użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » hobby » hodowla ryb w przydomowym stawie
hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #17259] sob, 05 lipiec 2008 08:21 Przejdź do następnej wiadomości
Posejdon jest aktualnie niedostępny Posejdon
Zaawansowany
Witam prawie każdy z nas ma w sadzie staw,z którego korzysta do nawadniania i pobierania wody do oprysków zazwyczaj pływają tam jakieś ryby dzikie lub hodowlane,jest to jakaś odskocznia od codzienności a dla mnie hobby.dotychczas miałem głównie karpie,amury i kolorowe karasie te ostatnie nawet nieżle się sprzedawały było na browar i fajki ale rynek już się nasycił,w tym roku zakupiłem 15 cm jesiotry czy ktoś miał doczynienia z tymi rybami a może ma je w stawie proszę o rady i spostrzeżenia.teraz szykuję jeden mały staw gdzie chcę wiosną wpuścić pstrągi i jesiotry bez innych ryb założyć fontannę napowietrzającą itp.czy ktoś ma do czynienia w swoich stawach z pstrągiem i jesiotrem proszę o wymianę spostrzeżen
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #17298 (odpowiedź na #17259) ] nie, 06 lipiec 2008 11:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Styczności z tymi rybami nie mam, Crying or Very Sad ale mam doświadczenie i wędke Rolling Eyes Podaj adres....

[Uaktualnione dnia: nie, 06 lipiec 2008 11:01]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #17370 (odpowiedź na #17259) ] pon, 07 lipiec 2008 23:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
miszel jest aktualnie niedostępny miszel
Stały bywalec
Ja u siebie terz mam stawik. Z wędkowaniem trochę gorzej, ale mój Tata lubi sobie posiedzieć.
Więc w tym roku zakupiłem Amura i Karpia. Jesiotra mi odradzili. Poinformowano mnie [chdowca, a jednocześnie i sprzedawca - Walewice], że ryba ta jest ciężka w chodowli. Wolno rośnie, jak i również potrzebuje przemiennej wody. Chodzi tu o morzliwość wymiany wody, najlepiej żeby w jednnym końcu wpływala do zbiornika, a w drugim wypływała.

Mi udało się nie dawno wyciągnoć sporo szczupaków.Pare sztuk po 3kg. a jeden żarłacz miał ponad 4kg. i 80cm.
Był to brutalny sport, bo siatką. Ale wyższa konieczność. Po prostu wyciągaliśmy po kaleczone karpie i amury i to te większe. Szlak bierze, jak 1,5kg amur jest pokarcerowany.

Rzyczę udanej chodowli, jak i przyjemności z łowienia
Powodzenia

POZDRAWIAM
MISZEL
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #17384 (odpowiedź na #17259) ] wto, 08 lipiec 2008 11:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
domel82 jest aktualnie niedostępny domel82
Nowy
Jak słusznie zauważył kolega jesiotrów nie warto hodować ,miałem 3 ale nie wytrzymały nawet 2 sezonów po roku padły i tu potwierdzam fakt , że wolno rosną bo po roku były jakieś 3-4 cm większe.
Natomiast co do innych ryb : karp , szczupak , karaś ozdobny (fajnie się prezentuje gdy się rzuca żarcie ) polecam.
Miałem małe zatrzęsienie z chwastami czyli płotki ,karasie itp. po tym jak większość karpi się udusiła 2 lata temu,mnóstwo małych rybek zjadało wszystko co się rzuciło do stawu , lecz po wpuszczeniu 5 szczupaków (mniej więcej 0,5 kg )jest bardzo cicho i spokojnie.Moje spostrzeżenia co do szybkości wzrostu to karp i szczupak dają bardzo dobre wyniki,karpie wagę 1,5 kg potrafią osiągnąć w trochę więcej niż rok. Natomiast szczupaki w ciągu roku są dwu-krotnie większe (jeśli chodzi o długość) nie wiem jak z waga bo jeszcze nie złapałem jedynie widziałem.
icon12.gif  Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #17390 (odpowiedź na #17259) ] wto, 08 lipiec 2008 12:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Ja do stawu terz wpuściłem kiedyś 6 szczupaków, teraz co roku muszę robić czystkę, a i tak nie wyłapie się ich wszystkich. Zawsze coś pozostanie, a warunki do tarła widocznie im sprzyjają.
Na chwilą obecną nie mogę wpuścić mniejszej ryby niż w granicy 1kg. Drobnica nie ma szans. Nawet dzikie Karasie - 'Bączki', wyciąga się większych gabarytów, niż kiedyś człowiek przywykł.

Wię kolego mniej na tą swoją 5 oko, ażeby nie pozostał Ci tylko 1 żarłacz, ale tych większych rozmiarów. I żeby z braku rybek nie zaczoł wyjadać Ci dzikich Kaczek - wtedy są widoki.
Jest Kaczka - niema Kaczki - Jest pierze po kaczuszce.
Pozdrawiam - powodzenia

POZDRAWIAM
MISZEL
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #17392 (odpowiedź na #17390) ] wto, 08 lipiec 2008 14:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
wystraszyliście mnie z tym jesiotrem kupiłem tego 70 po3zl pownie lepiej było przepić,ale jeśli chodzi o przyrost to przez 2 miesiace wydłużyly się o 50% biorą jak glupie nawet na ciasto,staw ma około 30 arów,2 m głębokości,a co do kaczuszek to mój tata chodował kiedyś kaczki i sumy no i sumy miały kaczki.
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #17394 (odpowiedź na #17392) ] wto, 08 lipiec 2008 15:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Witek jest aktualnie niedostępny Witek
Początkujący
Ech Sad
narobiliście mi apetytu, zawsze chciałem mieć staw. No ale - ziemia na górce, woda w studni na jakiś 10m i kopiąc staw mogę osiągnąć sukces połowiczny, tzn. będzie dół, tylko........ bez wody.
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #17409 (odpowiedź na #17259) ] wto, 08 lipiec 2008 22:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Przecierz nie zaszkodzi Ci sprubować z jesiotrem, jerzeli go już wpuściłeś. Woda morze mu podpasować [jakaś podziemna cyrkulacja].
Wolno terz rośnie Linek, ale warto mieć go w stawiku. Jeżeli łowisko ci zarasta, to masz do wyboru wspomnianego Amura i Tołpygę. Ten pirwszy jak niema nic w stawie do porzywki, to potrafi nawet brzeg oskubać. Tołpyga jak ma żarła ful to rośnie jak na drożdzach. W tym przypadku nawet jak w stawie niema zielonki, To traktujesz ten gatunek rybki jak łaciatą krówkę. Poprostu kosa i coruz naciąć zielonki i do wody. Jak wspomniałem rybka rośnie wmiarę szybko, ale dlamnie osobiście mięso jest zarzadkie od tej zielonki. Ale czym większa sztuka tym lepsza satyskwacja z łowienia na patyk
Pozdrawiam

POZDRAWIAM
MISZEL
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #17592 (odpowiedź na #17409) ] nie, 13 lipiec 2008 07:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
A co powiecie na hodowlę pstrąga w stawie,wyczyściłem staw 40 m długi 20m szeroki chcę zamontowac 2 fontanny o wydajności 5000 l na godzinę każda wpuścić w marcu 500 pstrąga,50 jesiotra i ze 30 amura coby czyścił karmić intensywnie,w stawie jest jeszcze multum filtrujących małż,ciekawe co mi z tego wyjdzie czy ma ktos doświadczenie w takiej dziedzinie.
icon14.gif  Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #17599 (odpowiedź na #17259) ] nie, 13 lipiec 2008 10:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Smile Gratuluję wyzwania.
Myślę, że kolega ma już jakieś doświadczenie jeżeli wpuszcza 500 szt Pstrąga.
Z co do fontan to ciekawy pomysł woda powinna się w jakimś stopniu dotlenić, jeżeli mają aż taką wydajność.
Mam nadzieję, że zbiornik ten jest blisko domostwa. Kłusownictwo jest duże co do rybek, a przy takich okazach jeszcze bardziej będzie ich kusiło jak i rybka, tak i aparatura.
Przed wpuszczeniem rybek udaj się do weterynaża, i podaj mu wymiary stawu. On powinien przeliczyć to na m.sześcienne, a na stępnie podać Ci odważoną ilość proszku [chyba niebieski]. oczyszcza on wodę, jak i dotlenia. Niektórzy robią to wapnem, ale tu masz pewność i napewno nie przedobrzysz [znam przypadek, że poszedł cały staw Karpia].

Jeżeli by siadł Ci sprzęt, to morzesz użyć ciągnika podłanczając węże od sekatorów pneumatycznych. UWAŻAJ morzna przedobrzyć z powietrzem. Ja zimą rozsadziłem tak lud na stawie.

Pozdrawiam i rzyczę powodzenia w chodowli

PS. Dowiedz się na temat symbiozy pstrąg/amur, ten ostatni morze brudzić trochę wodę.

POZDRAWIAM
MISZEL
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #17605 (odpowiedź na #17599) ] nie, 13 lipiec 2008 12:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
NIE BOJę SIę O ZłODZIEI bo staw jest przy samym domu że mogę lapać z balkonu po za tym sp0aceruja 2 pitbule amerykańskie,ktore nabylem jak mnie non stop okradano,wedki sieci skrzynki nawet raz chcieli wyprowadzic traktor z opryskiwaczem jestem zapaleńcem hodowli ryb zamiast pić ładuję kasę w stawy zobaczę cowyjdzie z tego pstrąga podziele się spostrrzeżnieniami,mogę kolegom podać gospodarstwo gdzie można praktycznie kupic tanio kazda rybe do stawu lokalizacja konin ale w rekawie tlenowym moze jechać choćby do chin
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #26843 (odpowiedź na #17605) ] wto, 19 maj 2009 19:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mario7 jest aktualnie niedostępny mario7
Zaawansowany
Nie zajmuje się hodowlą ryb,ale lubie je jeść.W naszej okolicy są stawy hodowlane,i złodzieje też się trafiają. Cool

Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie.

Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #36362 (odpowiedź na #26843) ] wto, 23 luty 2010 22:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
witam mam hodowle ryb(pstrągów) piszczie na maila to podam jakies konkrety dawidjob75@gmail.com Surprised
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #48823 (odpowiedź na #36362) ] wto, 14 grudzień 2010 08:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Wędkowanie / i trochę kłusownictwo /, to było moje hobby w dzieciństwie... Ale temat ten, nadal mnie interesuje... Więc powiedzcie mi, czy to prawda, że ikrę przenosić i nowe oczka wodne zarybiać, mogą kaczki ? Pozdrawiam !
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #49495 (odpowiedź na #17259) ] czw, 30 grudzień 2010 09:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Tak zwłaszcza ikrę karasia srebrzystego,tz ;bączka,który jest przekleństwem stawów rozmnoży się strasznie i jedynym ratunkiem przed degradacją stawu jest wpuszczenie szczupaka i okonia,ewętualnie osuszenie i mocne zwapnowanie stawu,ja postawiłem na to pierwsze i po 2 latach jest ok
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #49520 (odpowiedź na #49495) ] czw, 30 grudzień 2010 21:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Posejdon... Dziękuję za tą ciekawą informację, bo w końcu mi się to wyjaśniło... Bo kiedy pytam ludzi, skąd wzięły się jakieś rybki w zbiorniku ppoż, albo okresowo wysychającym stawie, to słyszę przeważnie, że ktoś ich tam nawpuszczał... No i pamiętam też taką dyskusję, skąd wzięły się ryby, w położonym tak wysoko...Morskim Oku ? Ale oczywiście to " samozarybianie " się różnych zbiorników wodnych i celowe działanie człowieka, mogą się, uzupełniać... Smile Pozdrawiam !
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #70719 (odpowiedź na #17259) ] śro, 08 luty 2012 19:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krzysztof44 jest aktualnie niedostępny krzysztof44
Stały bywalec
Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak w naszych warunkach przetrzymują sie jesiotry bo słyszałem ze w stawach ze stojącą wodą przetrzymują się słabo. Wody mam 2 m i co drugi dzień włączam pompke przez 4 godz.http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/2986/0/

Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #71386 (odpowiedź na #70719) ] śro, 15 luty 2012 08:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
spartan78 jest aktualnie niedostępny spartan78
Nowy
Witam
Wędkarstwo to moje hobby , ale z tego co się orjentuje to do hodowli jesiotra potrzeba stawów zasilanych woda przepływową z rzek.Polecam poszperać w internecie na stronach edkarskich np. wedkuje.pl itp
Pozdrowionka
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #74849 (odpowiedź na #17259) ] pon, 09 kwiecień 2012 07:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Jesiotr wytrzymuje takie same warunki tlenowe jak karp,amur czy tołpyga nie musi mieć wody przepływowej a 2 metry wystarczy,do hodowli polecam;jesiotr syberyjski i karłowaty;sterlet czyli czeczuga,jestem sadownikiem ale z wykształcenia ichtiologiem odpowiem na każde pytanie dot.hodowli ryb,odpowiedziałem póżno ponieważ 5 mcy.spędziłem w Holandi coby zarobić na ropę opryski inawozy,mogę podać adres gdzie można kupić narybek wszystkich ryb,jeżeli ktoś jest zainterosowany odpiszę.
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #80706 (odpowiedź na #17605) ] wto, 26 czerwiec 2012 19:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wicia jest aktualnie niedostępny wicia
Nowy
Posejdon z chęcią skożystam z pańskiej propozycji i poproszę o podanie nazwy tego gospodarstwa w Koninie
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #80781 (odpowiedź na #80706) ] czw, 28 czerwiec 2012 07:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Właścicielka nazywa się Foop,gospodarstwo jest w Wąsoszach koło ślesina pow.konin jak trafić to zależy skąd będziesz jechał,podaję ci jej telefon to ona wytłumaczy ci drogę.605032588.
Odp: hodowla ryb w przydomowym stawie [wiadomość #113509 (odpowiedź na #17259) ] pią, 10 styczeń 2014 13:04 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Xawery jest aktualnie niedostępny Xawery
Nowy
Dużo jest zachodu z uzyskaniem pozwolenia na staw?
Poprzedni wątek:NIEMCY-POLSKA
Następny wątek:Wędkarstwo Wędkowanie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]