użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » informatyka » Prędkość internetu Mobilnego.
Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137094] wto, 23 wrzesień 2014 09:49 Przejdź do następnej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
Mam problem z prędkością internetu mobilnego, stacjonarny mi się nie opłaca bo chcą 60zł + 30zł. za utrzymanie lińji, jeśli niechce posiadać telefonu stacjonarnego. Przy moim internecie mam antene na dachu, ale mimo tego jest wolny.(HSPA) Pokazuje że zasięg jest na 5 kresek a i tak wieczorem jak dużo ludzi siedzi, bardzo wolno ładują się strony, niema znaczenia jaki dostawca czy Orange czy Plus . Czy znacie jakiś sposób na ten problem? Czy ma ktoś z was wzmacniacz sygnału i czy to coś poprawiło? Mam płatny internet Plusa.
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137095 (odpowiedź na #137094) ] wto, 23 wrzesień 2014 09:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Abukk jest aktualnie niedostępny Abukk
Zaawansowany
trochę nie to forum, ale moje obserwacje na temat internetu mobilnego są takie: nawet w dużych miastach gdzie zasięg jest bardzo dobry w godzinach internetowego szczytu robi się masakra... przynajmniej tak było jeszcze parę lat temu gdy miałem okazje używać tych wynalazkow.
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137096 (odpowiedź na #137094) ] wto, 23 wrzesień 2014 10:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
trochę nie to forum, ale moje obserwacje na temat internetu mobilnego są takie: nawet w dużych miastach gdzie zasięg jest bardzo dobry w godzinach internetowego szczytu robi się masakra... przynajmniej tak było jeszcze parę lat temu gdy miałem okazje używać tych wynalazkow.
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137097 (odpowiedź na #137094) ] wto, 23 wrzesień 2014 11:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
grhist jest aktualnie niedostępny grhist
Zaawansowany
nic nie poradzisz, ja już parę lat się męczę z bezprzewodowym internetem, miałem z Ery, plusa, orange, teraz mam takiego lokalnego dostawcę, internet w godzinach szczytu prawie nie chodzi, jak jest gorsza pogoda tez chodzi słabiej albo wcale, w dużych miastach LTE jeszcze nie jest zły, ale tam gdzie na LTE nie będzie szans w najbliższym czasie ja bym się nie zastanawiał i brał kablowy
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137099 (odpowiedź na #137094) ] wto, 23 wrzesień 2014 11:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lacoste80 jest aktualnie niedostępny lacoste80
Zaawansowany
Sygnał masz dobry także odpada wpływ siły sygnału na prędkość internetu.Wzmacniaczy jako takich to nie ma do tych spraw są repeatery (ja taki mam)i mam sygnał z anteny dachowej przesłany do domu kablem a dalej bezprzewodowo także na smartfonie też jest sygnał max.Ty modem masz podpięty do anteny także zbędna rzecz.Zależy w jakich godzinach masz słaby transfer jak tak między 17 a 21 to zbyt obciążony BTS.Sprawdź czy Ci samoczynnie nie przeskakuje z technologi 3G na EDGE i ewentualnie wymuś w modemie tylko 3G.Z moich obserwacji wynika,że najlepszy zasięg,jak również stabilność w Polsce internetu mobilnego ma Orange.Są świeżo po modernizacji swoich wież bazowych i chodzi to jeszcze lepiej jak rok dwa temu.Kup sobie na allegro kartę startową z limitem np 6GB i obadaj.
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137109 (odpowiedź na #137094) ] wto, 23 wrzesień 2014 14:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
3 G- to chyba znaczy 3 gigabajty a z tego co wiem gigabajty oznaczają limit przerzucanych stron, tzn. ilość informacji wyświetlonych. A prędkość to kilobity/ na sek. i megabity/ na sek. Te drugie mają wysoką wartość kilobitów (dokładnie nie wiem) ale chyba 1000. U mnie cały czas na panelu wyświetla się HSPA a w nocy dużo szybszy HSDPA lub GPRS.
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137110 (odpowiedź na #137094) ] wto, 23 wrzesień 2014 15:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
3G to nie znaczy 3GB danych tylko sieć trzeciej generacji.Po kolei mniej więcej to leci tak:
GPRS
EDGE
UMTSDo 380 Kbit
HSDPA do7.2 Mbit
HSPA+ do 21 Mbit
HSPA DC+
LTE
W momencie jak Ci przeskoczy z HSDPA na EDGE to maksymalną prędkością do Ciebie będzie około 200 Kbit,a w przypadku GPRS chyba 50 Kbit
Od UMTS nazywa się to 3G,a LTE nazywają 4G a to nie jest 4G tylko chwyt marketingowy.Idz na forum bez-kabli.pl tam są fachowcy od tych spraw.
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137111 (odpowiedź na #137109) ] wto, 23 wrzesień 2014 15:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
wszystko pomieszałeś, sprawdź sobie np. w wikipedii co to 3g, gprs itd. .

edit
to co napisałem było do kolegi jancyka, kolega wyżej mnie ubiegł, wygrał nie tylko prędkością ale i pod względem merytoryki Smile

[Uaktualnione dnia: wto, 23 wrzesień 2014 15:20]

Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137132 (odpowiedź na #137094) ] wto, 23 wrzesień 2014 20:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Z tym prędkością chyba nic nie wymodze bo HSPA jaką mam to jest już technologja 3G czyli chyba nie najgorsza. Opisana w wyszukiwarce : " Technologja 3G i 4G czym się cechują". Ale ta prędkośc maksymalna o jakiej oni piszą - u mnie nigdy takiej nie bylo. To tak jakbym kupił sobie modem LTE ale i tak odbieralbym sygnal z prędkością HSPA.
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137134 (odpowiedź na #137094) ] wto, 23 wrzesień 2014 21:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darek jest aktualnie niedostępny darek
Maniak
kolego weś sobie internet z Polsatu nadajniki plusa u mnie na zestawie domowym jest prędkość 20 mb w promocji opcja ful bez limitu 45zł a Neostradzie ledwo 5 mb była
ale morze być tak że masz zasyfiony komputer i ci bedzie tak muliło ze wypijesz kawę a on będzie jeszcze dochodził Hahna
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137141 (odpowiedź na #137094) ] wto, 23 wrzesień 2014 22:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
alan65 jest aktualnie niedostępny alan65
Nowy
Z Internetem mobilnym niestety jesteś zdany na łaskę operatorów i przeciążenia przekaźników. Tylko mając stałe łącze kablowe możesz liczyć że net ci będzie hulał. Laughing

Hodowle zwierząt futerkowych
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137146 (odpowiedź na #137141) ] śro, 24 wrzesień 2014 07:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Można wiedzieć po co komu Internet szybszy niż 1 megabit? Gracie w gry? Do zwykłego korzystania to aż za dużo. No chyba, że ktoś chce oglądać pirackie transmisje meczów albo oglądać jeden film blueray dziennie.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137163 (odpowiedź na #137094) ] śro, 24 wrzesień 2014 15:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Do gier też Sigmund wystarczy 1 Mbit.Ważniejszym parametrem jest ping i stabilność łącza.Ale 1 Mbit przy dzisiejszych stronach przeładowanych fajerwerkami to trochę przymało a o Youtubach i innych takich nie wspomnę.Do jakiej takiej funkcjonalności(nie tylko chodzenie po forach) musi być 2-3 Mbity.
PS.Jancyk przez co łączysz się z netem?Przez program w komputerze i modem,czy przez router ze zintegrowanym modemem.Zresztą w jednym i drugim powinieneś mieć opcje,która wymusi Ci połączenie 3G,a nie przeskoczy Ci na 2G w przypadku słabego sygnału tegoż pierwszego.Jak jesteś na 100% pewny ,że nie przeskakuje na EDGE bądz GPRS to nie było pytania i pozostaje problem sprzętowy albo rzeczywiście przeciążony BTS w co wątpie.Napisz czy rano i w południe też masz problem z ładowaniem stron.

[Uaktualnione dnia: śro, 24 wrzesień 2014 15:44]

Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137170 (odpowiedź na #137094) ] śro, 24 wrzesień 2014 20:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Łącze się przez modem i program w kommuterze. Teraz godź. 20 osiemnascie przed połączeniem "POŁĄCZ" jest pod panelem int. GPRS. Po wciśnięciu funkcji "połącz" spada na HSPA i tak jest cały czas jak oglądam strony. Żeby coś pokombinować z ustawieniami musze o to poprosić kogoś kto lepiej się na tym zna.
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137171 (odpowiedź na #137094) ] śro, 24 wrzesień 2014 21:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kwiczol1213 jest aktualnie niedostępny kwiczol1213
Początkujący
WY-CZYŚ DORZE Windowsa a najlepiej zmień na Windows 8 . jak miałem XP to strona wchodziła z 5 minut znajomy polecił mi wymianę na 8 strona w mgnieniu oka chodzi a prędkość mam 2mb i komputer może 10lat Cool
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #137184 (odpowiedź na #137171) ] czw, 25 wrzesień 2014 10:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karolkarol jest aktualnie niedostępny karolkarol
Zaawansowany
Ja mam Neostradę i płacę 75 zł i mam 10mb. Wcześniej miałem Internet mobilny ale uważam że to jako dodatkowy a nie podstawowy. Jako mobilnego używam darmowego Areo2 (Kolego Neostradę bierzesz z telefonem i zawieszasz i wtedy za utrzymanie linii płacisz 20zł a za Internet 55zł )
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #139135 (odpowiedź na #137094) ] sob, 08 listopad 2014 21:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pakon jest aktualnie niedostępny Pakon
Nowy
Korzystam z internetu bezprzewodowego od jego poczatkow i pozwole sobie zwrocic uwagę na kilka rzeczy:

1. Komputer - jeśli jest zawirusowany, lub ma dużo niepotrzebnych programów działających w tle będzie dzialal wolno itd. - Żeby skupić się na faktycznej prędkości połączenia proponuje zmierzyć jego parametry = np. na stronie speedtest po powyłączanu niepotrzebnych programów.

2. Wybieramy sieć, która w danym domu ma dobry, silny sygnał (korzystam z internetu w kilku miejscowościach i raz szybszy jest plus, raz orange itp.)

Kiedyś na telefonach pokazywała się nazwa miejscowości. Mam takie miejsce ze sygnał ciągnie naprzemiennie z 2 nadajnikow które znajduja się po 10 km w rozne strony (internet działa slabo). W tym samym miejscu inna siec ma nadajnik kilometr obok i smiga.

Poza tym w smartfonach widać jakie jest w danym momencie najszybsze możliwe polaczenie. Jeśli masz telefon/modem bez simlocka Warto kupić sobie karty pre paid za kilkanaście złotych z różnych sieci (w tej cenie mamy kilka GB transderu) i porobić testy.

3. Modem
Obawiam się ze łączysz się dość starym modemem wkładanym do portu USB, wygladajacym jak pendrive (karta pamięci). Zdarzało mi się ze uzycie nowego typu modemu rozwiązywało problem. Szczególnie jeśli przy polaczeniu modemem pokazuje np. 2 kreski zasiegu i wchodzi na EDGE gdy na lezezacym obok telefonie masz pelen zasieg i napis 3G. Wtedy ewidentnie modem nie daje rady i czas zainwestować 100 zl w nowszy.
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #139365 (odpowiedź na #137094) ] pią, 14 listopad 2014 16:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Koń by się usmiał- Cool internet plusa śmiga jak szalony. Poprostu kiedyś dawno miałem z Orange i jak anteną zewnętrzną szukałem sygnału to było dobre dla Orange a jak przeszedłem na Plusa NIE kręciłem anteną bo myślałem że obie firmy przesyłają sygnał z tejsamej wieży w ramach współpracy. Ale dziś przekierowałem antene i jest super. Obniżyłem ją na lińje dachu z blachy (dach odbija sygnały z tyłu anteny) dzięki temu sygnał jest silny 95% bo nie jest zakłucany z przeciwnego kierunku. Nawet w tej chwili filmy lecą bez zacinania. Cool
Odp: Prędkość internetu Mobilnego. [wiadomość #140955 (odpowiedź na #137094) ] wto, 30 grudzień 2014 21:42 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Demix jest aktualnie niedostępny Demix
Początkujący
Ja mam internet w Plusie NA KARTE bo zasięg jest w miare niezły jak jest antena, za 50 zł na 2 miesiące mam 9 GB. Do przeglądania stron całkowicie wystarcza. Ale niewiem dlaczego kiedyś raz dali za tę sume 5 GB. Wydaje mi się że dlatego że uzupelniałem konto w ostatnim dniu dokiedy miałem limit dni. I chyba lepiej kilka dni wcześniej doładować nawet jak jeszcze są środki na koncie.
Poprzedni wątek:[GPS] Programy do obliczania powierchni pól
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]