użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Przechowalnictwo » Prowizoryczny miernik tlenu
Prowizoryczny miernik tlenu [wiadomość #139520] wto, 18 listopad 2014 22:55 Przejdź do następnej wiadomości
Pawel79 jest aktualnie niedostępny Pawel79
Początkujący
Mam pierwszy rok komorę z kontrolowaną atmosferą na wapnie. Z pomiarami składu atmosfery radzę sobie w ten sposób,że pożyczam miernik od kolegi, lub od sąsiada.. w sumie wszystko jest w porządku- skład atmosfery w normie.. ale jest to upierdliwe tak latać co dwa dni po miernik a wywalić w tym roku ponad 4 tys na swój jest narazie nierealne. Więc poszukałem na allegro i znalazłem coś takiego
http://allegro.pl/miernik-tlenu-w-powietrzu-tlenomierz-gox-1 00-i4743902041.html

Wiem,że to jest tylko miernik tlenu.. ale tak sobie myślę- przecież dwutlenek nie wzrośnie z dnia na dzień ( z resztą rośnie mi bardzo powoli)Po prostu chciałem się poradzić czy waszym zdaniem taka prowizorka by się nadała.. oczywiście raz na tydzień wziąłbym od kolegi miernik profesjonalny aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku.. ale już bym co drugi dzień nie musiał zawracać komuś głowy. A dokładność pomiaru...mam teraz porównanie z dwóch mierników - gazex i avigas róznie są około 0.3-0.1 % tlenu tak więc nigdy nie będzie super dokładnie.
Pomiar takim prowizorycznym miernikiem pozwoliłby mi zauważyć tendencje - spadek, wzrost, jakby było coś niepokojącego to bym biegł po miernik właściwy.... Smile
Odp: Prowizoryczny miernik tlenu [wiadomość #139524 (odpowiedź na #139520) ] śro, 19 listopad 2014 07:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadwil jest aktualnie niedostępny sadwil
Początkujący
Moge ci sprzedac mój stary miernik tlenu i dwutlenku, jak cos to pisz sadwil@wp.pl
Odp: Prowizoryczny miernik tlenu [wiadomość #139532 (odpowiedź na #139520) ] śro, 19 listopad 2014 12:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
qmaty jest aktualnie niedostępny qmaty
Początkujący
Lepiej postaw litra kolegom, nie znam aktualnych cen , ale ja za awigas dawałem 2.5 koła , Komora ma pojemność 100 ton więc taki miernik kosztuje 2.5gr z kilograma naprawdę stać cię Very Happy tylko o tym nie wiesz, pozdrawiam Smile
Odp: Prowizoryczny miernik tlenu [wiadomość #139549 (odpowiedź na #139520) ] śro, 19 listopad 2014 21:28 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Pawel79 jest aktualnie niedostępny Pawel79
Początkujący
Tak... stać mnie... Sad To się okaże na wiosnę czy stać mnie...nie będę snuł czarnych scenariuszy, bo wszyscy żyjemy jeszcze nadzieją,że coś się zmieni. Ale naprawdę jak ktoś się orientuje to mógłby mi coś na temat tego miernika z allegro coś doradzić. Bo tak sobie myślę,że jakiś używany, w którego trzeba zainwestować- kalibrowanie, zaraz jakaś tam pompka, czujnik... nie wiem czy warto szukać używanego Rolling Eyes Może lepiej badziewie z allegro ale nowe ?
Poprzedni wątek:Dofinansowanie na budowę przechowalni
Następny wątek:Firma Usługowo-Handlowa GÓRAL Stanisław Natonek
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]