użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Środki Ochrony Roślin » Ciecz Kalifornijska - Siara
Ciecz Kalifornijska - Siara [wiadomość #1581] wto, 30 styczeń 2007 21:16 Przejdź do następnej wiadomości
Gość
Ciecz Kalifornijska!!!!!!!!!!!!!!

Może stosowanie tego środka jest zakazany ale przecież ciecz kalifornijską robi się z Siarki i Wapna a są to mankamenty powszechne i stosowane w uprawach ekologicznych więc dlaczego są zakazany bo producenci środkow ochrony roślin za bardzo dostaliby po tyłkach ja POLECAM "siarę" na parcha i przedziorka, szpeciele.

Mogę przesłać przepis na Ciecz Kalifornijską oraz Tabele z jak stosować .Ale nie odpowiadam za to to tylko przepis z podręcznika A.Alwina i K.Zalewskiego "Choroby roślin cz.II- "Środki i technika walki z chorobami"- Poznań 1953r.

[Uaktualnione dnia: śro, 22 kwiecień 2009 22:54] przez Moderatora

Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #1594 (odpowiedź na #1581) ] śro, 31 styczeń 2007 10:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slawek1 jest aktualnie niedostępny slawek1
Początkujący
niech się tylko dowiedzą producenci śr.ochr.,że sadownicy zaczynają być samowystarczalni.Popieram ciebie,chociaż nie stosuję
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #1688 (odpowiedź na #1594) ] pon, 05 luty 2007 01:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mietek jest aktualnie niedostępny mietek
Początkujący
Witaj. Aby otrzymać Ciecz Kalifornijską trzeba gotować wapno palone z wodą i mieloną siarką aż do całkowitego połaczenia się tych składników w jednolitą ciecz o mocno pomarańczowym kolorze. Nadmienię tutaj, że ciecz kalifornijska " siara " jest niedozwolona do stosowania w sadach towarowych, chociaż miała wiele zalet ( ograniczała występowanie przędziorków i pordzewiacza jabłoniowego, zwalczała parcha jabłoni i mączniaka). Pozdrawiam mietek

[Uaktualnione dnia: pon, 05 luty 2007 11:34] przez Moderatora

icon6.gif  Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #1719 (odpowiedź na #1581) ] wto, 06 luty 2007 08:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
prymus jest aktualnie niedostępny prymus
Stały bywalec
Witam.
Ja też nie stosuję "siary", ale mietek pisze że jest ona zabroniona a przecież w okresie pryskania wystarczy przejechać się w okolicach sadów i prawie wszędzie czuć zapach "siary".
Pozdrowionka Cool .
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #1749 (odpowiedź na #1581) ] wto, 06 luty 2007 21:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam. Ciecz kalifornijska jest niedozwolona obecnie do stosowania wsadach towarowych. Od kilku już lat ja jej nie stosuję,ale zakaz sobie a życie sobie i sporo zwłaszcza starszych sadowników ją nadal stosuje pomimo zakazu. Stosowałem ją z dobrym skutkiem w latach 70 --90-tych kilka razy w sezonie i prawdę mówiąc gdyby była używana sporadycznie 2-3 razy w sezonie to nie popełniłoby się wielkiego grzechu, natomiast stosowanie jej kilkanaście razy w sezonie, jak to niektórzy czynią, jest już barbarzyństwem. Jest sporo środków ochrony, które są zalecane stosować jeden raz w sezonie, większość jest zalecana do stosowania 2-3 razy w sezonie i wydaje mi się, że gdyby ciecz kalifornijską produkował jakiś koncern chemiczny, to nie byłoby żadnego zakazu, a ponieważ ciecz produkują sadownicy sami, to jest zakaz jej stosowania. W latach 70-80-tych, gdy była stosowana ciecz kalifornijska,karbolina DNK czy krezotol sodowy był mniejszy problem z występowaniem mszyc,zwójek, przędziorków, pordzewiaczy, szpecieli, miodówek, bawełnicy korówki i innych szkodników. Walka z nimi była łatwiejsza. Pomijam już błędy popełniane przez sadowników, bo one są popełniane obecnie też. Pozdrawiam mietek.
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #1767 (odpowiedź na #1749) ] śro, 07 luty 2007 13:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slawek1 jest aktualnie niedostępny slawek1
Początkujący
panowie wprost przeciwnie siara jest ekologiczna.lobby producentów śr. ochr.lansuje taką hipotezę
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #1777 (odpowiedź na #1767) ] śro, 07 luty 2007 18:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
właśnie mi się wydawało, że w spisie środków dozwolonych dla sadów ekologicznych brylują siarkopochodne,
ale ja bedę się trzymał jednak oprysków sklepowych Razz
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #1949 (odpowiedź na #1581) ] wto, 13 luty 2007 17:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maciek85 jest aktualnie niedostępny Maciek85
Stały bywalec
Mietek wedlug mnie sie mylisz na temat bawelnicy korowki. Siara zabija jakies robaczki co niszcza wlasnie bawelnice.
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #1961 (odpowiedź na #1581) ] śro, 14 luty 2007 18:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Badylarz jest aktualnie niedostępny Badylarz
Nowy
Ma pytanie jak się robi ciecz kalifornijską jest ktoś kto zna skład - proporcje
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #2002 (odpowiedź na #1581) ] pią, 16 luty 2007 23:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Maciek, wydaje mi się, że nie popełniłem błędu pisząc, że "siara" , karbolina DNK, Krezotol sodowy ułatwiały zwalczanie mszyc,i innych pasożytów. O ile karbolina DNK, Krezotol sodowy,czy Oleo-WofatoX należą do środków nieselektywnych w stosunku do pożytecznej fauny, to "siara" jak i inne środki oparte o siarkę jako substancję czynna należy do środków selektywnych w stosunku do drapieżnych pluskwiaków, biedronek,złotooków, ośców i innych pożytecznych owadów. "siara" i inne środki oparte o siarkę są nieselektywne w stosunku do drapieżnych roztoczy. A właśnie larwy biedronek, złotooków, ośców żywią się mszycami, do których też należy bawełnica korówka.Wydaje mi się,że stosowanie środków fosforoorganicznych większe spustoszenie czyni wśród fauny pożytecznej niż ta "siara", która jest niedozwolona do stosowania w sadach towarowych. Chroniąc biedronki,złotooki, ośce zwalczamy mszyce w tym i bawełnicę korówkę. P.S. Jeżeli sie mylę,to proszę pomologa o sprostowanie. Pozdrawiam mietek.
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #2232 (odpowiedź na #1581) ] wto, 27 luty 2007 23:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Nie mylisz się - preparaty fosforoorganiczne powodują niebywałe wręcz spustoszenie w sadzie - również wśród organizmów pożytecznych. Ja zrezygniowałem ze stosowania Owadofosu kiedy pojawił się Calypso. Teraz wybór środków selektywnych jest większy.Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #2484 (odpowiedź na #1581) ] sob, 10 marzec 2007 20:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
DanielP jest aktualnie niedostępny DanielP
Początkujący
na calypso przejechałem się w tamtym roku...
a tak wogóle to kiedy pierwszy raz można prysnąc siarką - rozważam taką mozliwość bo w tamtym roku dopadł mnie pordzewiacz

Połączyłem Twoje dwa posty w jeden - staraj się nie pisać jednego postu pod drugim - wystarczy edytować poprzednią wypowiedź (regulamin forum).
Pozdrawiam serdecznie - moderator jabłoni
Smile

[Uaktualnione dnia: sob, 10 marzec 2007 21:10] przez Moderatora

Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #2488 (odpowiedź na #1581) ] sob, 10 marzec 2007 21:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hirek998 jest aktualnie niedostępny hirek998
Nowy
Przepraszam jestem pierwszy raz.Takze rozpatruje mozliwosc pryskania cieczą tylko nie mam pojecia jak to sie robi ile uzywa oraz gdzie kupic siarke.Moze ktos mi pomoze,z gory serdecznie dziekuje.
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #2490 (odpowiedź na #1581) ] sob, 10 marzec 2007 21:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Do adamx-a:
od kiedy to projekty rozporządzeń komisji UE są nadrzędne w stosunku do obowiązujących aktów prawnych w kraju? Very Happy
Z tego co się orientuję obowiązuje nas Rejestr środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu zezwoleniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
http://bip.minrol.gov.pl/DesktopDefault.aspx?TabOrgId=647
Czy może jestem w błędzie?

Pozdrawiam serdecznie Smile

[Uaktualnione dnia: sob, 10 marzec 2007 21:45]

Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #2536 (odpowiedź na #2490) ] wto, 13 marzec 2007 22:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hirek998 jest aktualnie niedostępny hirek998
Nowy
Juz sam nie wiem czy jestzabroniona czy nie.Na stronie www.ho.hasło.pl/article.php?id=2467 mysle ze jest odpowiedz
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #2559 (odpowiedź na #1581) ] pią, 16 marzec 2007 20:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Do Adamx-a:
troszkę poszukałem; przeczytaj proszę uważnie rozdział 3 i 4 ustawy o ochronie roślin, zwracając szczególnie uwagę na artykuł 68 w rozdziale 4:

http://bip.minrol.gov.pl/DesktopDefault.aspx?TabOrgId=1247&a mp;LangId=0
Dla mnie ten punkt jest jednoznacznie brzmiący. Bo co do samej szkodliwości stosowania cieczy kalifornijskiej możemy długo dyskutować - ale na temat łamania prawa jakoś wolałbym nie. Razz Pozdrawiam serdecznie Smile

Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #2673 (odpowiedź na #1581) ] pią, 23 marzec 2007 20:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Yarex jest aktualnie niedostępny Yarex
Początkujący
Pomimo, że ten artykuł jest z 03.2005r.myślę że wniesie coś do tej dyskusji. Bo temat nadal aktualny.

http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2135

Pozdrowionko.
Ps.Słyszałem, że na tych którzy robią ciecz kalifornijską w gospodarstwie mówi się- Twisted Evil "diabły gotują siarę" Twisted Evil

Y@rex
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #2677 (odpowiedź na #2673) ] pią, 23 marzec 2007 21:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
markus jest aktualnie niedostępny markus
Zaawansowany
Prawdę mówiąc jak czytam tego typu artukuły zastanawiam się dlaczego brak jest dopisku "Artykuł sponsorowany". Dziwne aby handlowiec jednej z większych firm zajmujących się obrotem środków ochrony roślin, miał coś innego do powiedzenia.
Poza tym ciekawe dlaczego obielenie "siarą" wpływa ujemnie na procesy fotochemiczne ,a glinką kaolinową je wzmaga. Co do zapachu owoców to już wogóle pewna przesada bo swego czasu znałem przechowalnie gdzie takie owoce się znajdowały i raczej nie dało się niczego wyczuć. Co do selektywności to wspomniany Pencozeb też nie jest aż taki selektywny w stusunku do fauny pożytecznej, a wręcz występuje ograniczenie do 2-3 razy w sezonie.
W artykule zupełnie pomija się fakt, że stosowanie ciecy kalifornijskiej eliminuje problem mączniaka oraz przędziorki i szpeciele, które sprawiają ostatnio coraz więcej problemów nie wspominając już o cenach akarycydów.
Abym nie został źle zruzumiany: nie jestem gorącym zwolennikiem stosowania "siary", jak również produkowania jej w warunkach przypominających średniowieczną manufakturę. Musi się to odbywać w pewnych cywilizowanych warunkach, zarówno produkcja jak i obrót. Każdy środek ma swoje wady i zalety, i nie można wymieniać minusów, pomijając pewne pozytywy. Wydaje mi się że problem legalności można rozwiązać w inny sposób, a decjyzję co do rodzaju stosowanych środków powinien podjąć sam sadownik.
Ciekawym jest też fakt że w Polsce zabrania się stosowania środków, które są polecane w innych krajach do produkcji ekologicznej. Taka produkcja jest też zapewne dotowana z pieniędzy UE. Obawiam się że znów "wylewamy dziecko z kąpielą".
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #2678 (odpowiedź na #2673) ] pią, 23 marzec 2007 22:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
markus jest aktualnie niedostępny markus
Zaawansowany
Gorąco polecam również troszkę młodszy artykuł dr hab. Jerzego Szymony z Akademii Rolniczej w Lublinie
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2467
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #2742 (odpowiedź na #1581) ] pią, 30 marzec 2007 20:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kosin jest aktualnie niedostępny kosin
Stały bywalec
Witam panów!!! Co panowie myślą na temat Siarkolu Extra 80 WP?
Jeżeli zabronili stosowanie tzw. siary a wymienionego oprysku wyżej nie, który posiada 80% siarki to gdzie w tym wszystkim logika. Ja stosuje tzw. siarkę 4-5 razy w sezonie oczywiście przed deszczem albo zaraz po. Ale nie więcej.Mączniaka i pordzewiacza trudno gdziekolwiek dostrzec. Gdy nie stosowałem to nie powiem ale mączniaka miałem ciężko wytępić np. na idaredzie, nawet środkami Zato i Nimrod (które niestety drogo kosztują). Niebawem wyjeżdżam z tym siuwaxem. Jedyną wadą tego środka jest korozja zaspołu pryskającego. Ale gdy na świeżo się zmyje to nie jest jeszcze tak tragicznie. Jeżeli chodzi o opryski to ostatnimi czasy nie jestem zbyt zadowolony. Wciskają nam oprysk, płacimy kupe kasy a dany oprysk albo jest rozcieńczony wodą albo dosypany jakiś talk do proszkowych. Np. nie byłem zadowolony z oprysku Chlormezyl gdzie dałem dawkę taka jak powinna być i nie zauważyłem rezultatów w sadzie nawet po kilku dniach. Więc podwoiłem dawkę i był bardziej skuteczny niż myślałem. Ciekawe jak to jest z tymi na grzyba? Można by wiele pisać. Pozdrawiam
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #3280 (odpowiedź na #1581) ] pią, 20 kwiecień 2007 19:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
dawki cieczy okresla tabela ktora posiadaja niekytorzy starzy sadownicy, a dawka zalezy od "mocy" tego zwiazku a mierzy sie ja aerometrem i bodajrze dla 1300 daje sie chyba 18 litorw
pozdrawiam
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #3293 (odpowiedź na #1581) ] pią, 20 kwiecień 2007 22:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kosin jest aktualnie niedostępny kosin
Stały bywalec
Dobrze tu kolega ujął. Podał Ci dla tzw. stężonej. Ja używam zwykłej i daję 40-45l na beczke bo beczka starcza mi na 1,5h. Są problemy z tą stężoną, jeśli w sezonie zostanie na następny to się krystalizuje.
Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #5628 (odpowiedź na #1581) ] pią, 22 czerwiec 2007 23:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcelinek jest aktualnie niedostępny marcelinek
Początkujący
Czy siara zwalcza mszyce? Jeśli tak to co jeszcze wytępi? Confused
ciecz kalifornijska [wiadomość #5797 (odpowiedź na #1581) ] czw, 28 czerwiec 2007 10:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Grabowski jest aktualnie niedostępny Grabowski
Nowy
Poszukuję producenta wapana palonego potrzebnego do produkcji
cieczy kalifornijskiej.

[Uaktualnione dnia: czw, 28 czerwiec 2007 10:56]

Odp: jak zrobić ciecz kalifornijską???? [wiadomość #5802 (odpowiedź na #5628) ] czw, 28 czerwiec 2007 13:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam. Na pewno bardzo ograniczy występowanie przędziorków i pordzewiacza jabłoniowego. Pozdrawiam mietek.
jabłonie [wiadomość #5808 (odpowiedź na #1581) ] czw, 28 czerwiec 2007 14:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Grabowski jest aktualnie niedostępny Grabowski
Nowy
czy zna ktoś producenta wapna palonego nadającego się do produkcji cieczy kalifornijskiej "siary"?
icon12.gif  czy ktos z braci sadowników stosuje ciecz kalifornijska ? [wiadomość #7867 (odpowiedź na #1581) ] sob, 25 sierpień 2007 11:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
adrian478 jest aktualnie niedostępny adrian478
Nowy
stosujecie ciecz kalifornijską? Jakie macie efekty? i proporcje siarczanu miedzi i wapnia?
Odp: czy ktos z braci sadowników stosuje ciecz kalifornijska ? [wiadomość #7868 (odpowiedź na #7867) ] sob, 25 sierpień 2007 11:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jabluszko jest aktualnie niedostępny Jabluszko
Zaawansowany
Witam! Z tego co wiem to opryskiwanie cieczą kalifornijską jest zabronione prawnie,więc..... Rolling Eyes Pozdrawiam Smile
Odp: ciecz kalifornijska [wiadomość #7878 (odpowiedź na #1581) ] sob, 25 sierpień 2007 22:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Tak, wapno i siarka są naturalne - podobnie jak uran, kobalt, ołów i rtęć... Very Happy O tym czy można czy nie można stosować cieczy kalifornijskiej pisaliśmy już sporo powyżej w postach - dla mnie sprawa jest jasna. Mimo, że nowe badania wskazują na coraz częściej pojawiające się niedobory siarki (głównie spowodowane ograniczeniem emisji siarki przemysłowej). Lepiej jednak, moim zdaniem uzupełnić ten pierwiastek w postaci nawozów, niż stosując niedopuszczony do obrotu środek. Ale to oczywiście moja prywatna opinia Pozdrawiam serdecznie Smile

Odp: ciecz kalifornijska [wiadomość #7922 (odpowiedź na #1581) ] pon, 27 sierpień 2007 18:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
hm nei bardzo sie zgadzam. Dlaczego w programie ekologicznej produkcji jest zatwierdzona ciecz kalifornijska? wydaje mi sie ponadto ze zakłądy produkcji srodków chemicznych maja swoja propagande w celach oczywisto zarobkowych.. a moze sie myle?
ciecz kalifornijska powinna zostac produkowana przez zakłądy chemiczne. Ponadto powinny zostac poczynione kroki ku jej ulepszeniu... jest tanim i dobrym srodkiem .

Drogi Adrianie, postaraj się prosze korzystać z funkcji "edytuj" jesli zamierzasz cos dodać do swojej poprzedniej wypowiedzi. Pozdrawiam serdecznie - moderator

[Uaktualnione dnia: pon, 27 sierpień 2007 18:25] przez Moderatora

Odp: ciecz kalifornijska [wiadomość #7949 (odpowiedź na #7922) ] wto, 28 sierpień 2007 10:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slawex jest aktualnie niedostępny slawex
Stały bywalec
witam
przeciez jest siarkol, tiotar tym mozna pryskac jesli nie chcecie ciecza.
a tak pozatym wiecie ze Rosyjskie score jest 3 razy tansze niz to w Polsce a producent jest ten sam.Dlaczego tak jest?
Pozatym mam prozbe do moderatora moze by tak umiescic gdzies dane odnosnie spotkan sadowniczych w polsce bo chetnie bym pojechal do Warki zobaczyc co tam ciekawego maja.
Pozatym przydalby sie dzial z komunikatami odnosnie infekcji nie musowo bylo by szukac na innych str. mam jeszcze kilka pomyslow jak uatrakcyjnic to forum.
Odp: ciecz kalifornijska [wiadomość #7955 (odpowiedź na #1581) ] wto, 28 sierpień 2007 15:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Oczywiście masz rację - nie tylko ciecz kalifornijska zawiera siarkę... Twisted Evil Co do spotkań sadowniczych - lista znajduje się na głównej stronie, pod newsami... staramy się ją na bieżąco aktualizować. Komunikaty odnośnie infekcji - fakt, przydałyby się - póki co pozostaje strona IORu. Inne pomysły odnośnie forum (na które zawsze chetnie czekamy) przesyłaj na główny adres kontaktowy lub na PW do moderatorów Pozdrawiam serdecznie Smile

Odp: ciecz kalifornijska [wiadomość #8180 (odpowiedź na #1581) ] śro, 05 wrzesień 2007 11:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
a co powiecie na efwkt cieczy bordyjskiej? Pryskacie? i jakie efekty? Evil or Very Mad Ps ! jesli ktos posiada stara tabele dawki prosze o kontakt dogadamy sie:) adrian070707@wp.pl

[Uaktualnione dnia: śro, 05 wrzesień 2007 11:03]

Siara jako oprysk warta czy nie!! [wiadomość #10818 (odpowiedź na #1581) ] wto, 08 styczeń 2008 09:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stachlewski28 jest aktualnie niedostępny stachlewski28
Zaawansowany
Wiadomo sirotki sa drogie a ciecz z siarki jest prosta w produkcji i tania. Siarka jako oprysk jest nielegalna ale duzo gospodarstw zniej korzysta i czuc ja wszedzie. Czego sie dowiedziałem to zwalcza duzo chorób i szkodników. Prawda czy fałsz.
Odp: Siara jako oprysk warta czy nie!! [wiadomość #10819 (odpowiedź na #10818) ] wto, 08 styczeń 2008 12:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Gospodarstwa ekologiczne mogą stosowac ciecz kalifornijską w Polsce i w unii
a normalne nie ,firmy chemiczne mają tak duzą siłe przebicia czyli sterują rządami w unii ze siarka jest nie dopuszczona w Polsce jak i w unii.
Odp: Siara jako oprysk warta czy nie!! [wiadomość #10820 (odpowiedź na #10818) ] wto, 08 styczeń 2008 13:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Stosowanie cieczy kalifornijskiej reguluje Rozporządzenie Komisji Europejskiej (WE)nr.1488\97, gdzie jest ona sklasyfikowana jako środek grzybobójczy, roztoczobójczy i owadobójczy.
Odp: Siara jako oprysk warta czy nie!! [wiadomość #10823 (odpowiedź na #10818) ] wto, 08 styczeń 2008 20:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Sam widziałem w Niemczech w gospodarstwie należącym do jakiejś placówki naukowej, które prowadziło Integrowaną Produkcję, że do walki z parchem jabłoni używali tylko Ciecz Kalifornijską i środki miedziowe.
Odp: Siara jako oprysk warta czy nie!! [wiadomość #10827 (odpowiedź na #10818) ] wto, 08 styczeń 2008 23:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Czaro jest aktualnie niedostępny Czaro
Nowy
Cześć.
Ciecz kalifornijska nie jest dopuszczona do obrotu (handlu). Natomiast nigdzie nie jest zabronione jej stosowanie. Można ją sobie wyprodukować do swoich celów i nanieść na rośliny.

Jak była stosowana to efekt był.
W sadach ekologicznych również działa, tu bardziej z braku środków.
W sadach konwencjonalnych wraca do łask głównie ze względu na koszta.

Cze ciecz może mieszać z mocznikiem?? [wiadomość #13124 (odpowiedź na #1581) ] czw, 03 kwiecień 2008 20:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Mam pytanie...Czy ciecz można mieszać z mocznikiem...??

[Uaktualnione dnia: czw, 03 kwiecień 2008 20:19]

Odp: Cze ciecz może mieszać z mocznikiem?? [wiadomość #13126 (odpowiedź na #13124) ] czw, 03 kwiecień 2008 20:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
Można kolego, ale wpierw sprawdź czy to nie wybuchnie.Dla urozmaicenia proponuję dodać jeszcze kompot z suszonych śliwek, puszkę sardynek w tomacie i dwa ogórki kiszone.
Poprzedni wątek:Węglan Potasu gdzie kupić
Następny wątek:ŚOR w Świętokrzyskim ?? Deszczówka do oprysków ?
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]