użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Za ile udalo sie sprzedac  (4) 3 Głosów
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21343 (odpowiedź na #21336) ] sob, 20 grudzień 2008 11:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
jerzy45 napisał(a) dnia pią, 19 grudzień 2008 10:24

Podobną sytuacje przeżył sąsiad - Dziadek. Poszedł do lekarza i mówi mu, że koledzy, to mogą jeszcze ze 3-4 "numerki" w tygodniu "wykręcić" Smile A lekarz się pyta: - a ile lat mają ? Mają po 75 lat... A Pan ? - Ja 77... To też się pan chwal.... Rolling Eyes

icus69 napisał(a) dnia sob, 20 grudzień 2008 10:20

Jaki jest koń, każdy widzi. Teraz jest jasne dlaczego nikt nie podaje informacji na temat uzyskiwanych w grupie cen. Po co? Można tylko narazić się na przycinki osób, które i tak wiedzą swoje. Pozdrawiam.

Icus69 ma rację... Sad Niestety Jerzy - obawiam się, że swoją wypowiedzią definitywnie zakończyłeś dyskusję - a szkoda, bo Icus jako pierwszy (ze strony przedstawicieli grup) podał konkrety Sad Pozdrawiam Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21345 (odpowiedź na #21340) ] sob, 20 grudzień 2008 13:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Przecież to nie negowanie tego co napisałeś... Sad To ma być impuls do tego by inni też wypowiadali się na te tematy, a nie tylko stali bywalcy tego portalu... Przecież gdyby icus69 nie My, to tu nic by nie było. Popatrz czy ktoś inny oprócz kilkunastu osób na tym portalu ma chęć i odwage w ogóle coś napisać...Popatrz ilu jest zarejestrowanych - szczególnie w ostatnim czasie... Confused Sam zresztą apeluje o to by Ci z Grup się wypowiadali, by mieć jasny obraz rzeczywistości, a nie tylko lakoniczne - tam po 4, tam po 8, a tam to za darmo... Confused Może zostałem źle zrozumiany...Sorry...
Ja osobiście sprzedaje jabłka od wielkości, odmiany i takiego towaru jakiego chce klient...np. Jonagored, Szampion, Gala i inne duże owoce od 1,2 zł/kg. Ciut mniejsze 1,0 zł/kg, a "drobniejsze za 0,8 zł/kg. To oczywiście cena hurtowa. Detal jest odpowiednio droższy. Ja sortuje jabłka średnio co pół centymetra, także z niektórych odmian wychodzą po 3-4 sorty i wówczas mam pole manewru i moge regulować wielkość jabłka w zależności od odbiorcy i moich możliwości...np. przedszkole chce Szampiona średniego - to takie dostaje, szkoła zamawia takie aby było "tanio" czyli dużo sztuk - to dobieram im sort np. Gali lub innej odmiany drobniejszej, np. Pinove...Klient chce 3 sztuki na kilo - prosze bardzo...

[Uaktualnione dnia: sob, 20 grudzień 2008 14:18]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21347 (odpowiedź na #20569) ] sob, 20 grudzień 2008 17:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lajkonik jest aktualnie niedostępny lajkonik
Stały bywalec
Wnioskuję Jerzy że ten Twój biznes to wyspa szczęśliwości na wzburzonym oceanie ja o takich cenach to mogę pomarzyć jak wychylę co nieco.Lepiej niepodaj tych cen bo jeszcze jakiś ;elastyczny" biznesmen z pod Grójca Cię namierzy i to będzie koniec Twojego handlu tak wszak stało się ze mną.
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21352 (odpowiedź na #21347) ] sob, 20 grudzień 2008 20:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
waldus jest aktualnie niedostępny waldus
Maniak
lajkonik napisał(a) dnia sob, 20 grudzień 2008 05:16

Wnioskuję Jerzy że ten Twój biznes to wyspa szczęśliwości na wzburzonym oceanie ja o takich cenach to mogę pomarzyć jak wychylę co nieco.Lepiej niepodaj tych cen bo jeszcze jakiś ;elastyczny" biznesmen z pod Grójca Cię namierzy i to będzie koniec Twojego handlu tak wszak stało się ze mną.

Popieram te słowa w 100%
NIektórzy to maja szczescie........
Po co Ci Jerzy jaka kolwiek grupa jak sam uzyskujesz duzo lepsze ceny.
Te ceny co podal icus69 sa całkowicie realne i tak jak pisalem odzwierciedlaja sytulacje na gieldach.
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21353 (odpowiedź na #21347) ] sob, 20 grudzień 2008 20:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Wcale nie jest, to szczęśliwy biznes lajkoniku. Na "mój rynek" weszli już Panowie "elastyczni" (fajnie to powiedziałeś - podoba mi się) i wożą po 5-6 żł za skrzynke. Ja za takie pieniądze jabłka nie oddam. Mam robić sobie dodatkowe koszty ? Straciłem już dość dużo, sprzedając po ich cenie strace jeszcze więcej. A za karton kto mi zwróci ? A za przygotowanie i paliwo, winety, tachografy, dozór techniczny...Ci biznesmeni pewno na forsie leżą i są bogatymi i szczęśliwymi ludźmi, dlatego pewnie niczym się nie martwią, że już niedługo ruszy kolejny sezon... Crying or Very Sad Mają zapewne pełne kieszenie forsy, którą to nakosili w ubiegłym sezonie. Ja jednak jej nie mam... Ja ich oferty nie jestem w stanie przebić...i wcale nie mam takiego zamiaru. Poczekam...Jeszcze pare lat życia zapewne mam przed sobą Smile Poczekam, aż przyjdzie opamiętanie... Może po 1 stycznia 2009, jak przyjdzie płacić więcej, jak to zawsze jest na początku roku, a to za energie, ubezpieczenia, składki... za nawozy, środki, siłe najemną...Poczekam, aż zajrzy im w oczy widmo bankructwa... wówczas złoże im propozycje nie do odrzucenia ... Nie dla siebie - dla potomnych - dla wnuków... Rolling Eyes

[Uaktualnione dnia: sob, 20 grudzień 2008 20:36]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21354 (odpowiedź na #21345) ] sob, 20 grudzień 2008 21:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
jerzy45...napisał
Ja osobiście sprzedaje jabłka od wielkości, odmiany i takiego towaru jakiego chce klient...np. Jonagored, Szampion, Gala i inne duże owoce od 1,2 zł/kg. Ciut mniejsze 1,0 zł/kg, a "drobniejsze za 0,8 zł/kg. To oczywiście cena hurtowa. Detal jest odpowiednio droższy. Ja sortuje jabłka średnio co pół centymetra, także z niektórych odmian wychodzą po 3-4 sorty i wówczas mam pole manewru i moge regulować wielkość jabłka w zależności od odbiorcy i moich możliwości...np. przedszkole chce Szampiona średniego - to takie dostaje, szkoła zamawia takie aby było "tanio" czyli dużo sztuk - to dobieram im sort np. Gali lub innej odmiany drobniejszej, np. Pinove...Klient chce 3 sztuki na kilo - prosze bardzo...[/quote]

Wnioskuje ze to są ceny z twoim opakowaniem, paletom, banowaniem i transportem parę ładnych kilometrów, jeżeli tak to cena powiedzmy ze jest średnio dobra. Razz

[Uaktualnione dnia: sob, 20 grudzień 2008 22:00] przez Moderatora

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21356 (odpowiedź na #21345) ] sob, 20 grudzień 2008 22:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
To jest cena za kilogram jabłka...sandvik... Żartowniś z Ciebie Smile Lubie dobry humor i takich ludzi Surprised Na poważnie musze się jednak też podporządkować cenie rynkowej. Mówie tu o detalu. Niestety cena już nie robi wrażenia na konsumencie. Jak chce jabłko kupić - to kupi - za 2- 3 złote. Cena nie gra roli. Jednak najlepiej sprzedaje się jabłko (o zgrozo) to średnie i najmniejsze...To jest tendencja utrzymująca się od wielu lat i dla mnie nawet wygodna, gdyż są drobniejsze odmiany + słaba gleba i taki efekt murowany. Podam przykład - dostarczam do moich punktów jabłko np. w poniedziałek. Moje własne punkty mam już od kilkunastu lat i taki sam samochód i Żone również Twisted Evil Mam 5 skrzynek najmniejszego Szampiona - taki powyżej 6-6,5 Embarassed i zanim rozładuje samochód już ich nie ma. Mówie o detalu. Ten sobie zarezerwował, ten już czekał inny przyszedł, bo świeża dostawa... I wierzcie mi lub nie, ale jak konsument ma wybór odmian (stale ok. 10) i 2-3 wielkości, to wcale nie kupuje dużego jabłka ! Przy sprzedanej tonie - dużego jabłka schodzi raptem około 80-100 kg. Ceny mam stałe od kilku lat, które utrzymuje zgodnie z rachunkiem ekonomicznym. Nawet w ubiegłym sezonie można było kupić w moich punktach jabłko po 80 groszy. Taka jest moja strategia . Co innego w hurcie. Tylko w tym sezonie jeszcze nie skorzystałem z tej formy, więc nie wiem, jak to jest.
SANDVIK - przed kliknięciem na odpowiedz zawsze skopiuj ! Będziesz mógł w razie czego skopiować to co napisałeś

[Uaktualnione dnia: sob, 20 grudzień 2008 22:28]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21358 (odpowiedź na #21353) ] nie, 21 grudzień 2008 08:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jerzy45 napisał(a) dnia sob, 20 grudzień 2008 08:35

Poczekam, aż przyjdzie opamiętanie... Może po 1 stycznia 2009, jak przyjdzie płacić więcej, jak to zawsze jest na początku roku, a to za energie, ubezpieczenia, składki... za nawozy, środki, siłe najemną...Poczekam, aż zajrzy im w oczy widmo bankructwa... wówczas złoże im propozycje nie do odrzucenia ... Nie dla siebie - dla potomnych - dla wnuków... Rolling Eyes

NIe rozumie twojgo punktu widzenia
Na co poczekasz az Ci zgnija wszytkie jabłka??
Przeciez to nie towar ktory mozna odlozyc i poczekac na lepsza koniunkture.
Rozumie ze poczakasz pare tygoni , moze pare miesiecy ale im dalej w las tym mniej grzybów.
Panowie "elastyczni" sprzedadza wszystko wiec bedza mieli moze nie na 20t nawozu a na 10t , nie na 30 opryskow tylko na 15 itd..
A TY zakwasisz sobie tylko ziemie zgnilkami.
No chyba ze masz zamiar to wszystko zdetlowac.

"Moje własne punkty mam już od kilkunastu lat"

czyżbys prowadzil jeszcze pare zieleniakow w okolicy???

"Ja osobiście sprzedaje jabłka od wielkości, odmiany i takiego towaru jakiego chce klient...np. Jonagored, Szampion, Gala i inne duże owoce od 1,2 zł/kg. Ciut mniejsze 1,0 zł/kg, a "drobniejsze za 0,8 zł/kg. To oczywiście cena hurtowa. Detal jest odpowiednio droższy."

A pozniej piszesz

"Co innego w hurcie. Tylko w tym sezonie jeszcze nie skorzystałem z tej formy, więc nie wiem, jak to jest.
"

wiec w koncu jak jest?? hurt detal???????

Chodnie juz zaczynaja sie pojawac na gieldzie i cena identyczna jak cena z przechowalni a nawet nizsza
A dochodzi cena pradu (mysle ze jakies 5gr do kg) nie liczac amortyzacji sprzetu.

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21361 (odpowiedź na #21358) ] nie, 21 grudzień 2008 14:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik58 jest aktualnie niedostępny sadownik58
Zaawansowany
Waldus nie rozumiesz intencji jerzy45
1) nie sprzedawaj ponizej kosztów produkcji, nawet jeśli nie sprzedasz wszystkiego
2) jego punkty to również stali odbiorcy zadowoleni z dotychczasowej współpracy
Następna sprawa czy odrózniasz jakość na danej odmianie, czy chłodnia i przechowalnictwo nie mają wspływu na jakość jabłek. Czy już nie widać kolosalniej róznicy między jabłkiem z chłodni a przechowalnią?
Jeśli jabłko w chłodni jest na tym rynku jest tańsze to powiedz mi jaka jest przyczyna? Jestem ciekaw! Może nie ma swojego klienta!!!
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21365 (odpowiedź na #21361) ] nie, 21 grudzień 2008 17:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja, jak prowadze dyskusje to staram się pamiętać, co kto pisał i z kim mam przyjemność Smile Pomolog mnie skarcił, że jak icus69 napisał o cenie jaką dostaje za swoje jabłko w Grupie, to już jest... po herbacie, a jak ja wypowiadam się, jak sobie radze ze sprzedażą, to widze zdziwienie i niedowieżanie z kolei u innych. Confused Jest coś takiego waldusiu, jak hurt i detal... U mnie możesz i tak i tak kupić owoce... Kupujesz opakowanie np. 14 - 15 kg. - to już jest hurt. Przecież to proste. Pisałem już, że stworzyłem sobie "swój rynek" sprzedaży jabłek, tak skuteczny, że do dzisiaj nie musze tułać się po giełdach. Dużą część detaluje w tych moich punktach. Niestety to kosztuje. Żeby coś wyjąć najpierw musisz coś włożyć Twisted Evil Ja włożyłem w lokale, zatrudniam trzy Panie, które mi to sprzedają. Na razi szło nieźle, ale markety niestety robią swoje... Sad Najwyżej, jak nie będzie sensu, to zlikwiduje i sprzedam móje punkty... Czy to takie dziwne waldusiu ? Tak, to przy okazji i zieleniaki, jako uzupełnienie. I banan i marchewka i buraczek i ziemniaczek...A ja jeżdże na giełde nie z jabłkiem, tylko np. po mandarynke, pomarańczko, pietruszke ....
Dziękuje sadowniku58, że czytasz i wyciągasz wnioski z każdej wypowiedzi... Smile Doceniam to.
A co do gnicia jabłek... Sprzedam tyle ile będe mógł. Nie będe jednak zaharowywał się za marne grosze. Ja kieruje się rachunkiem ekonomicznym, który jest prosty... np. 100 t po 60 groszy = 60 000, 50 t po 1,2 złotego = 60 000, a 25 t po 1,8 złotego to też 60 000 złotych. Ile mniej ropy wleje do mego Mercedesa, ile nocek prześpie spokojnie w cieplutkim łóżeczku, obok mojej Ukochanej... Rolling Eyes Ile forsy musze wydać na kartony... Moja dewiza - minimalizacja kosztów - maksymalizacja zysków... Nie musze przerzucać setek ton, by mieć ten sam efekt....
O tym mówie cały czas, od czasu rejestracji na tym portalu. Póki wszyscy tak nie będą myśleć i postępować, to niestety, każdy będzie nami pomiatał i Nas wyzyskiwał. Nasza produkcja nigdy nie będzie opłacalna... Czego życze sobie i Innym Sadownikom ...

[Uaktualnione dnia: nie, 21 grudzień 2008 18:04]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21366 (odpowiedź na #20569) ] nie, 21 grudzień 2008 17:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
..jerzy45.. A jakie ilości jabłek w ciągu roku możesz sprzedać w ten sposób?

[Uaktualnione dnia: nie, 21 grudzień 2008 18:04] przez Moderatora

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21367 (odpowiedź na #21366) ] nie, 21 grudzień 2008 18:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Zależy jaki sezon sandviku . Musze powiedzieć, że ten to jest tragedia Crying or Very Sad I nic nie zapowiada na razie lepszego zejścia owoców. Albo wszyscy mają i jeszcze jedzą, albo brak brzydkich i zimnych zimowych dni, gdzie konsument szuka czegoś co mu kojarzy się z latem - z zielonym i kolorowym... Albo media taką "złą robote" Nam zrobiły, że konsument nie ma ochoty sięgać po coś co jest nic nie warte. Bo co może być warte jabłko co kosztuje pare groszy... Pewnie badziewie - szajs...
Z moich 10 ha spokojnie sprzedaje ponad 3/4 - 3/5produkcji w formie detalu i prosto do sklepów na detal. Około 50 t idzie do hurtownika. Średnio do sprzedaży zostawiam sobie ok. 200 ton dobrze sprzedającego się jabłka. Reszta idzie na soki, bez względu czy jest to 50 czy nawet 100-150 t. Przecież nikt mi tego nadmiaru NIE ZAGOSPODARUJE. Dlatego dziwie się każdemu, co pozostawił nadprodukcje w swoim gospodarstwie i liczy na cud... Tego cudu nie będzie - to jabłko zgnije.
W tym sezonie jednak nie zanosi się na to, że wszystko sprzedam. Sad Może połowe... może więcej, może mniej. Po 1 stycznia będe jednak musiał zadecydować co zrobić.

[Uaktualnione dnia: nie, 21 grudzień 2008 18:23]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21368 (odpowiedź na #21365) ] nie, 21 grudzień 2008 20:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamcio jest aktualnie niedostępny kamcio
Zaawansowany
jerzy45 napisał(a) dnia nie, 21 grudzień 2008 05:51

A co do gnicia jabłek... Sprzedam tyle ile będe mógł. Nie będe jednak zaharowywał się za marne grosze. Ja kieruje się rachunkiem ekonomicznym, który jest prosty... np. 100 t po 60 groszy = 60 000, 50 t po 1,2 złotego = 60 000, a 25 t po 1,8 złotego to też 60 000 złotych.

Jerzy chyba coś Ci się pomyliło;)25 ton po 1,8zł to 45 000zł;) żeby z 25 ton wyciągnąć 60 tyś musisz sprzedawać po 2,4zł czego życze Tobie jak i wszystkim innym porządnym sadownikom którzy nie oddają swojego towaru za marne grosze...Smile

Pozdrawiam Kamcio

[Uaktualnione dnia: nie, 21 grudzień 2008 20:39]

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21375 (odpowiedź na #21368) ] nie, 21 grudzień 2008 22:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Masz racje kamcio....ale "byk" Embarassed Oczywiście, że tak - to jest 45 000. Sorry. Nie zauważyłem... Embarassed Starość nie radość Razz Miało być napisane 35 t...

[Uaktualnione dnia: nie, 21 grudzień 2008 23:34]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21377 (odpowiedź na #20569) ] pon, 22 grudzień 2008 12:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slawex jest aktualnie niedostępny slawex
Stały bywalec
Jonagored od 7,5 cm 0,80 gr okolice Sandomierza robilem w odkryte kartony golden 1,2 zl od 7 cm gloster 1 zl od 7,5 cm ale bordowy innego nie chcieli. Idareta podobno po 0,7 zl biora ale nie sprzedawalem reszte po tyle sprzedalem tak wogole to u nas ruch sie robi bardzo duzy na jablko codziennie 2 -3 Ukraincow Rosjan mam na podwurku za jablkiem. Na gieldzie to katastrofa jest ale na export biora ostro i cena dyga do gory ladnie u nas duzo osob juz sprzedaslo wsz z przechowalni

[Uaktualnione dnia: pon, 22 grudzień 2008 12:16]

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21379 (odpowiedź na #21377) ] pon, 22 grudzień 2008 12:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
harnaS jest aktualnie niedostępny harnaS
Nowy
kolego slawex, czy możesz napisać gdzie sprzedajesz swoje jabłko
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21380 (odpowiedź na #20569) ] pon, 22 grudzień 2008 12:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
panowie na export jabłko min po 70 gr a ba giełdzie sprzedajecie po 6-8zł(z tego co wyczytałem to tak jest)?? 70gr*15kg=10,50zł, więc przemyślcie czy opłaca wam się jeżdzić na giełde marznać, dokładać na paliwo, na wjazdowe, marnować swój czas i brać gó*** nie pieniądze... moim zdaniem poniżej 15zł to nikt nie powiniem póścić dobrego towaru, i gdyby wszyscy umieli dobrze liczyć(za jaka cene im się opłaca sprzedać) to napewno nikt by nie narzekał że w tym roku jest tak tragicznie...

Pozdrawiam kamcio Cool
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21381 (odpowiedź na #21380) ] pon, 22 grudzień 2008 12:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
harnaS jest aktualnie niedostępny harnaS
Nowy
byłem ciekawy jakie są ceny w samdomierzu i w sobotę wybrałem się na giełdę, ładne lobo i cortland z chłodni gość z grójca sprzedawał po 8 zł a reszta jabłek cena do 10zł
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21382 (odpowiedź na #20569) ] pon, 22 grudzień 2008 12:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
8zł/15kg=53gr/kg... Confused odliczcie od tego jeszcze wjazdowe i paliwo to zostanie 45gr-40gr...:/ a jeszcze do tego zmarznie, i potem na lekarstwa kilka stówek wyda....:/ ludzie litości, nie róbcie z siebie(i nas, wszystkich pracowników) chińczyków którzy będą robić za miske ryżu...

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21392 (odpowiedź na #21381) ] pon, 22 grudzień 2008 19:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jugolas jest aktualnie niedostępny jugolas
Początkujący
witam i tak jest wszędzie w Lublinie jest taka sama sytuacja z cenami ludzie oddaja jabłko naprawde ładne jabłko za małe pieniądze
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21400 (odpowiedź na #21377) ] pon, 22 grudzień 2008 20:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
slawex napisał(a) dnia pon, 22 grudzień 2008 12:10

Jonagored od 7,5 cm 0,80 gr okolice Sandomierza robilem w odkryte kartony golden 1,2 zl od 7 cm gloster 1 zl od 7,5 cm ale bordowy innego nie chcieli. Idareta podobno po 0,7 zl biora ale nie sprzedawalem reszte po tyle sprzedalem tak wogole to u nas ruch sie robi bardzo duzy na jablko codziennie 2 -3 Ukraincow Rosjan mam na podwurku za jablkiem. Na gieldzie to katastrofa jest ale na export biora ostro i cena dyga do gory ladnie u nas duzo osob juz sprzedaslo wsz z przechowalni

Te ceny EXPORTU na prawdę rewelacyjne...musisz mieć jakieś świetne kontakty Smile, a może w twoim rejonie jabłek w tym roku wogóle nie ma , a może ja nie jestem na tyle obrotny? Wykonałem dziesiątki telefonów zarówno do firm Polskich , jak również do kilku odbiorców z Białorusi i nikt nie chciał rozmawiać o wyższej cenie niż 0,55PLN/kg +7 i 0,65PLN/kg +8 .Takie ceny obowiązywały na wszelkiej maści jabłka "czerwone".
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21403 (odpowiedź na #20569) ] pon, 22 grudzień 2008 20:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam. Jestem z okolic Sandomierza i z takimi cenami co napisał slawex się nie spotkałem. Ukraincy się kręca ale za jonagoreda 7+ dają 60gr, idared 7+ 60gr
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21404 (odpowiedź na #21365) ] pon, 22 grudzień 2008 21:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
[quote title=jerzy45 napisał(a) dnia nie, 21 grudzień 2008 05:51] Dużą część detaluje w tych moich punktach. Niestety to kosztuje. Żeby coś wyjąć najpierw musisz coś włożyć Twisted Evil Ja włożyłem w lokale, zatrudniam trzy Panie, które mi to sprzedają. Na razi szło nieźle, ale markety niestety robią swoje... Sad Najwyżej, jak nie będzie sensu, to zlikwiduje i sprzedam móje punkty... Czy to takie dziwne waldusiu ? /quote]

Gratluje obrotnosci i zaroadnosci
10Ha sadu 3 zieleniki Bóg wie co jeszcze
Ja przy podobnym areale ledwo nadarzam z samym sadem i osprzetem
Dlatego sie troche zdziwilem.
Po co jerzy zlikwidowac lepiej sad zlikwiduj i rzepaku zasiac na paliwko a jablka kupic i na jedno albo nawet lepiej ci wyjdzie Smile
A odnosnie cen to ja zawsze twierdze to samo
Pazernosc i nieumiarkowanie doprowadzilo do takiej sytulacji jaka mamy.

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21407 (odpowiedź na #20569) ] pon, 22 grudzień 2008 21:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bond007 jest aktualnie niedostępny bond007
Początkujący
Witam,

Pragnę zwrócić uwagę na opłacalność produkcji rzepaku. Podobno jest to świetny interes. Dla części producentów może to być atrakcyjna alternatywa w stosunku do produkcji sadowniczej. Prawda waldusiu...???

Pozdrawiam,

bond007
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21409 (odpowiedź na #21404) ] pon, 22 grudzień 2008 22:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Niestety waldusiu to prawda, co napisałem. Po rozpadzie naszej Spółdzielni Ogrodniczej tylko raz byłem zmuszony do wyjazdu z towarem na giełde. Roku dokładnie już nie pamiętam, ale to było coś koło 1992-93. Powiedziałem sobie wówczas nigdy więcej nie będe tak skubany przez pośredników, choć wówczas cena nie była najgorsza. Jak pamiętam to 5 000 - 7 000 zł. Very Happy Jednak pobiłem wówczas wszystkich i za dużego Starkimsona wystawiłem cene po 105 000 zł. Smile I poszedł... Kręcili się, handlowali - nic nie wskórali...Nikt już na całej giełdzie nie dostał przez cały sezon więcej... Laughing Importowany belgijski Jonagold w skrzyniopaletach luzem był po 1500 zł.
Postanowiłem i zrobiłem to co mam teraz, ale niestety te cho***ne markety odciągły klienta...Nie z powodu tego, że mieli tańsze jabłko - głównie tzw. przemysłowe... ale śmieć do dziś jednak ich polityka doprowadza do tego, że "dostają" jabłko gorszej jakości...Wielka "Biedronka" sprzedawała raptem 2 (dwie) skrzynki dziennie Laughing A ja około 40-50 dziennie...Niestety dobrobyt i wygodnictwo sprawiły, że klienta coraz mniej, a markety, jak sprzedawały 2 skrzynki, tak do dziś sprzedają to samo...Oprócz mego sklepu firmowego były i inne sklepy i zieleniaki. Pozostałt nieliczne. Taka masa jabłek schodziła, a te molochy doprowadziły do radykalnego spadku spożycia jabłek w tych miastach ( około 25 tysięczne ).
Podobnie zapewne jest i w innych miastach i to małych i dużych. Na południu i północy, zachodzie i wschodzie Polski. To jest zapewne główny powód, że jabłko już tak często nie jest kupowane.... Sad
Taki rodzaj działalności sprawia, że mam mało czasu dla siebie i na prace w sadzie. Jednak dochód jest zdecydowanie większy niż ten osiągany na giełdzie. Coś za coś...

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21410 (odpowiedź na #21409) ] pon, 22 grudzień 2008 22:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Bondzie007 - bój się Boga...Rzepak ma być alternatywą do sadu ? Siałeś kiedykolwiek rzepak ? Jak wyciągniesz z hektara przy dobrych glebach i cenach 3 może 3,5 tysiąca złotych obrotu to góra. A ile musisz włożyć... minimum 500 kg saletry na hektar... opryski na samosiewy zbóż i chwasty dwu i jednoliścienne, kilka oprysków na robale, i chemiczne "suszenie" rośliny... No gdybyś miał linie do tłoczenia oleju i się nią nie chwalił, to dla dużych gospodarstw siejących 50-100 ha rzepaku, to na pewno się opłaca, ale nie na 2-3 hektarach... Owszem mam 25 hektarów w zapasie pod sady Very Happy , (ale już sadu nie będe zakładał), ale bez swego kombajnu i z braku czasu nie mam zamiaru go siać... Z ekonomicznego punktu widzenia dla mnie nie opłacalny...

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21422 (odpowiedź na #21410) ] wto, 23 grudzień 2008 13:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Waldusiu ... sprostowanie - nie trzy tylko dwa, a w jednym mam jeszcze Agencje Pocztową i muszą być dwie Panie. Ostatnio miałem jeszcze dwie stażystki. Jednak ja osobiście posiadam Gospodarstwo, a to "inne" jest mojej Żony. Ma firme niezależną ode mnie. A, że się wspieramy... nikogo nie może dziwić. Przecież mieszkamy pod jednym dachem... Smile Dlatego inaczej spoglądam na niektóre sprawy i mam inne podejście do gospodarki "jako takiej", gdzie jest i ZUS i PIP, Sanepid, PIH, ...i pare innych służb. Taka działalność wymusza na mnie zarazem inne spojrzenie na polityke i popieranie tych, a nie innych ugrupowań. Co to ma wspólnego z cenami ? Bardzo dużo... J ak wielokrotnie mówiłem, ja nie moge sobie pozwolić na sprzedaż jabłka poniżej kosztów wyprodukowania. Dla mnie produkcja musi być opłacalna - inaczej wpadne w poważne kłopoty. Mam nadzieje, że mój punkt widzenia dzisiejszego sadownictwa w moim wydaniu jest zrozumiały i przejrzysty. Ja ułożyłem sobie tak działalność, a inni...? Mam nadzieje, że przetrwam ten trudny okres czego i innym życze Smile

[Uaktualnione dnia: wto, 23 grudzień 2008 13:58]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21423 (odpowiedź na #21422) ] wto, 23 grudzień 2008 15:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jugolas jest aktualnie niedostępny jugolas
Początkujący
Witam jerzy45 jeżeli jest tak jak mówisz i nie bajerujesz to tylko brać przykład z takiego sadownika jak ty i gratuluje cierpliwości w dążeniu do celu bo dążysz do godnej cenny za swoje ciężko wypracowane jabłko Smile Ale jesteś jednym z nielicznych bo wystarczy pojechać na obojętnie którą giełde w Polsce i ...............................???????????????????????? i wiesz i ty i ja jaka jest sytuacja z jabłkiem ludzie wręcz proszą żeby im zabrali to jabłko bo cena 6 czy 8 a za piekny towar aż się serce kraje 10 zł to już jest poprostu skandal ale rzeczywistość jest okrutna każdy potrzebuje tych pieniędzy bez nich nie da się długo pociągnąć.Pozdrawiam cię
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21426 (odpowiedź na #21410) ] wto, 23 grudzień 2008 17:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jerzy45 napisał ;
Cytuj:

mam 25 hektarów w zapasie pod sady , (ale już sadu nie będe zakładał)

Jerzy skoro masz tyle niewykorzystanej ziemi to pozwól , że podsunę Tobie ( z czystej życzliwości Smile ) pomysł jak wyciągnąć z tych hektarów przyzwoite pieniądze przy minimalnych nakładach .
Pomysł jest pewny i sprawdzony bowiem jest już zastosowany w praktyce nawet przez włodarzy ( w randze vice-ministra ) naszego kraju.

A oto szczegóły ;http://www.przekroj.pl/wydarzenia_kraj_artykul,3702,2.html
Życzę szybkich zysków !
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21427 (odpowiedź na #21423) ] wto, 23 grudzień 2008 17:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jajac jest aktualnie niedostępny jajac
Początkujący
Po przeczytaniu wątku zaczynam zastanawiac się czy znam się na sadowictwie. Posiadam średniej wielkości gospodarstwo - podbnie jak wielu sadników borykam się z sprzedażą. Tylko parę informacji z tego forum mnie dobija, w szczegołnosci ceny zbytu jabłek i gruszek. Od jesieni poszukiwałem towaru nadającego się do kupna aby go sprzedac(niestety nie miałem rekordowych zbiorów). Najpierw poszukiwałem parii Lobo (okoo 100 ton) nie udało się znależc głownym powodem była jakosc. Od poczatku grudnia szukam towaru aby zadowlic klienta (jedno z wymagań to 9 odmian jabłek oraz 1 odmiana gruszek na półkach). Czytając forum doszedłem że znajdę bez problemu. Odwiedziłem kilku sadoników , byłem na 2 duzych giełdach. Towaru opór tylko spełniajacego wymogi jakościowe brak, albo cena że bym dokładał do interesu. Zastanawiam się czy jest to tendencja chwilowa(duża podaż towaru z przechowalni), czy rzeczywiscie jakośc jest tak niska?
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21430 (odpowiedź na #21427) ] wto, 23 grudzień 2008 18:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Odpowiem później... Smile Idą Święta więc roboty mnóstwo...przed domem ubrałem w światełka Szopke (domek letni) i dwa 4 metrowe jałowce. W domu postawiłem i uszykowałem do ustrojenia choinke - jodłe kaukaską - piękne drzewko. Sernik już "ukręciłem", a teraz kawa i biegne "kręcić" makowiec... A, jak Wy Panowie pomagacie swoim Paniom Jeśli je posiadacie lub Matkom, Siostrom... w przygotowaniach Rolling Eyes

[Uaktualnione dnia: wto, 23 grudzień 2008 19:09]

___pozdrawiam_____

icon14.gif  Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21434 (odpowiedź na #21427) ] wto, 23 grudzień 2008 19:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pit2008 jest aktualnie niedostępny pit2008
Stały bywalec
jajec zabiliście mnie,robię za karpia,kolego może 90 kg z całego sadu spełni wymagania i gusta Twe,Boże broń przed kupcykami!!!!ŻYCZĘ TOBIE ,INNYM I SOBIE ŻEBY Z PRACY SADOWNICZEJ W NOWYM ROKU DAŁO SIĘ GODNIE ŻYĆ !
icon14.gif  Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21435 (odpowiedź na #21430) ] wto, 23 grudzień 2008 19:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pit2008 jest aktualnie niedostępny pit2008
Stały bywalec
jerzy to normalne co robisz przed świętami ,nie musisz nikogo wpędzać w kompleksy .życzę radości i zdrowia .
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21438 (odpowiedź na #21435) ] wto, 23 grudzień 2008 21:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Z tymi orzechami to niezły pomysł i od sadownictwa z jabłkami za bardzo nie odbiega Laughing tylko o ile mnieeeeeej nakładowa produkcja. Teraz mam posiane poplony, ale jak pobieżnie policzyłem to dla mnie jako rolnika, to się już chyba nie opłaca... Ponoć obniżyli stawki. Jeszcze pomyśle... Smile i może kto wie...Musze bardziej śledzić polityke - może znowu coś godnego uwagi wymyślą. A co to ma wspólnego z cenami ? Nic... Twisted Evil

[Uaktualnione dnia: wto, 23 grudzień 2008 21:02]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21445 (odpowiedź na #21434) ] śro, 24 grudzień 2008 12:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Chciałbym wszystkim sadonikom zyczyc aby taki sezon jak ten się nie powtórzył:-), aby świeta były spokojne i rodosne, a my wszysce zdrowi.

Cytuj:

jajec zabiliście mnie,robię za karpia,kolego może 90 kg z całego sadu spełni wymagania i gusta Twe

Moze źle zrozumiałem wpowiedz, ale 90kg z sadu? Odpowiem jakie wymagania ma spełnic jabłko: wymiar od 8cm(od 7,5 dla drobnowocowych), wybarwienie od 50%, jędronośc, bez uszkodzen chorbowych - nieżadam nic więcej tylko i az tyle. W tym sezonie wymogi takie w przecietnym sadzie(a za taki uwazam swoj) spełnia jakies 80-85% owoców.
Celem mojej wypowiedzi nie było obrazanie nikogo. Zastanawiam sie po prostu jak to jest z jakoscia owoców w tym sezonie(mówię o owocach z chłodni). Generalnie szukając owoców miałem problem z 2 rzeczami: jedrnoscią oraz uszkodzeniami (choroby grzybowe i niedobór wapnia).
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21446 (odpowiedź na #21445) ] śro, 24 grudzień 2008 13:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Pewnie jajac można powiedzieć - jaka cena taki towar lub odwrotnie. Niestety - pewnie w tym sezonie nie będzie to tylko stary,wyświechtany slogan. Jabłko jest w nie najlepszej kondycji. Będą duże problemy z jakością. Parch przechowalniczy, gorzka plamistość, rozpad.... Crying or Very Sad po co wymieniać i psuć sobie przedświąteczny nastrój... Smile
Zapomnijmy choć na chwile o koszmarnym sezonie i skupmy się na tym co sprawia, że jak co roku o tym czasie zapominamy o waśniach, sporach i kłopotach, a myślimy o tym co w życiu najważniejsze... O rodzinie, bliskich... Dlatego chciałbym Wszystkim Forumowiczom złożyć Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą radość, pokój,
nadzieję i miłość…
życzy Jerzy

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21528 (odpowiedź na #21446) ] śro, 31 grudzień 2008 20:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Coś cichutko tutaj. Ale od czego ja jestem Very Happy Wczoraj mój hurtownik zadzwonił... Surprised Oczywiście zawiozłem swój ciężko wypielęgnowany i wyprodukowany towar do krwiopijcy Mad . Cene jaką mi zaproponował, to uwłacza mej godności... Ale co mam zrobić, odpuścić ? Przecież to 1/3 mego zbytu... Musiałem się zgodzić na warunki, jaki mi zaproponował. Mam nadzieje, że to jeszcze stary rok i w Nowym będzie lepsza cena. Na nic zdał się handel o każdy grosz... Crying or Very Sad Odpowiedź była krótka - "warszawka" przywiezie taniej... Niestety widziałem "to jabłko"...Ten co to przywiózł, to chyba wstydu nie miał. Jak były kartki na masło, a ja ich nie miałem, to dwie krowy trzymałem i takim jabłkiem spasałem i miałem świetne masełko... Mógłbym pomyśleć, że to od rodzimego producenta - ale karton był z Activi...To i jabłko pewnie też z tej okolicy. Wstyd. Ale - dla innych wstyd, a dla mnie rynek zbytu znowu stoi otworem. Połasił się hurtownik na to tańsze i wyszło mu bokiem. Twisted Evil Szkoda tylko, że jak w ubiegłym sezonie płacił 2 i 2,4 złotego za kilogram, to wszystkim cena pasowała - i mnie i jemu i konsumentowi... Znaleźli się jednak tacy co to, zbili cene do poziomu gruntu i jeszcze się zapewne z tego poziomu cieszą. Nie tędy droga Panie i Panowie.

[Uaktualnione dnia: śro, 31 grudzień 2008 20:58]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21540 (odpowiedź na #20569) ] czw, 01 styczeń 2009 15:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Pytałem o jakosc bo byłem ciekawy jak wyglada jabłko. Jerzy jak zwykle troche prowokujesz- ale to dobrze zawsze trochę ciekawych rzeczy wychodzi z wpisów na forum- teraz informacja o jakości.
Tym co mnie martwi tak naprawdę jest nie cena(choc chciałbym zeby była wyższa) ale mała róznica cenowa pomiedzy jabłkiem z przechowalni/słabej chłodni a porżdnym towarem. Praktycznie jest to kosmetyka. Tu drobna dygresja: owoców pełno, a ja cięzki idiota otworzyłem komorę KA przed świetami, bo.. brakuje jabłka(Mrożek w czystej postaci- mam nadziję że wiosną bezie gdzie dokupic jabłko do handlu)..
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21542 (odpowiedź na #21540) ] czw, 01 styczeń 2009 17:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jajac... jakość jest pochodną wielu czynników.... Rolling Eyes ale rynek jest już tak zepsuty, że w tym czasie nie ma żadnego znaczenia skąd to jabłko jest... z KA, ULO, przechowalnia... Przyjdzie luty - marzec i wówczas będą rozglądać się za lepszym towarem... teraz to jakościowa i cenowa anarchia. Co do prowokacji... Bez niej nie ma dyskusji. A co do tej cytowanej przeze mnie jakości...Patrze, oglądam i wiem dlaczego zrodziła się ponoć nadprodukcja... Jak sadownicy zostawiali prawie wszystko jabłko, by się odkuć za ubiegły sezon, to skutki tego odczuwamy wszyscy, oprócz pośredników. Jak można zostawić i "sprzedawać" zielonego jak trawa malutkiego Jonagoreda ? Taki 6-6,5 cm średnicy. Jak można upychać malutkiego Elstara, który już płynie...Jak można pozostawić zieloną malutką Gale ... Przecież to malutkie jabłko, to tylko dla smakoszy, na rynek, targ,... a nie na hurtownie...Po co zostawiasz coś na co nie ma zbytu... Rozumowanie było proste... po 10 groszy na przemysł nie sprzedam, nie oddam za darmo - przetrzymam i "sprzedam" po 30 groszy... A 30 groszy to nie 10 groszy... Paranoja... To jest najgorszy z objawów w każdej działalności - chytrość !!! I tylko przypomne dalszą część - chytry dwa razy traci... Na wiosne dobrej jakości jabłko będzie... Uspokoje Cię...z importu... Siłą rzeczy cena pójdzie do góry i przy poziomie ceny w hurcie w okolicy 1,2 - 1,4 import ruszy, bo na półkuli południowej niedługo zaczną się zbiory świeżego jabłka prosto z drzewa...w niebieskie kartony, z etykietą holenderską na statek bądź samolot i prosto na polskie stoły... A polskie jabłko ... Mam kontakt z myśliwymi i również leśniczymi, a lasów u mnie dostatek - będzie gdzie wyrzucić i nie zaśmiecać środowiska...Zwierzyna tylko na to czeka... Po jabłku nawet ogonka nie znajdziesz...

[Uaktualnione dnia: czw, 01 styczeń 2009 17:25]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #21543 (odpowiedź na #21542) ] czw, 01 styczeń 2009 17:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Początkujący
Prawdą jest że wiekszosc sadownikow włozyła niskiej jakosci owoce do chłodni(stąd te astronomiczne zbiory, oraz plany z ha). Dzis juz widac że duzy procent(30-40?) nie nadaje sie do handlu(no może dla dzików:-) ). Ciekawe czy doswiadczenia z tego roku nauczą nas że jabłko musi spełniac wymogi jakosciowe. Zeby nie było że komentując moja wypowiedz ktos pisze" 90 kg spełnia twoje wymagania".
Poprzedni wątek:Ekonomia w sadownictwie
Następny wątek:brak mrożonek wiśnii???
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]