użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » malina - Willamette - wszystko o tej odmianie
icon1.gif  malina - Willamette - wszystko o tej odmianie [wiadomość #22090] pon, 26 styczeń 2009 19:26 Przejdź do następnej wiadomości
dariuszdabrowski jest aktualnie niedostępny dariuszdabrowski
Nowy
Proszę o podpowiedź odnośnie przycinania malin willamette.Posadziłem je rok temu na jesień,są bardzo krzaczaste i nie wiem czy mam je przycinać.Dowiedziałem się również,że zimową porą należy ścinać czubki-czy tak należy zrobić?

[Uaktualnione dnia: śro, 05 marzec 2014 21:24] przez Moderatora

icon6.gif  Odp: cięcie malin willamette [wiadomość #22091 (odpowiedź na #22090) ] pon, 26 styczeń 2009 20:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kanalia48 jest aktualnie niedostępny kanalia48
Początkujący
Witam somsiada Laughing Laughing przyłączam się to tego pytania

Odpowiadać bardzo warzne Very Happy Very Happy Very Happy Cool

Marcin Piłat
Odp: cięcie malin willamette [wiadomość #22121 (odpowiedź na #22090) ] śro, 28 styczeń 2009 10:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Z cięciem końcówek to ostrożnie.Pewnego roku na wiosne przyciąłem końce,rozpoczęła się wegetacja i malina zaczeła płakać (wyciek soków)Plon był mizerny.Może zrobiłem to za pużno? Willamette w pierszych 3latach puszcza dużo odrostów.Ja ją prowadze jak inne letnie odmiany.
Odp: cięcie malin willamette [wiadomość #26233 (odpowiedź na #22121) ] nie, 10 maj 2009 19:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Willamett,kiepska odmiana,nie polecam,maline przycinamy póżną jesienią a z tym płaczem i usychaniem pędów to się nie łączy.
Odp: cięcie malin willamette [wiadomość #29612 (odpowiedź na #22090) ] sob, 04 lipiec 2009 13:42 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Funkmaster jest aktualnie niedostępny Funkmaster
Zaawansowany
A ja polecam odmianę prosta w utrzymaniu, trochę wrażliwa na mrozy i przydatna do zbioru mechanicznego.
Poprzedni wątek:malina - Beskid - wszystko o tej odmianie
Następny wątek:malina - Tulameen - wszystko o tej odmianie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]