użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Ile kosztuje Wapnowanie  (1) 1 Głosów
Ile kosztuje Wapnowanie [wiadomość #20915] śro, 03 grudzień 2008 12:14 Przejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
W tym temacie chciałbym poruszyć związek ceny do %wapna w wapnie ,ponieważ na rynku mamy tyle rozmaitych kopalni wydobywających rożne rodzaje wapna wszyscy dostawcy podają zawartość wapna w wapnie 50-60% a ceny są w przedziale 50-400zł/tona!!!! i teraz zęby nie popaść w paranoje pytam was jakie wy rodzaje wapna stosujecie by efekt był dobry? A nie rozsiewać na pole coś co przypomina z wyglądu wapno a jest kupą białych rozdrobnionych kamieni z zawartością wapna kilku procent.
Odp: Ile kosztuje Wapnowanie [wiadomość #20919 (odpowiedź na #20915) ] śro, 03 grudzień 2008 15:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
milimetr jest aktualnie niedostępny milimetr
Zaawansowany
Witam.
Ja kupuje i stosuje od 3 lat kredę mielnicką o zawartość wapna do 50%. Kreda jest rozpuszczalna w ciągu roku w 100%. Koszt 1 tony w zakładzie /na wiosnę/ to 45zł plus koszt transportu. Wcześniej stosowałem wapniowo-magnezowy 18%MgO+32Ca, po tym jak zostawiłem znajomemu ze 200kg pod miedzą i leżało 3 lata i nie rozpuściło się nawet nie zbryliło. Zrobiłem badania i byłem w szoku z 5.5 spadło na 4-4.5 a dałem 5 ton na hektar. Od tamtej pory przeszedłem na kredę mielnicką i jestem zadowolony. Tylko jest mały problem, kreda nie lubi wilgoci i deszczu. Pozdrawiam Jacek
Odp: Ile kosztuje Wapnowanie [wiadomość #20972 (odpowiedź na #20919) ] czw, 04 grudzień 2008 19:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
milimetr napisał(a) dnia śro, 03 grudzień 2008 03:22

Witam.
Ja kupuje i stosuje od 3 lat kredę mielnicką o zawartość wapna do 50%. Kreda jest rozpuszczalna w ciągu roku w 100%. Koszt 1 tony w zakładzie /na wiosnę/ to 45zł plus koszt transportu. Wcześniej stosowałem wapniowo-magnezowy 18%MgO+32Ca, po tym jak zostawiłem znajomemu ze 200kg pod miedzą i leżało 3 lata i nie rozpuściło się nawet nie zbryliło. Zrobiłem badania i byłem w szoku z 5.5 spadło na 4-4.5 a dałem 5 ton na hektar. Od tamtej pory przeszedłem na kredę mielnicką i jestem zadowolony. Tylko jest mały problem, kreda nie lubi wilgoci i deszczu. Pozdrawiam Jacek

WITAM.Z tego co pamiętam to wapno magnezowe rozpuszcza się w glebie do 20 lat.
Odp: Ile kosztuje Wapnowanie [wiadomość #20991 (odpowiedź na #20915) ] pią, 05 grudzień 2008 09:36 Przejdź do poprzedniej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
stosował ktoś do wapniowania - WYPEŁNIACZ KREDOWY o zawartości CaCO3 powyżej 96%
Poprzedni wątek:Jabłko, a sprawa Polska...
Następny wątek:Mazowsze - przetwórnie owoców ile jest i gdzie?
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]