użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Czereśnia » czeresnie na popielu
czeresnie na popielu [wiadomość #140215] śro, 10 grudzień 2014 22:30 Przejdź do następnej wiadomości
mariusz321 jest aktualnie niedostępny mariusz321
Zaawansowany
Witam od pewnego szkółkaza słyszałem ze ma czeresnie na podkładce popiel to mozliwe ? Bo to antypka przeciez
Odp: czeresnie na popielu [wiadomość #140224 (odpowiedź na #140215) ] czw, 11 grudzień 2014 13:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Dzagoda jest aktualnie niedostępny Dzagoda
Nowy
A dlaczego nie? Antypka jest dobrą podkładką pod czereśnie. Za nasza wschodnią, czy zachodnią granicą, wyselekcjonowane antypki odgrywają dość dużą rolę w produkcji czereśni. W naszym kraju szczepiło się kiedyś na antypkach nieznanego pochodzenia(nieodwirusowanych), dlatego też zostały we większości czereśnie odrzucane(zamierały). W tej chwili na antypkach wyselekcjonowanych rosną bez większych problemów. Drzewa w zależności od odmiany osiągają rozmiary zbliżone do Giseli5, są mocno wytrzymał na mróz, nie potrzebują podpór czy też rosną na słabszych glebach. Do zalet można też zaliczyć dobre i regularne plonowanie, dużą grupę odmian czereśni zgodnych fizjologicznie oraz bardzo szybkie wchodzenie w okres owocowania.

[Uaktualnione dnia: czw, 11 grudzień 2014 13:35]

Odp: czeresnie na popielu [wiadomość #140257 (odpowiedź na #140215) ] pią, 12 grudzień 2014 19:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cycek jest aktualnie niedostępny cycek
Stały bywalec
ja czytałęm ze czeresnie szczepione na antypce wykazują opóźnioną niezgodnosc z większością odmian, sam chciałem kupic troche takich czeresni i szukałem info na ich temat i trafiłem na taką informacje

okolice warki
Odp: czeresnie na popielu [wiadomość #140271 (odpowiedź na #140215) ] sob, 13 grudzień 2014 10:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Jak pisałem wyżej, akurat antypka ma dużą zgodność fizjologiczną względem wielu odmian, rzadko która inna podkładka może się tym pochwalić, ale tak jak zaznaczyłem chodzi o wyselekcjonowane antypki, ponieważ w innych przypadku może być to loteria i wykazać np. opóźnioną niezgodność odrzucając po kilku latach daną czereśnie. Drzewa charakteryzując się też długim okresem życia.
Odp: czeresnie na popielu [wiadomość #140294 (odpowiedź na #140215) ] sob, 13 grudzień 2014 21:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
kolego a masz moze czeresnie na antypce? ciekaw jestem jak plonuja i mam kilka pytań

okolice warki
Odp: czeresnie na popielu [wiadomość #140315 (odpowiedź na #140215) ] nie, 14 grudzień 2014 15:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Tak mam kilkanaście odmian na antypce(amatorsko).
Odp: czeresnie na popielu [wiadomość #140449 (odpowiedź na #140215) ] śro, 17 grudzień 2014 21:43 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Stały bywalec
jak siła wzrostu drzew wielkośc owoców i przemarzanie korzeni w pierwszych latach po posadzeniu? zadowolony z nich jestes mogł bys przesłać kilka fotek jak podam email? i z gdzie kupowałes drzewka?

okolice warki
Poprzedni wątek:Rosyjskie podkładki dla czereśni
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]