użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Pszczelarstwo » cena uli z zawartośćią
cena uli z zawartośćią [wiadomość #35413] pią, 05 luty 2010 11:01 Przejdź do następnej wiadomości
dobczynski72 jest aktualnie niedostępny dobczynski72
Wiadomości: 1
Dołączył(a): styczeń 2010
Nowy
Witam gorąco. Pytam jak w temacie - ile kosztują ule z pszczołami? Proszę mi napisać bo bardzo chciałbym zająć się hodowlą. Z poważaniem MARIUSZ.

[Uaktualnione dnia: sob, 06 luty 2010 18:30] przez Moderatora

Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35419 (odpowiedź na #35413) ] pią, 05 luty 2010 14:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Wiadomości: 1514
Dołączył(a): kwiecień 2007
Maniak
Ul w zależności, od stanu i z czego jest zrobiony - dajmy na to ze 300 + pszczoły np. 200. Daje 500 złotych - o stówe w tę, czy w tą nie chodzi Rolling Eyes Jeśli chcesz mieć je dla miodu...kupując nawet kilka kilogramów rocznie, starczy Ci funduszy na kilka lat... Surprised Jeśli leczniczo - dla użądleń - bezcenne... Smile


___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35440 (odpowiedź na #35419) ] pią, 05 luty 2010 19:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Wiadomości: 3808
Dołączył(a): styczeń 2009
Maniak
Dla mnie jerzy, 2 bomby ! Pierwsza , to ten ludzik, który nieodmiennie mnie , cieszy... A druga, to ta proporcja, z której wynika, że opakowanie / ul /, warte jest więcej niż zawartość / pszczoły /. Skąd my to znamy ... Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: pią, 05 luty 2010 19:06]

Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35448 (odpowiedź na #35440) ] pią, 05 luty 2010 20:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Wiadomości: 1377
Dołączył(a): maj 2009
Maniak
Pszczółek nie mam i mieć nie będę, gdyż parę razy do roku próbują wysłać mnie w zaświaty. Nie mniej miód lubię- teść ma pasiekę Razz . Ciągle zbieram się do uprawy ogórecznika lekarskiego i zabrać się nie mogę. Była by to dobra współpraca z teściem - on miałby ponoć jeden z najlepszych miodów, ja wyższy plon, a i miodku pewno by nie poskąpił.
A wracając do tematu znalazłem ciekawą konstrukcję. Nie znam się czy to dobre rozwiązanie, ale cena chyba rozsądna
http://www.allegro.pl/item908917321_pasieka.html
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35450 (odpowiedź na #35413) ] pią, 05 luty 2010 21:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dron1 jest aktualnie niedostępny dron1
Wiadomości: 5
Dołączył(a): grudzień 2006
Nowy
Zwykle na wiosnę przyzwoita rodzina pszczela kosztuje 200 zł (bez ula). Używane ule wielkopolskie można już kupić za 50-70 zł, nowe (drewniane) kosztują około 180 zł. Gdybym zaczynał pszczelarzenie, to w zasadzie (po sprawdzeniu stanu zdrowia pszczół na wiosnę) bez wahania kupiłbym ten pawilon wraz z zawartością.
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35453 (odpowiedź na #35450) ] pią, 05 luty 2010 21:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Wiadomości: 1514
Dołączył(a): kwiecień 2007
Maniak
Pawilon sam w sobie, to fajna rzecz... Jednak ma też swoje minusy. W pasiekach wędrownych - coś pięknego. Jadnak sama praca w nim, to pewnie udręka... Crying or Very Sad Upał, bzyk, masa złych pszczół, ciasnota, słaba wentylacja...Tylko w tym podanym wypadku synalek "cieszy się", że ojca już nie ma... Jednak dla niego świeża kasa będzie. Smutne, że syn nie chciał się zabrać w sumie za interes, który w ciągu całego roku "zabiera" może ze dwa miesiące...
Melolontha...W życiu musisz się dobrze umieć sprzedać... Reklama to podstawa... Surprised Spójrz na całą strone ... co Ci się najpierw rzuca w oczy...? Ten gość, który idzie do przodu ... Razz

[Uaktualnione dnia: pią, 05 luty 2010 21:46]


___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35454 (odpowiedź na #35413) ] pią, 05 luty 2010 21:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
woszczyna5 jest aktualnie niedostępny woszczyna5
Wiadomości: 9
Dołączył(a): styczeń 2010
Nowy
dobczynski72 napisał(a) dnia pią, 05 luty 2010 11:01

witam gorąco pytam jak w temacie ile kosztują ule z pszczołami prosze mi napiszac bo bardzo chciałbym zając się chodowlą z powazaniem MARIUSZ


Panie Kolego , ul(pusty) jako taki Nowy to w granicach 200-300 zł ,ale na początek proponuję jednak odkupić od jakiegos pszczelarza z Twojej okolicy wraz z pszczołami i zapłacisz napewno mniej ,no ale trza zaangazowania i poszukiwań .bo na początek ładować kope kasy to trza sie zastanowić . Bo jak niepójdzie na początku Mozesz sie zrazić .A poco . JA już kilka lat posiadam pasiekę mozna nazwać ze Rodzinna ,ale wszystko i tak przychodzi z czasem ,czyli wiedza o pszczelarzeniu . Takze Moja propozycja to zaczać od wstepnej nauki na używanym sprzęcie .a później nieproblem ulepszać .Czyli Odnawiać pasiekę . Z pozdrowieniami
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35456 (odpowiedź na #35454) ] pią, 05 luty 2010 21:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Wiadomości: 1514
Dołączył(a): kwiecień 2007
Maniak
Tu zaprotestuje i skrytykuje woszczyne... Twisted Evil Jeśli chcesz zaczynać pszczelarzenie, to zaczynaj z wysokiego C... nie ma nic gorszego niż rozpadający się sprzęt. Żone, to możesz wziąć "używaną", ale nie ul....!!! W pierwszym wypadku, to nie mydło - nie wymydli się, Smile a w drugim po co inwestować w naprawy, farbe... chcąc zregenerować stary ul, musisz mieć drugi w zastępstwie.... dobczynski72 nie pisze, na jak wielką wode chce się rzucić, ale mimo wszystko, jak kupisz Mercedesa, to nim pojeździsz... No chyba, że miałbyś ochote od razu ze 20 uli posiadać... Wówczas już robi się kilka tysięcy złotych....Samo prowadzenie pszczół, to już slusznie kolega zauważył, to lata doświadczeń...sukcesów. porażek, wpadek...


___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35461 (odpowiedź na #35456) ] pią, 05 luty 2010 22:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Wiadomości: 697
Dołączył(a): grudzień 2006
Maniak
Poczytaj tutaj : http://www.sadownictwo.com.pl/667&&zakladanie-pasiek i

Myślę,że używane ule z pszczołami to dobra rada.Trzeba tylko trochę poszukać.Często starzy pszczelarze ograniczają wielkość pasieki i wtedy można kupić w bardzo dobrym stanie i niedrogo.Jak się takiemu pszczelarzowi spodobasz to dorzuci jakiś drobny sprzęt gratis, a rady bezcenne.Radzę uważnie słuchać i zapamiętać.


Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35475 (odpowiedź na #35461) ] sob, 06 luty 2010 13:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Wiadomości: 1514
Dołączył(a): kwiecień 2007
Maniak
Masz racje Zdzichu, tylko jak taki niedoświadczony nowicjusz ma ocenić, czy ten używany ul jest OK. Z tym bywa różnie. Od niewłaściwego materiału, z którego został zrobiony, a skończywszy na nietrzymaniu pszczelich wymiarów. W zależności od tego, ile będzie miał uli w swej mikro, makro pasiece, to i tak zapasowy ul musi posiadać, by go nie zaskoczyła rójka... Spekulujemy, co ma delikwent zrobić, a On siedzi cicho... Confused

[Uaktualnione dnia: sob, 06 luty 2010 18:32] przez Moderatora


___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35484 (odpowiedź na #35475) ] sob, 06 luty 2010 18:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Wiadomości: 697
Dołączył(a): grudzień 2006
Maniak
Dlatego dałem w swojej wiadomości link do wątku "zakładanie pasieki" , żebym nie musiał powtarzać tego co tam już jest.Mam nadzieję,że dobczynski72 milczy bo przegląda forum i analizuje to co tam jest napisane.Następne pytanie zada jak coś będzie dla niego niejasne.


Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35497 (odpowiedź na #35456) ] sob, 06 luty 2010 21:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
woszczyna5 jest aktualnie niedostępny woszczyna5
Wiadomości: 9
Dołączył(a): styczeń 2010
Nowy
jerzy45 napisał(a) dnia pią, 05 luty 2010 09:56

Tu zaprotestuje i skrytykuje woszczyne... Twisted Evil Jeśli chcesz zaczynać pszczelarzenie, to zaczynaj z wysokiego C... nie ma nic gorszego niż rozpadający się sprzęt. Żone, to możesz wziąć "używaną", ale nie ul....!!! W pierwszym wypadku, to nie mydło - nie wymydli się, Smile a w drugim po co inwestować w naprawy, farbe... chcąc zregenerować stary ul, musisz mieć drugi w zastępstwie.... dobczynski72 nie pisze, na jak wielką wode chce się rzucić, ale mimo wszystko, jak kupisz Mercedesa, to nim pojeździsz... No chyba, że miałbyś ochote od razu ze 20 uli posiadać... Wówczas już robi się kilka tysięcy złotych....Samo prowadzenie pszczół, to już slusznie kolega zauważył, to lata doświadczeń...sukcesów. porażek, wpadek...

Kolego Jerzy45 Przypomnij Sobie MERCEDESA z komedii pt. ZMIENNICY .Czyli niewszystko super co sie nazywa,dlatego lepiej syrenką czasem się przejechać bo ma przedni napęd .Zawsze moze wyciągnać z poslizgu. A na początek i tak bym proponował odkupić używany ul z pszczołami od znajomego pszczelarza jak zaczynać od zakupów na wysokich kosztach i nauce która może wiecej kosztować i mieć smutne zakończenie .Takze temat zakupu to i tak <Dobraczyński72> Sam przemyśli bo opcji jest wiele ,a w ulu matkę zawsze mozna wymienić na łagodną i być Zadowolonym .
Pozdrawiam
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35526 (odpowiedź na #35497) ] nie, 07 luty 2010 16:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Wiadomości: 1514
Dołączył(a): kwiecień 2007
Maniak
Moją intencjom jest nie wpuszczanie kogoś w koszty, tylko w rozwiązania praktyczne... Smile jak pisałem wyżej nie które używane rzeczy nie są godne uwagi...Jedna będą jak nówki, a inne "wyskrobane" i odległości robią się coraz większe, a początkujący pszczelarz zachodzić będzie w głowe - dlaczego. Jeśli nie posiądzie wiedzy, to stwierdzi, że te pszczoły to brudasy, bo tyle kitu nawaliły gdzie popadnie... Ta krytyka w odniesieniu do Ciebie woszczyno jest, jak zauważyłeś z podwójnym uśmieszkiem i nic nie ma to z fachowością czy znajomością tematu. Ja proponuje rozwiązanie na "swoje kopyto", bo ja tak bym zrobił. najważniejsze, że przy takich rozbieżnych zdaniach "wióry nie lecą"... Rolling Eyes


___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35579 (odpowiedź na #35413) ] pon, 08 luty 2010 18:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Popatrz w ogłoszeniach z lokalnych gazet , czasami ktoś sprzedaje ule z konieczności (zmarł pszczelarz , a syn czy córka nie chcą bądż boją się pszczół)kup kilka uli na początek po kilku latach poszerzysz pasiekę.Pielęgnowania pszczół trzeba się nauczyć, doświadczenie przychodzi z czasem.Powodzenia Smile
Odp: cena uli z zawartośćią [wiadomość #35584 (odpowiedź na #35413) ] pon, 08 luty 2010 18:53 Przejdź do poprzedniej wiadomości
skryba91 jest aktualnie niedostępny skryba91
Wiadomości: 312
Dołączył(a): luty 2008
Stały bywalec
Ja bym radził regularnie przeglądać Allegro. Jakiś czas temu było tam do sprzedania kilkadziesiąt uli wraz z pszczołami.
http://allegro.pl/item876996445_pasieka_ule_pszczoly_miodark a.html
Zadzwoń może jeszcze aktualne.
Poprzedni wątek:Wosk pszczeli
Następny wątek:Zima w pasiece
Idź do forum:
  

[ RSS (XML) ] [ ]