użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » Malina-Zlikwidowana Plantacja
Malina-Zlikwidowana Plantacja [wiadomość #32191] wto, 13 październik 2009 17:14 Przejdź do następnej wiadomości
Bartodziej jest aktualnie niedostępny Bartodziej
Nowy
Posiadam malinę zaatakowaną wirusem.Odmiana Polka.Po zlikwidowanej plantacji kiedy można założyć następną.Po jakim czasie ?
Odp: Malina-Zlikwidowana Plantacja [wiadomość #32224 (odpowiedź na #32191) ] śro, 14 październik 2009 15:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
a ten wirus ma jakąś nazwę?
Odp: Malina-Zlikwidowana Plantacja [wiadomość #32285 (odpowiedź na #32191) ] nie, 18 październik 2009 15:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Bartodziej jest aktualnie niedostępny Bartodziej
Nowy
Mozaika Malin tak się ta choroba nazywa
Odp: Malina-Zlikwidowana Plantacja [wiadomość #32300 (odpowiedź na #32285) ] nie, 18 październik 2009 22:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
nie sądzę, żeby tą mozaiką zainfekowana była gleba, ale malin po malinach nie powinno się raczej sadzić, ze względu na problem nicieni. I ogólnie, zawsze lepiej jest zmienić gatunek i po wiśniach np. śliwy, po śliwach np. grusze, a po malinach ? No, może porzeczki, agrest ... Ale, jeśli już maliny po malinach, to pewnie po 2-3 letniej przerwie... A w tej przerwie, wrzucić na pole, jakieś zboża, kukurydzę, jakąś zieloną masę, na przyoranie... a poza tym, wielkiej praktyki w malinach nie mam Cool i chyba musisz trochę poczekać, aż zgłosi się ktoś taki, kto poruszony przez Ciebie problem, przerabiał. Pozdrawiam !
Odp: Malina-Zlikwidowana Plantacja [wiadomość #32729 (odpowiedź na #32191) ] pon, 09 listopad 2009 15:13 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
ja właśnie zlikwidowałem maline polane i na jej miejsce mam zamiar posadzić maline letnią jeszcze w tym roku Cool
Poprzedni wątek:Maliny bez podpór
Następny wątek:Opryskiwacz do malin letnich
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]