użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Jabłoń - agrotechnika » przeszczepienie rubinolli na ligola
przeszczepienie rubinolli na ligola [wiadomość #140630] pon, 22 grudzień 2014 21:10 Przejdź do następnej wiadomości
kempi jest aktualnie niedostępny kempi
Zaawansowany
Witam mam w planie przeszczepic 7 letnie drzewa rubinoli nap60 na odniane ligol czy to dobry pomysł prosze o pomoc i podzielenie sie opiniami może któryś z kolegów ma taki mix ??
Odp: przeszczepienie rubinolli na ligola [wiadomość #140631 (odpowiedź na #140630) ] pon, 22 grudzień 2014 21:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
kempi... Widzę że ponowiłeś temat, więc powiem coś, co może zachęci innych do zabrania głosu... Chodzi o to, że przeszczepianie drzew " przeminęło z wiatrem " i dziś naprawdę bardzo rzadko ktoś się na ten zabieg decyduje... Bo gdybyś miał chociaż 100 procentową gwarancję że wszystko się przyjmie... A tak, trochę się przyjmie a trochę pewnie nie... A w związku z tym jest wysoce prawdopodobne, że wsadzony po wykarczowanej Rubinoli Ligol zaowocuje w pełni wcześniej, niż ten z przeszczepiania... I dlatego właśnie dziś już prawie nikt nie przeszczepia starych ani nawet dość młodych drzew, ale przecież Tobie nikt tego nie zabroni... Powiem więcej... Przeszczepianie to dość ciekawa i zajmująca robota... Smile ... Pozdrawiam !
Odp: przeszczepienie rubinolli na ligola [wiadomość #140634 (odpowiedź na #140631) ] pon, 22 grudzień 2014 21:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Wiem ze to moze nie jest teraz opłacalne ale akurat te odmiane mam w środku kwatery 1 rządek obok jest kilka rzedów lidola a po drugiej idareta a to guw... jest w środku było wsadzone na próbe poniedzy te odmiany dodam ze rzedy mają około kilometra i mam to na konstrukci i nie bardzo usmieche mi sie kasowac całe rusztowanie a uprawiać taką wąską kiszke .
Odp: przeszczepienie rubinolli na ligola [wiadomość #140745 (odpowiedź na #140630) ] pią, 26 grudzień 2014 12:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mithrul jest aktualnie niedostępny mithrul
Początkujący
Zostaw konstrukcje i wyrwij same drzewka noi moze paliki badz tyczki zalezy w jakim sa stanie. Potem zasadz i po problemie:)
Odp: przeszczepienie rubinolli na ligola [wiadomość #140753 (odpowiedź na #140745) ] pią, 26 grudzień 2014 16:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Kolego jak miał bym zamiar to wyrywac i sadzic od nowa to nie zakładał bym tego wątku chciał bym wiedziec czy te dwi odmiany mozna szczepic na sobie czy sa jakieś reguły które odmiany mozna ze sobą łaczyc po prez szczepienie
Odp: przeszczepienie rubinolli na ligola [wiadomość #140918 (odpowiedź na #140630) ] wto, 30 grudzień 2014 10:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marcin25 jest aktualnie niedostępny Marcin25
Nowy
Kolego Kempi jeżeli jesteś zainteresowany na poważnie takim zabiegiem mogę dać ci namiary na faceta który takimi rzeczami jeszcze do nie dawna się trudnił. Nie jestem pewien czy jeszcze przeszczepia ale to już kwestia dogadania się z nim. Jeżeli potrzebny ci numer pisz na pw
Odp: przeszczepienie rubinolli na ligola [wiadomość #141000 (odpowiedź na #140918) ] śro, 31 grudzień 2014 16:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Kolego a skąd ten pan jest co sie tym zajmuje
Odp: przeszczepienie rubinolli na ligola [wiadomość #141375 (odpowiedź na #140630) ] wto, 06 styczeń 2015 10:37 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Marcin25 jest aktualnie niedostępny Marcin25
Nowy
Z okolic Opatowa (województwo świętokrzyskie)
Poprzedni wątek:Przedłużenie rzedów - jak uprawić?
Następny wątek:Dużo starych zgniłków
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]