użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Jabłoń - odmiany » dzuli red lub juli red
dzuli red lub juli red [wiadomość #140496] pią, 19 grudzień 2014 18:51 Przejdź do następnej wiadomości
sadownik83 jest aktualnie niedostępny sadownik83
Początkujący
Jak w tytule chodzi mi o taka odmianę. Jest ona podobno przed pirosem.
Odp: dzuli red lub juli red [wiadomość #140508 (odpowiedź na #140496) ] pią, 19 grudzień 2014 21:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Pamiętam trochę tego Julyreda z lat osiemdziesiątych, kiedy rósł w kwaterze odmian letnich z Papierówką i odmianą Stark Earliest... Ale nie potrafię powiedzieć czy jest przed Pirosem a jego amerykańską nazwę można by przetłumaczyć jako Czerwony Lipiec... Owoce były duże, zielone z czerwonym rumieńcem a w smaku przypominały trochę Mc Intosha... Odmiana była mocna podatna na parcha i charakteryzowała się PIEKIELNIE silnym wzrostem bo po pierwsze jest to zdaje się triploid a po drugie okulizowana była na Antonówce... Z tego powodu w rozstawie 4 x 3 na glebie II klasy, było jej stanowczo za ciasno... Wielkiej furory w handlu to nie robiło ale przynosiłem ją do domu chętnie ze względu na jej wczesność i smak... Tyle pamiętam... Smile ... Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: pią, 19 grudzień 2014 21:01]

Odp: dzuli red lub juli red [wiadomość #140546 (odpowiedź na #140496) ] sob, 20 grudzień 2014 20:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mithrul jest aktualnie niedostępny mithrul
Początkujący
Witam. Mam 10 sztuk tej odmiany (chociaz spotkalem sie na gieldzie z jablkiem o tej samej nazwie ale całkiem innym wygladzie). Dojrzewa prawie rowno z pirosem, w niektore lata pare dni wcześniej. Podatna na parcha, peka z nim jak genewa i nalezy ja zbierać kilka razy jak przeciagniemy ze zbiorem to polowa jablek bedzie juz na ziemi oraz potrafi pekac jak dzambo. W smaku slodka i soczysta. Choroby kory tak jej nie mecza jak pirosa. Ciekawa odmiana, ale czesty zbior to jek minus.
Odp: dzuli red lub juli red [wiadomość #140558 (odpowiedź na #140546) ] sob, 20 grudzień 2014 21:48 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
mithrul... Tak, tak... Przypomniałeś mi niektóre cechy tej odmiany... Tą skłonność do pękania i opadania... Pozdrawiam !
Poprzedni wątek:Camspur/Red Cap ocena ogólna
Następny wątek:Mutsu - wszystko o odmianie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]