użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » zakładanie skupu owoców - tematy połączone
zakładanie skupu owoców - tematy połączone [wiadomość #2947] pią, 06 kwiecień 2007 15:47 Przejdź do następnej wiadomości
Mercel jest aktualnie niedostępny Mercel
Nowy
Witam
Chciałbym założyć skup wiśni na sezon w 2007 roku, niegdy nie robiłem podobnych interesów dlatego prosiłbym o podanie co należy zrobić aby taki skup założyć, czy owoce dowozi się samemu czy przyjeżdżają firmy które zabierają te wiśnie, jakie w województwie dolnośląskim zajmuja się skupem wiśni, z góry wielkie dzięki
Odp: zakładanie skupu wiśni [wiadomość #3649 (odpowiedź na #2947) ] śro, 02 maj 2007 16:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
czarnamamba1 jest aktualnie niedostępny czarnamamba1
Nowy
Czy jesteś z dolnośląskiego,dobrze zrozumiałam?
Odp: zakładanie skupu wiśni [wiadomość #3685 (odpowiedź na #2947) ] śro, 02 maj 2007 22:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
DARECKI jest aktualnie niedostępny DARECKI
Zaawansowany
OJ CHYBA NIE POCHANDLUJESZ W TYM SEZONIE WYMYSL COS INNEGO
Odp: zakładanie skupu wiśni [wiadomość #3698 (odpowiedź na #2947) ] czw, 03 maj 2007 13:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Właśnie dobry wybrał rok na start - towaru mało, to się niezaharuje a jaki obrót gotówki Very Happy Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: zakładanie skupu wiśni [wiadomość #3727 (odpowiedź na #2947) ] czw, 03 maj 2007 19:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
DARECKI jest aktualnie niedostępny DARECKI
Zaawansowany
PSIETWORCY O TAKICH POSREDNIKOW Z TOWAREM BEDA SIE Z A B I J A C pozdrawiam i zycze powodzenia
Odp: zakładanie skupu wiśni [wiadomość #5024 (odpowiedź na #2947) ] pon, 04 czerwiec 2007 18:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Tak jestem z województwa dolnośląskiego, a dokładnie z małej miejscowości Jaworzyna śląska koło Świdnicy, chciałbym założyć taki skup ponieważ mam wolne pomiesczenie nadające się do tego interesu. Zawsze sprzedawał do innego skupu ale teraz pomyślałem dlaczego ja nie mam otworzyć takiego skupu Razz
No więc tak, jak już pisałem mam pomieszczenie i chęci Cool
Czy firmy przyjeżdżają po te wiśnie? Ile się zarabia np na 1 kilogramie, i czy trzeba mieć własną wagę/skrzynki?
Jaka firma w moim regionie jest najlepsza?
Odp: zakładanie skupu wiśni [wiadomość #5026 (odpowiedź na #2947) ] pon, 04 czerwiec 2007 19:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dzako18 jest aktualnie niedostępny dzako18
Początkujący
skrzynki daje firma i ona przyjezdza po towar
Odp: zakładanie skupu wiśni [wiadomość #5030 (odpowiedź na #2947) ] pon, 04 czerwiec 2007 22:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
a znacie jakąś firmę w moim regionie?? Gdzie można taką firmę znaleść bo w necie nic nie ma Confused Ile się średnio zarabia?
Odp: zakładanie skupu wiśni [wiadomość #5039 (odpowiedź na #2947) ] pon, 04 czerwiec 2007 23:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Najbliższy skup jest bodajże w Sobótce... przynajmniej był Pozdrawiam Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: zakładanie skupu wiśni [wiadomość #5054 (odpowiedź na #2947) ] wto, 05 czerwiec 2007 14:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
a pamiętasz może nazwę tej firmy? albo jakieś namiary bo w necie nic takiego nie znalałem Sad
Odp: zakładanie skupu wiśni [wiadomość #5089 (odpowiedź na #2947) ] śro, 06 czerwiec 2007 21:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Ok, dzięki za obszerny opis problemu, chyba musze się jeszcze nad tym kupem zastanowić Confused
Odp: SKUPY OWOCÓW ,OPŁACALNOŚC [wiadomość #18998 (odpowiedź na #2947) ] czw, 11 wrzesień 2008 21:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Zapraszam do pisania na nasze tematy związane z problematyką skupowania owoców oraz ich sprzedaży. Sadownicy strajkując połączyli się solidarnie ,dlaczego my nie możemy , tylko musimy wysłuchiwać ile to zarabiamy np.na jabłku przemysłowym. chyba,że chcemy jeżdzić za 3 gr.Pozdrawiam znienawidzonych "skupczyków".
Odp: SKUPY OWOCÓW ,OPŁACALNOŚC [wiadomość #18999 (odpowiedź na #18998) ] czw, 11 wrzesień 2008 21:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Posejdon jest aktualnie niedostępny Posejdon
Zaawansowany
Ja na swojego pośrednika ,z którym współpracuję od 20 lat nie mogę powiedzieć złego słowa,dzwonię do przetwórni i podają mi cenę załużmy 20gr i muszę sam zawieżć postać w kolejce i poczekać na kasę 14 dni,mój pośrednik,który wozi do taj samej przetwórni daje mi 19,podstawia samochód i przelew na drugi dzień.
Odp: zakładanie skupu owoców - tematy połączone [wiadomość #19001 (odpowiedź na #2947) ] pią, 12 wrzesień 2008 07:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
witia jest aktualnie niedostępny witia
Zaawansowany
I w ten sposób przetwórnie robią w balona producentów.Posrednik ma zawsze inną cene to jest po prostu zmowa miedzu posrednikiem a producentem.To tak jak zakup np.maszyny czy nawozu u producenta ;drozej niz u dilera.
Pozdrawiam
Skup owoców [wiadomość #19375 (odpowiedź na #2947) ] wto, 30 wrzesień 2008 08:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gerwazy2 jest aktualnie niedostępny gerwazy2
Nowy
Witam. Niedawno zaproponowano mi otworzenie u mnie na działce skupu owoców przemysłowych. Jednak wydaje mi się że właściciel chce mnie trochę wycyckać co do prowizji za skupione jabłka przemysłowe. Czy możecie się podzielić swoimi doświadczeniami ile taka prowizja wynosi na innych skupach.
Rozumiem ze w obliczu ostatniej sytuacji na rynku nie kazdy bedzie chcial sie ujawnic ile bierze dla siebie z tej i tak marnej ceny. Wiec proszę choćby o odpowiedzi na konto. Zależy mi na odzewie i dziekuję wszystkim którzy odpowiedzą. Nie mam dużo czasu do namysłu.

[Uaktualnione dnia: wto, 30 wrzesień 2008 12:05]

Odp: zakładanie skupu owoców - tematy połączone [wiadomość #19442 (odpowiedź na #2947) ] pią, 03 październik 2008 20:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
tylko jak sadownicy zacznom zakladać skupy to dopiero bedą jaja lepij grupy produceckie to dadzom nam z uni 75% Laughing Laughing Laughing
Odp: zakładanie skupu owoców - tematy połączone [wiadomość #20035 (odpowiedź na #19442) ] pią, 24 październik 2008 21:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hubert81 jest aktualnie niedostępny hubert81
Zaawansowany
do witia:
wiesz takie są prawa rynku i nie jest to zmowa pośrednik-przetwórca czy tez diler-producent... Ty tez zapewne inną cenę zastosujesz jeśli ktoś od Ciebie ciągle duże ilości jabłka kupuje, a inną(tzn.droższą) cenę przygodnemu klientowi wystawisz, który chce 1 klatkę powiedzmy...Podobnie jest jeśli chodzi o producentów różnego rodzaju środków do produkcji i tym podobnych(nawozy,węgiel,budowlane)-pewność odbioru dużych partii towaru w określonym czasie wpływa na cenę. No i wola zakłady handlować z jednym konkretnym niż z 10 przypadkowymi...

a marża od przemysłu coś ok.1gr????

[Uaktualnione dnia: pią, 24 październik 2008 21:51]

Odp: zakładanie skupu owoców - tematy połączone [wiadomość #20057 (odpowiedź na #2947) ] nie, 26 październik 2008 00:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jestem sadownikiem ale popieram Pośredników niech se zarobią , bo jak tu nie korzystać 700tyś gospodarzy niezorganizowanych chce oddawać przemysł po 8gr a nieraz i na skup się nie można dopchać taka okazja tylko panowie korzystać joł /zapracowany sadownik/
Odp: zakładanie skupu owoców - tematy połączone [wiadomość #20103 (odpowiedź na #2947) ] pon, 27 październik 2008 17:56 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
JA TEŻ ODDAJE SPADY PO 8 GR
Poprzedni wątek:ida do nas jablka z uni...
Następny wątek:Jabłko, a sprawa Polska...
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]