użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » ida do nas jablka z uni...
ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19952] śro, 22 październik 2008 22:38 Przejdź do następnej wiadomości
huberciks jest aktualnie niedostępny huberciks
Początkujący
nie mam teraz czasu na sledzenie tv ale znajomy mowil ze przy nasszych granicach stoja tiry z jablkami z uni - ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc czy tak naprawde jest ??
dziex - pozdrawiam

[Uaktualnione dnia: śro, 22 październik 2008 22:38]

Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19957 (odpowiedź na #19952) ] czw, 23 październik 2008 08:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
U nas jabłka zagraniczne były są i będą wystarczy chociaż iść na hale na Broniszach ta zawsze są.
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19959 (odpowiedź na #19952) ] czw, 23 październik 2008 09:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
W detalu to są nasze po 2 zł i mogą z nami konkurować ale w hurcie TIR to chyba u nich przemysł po 30-40 gr.
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19960 (odpowiedź na #19952) ] czw, 23 październik 2008 09:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
huberciks napisał(a) dnia śro, 22 październik 2008 10:38

nie mam teraz czasu na sledzenie tv ale znajomy mowil ze przy nasszych granicach stoja tiry z jablkami z uni - ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc czy tak naprawde jest ??

Ach, jak ja uwielbiam takie ploteczki - ktoś coś komuś powiedział - do tego bez żadnego sensu i logiki Sad
Z jakiej Unii? Czyżby Polskę już wykluczyli? Unia to teraz także i my, drogi kolego... Po drugie na jakiej granicy? Gdzie ona jest? Chyba, że mowa o tej wschodniej - ale to inny kierunek...
Pozdrawiam serdecznieSmile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19961 (odpowiedź na #19952) ] czw, 23 październik 2008 10:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Robert jest aktualnie niedostępny Robert
Początkujący
Ja w tym tygodniu osobiście widziałem, bodajże w NETTO jabłka odm. Jonagold wielkości ok. 7 cm - na kartonie i etykiecie sklepowej stało : Kraj pochodzenia Litwa. Gruszki odm. Konferencja także. Jest to kraj z Unii, więc plotka tym razem okazuje się prawdziwa - to do pomologa Wink
Jabłka w przeciwieństwie do gruszek, były w stanie "przemysłowym" .
Jak zobaczę raz jeszcze, to zrobię zdjęcie.

[Uaktualnione dnia: czw, 23 październik 2008 10:04]

Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19962 (odpowiedź na #19952) ] czw, 23 październik 2008 10:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
folti jest aktualnie niedostępny folti
Początkujący
A jo słyszołym , że w grójeckiem ludzie podwórka z kostki zalewajum betonym bo zund plonuje wprowodzić podatek od bogoctwa . Prawda to cy fałs ???
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19963 (odpowiedź na #19952) ] czw, 23 październik 2008 10:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Oczywiście Robert Smile i absolutnie nie twierdzę, że na naszym krajowym rynku nie pojawiają się owoce przykładowo z Litwy, Niemiec czy Hiszpanii. Ale wcale nie muszą przekraczać żadnych granic, żeby tu się dostać Razz Jedyną w zasadzie barierą jest cena i opłacalność Pozdrawiam serdecznie Smile

Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19966 (odpowiedź na #19952) ] czw, 23 październik 2008 12:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Robercik jest aktualnie niedostępny Robercik
Zaawansowany
Witam
Co do tego stwierdzenia że Polska to też unia to chyba czysto teoretyczne stwierdzenie, raczej wyglądamy i jesteśmy traktowani jak ubogi krewny- Polska to taki kierowca testowy wśród krajów unii- stosują nam terapie szokową i bacznie się przyglądają ile jeszcze polskie rolnictwo wytrzyma -co do tych jabłek z innych krajów unii to były ,są i pewnie będą bo to konsument jest cenzorem rynku i on wybiera,ale na ich owocach przynajmniej pisze ze to z Litwy ,a na naszych pudełkach z jabłkami dawno nie widziałem napisu kraj pochodzenia Polska ,ostatni raz około 25 lat temu gdy robiliśmy w gos.szkol eksport do CCCP. Sad

Robert
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19974 (odpowiedź na #19952) ] czw, 23 październik 2008 14:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
huberciks jest aktualnie niedostępny huberciks
Początkujący
Ach, jak ja uwielbiam takie ploteczki - ktoś coś komuś powiedział - do tego bez żadnego sensu i logiki Sad
Z jakiej Unii? Czyżby Polskę już wykluczyli? Unia to teraz także i my, drogi kolego... Po drugie na jakiej granicy? Gdzie ona jest? Chyba, że mowa o tej wschodniej - ale to inny kierunek... Pozdrawiam serdecznieSmile

moj blad nie napisalem ze chodzi o 'stara' - jednak jak jest napisane czarno na bialym to kazdy kuma...
ano z tej uni przed ktora my narazie kleczymy - tak to trzeba nazwac bo tylko jak musze kupic srodki ochrony nawoz czy paliwo to widze unie a wlasciwie unijne ceny wiec te produkty sa w uni a moje sliwki jablka i reszta owocow jeszcze nie wstapila chyba ze u ciebie jest inaczej...
polska to kraj samowystarczalny moze by sie dobrze stalo gdybysmy jednak zostali wykluczeni lub wyszli sami...
pozdrawiam Smile

[Uaktualnione dnia: czw, 23 październik 2008 14:34]

Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19976 (odpowiedź na #19974) ] czw, 23 październik 2008 14:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
huberciks napisał(a) dnia czw, 23 październik 2008 02:33

...tylko jak musze kupic srodki ochrony nawoz czy paliwo to widze unie a wlasciwie unijne ceny wiec te produkty sa w uni a moje sliwki jablka i reszta owocow jeszcze nie wstapila...

Zgoda - ceny na środki produkcji mamy unijne (uważam, że w wielu wypadkach i nieraz wyższe), natomiast za owoce uzyskujemy co najwyżej podobne stawki... przypuszczam, ze gdyby różnica była większa - sami sadownicy wywoziliby owoce na zachód. Teraz nie ma z tym żadnego problemu - i na to przede wszystkim chciałem zwrócić Waszą uwagę Smile
Pozdrawiam serdecznie Smile

Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19985 (odpowiedź na #19976) ] czw, 23 październik 2008 18:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Nie było by to dziwne.... Nie widziałem jeszcze w żadnym markecie w Polsce ładnej śliwki .Ani razu! Z reguły zielony stanley,zielona bluefree, pogniła węgierka. O czereśni nie będę litościwie wspominał (robaczywe). W jakbłkach lepiej ale nie znaczy ,że dobrze. Często jedyne w sklepie jabłko to zbierane z ziemi lobo albo cortland wsypane do skrzyniopalety.Promocja ! 79 groszy ! A na skrzyniopalecie karteczka z nazwą brylującej grupy producenckiej.
Znajomy detalista , chciał kupić kilkaset kilo lobo na giełdzie we Wrocławiu .Otóż ceny niby niskie ale ładne lobo znaleźć ciężko. Słabe wybarwienie. Z jednej strony zrozumiałe porządny producent ,nie sprzedaje teraz jabłka.
I co się dziwić ludziom ,że nie chcą kupować polskich jabłek tylko wolą "zachodnie ".

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19987 (odpowiedź na #19952) ] czw, 23 październik 2008 19:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
popieram mamy tyle szajsu ze cho cho, nawet sam produkuje Laughing
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19990 (odpowiedź na #19952) ] czw, 23 październik 2008 20:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ring26 jest aktualnie niedostępny ring26
Zaawansowany
Co znaczy porządny producent?
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #19991 (odpowiedź na #19985) ] czw, 23 październik 2008 20:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bognam jest aktualnie niedostępny bognam
Początkujący
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/746/0/
Sigmund napisał(a) dnia czw, 23 październik 2008 06:21

Nie było by to dziwne.... Nie widziałem jeszcze w żadnym markecie w Polsce ładnej śliwki .Ani razu! Z reguły zielony stanley,zielona bluefree, pogniła węgierka. O czereśni nie będę litościwie wspominał (robaczywe). W jakbłkach lepiej ale nie znaczy ,że dobrze. Często jedyne w sklepie jabłko to zbierane z ziemi lobo albo cortland wsypane do skrzyniopalety.Promocja ! 79 groszy ! A na skrzyniopalecie karteczka z nazwą brylującej grupy producenckiej.
Znajomy detalista , chciał kupić kilkaset kilo lobo na giełdzie we Wrocławiu .Otóż ceny niby niskie ale ładne lobo znaleźć ciężko. Słabe wybarwienie. Z jednej strony zrozumiałe porządny producent ,nie sprzedaje teraz jabłka.
I co się dziwić ludziom ,że nie chcą kupować polskich jabłek tylko wolą "zachodnie ".

Tak dla zobrazowania co sprzedaje X Grupa producencka w kl. I. Cena detaliczna 1,45. Ja bym ich nie chaciała kupić , więc mnie do śmiechu nie jest . Bognam

Nazwę firmy wolałam wyciąć .

• Załącznik: Jonagold.jpg
    (Rozmiar: 47.86KB, Pobrane 1760 razy)

Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20005 (odpowiedź na #19991) ] czw, 23 październik 2008 22:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Oczywiście, grupy producenckie handlują tylko takim towarem, szczególnie te wiodące. Trzeba koniecznie wymusić na ministerstwie by wydało rozporządzenia likwidujące te anachroniczne instytucje. A potem zezwolić na handel z sieciami tylko dobrym dostawcom, co to o każdej porze do marketu Żuczkiem dowiozą piękny towar w uniwerkach fachowo obsr.... przez kury.
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20007 (odpowiedź na #20005) ] czw, 23 październik 2008 23:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
icus69 napisał(a) dnia czw, 23 październik 2008 10:44

Oczywiście, grupy producenckie handlują tylko takim towarem, szczególnie te wiodące. Trzeba koniecznie wymusić na ministerstwie by wydało rozporządzenia likwidujące te anachroniczne instytucje. A potem zezwolić na handel z sieciami tylko dobrym dostawcom, co to o każdej porze do marketu Żuczkiem dowiozą piękny towar w uniwerkach fachowo obsr.... przez kury.

Icus, nie przesadzaj i nie unoś się. Ja zrobiłam tylko to co widziałam . Takie jabłka widuję od jakiegoś czasu i chyba mam prawo byc rozgoryczona . Taki towar psuje i mnie reputację bo konsument nie pyta kto wyprodukował to jabłko . Nie wiem czy z wiodącej Grupy , bo żadnej nie znam i nie dlatego, że żadnej znać nie chcę ale dlatego, że nie mam tego szczęścia mieszkać w zagłębiu sadowniczym co ma jednak i swoje dobre strony.
Proszę tez o zmitygowanie trochę języka bo jak sądzę , wielu sadowników należących do Grup, to dobrzy sadownicy tak jak i spoza Grupy .
Tak a propos , nie stosuję skrzynek a kartony i nie mam kur . Mam żółwia ale on siedzi w wodzie . Żuka zresztą też nie . Wrogiem Twoim też nie jestem . Pozdrawiam, Bogna
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20008 (odpowiedź na #20005) ] czw, 23 październik 2008 23:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
...icus69... Ale dołożyłeś z tymi kurami Twisted Evil tylko nie dopisałeś cyt: " do marketu Żuczkiem dowiozą piękny towar w uniwerkach fachowo obsr.... przez kury". Powinno być - obsr.... przez kury, ale pięknie wyłożone gazetą...

[Uaktualnione dnia: czw, 23 październik 2008 23:41]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20010 (odpowiedź na #20008) ] czw, 23 październik 2008 23:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
jerzy45 napisał(a) dnia czw, 23 październik 2008 11:40

...icus69... Ale dołożyłeś z tymi kurami Twisted Evil tylko nie dopisałeś cyt: " do marketu Żuczkiem dowiozą piękny towar w uniwerkach fachowo obsr.... przez kury". Powinno być - obsr.... przez kury, ale pięknie wyłożone gazetą...

Oj,Ty, Ty, Jerzy, gazet nawet wcześniej nie wkładałam do skrzynek bo je czytałam . Very Happy , pozdrawiam, Bogna

Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20011 (odpowiedź na #19952) ] pią, 24 październik 2008 08:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Witek jest aktualnie niedostępny Witek
Początkujący
Jeśli chodzi o jakość owoców w sklepach, to jedna sprawa co do skrzynki/kartonu/woreczka/etc. wkłada producent, a druga co się potem z tym dzieje. Owoce są trochę mniej trwałe od kamieni, o czym nie wszyscy "handlowcy" wiedzą.
Patrząc czasem na sklepowe owoce, też widziałem czasem co najwyżej kiepski przemysł, ale jak się przyjrzałem często okazywało się, że kiedyś to było ładne jabłko, śliwka, gruszka.... No ale żadne jabłko, nie wspominając już o owocach miękkich, po kilkakrotnym przesypaniu, podrzuceniu, sprawdzeniu łapką czy jędrne/miękkie/twarde (jak kto lubi) postaniu kilka dni (tygodni?) w ciepełku śliczne nie będzie. No chyba że zbierane w fazie dojrzałości młotkowej (można wbijać gwoździe) i specjalnie utwardzane, konserwowane chemicznie.
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20012 (odpowiedź na #19952) ] pią, 24 październik 2008 08:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
przemek1 jest aktualnie niedostępny przemek1
Początkujący
witam.tez dostarczam owoce do sieci marketow i nie myslcie sobie ze maja slabe wymagania jakosciowe.jablka ktore dostarczam musza byc z tzw gornej półki,a ze te jablka pozniej wygladaja jak spady to juz inna sprawa.przemielone przez klientow,rotacja pracownikow z przypadku,ktorzy maja gdzies nasz towar i wysypuja jak ziemniaki to juz inna sprawa.pozniej te jablka wygladaja tak jak wygladaja.
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20014 (odpowiedź na #20012) ] pią, 24 październik 2008 09:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
przemek1 napisał(a) dnia pią, 24 październik 2008 08:45

witam.tez dostarczam owoce do sieci marketow i nie myslcie sobie ze maja slabe wymagania jakosciowe.jablka ktore dostarczam musza byc z tzw gornej półki,a ze te jablka pozniej wygladaja jak spady to juz inna sprawa.przemielone przez klientow,rotacja pracownikow z przypadku,ktorzy maja gdzies nasz towar i wysypuja jak ziemniaki to juz inna sprawa.pozniej te jablka wygladaja tak jak wygladaja.

Tak , to tez zauwazyłam ( pisaliśmu o tym gdzie indziej) ale fakt pozostaje faktem . Jabłka w sklepach przedstawiają marny obrazek i trzeba by to jakoś rozwiązać . Ludzie , mając inny wybór nawet już nie patrzą w kierunku jabłek a powinni !!!
Nie znaczy to jednak , że część dostawców nie sprzedaje towaru innego, niż określony w opisie i to też nie jest OK. Rozglądałam się wczoraj ( deszcz) i w drugim sklepie , świeże jabłko , właśnie w uniwersalkach , szło jak woda w tej samej cenie . Posortowane też było od niechcenia ale nie miało odcisków zrywaczy i klientów . Zapewne dziś już tego nie będzie można powiedzieć bo wystawione były wszystkie skrzynki na raz . Było w czym grzebać . Evil or Very Mad
Pozdrawiam, Bogna
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20016 (odpowiedź na #20011) ] pią, 24 październik 2008 09:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witek napisał(a) dnia pią, 24 październik 2008 08:22

Jeśli chodzi o jakość owoców w sklepach, to jedna sprawa co do skrzynki/kartonu/woreczka/etc. wkłada producent, a druga co się potem z tym dzieje. Owoce są trochę mniej trwałe od kamieni, o czym nie wszyscy "handlowcy" wiedzą.
Patrząc czasem na sklepowe owoce, też widziałem czasem co najwyżej kiepski przemysł, ale jak się przyjrzałem często okazywało się, że kiedyś to było ładne jabłko, śliwka, gruszka.... No ale żadne jabłko, nie wspominając już o owocach miękkich, po kilkakrotnym przesypaniu, podrzuceniu, sprawdzeniu łapką czy jędrne/miękkie/twarde (jak kto lubi) postaniu kilka dni (tygodni?) w ciepełku śliczne nie będzie. No chyba że zbierane w fazie dojrzałości młotkowej (można wbijać gwoździe) i specjalnie utwardzane, konserwowane chemicznie.

Specyfikę jabłka już znamy ale opisałeś to nad wyraz obrazowo Very Happy . Moze jednak warto choć spróbować jakoś to rozwiązać ? Może ktoś wie jak to wygląda np. w Niemczech czy Holandii ? Też mają taki kłopot ? Jak to rozwiązują i czy rozwiązują ? Czy z marketami są podpisywane umowy w których można by zawrzeć klauzulę o poszanowaniu ( niestety już ich )towaru ? Bo ceny chyba się nie podniesie na tyle by podjąć propozycję Gerarda ? Smile

Pozdrawiam, Bogna
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20017 (odpowiedź na #20012) ] pią, 24 październik 2008 10:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witek napisał(a) dnia pią, 24 październik 2008 08:22

przemek1 napisał(a) dnia pią, 24 październik 2008 08:45

Trudno więc się dziwić, że producenci niezbyt chętnie umieszczają swoje dane na kartonach (opakowaniach)... mało kto zdaje sobie sprawę z czynników wpływających na to, co w końcowym efekcie widać na półkach niektórych (ja bym jednak powiedział - większości) hipermarketów... Dla przeciętnego klienta winny jest producent (tym bardziej, jeżeli kupuje te jabłka po 0,88 zł/kg). Myśli sobie - no tak - na targu czy w warzywniaku 2 zł, a tu "rzucili" byle co i stąd taka cena... rozwiązaniem takiej sytuacji jest klauzula w umowie z odbiorcą (zobowiązująca sprzedającego do wycofania towaru w momencie, kiedy nie spełnia już okreslonych wymogów jakościowych). Tylko który odbiorca taką klauzule podpisze... Pozdrawiam serdecznie Smile

Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20018 (odpowiedź na #19952) ] pią, 24 październik 2008 11:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Żeby poradzić sobie z bajzlem (jakość towaru) na naszym podwórku ,jakieś 700tyś gospodarstw sadowniczych od 1-15 ha każdy ma inny asortyment odmian ,wielkości , jakości , stabilność cenny , 3miliny ton owoców w roku nadprodukcyj . CO PROPONUJECIE !
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20019 (odpowiedź na #19952) ] pią, 24 październik 2008 12:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jak idę na zakupy jako klient i spojrzę na nasze jabłka na wystawie to 50 % bym wyrzucił na spady i do kogo mam żal do siebie sadownika. Nasze pobijane przez klientów tanie , ale jak klient podejdzie do tych zagranicznych to chyba się boj dotknąć żeby nie obić BO TO TOWAR DROGI PO 4-5 ZŁ ale i jakość EX to EX . Niestety klienci takiego oczekują ma być nafaszerowany chemią dla nich mało ważne liczy się JAKOŚĆ , a cenę za jakość to sadownik sam musi wywalczyć .
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20024 (odpowiedź na #20019) ] pią, 24 październik 2008 19:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Napiszę bardziej konkretnie.W wielu sklepach wielkopowierzniowych można kupić ładne jabłko(zwłaszcza na tackach).
W tych sklepach ,w których ja robię zakupy (miasto 40 tys.) naprawdę nie sposób kupić ładne jabłko.
Nie chodziło mi oto ,że jałbka są poobijane. Chodzi o wybarwienie ,parch, uszkodzenia przez zwójki. Oglądam jabłka w skrzyniopalecie i trzy czwarte uszkodzone przez zwójki.
W zeszłym roku widziałem w sklepie piękną ekspozycję( wiklinowe koszyki itd.) a jabłka z parchem ,zwójkami.
Nie będę pisał o zamieszaniu odmianowym bo to nie musi być wina sadownika.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20047 (odpowiedź na #19952) ] sob, 25 październik 2008 18:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Sprzedawać towar najlepszej jakości ( niekoniecznie I i Ex ale czysty , bez plam czy obić ) i żądać za jakość . Kto będzie cenił naszą pracę jeśli nie my sami ?
Zdaję sobie sprawę, że nie nastąpi to od razu ale przecież od czegoś trzeba zacząć . Każdy na miarę swoich możliwości . Jeśli już musimy sprzedać jabłko pw , to wyrażnie na opakowaniu oznaczone, aby klient wiedział dlaczego tak niska cena . Takie jest moje zdanie .
Pozdrawiam, Bogna
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20048 (odpowiedź na #19957) ] sob, 25 październik 2008 19:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
sandvik napisał(a) dnia czw, 23 październik 2008 08:42

U nas jabłka zagraniczne były są i będą wystarczy chociaż iść na hale na Broniszach ta zawsze są.

A GDYBY TAK NIE MOŻNA BYŁO ROZPOZNAĆ CZY TO POLSKIE CZY ZAGRANICZNE JAK BYM WSZEDŁ NA GIEŁDĘ DOPIERO BY MNIE DUMA POSPIERAŁ JAKO POLSKIEGO SADOWNIKA Cool Cool Cool
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20051 (odpowiedź na #19952) ] sob, 25 październik 2008 19:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jednym ze sposobów na lepsze jabłko w super markecie jest SmartFresh.
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20052 (odpowiedź na #20051) ] sob, 25 październik 2008 19:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Problem w tym, że niektóre z sieci np. skandynawskie rządają oświadczenia iż ten preparat nie był stosowany w procesie przechowywania
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20060 (odpowiedź na #19952) ] nie, 26 październik 2008 10:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jak na razie w Polsce jest dozwolony. W krajach gdzie jest stosowany Smart Fresh wzrosła sprzedasz jabłek o ładne kilka naście procent. Jabłko podane 1-MCP przez 7 dni zachowuje swoją świeżość i wygląd na półkach sklepowych, zdecydowanie lepiej jabłko wygląda niż z chłodni ULO. W tym sezonie na wiosnę będziemy sobie mogli zobaczyć już polskie jabłka w polskich sklepach, bardzo dużo Polskich sadowników stosuje Smart Fresh w tym sezonie.
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20061 (odpowiedź na #20052) ] nie, 26 październik 2008 11:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
icus69 napisał(a) dnia sob, 25 październik 2008 07:32

Problem w tym, że niektóre z sieci np. skandynawskie rządają oświadczenia iż ten preparat nie był stosowany w procesie przechowywania

Tak - i analogicznie jest np. w przypadku sadowników stosujących Chwastox (MCPA) Pozdrawiam serdecznie Smile

Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20063 (odpowiedź na #20061) ] nie, 26 październik 2008 13:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Polskie jabłak w sklepach na wiosnę? Napisz lepiej ile kosztuje zastosowanie tego srodka na np. 100ton jabłek, potem sprządź analizę porównawczą tak kosztową jak i jakościową, poparta wiarygodnymi badaniami ( w stsunku do KA i ULO). No i wtedy pogadamy. Póki co widzę tu nachalną reklamę i tyle.
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20064 (odpowiedź na #20063) ] nie, 26 październik 2008 13:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Po drodze gdzieś zginęło część tekstu, ale chciałem nieśmiało stwierdzić iż baza przechowalnicza jest w naszym kraju juz dostatecznie rozwinięta by zaspokoić potrzeby rynku. I co? Burzymy chłodnie KA i ULO, bo niepotrzebne. Chemia załatwi za nas wszystko. Może to i prawda. Ale mnie ciężko przekonać do tej metody, i nie tylko mnie. Z odbiorcami i konsumentami może być jeszcze gorzej.
Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20066 (odpowiedź na #19952) ] nie, 26 październik 2008 15:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ludzie jedzą oczami, konsument zawsze wybierze jabłko twarde a nie pobijane (odgniecione) błyszczące a nie matowe to umożliwia Smart Fresh. Co do ceny to około 8-9gr/na 1kg jabłek tzn. na komorę 100ton będzie kosz wynosił 8-9tyś zł

[Uaktualnione dnia: nie, 26 październik 2008 15:15] przez Moderatora

Odp: ida do nas jablka z uni... [wiadomość #20092 (odpowiedź na #20066) ] pon, 27 październik 2008 07:55 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Początkujący
sandvik napisał(a) dnia nie, 26 październik 2008 03:14

Ludzie jedzą oczami, konsument zawsze wybierze jabłko twarde a nie pobijane (odgniecione) błyszczące a nie matowe to umożliwia Smart Fresh. Co do ceny to około 8-9gr/na 1kg jabłek tzn. na komorę 100ton będzie kosz wynosił 8-9tyś zł

Są jednak tacy, co jedzą " oczami" tylko raz . Ja nie mogę tego zastosować bo sama jem swoje jabłka . Jak to było w filmie " można jeść ale straszne paskudztwo". Razz Nie , dziękuję . Nie po to robię badania na pozostałość środków , aby potem w " pewne" jabłko pakować następne świństwo , skoro nie muszę. Pozdrawiam, Bogna
Poprzedni wątek:punkty skupu owoców - 2008 r. - tematy połączone
Następny wątek:zakładanie skupu owoców - tematy połączone
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]