użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Bank spółdzielczy
Bank spółdzielczy [wiadomość #22609] śro, 11 luty 2009 00:35 Przejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
ARiMR ogłosiła 24 stycznia ogłosiła że na I kwartał 2009 roku przyznaje limity na kredyty inwestycyjne i klęskowe , ja jako sadownik potruchtałem do Banku jakiego? a, no mojego od dawien dawna polskiego spółdzielczego ale jakie było moie zdziwienie pani powiedziała niet dlaczego ,bo rada zdecydowała że w tym roku nie i koniec ,ale komercjiny kredyt jak najbardziej od razu udzielą!!! ,wiec pytam się dlaczego nie ,przecież ARiMR i tak wam dopłaca i wychodzicie na swoje ale oni nie i koniec Mad
Mad Mad po prostu jch nie rozumie, to poszedłem do innego spółdzielczego a tam że w następnym kwartale ,przecież przydzielili na I kwartał, coś mi się zdaje że jak bym miał znajomego w radzie nadzorczej to wtedy odrazu by mi dali, nawet za mnie wniosek wypełnili .A może ze mnie taki ileleń co nie wie gdzie szukać jak sądzicie po co są te BANKI?

[Uaktualnione dnia: śro, 11 luty 2009 00:38] przez Moderatora

Odp: Bank spółdzielczy [wiadomość #22636 (odpowiedź na #22609) ] śro, 11 luty 2009 20:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
juraaa jest aktualnie niedostępny juraaa
Zaawansowany
może to ten bank tylko z nazwy spółdzielczy , idz i popatrz na twarz dyrektora i moze zmienisz zdanie o swoim banku.
Odp: Bank spółdzielczy [wiadomość #22673 (odpowiedź na #22609) ] czw, 12 luty 2009 19:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
miszel jest aktualnie niedostępny miszel
Stały bywalec
Koledzy prawda jest taka, że każdy chce zarobić.
Jeżeli bank ma mniejszy dochód z kredytu z dopłatami ARiMR, to będzie omijał go bokiem, jezeli ma pieniądze z innych kredytów preferowanych przez znich samych. A w dodatku mnij roboty papierkowej.

POZDRAWIAM
MISZEL
Odp: Bank spółdzielczy [wiadomość #22784 (odpowiedź na #22609) ] nie, 15 luty 2009 16:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jasdar jest aktualnie niedostępny jasdar
Nowy
Włączę się do dyskusji na temat dostępności kredytów preferencyjnych (akurat pracuję w BS-ie). Obecnie są to najmniej dochodowe kredyty jakie banki udzielają. Łączne ich oprocentowanie dla banku wynosi od 5,31% (tych udzielonych przed majem 2007r.) do 6,375% (obecnie). Oprocentowanie ustalane jest administracyjnie przez RPP, i jak zdajemy sobie sprawę z miesiąca na miesiąc spada (oczywiście dla banku, bo dla kredytobiorcy jest stałe). Biorąc pod uwagę oprocentowanie jakie trzeba obecnie zapłacić za depozyty przyznacie, że na tym produkcie trudno już zarobić a niebawem mogą być i straty. Trzeba wiedzieć, że w bankach spółdzielczych kredyty preferencyjne to zazwyczaj ponad połowa wszystkich udzielonych kredytów.
Banki spółdzielcze zrobiły w ostatnim dziesięcioleciu bardzo dobra robotę w zakresie udzielania tych kredytów. Obecnie tych kredytów przy ich rozbudowanej sprawozdawczości i zerowej rentowności prawie nikt nie chce udzielać i z tym coś trzeba zrobić. Wiem też, że uwagi niezadowolonych Kolegów (Klientów) błyskawicznie docierają w BS-ach do zarządów i rad nadzorczych na co w innych bankach nie liczcie. Rachunek ekonomiczny jest jednak nieublagany.
Odp: Bank spółdzielczy [wiadomość #22796 (odpowiedź na #22609) ] nie, 15 luty 2009 20:38 Przejdź do poprzedniej wiadomości
miszel jest aktualnie niedostępny miszel
Stały bywalec
Jak nie batem to ruzką
Zawsze musimy od kogoś dostać po tych naszych 4 literach

POZDRAWIAM
MISZEL
Poprzedni wątek:Kto drożej sprzedaje mały czy duży gospodarż
Następny wątek:Ekonomia w sadownictwie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]