użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » pozostałe informacje » Transport jabłek w kontenerach
Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140196] śro, 10 grudzień 2014 12:02 Przejdź do następnej wiadomości
fillips jest aktualnie niedostępny fillips
Nowy
Witam,

Poszukuję informacji związanych z kwestiami technicznymi eksportu jabłek w kontenerach. Mianowicie czy ktoś z Was byłby w stanie odpowiedzieć mi na następujące pytania(być może znajdzie się ktoś kto już eksportuje):

Ile Palet wchodzi do kontenera 20ft i ile do 40ft
Jak należy rozmieszczać ładunek w kontenerze, aby jabłka dotarły w możliwie jak najlepszej kondycji?
Jakie warunki termiczne należy zapewnić dla ok 30 dni transportu?
Czy jabłka muszą być pakowane w worki i na paletę czy są jakieś inne sposoby gwarantujące utrzymanie dobrej kondycji jabłek w transporcie?

Wiem że etylen nie pomaga szczególnie gdy jest mały przewiew i naddatek tlenu, stąd moje zapytania.

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś był w stanie odpowiedzieć mi na te pytania.

Pozdrawiam
Filip
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140201 (odpowiedź na #140196) ] śro, 10 grudzień 2014 13:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
motokogut jest aktualnie niedostępny motokogut
Zaawansowany
z tego co widziałem tak:
-podłoga jest w kontenerach z takich płaskowników żeby tam bez problemu krążyło powietrze
-załadunek paleciakami przerąbany bo kółka wpadają pomiędzy
-palety 100x120 układane w kwadraty po 4 sztuki tak jak by system mieszany w poprzek i wzdłuż.
-jedna paleta, któraś z ostatnich musi być 100x80
tyle widziałem.
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140203 (odpowiedź na #140196) ] śro, 10 grudzień 2014 16:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rudek jest aktualnie niedostępny rudek
Nowy
czy to jakiś żart??? jabłka w workach ..hm..najlepiej luzem..a potem zdziwienie i tytuły w prasie i internecie :
"POLSKIE JABŁKA DOTARŁY ZGNIŁE DO SINGAPURU"
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140205 (odpowiedź na #140203) ] śro, 10 grudzień 2014 18:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Abukk jest aktualnie niedostępny Abukk
Zaawansowany
Onesto

1. Jabłka dotarły do Singapuru i są OK
2. Jabłka w kartonie i woreczkach foliowych ?
3. Istnieje technologia pakowania całych skrzyniopalet w folię o specjalnej strukturze zapewniającej im (jabłkom) warunki podobne do tych w chłodni KA (skład atmosfery) .
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140214 (odpowiedź na #140196) ] śro, 10 grudzień 2014 22:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
a i dodam że szły zwykłe kartony 13kg
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140218 (odpowiedź na #140214) ] czw, 11 grudzień 2014 07:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mdarek jest aktualnie niedostępny mdarek
Zaawansowany
Jablka nie dotaryly cale i wszystko poszlo do smieci. Owoce wysylala grupa Roja. informacja 100% pewna. Dementowali bo koledzy z PSl sa jak mafia.
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140226 (odpowiedź na #140218) ] czw, 11 grudzień 2014 16:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Soyer jest aktualnie niedostępny Soyer
Początkujący
mdarek napisał(a) dnia czw, 11 grudzień 2014 07:58

Jablka nie dotaryly cale i wszystko poszlo do smieci. Owoce wysylala grupa Roja. informacja 100% pewna. Dementowali bo koledzy z PSl sa jak mafia.

Pewnie zaraz naskoczy na mnie pół albo całe forum, ale...
Ciekaw jestem jak pogałaby producentom inna partia? PiS czy choćby PO? Jest embargo, jabłka tak czy inaczej w małych ilościach bo małych - są exportowane. Szukają nam rynków zbytu, co nie jest proste...
Powiedzcie kto jeszcze ma zbudowane struktury tak jak PSL?
Chodzi mi o układ od samego dołu (czyli zaczynając od wsi). W mniejszych miejscowościach zapytasz kogoś o partyjniaka z PSL - odpowie, tak kojarzę go. A PiS czy PO? No tak w miastach ich dopiero widać.
Kto negocjuje kwoty jakie będą przekazane na rolnictwo? No tak, jakiś partyjniak z PO raz strzelił pomysł że lepiej pieniądze przekazać na "wirus ebola" niż pomoc związaną z embargiem.

Wieśniacy pomogą wieśniakom w mniejszym czy większym stopniu. W innym połączeniu nie ma mowy o czymkolwiek.

ps. nie należę do psl Smile
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140232 (odpowiedź na #140226) ] czw, 11 grudzień 2014 22:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
leusos jest aktualnie niedostępny leusos
Początkujący
Soyer napisał(a) dnia czw, 11 grudzień 2014 04:15

mdarek napisał(a) dnia czw, 11 grudzień 2014 07:58

Pewnie zaraz naskoczy na mnie pół albo całe forum, ale...
Ciekaw jestem jak pogałaby producentom inna partia? PiS czy choćby PO? Jest embargo, jabłka tak czy inaczej w małych ilościach bo małych - są exportowane. Szukają nam rynków zbytu, co nie jest proste...
Powiedzcie kto jeszcze ma zbudowane struktury tak jak PSL?
Chodzi mi o układ od samego dołu (czyli zaczynając od wsi). W mniejszych miejscowościach zapytasz kogoś o partyjniaka z PSL - odpowie, tak kojarzę go. A PiS czy PO? No tak w miastach ich dopiero widać.
Kto negocjuje kwoty jakie będą przekazane na rolnictwo? No tak, jakiś partyjniak z PO raz strzelił pomysł że lepiej pieniądze przekazać na "wirus ebola" niż pomoc związaną z embargiem.

Wieśniacy pomogą wieśniakom w mniejszym czy większym stopniu. W innym połączeniu nie ma mowy o czymkolwiek.

ps. nie należę do psl Smile

Nie należysz ale raczej na nich zagłosowałeś bądź też w przyszłości zagłosujesz Smile Ja to bym radził koledze zdjąć klapki z oczu. Normalnie nie da się wytłumaczyć ludziom ze PSL nie działa dla dobra rolnictwa i nigdy nie działał! Przytoczmy ostatni fakt że ten wieśniak Sawicki który nie mam pojęcia dlaczego został ministrem rolnictwa nazwał nas sadowników FRAJERAMI. W normalnym państwie albo podał by się do dymisji(gdyby miał trochę honoru) albo został by zdymisjonowany. Zaraz ludzie zaczną pisać ze to powiedział specjalnie byśmy się w końcu zjednoczyli i nie dali sobą pomiatać lecz to medialna nagonka próbująca udobruchać nas sadowników co byśmy z widłami na sejm nie ruszyli. Tak o nas dba ten PSL żebyśmy zbytnio się nie dorobili bo od dobrobytu to się ludziom w d...ch by poprzewracało. Very Happy
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140236 (odpowiedź na #140232) ] pią, 12 grudzień 2014 06:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maurycy11 jest aktualnie niedostępny Maurycy11
Początkujący
Niestety ale żadna partia nie dba o nasze rolnictwo głosowanie na PSL to jedynie wybieranie mniejszego zła i wierzenie że może nie wprowadzą nam podatku że mając swoje PGR-Y Wywalczą jakieś dopłaty itd wystarczy poczytać hasła wyborcze każdej innej parti która sztandaro tłumaczy o niesprawiedliwości społecznej spowodowanej rolniczym krusem który notabene w stosunku do zusu jest wyjątkowo dochodowy oraz o tym że polskie rolnictwo powinno płacić normalny podatek dochodowy
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140240 (odpowiedź na #140236) ] pią, 12 grudzień 2014 09:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Abukk jest aktualnie niedostępny Abukk
Zaawansowany
O czym Wy tu pier...icie. Filips zadał konkretne pytanie związane z tym co nas teraz najbardziej boli czyli ekspertem, a Wy tu śmietnik polityczny robicie ?!
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140262 (odpowiedź na #140196) ] pią, 12 grudzień 2014 20:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
to jak znów w temacie(chyba jako jedyny) dodam że grupa która wysłała jabłka w tych kontenerach i w kartonie 13kg zrezygnowała z kartonów i przeszła na skrzynki drewniane 13kg. podobne do tych od mandarynek.
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140280 (odpowiedź na #140196) ] sob, 13 grudzień 2014 15:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
JanNowakowski jest aktualnie niedostępny JanNowakowski
Nowy
http://daa.pl/zerknijkoniecznie
Odp: Transport jabłek w kontenerach [wiadomość #140295 (odpowiedź na #140196) ] sob, 13 grudzień 2014 21:17 Przejdź do poprzedniej wiadomości
cycek jest aktualnie niedostępny cycek
Stały bywalec
ps tak z ciekawosci robiłem idareta w takie ostatnio

okolice warki
Poprzedni wątek:Wielki pożar w Broniszach
Następny wątek:Ostrzeżenia użytkowników/zablokowanie/usunięcie konta
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]