiąc za komorę . Więc chyba nie jest tak źle patrząc na rachunki sąsiadów .
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36644 (odpowiedź na #36451) ] śro, 03 marzec 2010 20:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
mi za komory ok. 400m3 wychodzi ok 500pln za miesiąc za jedną , a za komore ok. 350m3 (słabo ocieploną + 2 chłodnice w środku) też ok. 500zł.
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36680 (odpowiedź na #36644) ] czw, 04 marzec 2010 21:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jak czytam te wypowiedzi, co poniektórych kolegów, to nie moge uwierzyć, że Ci co piszą o "drogiej" produkcji sadowniczej, to są najzwyklejsi kłamcy Confused Dlaczego ? Tu pada kwota 300 zł. tam, 400, a gdzie indziej 500 złotych. Jeśli tak, przedstawiany jest decydujący "składnik" w długim przechowywaniu jabłek jakim jest energia elektryczna, to pozostałe koszty wówczas też są z sufitu wzięte. Jednak jeśli koledzy "puszczają farbe", to okazuje się, że to kubatura 300 m3 lub zbliżona do tej wartości. "Rzucanie" takimi wartościami ma wówczas sens, jeśli jest podana właśnie kubatura i ewentualny towar w niej się znajdujący, a także okres przechowywania. Takie komentarze mają wówczas logiczny sens. Może koledzy patrzą tylko na ostatnie rachunki, które mogą być troche pomniejszone przez panujące ujemne temperatury. Ktoś kto przechowuje owoce od września, do maja ma całkiem inne doświadczenia... Niestety nie już tak optymistyczne. Confused mnie też ostatnio wyszło coś około 600 złotych miesięcznie, za całe gospodarstwo, jednak poprzednie 4 miesiące rachunki sięgały ok. 1400-1600 zł. Prawdopodobnie i kwiecień i maj będzie oscylował również w tych granicach. Gratuluje tym wszystkim, którzy mają idealne - wręcz laboratoryjne warunki. W moim rejonie dwoje sadowników płaci większe rachunki, ale za większe chłodnie... i teraz nie wiem czy nasze gospodarstwa są technologicznie zacofane, a te dalej położona od nas już są w XXX wieku... Crying or Very Sad Myśle, że tu i tam "pracujemy" na tych samych urządzeniach...

___pozdrawiam_____

Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36684 (odpowiedź na #36680) ] czw, 04 marzec 2010 22:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
Ja uważam,że te rachunki za chłodnię w granicach 400 zł miesięcznie to nie żadna utopia i XXX wiek czy inny "logiczny sens" tylko kwestia drobiazgowego przemyślenia wielkości komory, odpowiednio dobranych urządzeń chłodniczych i ich regulacji, braku oszczędności na ociepleniu i strategii napełniania i opróżniania komory. Koledzy,którzy już wybudowali i używają to nie mają wielkiego pola do manewru. Jednak przy budowie proponował bym komory po północnej stronie budynku a sortownię po południowej,ocieplenie - minimum 15 cm styropianu a w posadzce 10 cm. Wielkość komory - jeśli sprzedajemy duże partie owoców na raz to 100 ton i więcej ale jak zbywamy małymi partiami w dłuższym czasie to chyba w granicach 60 - 70 ton. Koszt budowy większy ale koszt energii już inny bo i moc agregatów inna. Po prostu trzeba wziąć kartkę, ołówek i dokładnie wszystko przeliczyć bo potem za nieprzemyślane inwestycje będziemy płacić przez wiele lat. To tak jak z zakupem ciągnika. Większość pisze,że zapas mocy zawsze się przyda a potem szukają tańszego paliwa bo im za dużo palą te ciągniki bo ta zapasowa moc okazała się dużo za duża w stosunku do potrzeb. O kosztach serwisowania już nie wspomnę.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36706 (odpowiedź na #36684) ] pią, 05 marzec 2010 13:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ok Zdzichu Smile nic dodać nic ująć. jednak kij ma dwa końce. Cały czas przewija się wątek - izolacja, dobranie urządzeń...itp. Ja, natomiast byłbym ciekawy (i w tym tonie pisze) nie o izolacji by zminimalizować różnice między wewnętrzną temperaturą, a zewnętrzną. Nie jest problemem zaizolować dobrze ściany, strop, podłoge... Nikt nie chce nawiązać do problemu wytwarzanego "ciepła" przez dojrzewające owoce. Czy to będzie chłodnia, kontrola, czy zwykła przechowalnia, ten problem istnieje i przechowywanie owoców, to nie sam wydatek energii na zniwelowanie - utrzymanie parametrów wewnątrz chłodni. Owoc, to nie kamień. To "żywy organizm", który "oddycha" i wytwarza ciepło...To chyba każdy wie... Razz Ciekawy jestem, czy gdyby w 100 tonowej chłodni umieścić "pompe ciepła", to jabłka ogrzałyby dom Rolling Eyes czy ktoś wie ile ciepła jest "marnowane" w ten sposób...Jak mam sobie wytłumaczyć, że w czasie tych ostatnich długo trwających mrozów w dzień i w nocy mój agregat pracował...czyli to nie izolacja ma wine, tylko "życie" w chłodni.
I tu jest pies pogrzebany. Czas przechowywania. Koledzy, co piszą o zużyciu energii nie podają wszystkich parametrów. Zgadzam się, że ktoś kto przechowuje owoce od września do grudnia w skali roku będzie płacił bardzo małe pieniądze... czyli sama dyskusja na ten temat ma sens wówczas jeśli porównamy wszystkie dane. Nie można się sugerować jedną wypowiedzią i słowami bez pokrycia, bo innym "jest głupio, że są takimi "życiowymi nieudacznikami" mimo posiadania w miare najnowocześniejszych urządzeń. Takie dane biore "z lekkim przymrużeniem oka" . Paradoksem takiej zimy, jaka jest w tym roku (i nie tylko) jest to, że jeśli masz pełną komore np. 100 ton, to można spać spokojnie, bo temperatura nie spadnie poniżej krytycznej, gdzie mogą zmarznąć. Jednak połowa tej pojemności może doprowadzić już do gwałtownego spadku temperatury w środku. Pisze tu o ekstremalnych warunkach i do takich się odnosze. Prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest małe, ale jeśli taka zima trwała by od początku grudnia do dziś, to miast chodzić, trzeba by grzać... Rolling Eyes A były takie zimy ! I to kilka.
Nie mniej jednak przy takich zimach aura jest skutecznym sprzymierzeńcem w obniżaniu kosztów przechowywania i to jest najważniejsze... Surprised

___pozdrawiam_____

Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36708 (odpowiedź na #36451) ] pią, 05 marzec 2010 13:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
U mnie w zime przy -22 stopniach w nocy agregaty chłodnicze właczały się coprawda żadzej ale sie wlączały.To ja widze że moje rachunki za prąd 1200zł miesiecznie to jest norma.Jabłka przechowuje od wrzesnia do konca maja a anwet do czerwca,wspomne że mam płuczne dwutlenku wegla a tam silnik jest okolo 4 kilowatów i wlącza się co 40 minut.
Pozdrwiam
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36714 (odpowiedź na #36708) ] pią, 05 marzec 2010 18:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Tak motylu - takie musi być zużycie energii przy długim przechowywaniu. W czasie schładzania jabłek rachunek sięga i 1600 miesięcznie. Żaden ewenement. Ktoś, kto pisze o 300-400 złotych, to do końca prawdy nie powie. Technologi nie przeskoczysz. Technika natomiast w skali mikro jest oszczędna, ale w skali makro niestety silniczkiem 500 W nie uciągniesz niczego. Tu potrzebne są już porządne kilowaty. Tyle, co tu poniektórzy się chwalą, że zużywają na chłodnie , to ja zużywam w domu, na dwa miesiące, a niczego prądożernego specjalnie nie mam. Dlatego motylu odpowiedziałeś sobie na Twoje pytanie. Nie jesteś odosobniony w takich kwotach na rachunkach. A tych, co takie mini kwoty płacą "weź" pod lupe i zrób tak... Shocked Surprised Very Happy Laughing Laughing Laughing

___pozdrawiam_____

Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36716 (odpowiedź na #36451) ] pią, 05 marzec 2010 18:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
kolego jerzy45 czasami lubę czytać twoje wypowiedzi, ale czasami to wydaje mi się że piszesz - a i sam nie wiesz o czym piszesz, poza ilością tekstu jaki przelewasz na tym forum i miejsca jaki on zajmuje to nic z niego nie wynika, a twoje przemyślenia są jakby wyjete z XVIII wieku... - BEZ URAZY!!. (jeśli możesz to przelewaj swoje przemyślenia w bardziej zwięzły sposób - czasmi jedno lub dwa zdania w zupełności wystarczą by wyrazić swoje zdanie)

Podzielasz zdanie kolegi motyl co do wysokości rachunków jakie płaci - bo wydaje ci się że kwota 1200pln to standart za komorę chłodniczą. Moje pytanie brzmi: jak duza jest ta komora że sugerujesz że ta kwota jest OK? i czy wziąłeś pod uwagę dodatkowy czynnik prądotwórczy jakim jest płuczka, a jak co niektórym wiadomo płuczki są ,,prądożerne".

co do mojego poprzedniego postu- izolacja komór 400m3 u mnie to: 15cm na ścianach, 25 sufit i 5 posadzka(pasowało by 10cm steropianu)- panele steropianowe.

wydaje mi się że jak by tak przestawił czasy pracy grzałek to zeszedł bym jeszcze troszkę z kwotami tych rachunków.
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36720 (odpowiedź na #36714) ] pią, 05 marzec 2010 20:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jerzy45 napisał
Ktoś, kto pisze o 300-400 złotych, to do końca prawdy nie powie
.A tych, co takie mini kwoty płacą "weź" pod lupe i zrób tak...      

Ponieważ to ja podałem przytoczoną przez Ciebie kwotę więc czuję się wywołany do tablicy.Szkoda ,że jesteś "niewiernym Tomaszem" i do wszystkiego odnosisz się przez pryzmat własnego doświadczenia poddając w wątpliwość wypowiedzi innych (w tym moją)jeżeli tylko nie zgadzają się z twoim mniemaniem. Aby nie wdawać się w niepotrzebne dyskusje załączam zeskanowany rachunek za energię . Gdyby to Cię jednak nie przekonało to mogę załączyć zdjęcia komór , agregatów , chłodnic ... .
Odniosę się jeszcze do wątku z Twej wypowiedzi dotyczącego oddychania jabłek-wydzielania przez nie ciepła. Zapewne jako sadownik wiesz iż intensywność oddychania jest ściśle powiązana ze stopniem ich dojrzałości .Słowem im dojrzalsze tym intensywniej oddychają więc wydzielają więcej ciepła , które musi być "usunięte" przez instalację chłodniczą . Jest to jeden z wielu czynników wpływających na wysokość rachunków za energię .
Uff , to na tyle .
pozdrawiam

• Załącznik: rachunek.png
    (Rozmiar: 130.48KB, Pobrane 117 razy)

Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36723 (odpowiedź na #36706) ] pią, 05 marzec 2010 20:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jerzy45 napisał(a) dnia pią, 05 marzec 2010 01:29

Cały czas przewija się wątek - izolacja, dobranie urządzeń...itp. Ja, natomiast byłbym ciekawy (i w tym tonie pisze) nie o izolacji by zminimalizować różnice między wewnętrzną temperaturą, a zewnętrzną.

W chłodni nie chodzi o minimalizowanie różnic między wewnętrzną temperaturą a zewnętrzną, tylko o możliwie dokładne i najlepsze odseparowanie się od warunków panujących na zewnątrz chłodni. Wtedy mamy możliwość stworzenia w chłodni takich warunków jakie nam są potrzebne.

Nikt nie chce nawiązać do problemu wytwarzanego "ciepła" przez dojrzewające owoce. Czy to będzie chłodnia, kontrola, czy zwykła przechowalnia, ten problem istnieje i przechowywanie owoców, to nie sam wydatek energii na zniwelowanie - utrzymanie parametrów wewnątrz chłodni. Owoc, to nie kamień. To "żywy organizm", który "oddycha" i wytwarza ciepło...

Przecież chłodnia to sposób na spowolnienie starzenia się owoców. Dla każdego sadownika jest oczywiste,że mamy do czynienia z żywym organizmem i te koszty musimy ponieść. Jednak im doskonalsze odseparowanie komory od warunków zewnętrznych tym niższe koszty utrzymania odpowiednich warunków wewnątrz.

Paradoksem takiej zimy, jaka jest w tym roku (i nie tylko) jest to, że jeśli masz pełną komore np. 100 ton, to można spać spokojnie, bo temperatura nie spadnie poniżej krytycznej, gdzie mogą zmarznąć. Jednak połowa tej pojemności może doprowadzić już do gwałtownego spadku temperatury w środku.

Jeśli w tej komorze o pojemności 100 ton będzie tylko 50 ton jabłek to temperatura może niebezpiecznie spaść.Jeśli jednak będziemy mieli 50 ton jabłek w komorze o pojemności 50 ton to będzie tak samo jak w pełnej stutonowej komorze.

PS
A te dane, które bierzesz z przymrużeniem oka, to tak na moje oko, uważasz za nieprawdziwe jeśli różnią się od tych zaobserwowanych u siebie - a to z gruntu fałszywy pogląd.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36724 (odpowiedź na #36716) ] pią, 05 marzec 2010 20:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
mutemute Nie rozumiem Twego komentarza...? Przedstawiasz mi fakture i zużycie prądu... Widnieje tam kwota około 1500 zł. Nie uważasz, że jest to o wiele więcej niż te 300-400 złotych ? Ja zużyłem przez taki sam okres około 2400 KWh, Ty ok. 3200 KWh. Ja płace w styczniu 600 zł, a w lutym podobnie. Ty analogicznie 750 zł. ( tylko ja większe odsetki - o 10 zł ) Czujesz się "urażony" moimi komentarzami i "wciskasz" mi coś czego nie pisze. Nie twierdze, że ktoś kto ma chłodnie, to musi płacić tyle co ja. To absurdalne stwierdzenie. Ja proszę tylko o podawanie przy okazji pojemności chłodni czy to w tonażu, czy m3, dla uwiarygodnienia danej kwoty, a nie na zasadzie domysłów... Chłodnia chłodni nie równa, urządzenia mogą być z wczoraj lub z przed 10 lat. Przecież w końcówce komentarza mówimy o tym samym - o usunięciu ciepła poprzez dojrzewanie owoców. Przecież mówimy tym samym językiem... Smile
Zdzichu jest OK. Teraz będzie 'wychwytywanie słówek... Smile OK. nawet nie wiem, jaką riposte zastosować w tym wypadku. Różnicą w mojej wypowiedzi, a Twoich cytatach z mojego komentarza jest - przyznaje znacząca. Mój komentarz ma czcionke czarną, a Twój zieloną. Smile Nie dostrzegam po za tym innej różnicy. Może inaczej też kropki są postawione. W końcówce komentarza umieściłeś zdanie i jednak z Tobą musze polemizować i to bardzo... Od wieków trwa spór - szklanka do połowy pusta, czy do połowy pełna... o takiej komorze pisze. Gdyby te komory były z gumy, to ze 100 tonowej można by zrobić 50 tonową. Jednak nie są i jeśli opróżnisz 100 tonową komore z połowy towaru, to w niej pozostaje 50 ton. Jeśli wiesz, jak można ze stutonowej komory, jednym pstryknięciem palca zrobić pięćdziesięciotonwą - będe dozgonnie wdzięczny... Cool

[Uaktualnione dnia: pią, 05 marzec 2010 20:51]

___pozdrawiam_____

Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36727 (odpowiedź na #36724) ] pią, 05 marzec 2010 21:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jerzy45 napisał(a) dnia pią, 05 marzec 2010 20:38

Gdyby te komory były z gumy, to ze 100 tonowej można by zrobić 50 tonową. Jednak nie są i jeśli opróżnisz 100 tonową komore z połowy towaru, to w niej pozostaje 50 ton. Jeśli wiesz, jak można ze stutonowej komory, jednym pstryknięciem palca zrobić pięćdziesięciotonwą - będe dozgonnie wdzięczny...

Zdzich napisał dnia czw, 04 marzec 2010 22:31

Wielkość komory - jeśli sprzedajemy duże partie owoców na raz to 100 ton i więcej ale jak zbywamy małymi partiami w dłuższym czasie to chyba w granicach 60 - 70 ton. Koszt budowy większy ale koszt energii już inny bo i moc agregatów inna. Po prostu trzeba wziąć kartkę, ołówek i dokładnie wszystko przeliczyć bo potem za nieprzemyślane inwestycje będziemy płacić przez wiele lat. To tak jak z zakupem ciągnika. Większość pisze,że zapas mocy zawsze się przyda a potem szukają tańszego paliwa bo im za dużo palą te ciągniki bo ta zapasowa moc okazała się dużo za duża w stosunku do potrzeb. O kosztach serwisowania już nie wspomnę.

Pozdrawiam
Zdzich

Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36730 (odpowiedź na #36451) ] pią, 05 marzec 2010 21:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sandvik jest aktualnie niedostępny sandvik
Nowy
Cały diabeł tkwi w szczegółach bo, jedni włączają chłodnie powiedzmy dopiero około 25 września a wyłączają już w kwietniu a drudzy chłodnie już włączają w sierpniu a wyłączają dopiero w czerwcu, wiec nigdy się nie dogadamy dlaczego ten płacy tyle a drugi tyle. Cool
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36731 (odpowiedź na #36727) ] pią, 05 marzec 2010 21:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
O co się tu właściwie kłócić. Przecież z rachunku widać, że ok. 460 zł netto to opłaty stałe, a ok. 756 zł netto to zużycie prądu. Ciekawe ile tu by można zrobić oszczędności? Te opłaty stałe to wyciąganie forsy, kanciarze z elektrowni i tyle.
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36736 (odpowiedź na #36731) ] pią, 05 marzec 2010 23:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja rozumiem w czym rzecz. Smile Jednak nie każdy ma "równe" warunki zbytu jabłek. Ja mam taką, a nie inną forme sprzedaży i gdyby zastosować Zdzichu znowu te 60-70 tonowe komory, to w moim wypadku i moich pobratymców w moim rejonie, te komory zawsze będą w połowie puste, a w połowie pełne. taki mamy system sprzedaży, który jest może 'droższy", ale bardziej efektywny i wydajniejszy w zerach na koncie. Rolling Eyes Uzyskuje po prostu większą cene. Gdy sprzedajemy hurtowo całą komore w tydzień, to takie wyliczenia mają wówczas sens i nie ma tu nawet o czym mówić. To jest jasne. Kłócić ? Przecież nie ma o co. Chodzi o rachunki, faktury, rzetelne dane i ich odpowiednią interpretacje.
tomaszk123 ...Dziękuje za miłe słowa pod moim adresem. Ja nie biore tu udziału na tym forum dla "samego bycia", tylko biore aktywny udział w dyskusji. Może się to wielu nie podobać, ale na tym polega forum Smile - na dyskusji. W związku z tym, że pisanie i myślenie nie boli, więc zabieram głos Smile Że moje wypowiedzi są dłuższe niż innych wynika z formy jaką przyjąłem w tej dyspucie. By być zrozumiany, musze zastosować pewne zasady tworzenia "dzieła literackiego" (haha) mianowicie - początek, rozwinięcie i zakończenie ... Nie moge się z Tobą zgodzić, że pisze o czymś i sam nie wiem o czym...Zła teza. Dobrze, że raczyłeś moje przemyślenia sklasyfikować w latach 1700-1799, bo mogłeś "rzucić" mną o Średniowiecze lub o jeszcze wcześniejsze czasy. Laughing Nie jestem narcyzem i nie będe prostował Twoich spostrzeżeń...Może masz i racje... Confused
Ech życie... Dlaczego każdy czepia się mnie, a nie np. Zdzicha. On też ma dłuższe komentarze. Ale tomaszk123 by jeszcze Tobie odpowiedzieć dlaczego nie pisze krótko, to musze wine zwalić na Admina, który wręcz nakazuje, by tu nie było kilku po sobie następujących wypowiedzi jednej osoby. Po to jest taki "guziczek" z edytuj Jeśli jeszcze Cię nie nawrócił, to popróbuj... A tak przy okazji - pozdrowienia dla Szefa...I dlatego by "zaspokoić" Twoje wyobrażenie o mnie, pozwoliłem sobie na małe wyjaśnienie. Zresztą, gdy przyglądasz się systematycznie tej "paplaninie", to jak by wyglądała dyskusja, gdyby nie kilku takich, którzy się "udzielają" i biorą aktywny udział w dyskusji. Nie będe ich wymieniał, bo moge kogoś pominąć, a tego by mi nie darowano... Moge mieć swoje zdanie - prawda ?

[Uaktualnione dnia: pią, 05 marzec 2010 23:22]

___pozdrawiam_____

Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36740 (odpowiedź na #36451) ] sob, 06 marzec 2010 08:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam,wiem jak już pisałem w moim gospodarstwie place 1200zł miesiecznie,3 komory chłdnicze 300ton + płuczka dwutlenku węgla,nawodnienie 7,6kw,lubie majsterkować i posiadam tokarnie 4 kw spawarki itp.W tym rachunku jest też dom 220metró.W zime mam ogrzewanie prądem piecami akumulacyjnymi 2*2kw.Suma sumarum wychdzi tyle.Jak bym rozdzielił chlodnie od domu to pewnie za sama chłodnie miesiecznie placił bym 700 zl.
Jak już mamy porównymwac swoje rachunki to tylko na podstawie takich wyliczeń i wtedy będzie to miarodajne.
A zapomniałem dodać że chłodnia chodzi od połowy wrzesnia do konca maja.
Pozdrwiam
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36743 (odpowiedź na #36724) ] sob, 06 marzec 2010 09:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jerzy45 napisał;
Przedstawiasz mi fakture i zużycie 
prądu... Widnieje tam kwota około 1500 zł.
 Nie uważasz, że jest to o wiele więcej niż te 300-400 złotych ? 

Oj kolego chyba mało uważnie wczytałeś się w to co napisałem o tych 300-400zł za komorę na miesiąc. Otóż 1500zł podzielić przez dwa miesiące =750zł na miesiąc za dwie komory o pojemności 100t. Więc na miesiąc wychodzi poniżej 400zł za komorę . Tak jak napisałem chłodnie i dom mam na jednym liczniku więc po odjęciu zużycia za dom wyszło by ok 300zł za komorę na miesiąc.
Poza tym nigdzie nie napisałem , że czuje się urażony Twymi wypowiedziami. Mój post był reakcją na Twe słowa wątpliwości w mą prawdomówność.
Ktoś, kto pisze o 300-400 złotych, to do końca prawdy nie powie
.A tych, co takie mini kwoty płacą "weź" pod lupe i zrób tak...   

Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36747 (odpowiedź na #36451) ] sob, 06 marzec 2010 09:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomek74 jest aktualnie niedostępny tomek74
Zaawansowany
Witam!
Motyl najpierw płacze, że nie wie za co płaci duże rachunki za prąd, a później okazuje się, żę ten rachunek to za chłodnie , dom, w tym ogrzewanie i do tego warsztat ślusarski. Laughing .
Dlatego nie wiem o co ten płacz.

Tomek
http://sp8uft.bloog.pl/
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36748 (odpowiedź na #36451) ] sob, 06 marzec 2010 09:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Teraz już wiem że to jest w normie ten rachunek ale jak się pytałem sąsiadów to oni mówili że placą po 300-400zł miesięcznie i dlatego mnie to zastanowiło.Widocznie moii znajomi pobierają energie z kosmusu Laughing Laughing Laughing
Odp: rachunki za prąd [wiadomość #36758 (odpowiedź na #36748) ] sob, 06 marzec 2010 12:35 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
mutemute...Jeszcze nie pochwaliłem Cię za ten czas, co tak szybko upływa na Twoim wklejonym zegarze...do końca pewnej epoki... Szybka zleci n:twisted: Dla mnie mógłby czas w tym wypadku biec szybciej. Ale...tyle przeżyłem, przeżyje jeszcze troche. Teraz do Twojego komentarza. Fakt... tak napisałeś... Embarassed Jednak niczego to nie zmienia, bo mówimy tym samym językiem i przedstawiamy konkretne dane z naszych gospodarstw. I tak powinna wyglądać dyskusja na temat zużycia prądu - ile zużywamy prądu np. na 1 m3 chłodni lub ile na 1 tone przechowywanego towaru. Inaczej rodzą się legendy i nie domówienia... Smile To urażenie jest w cudzysłowie i tak powinno być zrozumiane - z uśmiechem...
Nie poruszałem tego tematu w tych wypowiedziach, ale na zakończenie chciałbym troche przewrotnie napisać ... Otóż cały czas przewija się - izolacja, parametry, sprężarki, tony, ...Jednak co zauważyłem tej długiej zimy. To już jej 3 miesiąc leci... Otóż zamiast agregat miał się prawie nie włączać, bo minusowe temperatury na dworze, on chodzi normalnie... Przyczyna. Za dobra izolacja...! Pisałem wcześniej... Zamiast podczas tych dużych, długotrwałych mrozów temperatura wewnątrz miała spadać, ona rosła o 0,5 stopnia na dobe. Ot i przyczyna większych rachunków... zbyt gruba izolacja... w czasie takich ekstremalnych warunków... Laughing Jednak gdy tempeatura wzrasta do 20-25 stopni, to jest może i za "słaba".
Tutaj tomku74 nie zauważyłem by kolega mutemute płakał. Ja też nie mam powodu by złościć się o coś co zużyłem i musze za to zapłacić. Może w niedługim czasie będe energie miał darmową, jak pod nosem postawią mi atomówkę...Mam cichą nadzieje, że inne regiony przy wsparciu swych polityków zabiorą mi ją i postawią bliżej centrum, bliżej Warszawy lub Włoszczowej ! Stacja kolejowa już jest...W związku z tym, że energia jest droga, to spadam i wyłączam kompa... Laughing

[Uaktualnione dnia: sob, 06 marzec 2010 12:39]

___pozdrawiam_____

Poprzedni wątek:Tanie paliwo
Następny wątek:cena cementu (dobry i tani)
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]