użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Dopłaty, podatki, kredyty » Kredyt w Banku spółdzielczym
Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #113340] wto, 07 styczeń 2014 13:48 Przejdź do następnej wiadomości
JanuszSad jest aktualnie niedostępny JanuszSad
Zaawansowany
Witam. Koledzy mam pytanie tego typu.Mam zamiar ubiegać się o kredyt w banku spółdzielczym za gradobicie zeszłoroczne.po oszacowaniu strat komisja uznała że mogę sie ubiegać o kredyt do kwoty 60tysięcy.Mam zamiar z tego skorzystać.a moje pytanie dokładnie dotyczy tego bo dość dawno nie brałem kredytu gdyż odpukać nie miałem takiej potrzeby jak to teraz jest z tymi kredytami w Bankach Spółdzielczych??czy muszę mieć żyrantów jeśli tak to ilu?? czy mogę np pod hipotekę wziąść taki kredyt??
Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #113341 (odpowiedź na #113340) ] wto, 07 styczeń 2014 14:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
AppleMar jest aktualnie niedostępny AppleMar
Zaawansowany
Możesz wziąć hipotekę.
Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #113342 (odpowiedź na #113340) ] wto, 07 styczeń 2014 14:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
poki1 jest aktualnie niedostępny poki1
Początkujący
Witam, wszystko zależy od banku ilu musisz mieć żyrantów ale mi się wydaje, że jeden wystarczy na taką kwotę. Co do hipoteki toteż możesz jakąś działkę zastawić wtedy rzeczoznawca wytypowany przez bank wycenia i jeśli wytypowana działka jest co najmniej dwa razy droższa jak kredyt to powinno wystarczyć, ale wszystko zależy od dyrektora banku.
Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #113354 (odpowiedź na #113342) ] wto, 07 styczeń 2014 19:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Każda placówka ma pewnie inne kryteria. Ja w 2000r. brałem kredyt MR 40tys. zł. Dla banku byłem gołodupcem bez konta i historii kredytowej. W umowie zapisali mi ściągalność kredytu do poziomu 240tys. zł, weksel in blanco, hipoteka na całe gospodarstwo (wówczas 15ha), poręczenie siostry ze ściągalnością 30% pensji miesięcznie oraz weksel rodziców na poczet przyszłej emerytury (czy jakoś tak). Jak o tym pomyślę to do tej pory mam tak Shocked Shocked Shocked . Ale później to wystarczały już hipoteki na 1-2 działki bez poręczycieli.
Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #113371 (odpowiedź na #113340) ] śro, 08 styczeń 2014 07:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yanodark jest aktualnie niedostępny yanodark
Stały bywalec
Janusz napisał(a) dnia wto, 07 styczeń 2014 01:48

Witam. Koledzy mam pytanie tego typu.Mam zamiar ubiegać się o kredyt w banku spółdzielczym za gradobicie zeszłoroczne.po oszacowaniu strat komisja uznała że mogę sie ubiegać o kredyt do kwoty 60tysięcy.Mam zamiar z tego skorzystać.a moje pytanie dokładnie dotyczy tego bo dość dawno nie brałem kredytu gdyż odpukać nie miałem takiej potrzeby jak to teraz jest z tymi kredytami w Bankach Spółdzielczych??czy muszę mieć żyrantów jeśli tak to ilu?? czy mogę np pod hipotekę wziąść taki kredyt??

A nie lepiej spytać w tym banku o wszystko,na taką sumę to dwóch poręczycieli wystarczy,ewentualnie jeden i zabezpieczenie środków z konta.Opcji sporo lepiej zapytać w banku.
Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #113377 (odpowiedź na #113340) ] śro, 08 styczeń 2014 11:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Ramos jest aktualnie niedostępny Ramos
Początkujący
W moim przypadku jest tak że zastawiam ciagnik z 2008 r.z obowiązkowym ubezpieczeniem AC bez żadnej oceny rzeczoznawcy, bo wartośc jaka jest brana pod uwagę to właśnie ta z ubezpieczenia.
Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #113382 (odpowiedź na #113340) ] śro, 08 styczeń 2014 17:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Idź do banku do działu kredytów i wszystko będzie jasne , jak czytasz u przedmówców , to co bank to inne zabezpieczenia.
Ja po roku wymrażającym , brałem kredyt "mrozowy" i do 50.000 jedynym poręczeniem był weksel i opinia dwóch kobitek z banku które odwiedziły moje gospodarstwo(przy kwocie wyższej już musiałbym mieć żyrantów).Takie warunki dał mi bank do którego się właśnie po ten kredyt przeniosłem , poprzedni z sąsiedniej gminy , w którym "byliśmy" od zawsze , zażyczył sobie dwóch żyrantów i jeszcze hipoteki , rozstałem się z nimi od razu.
Zarząd każdego BS ma spore pole manewru.

[Uaktualnione dnia: śro, 08 styczeń 2014 17:48]

Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #136351 (odpowiedź na #113340) ] czw, 04 wrzesień 2014 08:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekx jest aktualnie niedostępny wojtekx
Maniak
Mam zamiar zakupić drzewka z zagranicy i czy bank np. BS udzieli mi na takie drzewka kredytu? czy tylko na drzewka krajowe. Bo jak wiadomo faktura będzie wystawiona w języku zagranicznym wiec czy bank to uwzględnia.?
Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #140765 (odpowiedź na #113340) ] sob, 27 grudzień 2014 10:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
aster jest aktualnie niedostępny aster
Nowy
A czy to prawda, że obecnie banki nie mogą udzielać droższych kredytów niż 12% w skali roku?

[Uaktualnione dnia: sob, 27 grudzień 2014 10:12]

Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #140790 (odpowiedź na #140765) ] sob, 27 grudzień 2014 22:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Grzegorz89 jest aktualnie niedostępny Grzegorz89
Nowy
aster napisał(a) dnia sob, 27 grudzień 2014 10:10

A czy to prawda, że obecnie banki nie mogą udzielać droższych kredytów niż 12% w skali roku?

Najważniejszym zapisem ustawy antylichwiarskiej jest jednak ograniczenie maksymalnej wysokości odsetek – oprocentowania kredytów i pożyczek, które w stosunku rocznym nie może przekroczyć czterokrotności wysokości stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.czasnafinanse.pl/kredyty/artykuly/ustawa-antylich
wiarska#ixzz3N8PStUUl

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/dzienne/stopy.htm

z powyższego wynika ze obecnie nawet karne odsetki nie mogą być wyzsze niż 12 % (4x stopa lombardowa -3 % ) inna sprawa ze banki a szczególnie inne instytucje pożyczkowe "rekompensują " sobie w inny sposób ten zapis tzn. okradają nas na wiele innych sposobów - ubezpieczenia ,prowizje i inne zapisy drobnym druczkiem w umowach

[Uaktualnione dnia: sob, 27 grudzień 2014 22:20]

Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #140815 (odpowiedź na #113340) ] nie, 28 grudzień 2014 14:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
NawrucHardkora jest aktualnie niedostępny NawrucHardkora
Nowy
nie polecam BS dają kredyty nawet osobą chorym psychicznie a potem ich dzieci są zmuszone to spłacać
Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #140821 (odpowiedź na #140815) ] nie, 28 grudzień 2014 15:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Czyli przy podpisywaniu umowy kredytowej powinien być obecny dyplomowany psychiatra? Laughing
Jak na razie według mojej opinii banki spółdzielcze są najlepszymi bankami dla rolnika. Zawsze z nimi łatwiej się dogadać niż z bankiem komercyjnym.
Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #141086 (odpowiedź na #113340) ] pią, 02 styczeń 2015 12:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
NawrucHardkora jest aktualnie niedostępny NawrucHardkora
Nowy
smieszy cie to ze pewna rodzina ma 200 k do splacenia bo nie zrobili jakiś psychiatrycznych testow ?
Odp: Kredyt w Banku spółdzielczym [wiadomość #141197 (odpowiedź na #113340) ] sob, 03 styczeń 2015 11:53 Przejdź do poprzedniej wiadomości
wojtekx jest aktualnie niedostępny wojtekx
Maniak
Obecnie wielu sadowników jest chorych psychicznie bo przez swoja krótkowzrocznościom maja problemy finansowe. Oczywiście nikt nie przewidział wojny na Ukrainie ale o nadprodukcji i ewentualnym embargu i załamaniu cen było już głośno od dawna.
Poprzedni wątek:red deliciusz < albo delisesz>
Następny wątek:Dealer-ROLAR
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]