użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Pomysł na biznes...
Pomysł na biznes... [wiadomość #18209] nie, 03 sierpień 2008 14:25 Przejdź do następnej wiadomości
szadam jest aktualnie niedostępny szadam
Nowy
Przeglądając jedno z for internetowych trafiłem na ciekawy off-topic, młody chłopak mając do dyspozycji 20 tys zł i che otworzyć jakiś biznes,nieważne jakiej branży. Oto jedna z odpowiedzi:

Cytuj:

Napisał Hemel Zobacz post
Ja wam powiem- sadownictwo to jest niesamowita kasa. Mój ojciec ma 30 ha sadów a czysty zysk zamyka się w okolicach 1,5 miliona na rok.
Teraz obroty znacznie się zwiększą- ojciec buduje swój skup owoców. Dzisiaj, towar idzie przez pośredników, a ja za np. kilo jabłek dostaję 1zł. Ten któremu to sprzedam, opyla to rumunom czy ruskom za 1,50. A teraz, po otworzeniu skupu, mój ojciec sprzedaje SWOJE owoce za 1,50, dodatkowo kupuje od innych za 1zł i także sprzedaje. Czysty zysk. Trzeba tylko porządnie zainwestować. Jakiegoś Sprintera trzeba mieć, ze 2 Tiry z chłodniami no i sam kompleks, budynki, wagi, komputery. Ja już mam zapewnioną przyszłość Na razie będę miał tam prace za jakieś 3-3,5 klocka na miecha, a jak ojciec sobie na emeryturkę przejdzie, ja przejmę cały biznes... Wtedy to koło 3 milionów nawet można by wyciągnąć, zależy ile kasy masz na skupienie owoców. Rynek zbytu jest zawsze. Rumuny zabijają się o nasze jabłka.

Co sądzicie o tej wypowiedzi??

[Uaktualnione dnia: nie, 03 sierpień 2008 14:29]

Odp: Pomysł na biznes... [wiadomość #18214 (odpowiedź na #18209) ] nie, 03 sierpień 2008 15:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
1. 1.5 miliona z 30ha zysków?? 50 tys. czystego zysku z hektara?? Przy cenie 1 zł jakiej podaje musiałby mieć z 60-70 ton plonu z każdego hektara. Trochę utopijne.

2. Ojciec kosi 1,5 mln zł na sezon, a synkowi daje robotę "za jakieś 3-3,5 klocka na miecha".

Ogólnie chyba jakaś bajka, nie wiem czy ktoś wogóle daje radę wyciągnąć 50 tys z hektara, szczególnie teraz, gdy koszty rosną w zabójczym tempie. Ale mogę się mylić.

Pozatym, ktoś ma 20 tys. na start, a ten mu o 30 hektarowym gospodarstwie nawija Laughing Za tyle to mozna wystartować z 20 arowym nasadzeniem, opryskiwaczem plecakowym i wykaszarką/kosą Laughing
Odp: Pomysł na biznes... [wiadomość #18222 (odpowiedź na #18214) ] nie, 03 sierpień 2008 17:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Chłopak ma genialnego ojca ! Tylko my nieudacznicy nie potrafimy nic. Sad Tylko naśladować.
Może wziąłbym chłopaka do pracy za 5-7 tysiaków do pracy. Za te 3 się marnuje ! Opłaciłoby mi się bo geny ma po ojcu i zapewne jego zdolności też.
Szadem - poszperaj może znajdziesz więcej informacji o tym genialnym sadowniku i dasz nam cynk...

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Pomysł na biznes... [wiadomość #18226 (odpowiedź na #18209) ] nie, 03 sierpień 2008 18:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Jego ojciec ma tez skup i może razem z sadem ma takie dochody. Ale fakty są takie skupowe na nas robią nie zły interes sam znam jednego skupowego co można o nim powiedzieć ze jest już biznesmenem , tak się dorobił na skupie owoców.
Odp: Pomysł na biznes... [wiadomość #18230 (odpowiedź na #18209) ] nie, 03 sierpień 2008 19:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
To nie utopia - to raczej piękne marzenia młodego człowieka, który dopiero wkracza w dorosłość i nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co go czeka... powiem szczerze, ze mi go trochę żal - bo widać, że pisze szczerze a zetknięcie z rzeczywistością bedzie tym bardziej bolesne... Ale żeby nie było tak posępnie - ta historia przypomniała mi o studiach, kiedy robiłem pierwszą analizę ekonomiczną gospodarstwa sadowniczego Smile Hehe - mi wyszło nawet 900 tys. czystego zysku z 7 ha Very Happy Na końcu jednak okazało się, że dziwnym trafem pominąłem "kilka szczególików" (jak mi się pewnie wtedy wydawało zupełnie nieistotnych) jak wszelkiego rodzaju podatki, ubezpieczenia, kredyty, inwestycje i inne należności względem państwa Very Happy No cóż - młodość ma swoje prawa - szczególnie optymistyczne spojrzenie w przyszłość Smile Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Pomysł na biznes... [wiadomość #18231 (odpowiedź na #18209) ] nie, 03 sierpień 2008 19:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazimierz jest aktualnie niedostępny Kazimierz
Maniak
Pomolog.Wszystko co piszesz jest prawdą do kwadratu.Tak napisałem poniewasz na mojej klawiaturze nie ma klawisza kwadrat.
Odp: Pomysł na biznes... [wiadomość #18255 (odpowiedź na #18209) ] pon, 04 sierpień 2008 20:45 Przejdź do poprzedniej wiadomości
lajkonik jest aktualnie niedostępny lajkonik
Stały bywalec
Witam.
Ten biznesmen ma blade pojęcie o handlu owocami.Ten tort już dawno podzielono a każdy nowicjusz może mówić o szczęściu jeśli
wyjdzie cało z takiego eksperymentu.Eksport do Rumuni to tylko może organizować cygański pośrednik który ma rozeznanie w klanowych powiązaniach w tym kraju.Na temat opłacalności produkcji jabłek szkoda pisać każdy wie jak jest jaśli już tego
popróbował.
Poprzedni wątek:Rząd powinien wprowadzać już zimą informacje o nadprodukcji i podać limity dostaw
Następny wątek:punkty skupu owoców - 2008 r. - tematy połączone
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]