użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Mechanizacja sadownictwa » Glebogryzarka sadownicza
Glebogryzarka sadownicza [wiadomość #138931] nie, 02 listopad 2014 12:50 Przejdź do następnej wiadomości
JanuszSad jest aktualnie niedostępny JanuszSad
Zaawansowany
Witam. zastanawiam się nad kupnem lub wypożyczeniem glebogryzarki sadowniczej(podkoronowej)i zastosowanie jej w moim sadzie. czy ktoś używa tego sprzętu i czy jest zadowolony?? proszę o opinie i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Odp: Glebogryzarka sadownicza [wiadomość #138947 (odpowiedź na #138931) ] pon, 03 listopad 2014 09:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kenrad jest aktualnie niedostępny kenrad
Nowy
Ja na 6 lat to swojej używałem 2 razy (mam glebogryzarkę z Warki o 80 cm szerokości - napęd poprzez WOM). Jedynie do młodego nasadzenia. Jak wjechałem w starsze to porażka zupełna Embarassed . Moim zdaniem jest ona zbyt lekka na odchylnym ramieniu - dociążyłem ramię glebogryzarki , ponieważ "ślizgała" się po wierzchu. Sprawa druga to ekonomika - bardzo wolno porusza się ten zestaw . A i jeszcze trochę problem ja miałem z założeniem jej do C 360 - zgrzytały przekładnie w skrzyni ciągnika. Pożyczyłem od sąsiada T25.
Plusy: w 2013 przy opadach sporych deszczu - do osuszania i aby powietrze dostarczyć korzeniom,
Powiem tak : ta moje glebogryzarka d..y nie urywa i nie jest to Ameryka ,
Widziałem fizycznie w pracy glebogryzarkę włoską (napęd hydrauliczny) , moim zdaniem problem ten sam - słabo "wgryza" się w ziemię - wiadomo aby nie uszkodzić systemu korzeniowego ale moim zdaniem to także "szła po wierzchu".
Może to wina gleby (zwięzła)?
Odp: Glebogryzarka sadownicza [wiadomość #138951 (odpowiedź na #138947) ] pon, 03 listopad 2014 10:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Darek578 jest aktualnie niedostępny Darek578
Stały bywalec
To coś z twoją nie tak, moja nie skacze ale ma 100cm szerokości. Porusza się wolno to fakt, ale zależy od sprawności operatora i chyba bardziej to pasuje do jakiś porzeczek. Choć w sadzie do równania pasów po kretach i innej zwierzynie też się sprawdza.

[Uaktualnione dnia: pon, 03 listopad 2014 10:56]

Odp: Glebogryzarka sadownicza [wiadomość #138973 (odpowiedź na #138931) ] pon, 03 listopad 2014 19:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klepka jest aktualnie niedostępny Klepka
Zaawansowany
Ja również urzywam takiej stu centrymetowej i jestem zadowolony. T25 jeżdzę na drugim biegu redukcyjnym czyli maksymalnie 2,6km/h faktycznie wolno ale efekt ładny. Z tym że ja korzystam z niej tylko w porzeczkach więc nie wiem jak z przydatnością jej w sadzie, ale w porzeczkach sprawdza się elegancko w szczególności do mieszania nawozu z glęba i uprawy w młodych nasadzeniach.
Odp: Glebogryzarka sadownicza [wiadomość #138975 (odpowiedź na #138931) ] pon, 03 listopad 2014 20:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yareq5 jest aktualnie niedostępny yareq5
Początkujący
Ja używam glebogryzarki firmy POMER typ SAD szerokość ok. 80cm jeżdżę na 2 szosowej ok 6-7km/h lamborghinii runner prędkość wałka 1000obr/min, nie mam problemu, że wgryza się zbyt płytko kwestia wyregulowania.
Odp: Glebogryzarka sadownicza [wiadomość #138976 (odpowiedź na #138931) ] pon, 03 listopad 2014 20:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klepka jest aktualnie niedostępny Klepka
Zaawansowany
Jakby władek miał taką prędkość wałka to przypuszczam że też dało by się szybciej jeździć, a tak niestety trzeba wolnym biegiem.

[Uaktualnione dnia: pon, 03 listopad 2014 20:37]

Odp: Glebogryzarka sadownicza [wiadomość #139023 (odpowiedź na #138931) ] wto, 04 listopad 2014 23:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Krol1 jest aktualnie niedostępny Krol1
Początkujący
Ja także posiadam pomer-u na 3 i 5 noży. Większa dość równo "bierze" a mniejsza musi być podtrzymywana przez ciągnik bo jest za lekka i podnosi ją na końcu. Co do prędkości :T-25-jedynka polowa, MF-255-3 polowa, Lamborghini runner ok.3-4 polowa ale trzeba uważać bo ma wysoko wałek a przekładnia od glebogryzarki jest przy ziemi i raz już urwałem wałek przekaźnikowy.
Plusy (głownie na wiosnę):
- po posianiu nawozów miesza ziemię i nie trzeba się martwić o deszcz
- niszczy resztki po cieciu i koszeniu patyków
- niszczy liście (przykryje ziemią-szybciej się rozkładają oraz opryskiwacz ich nie wciąga)
- w zeszłym roku zastosowałem po rozrzuceniu obornika pod drzewa
- pomaga w razie problemów z kretami/myszami
- w razie suszy wiosną i na początku lata ziemia się mniej wysusza (nie pęka, nie ma skorupy)
Minusy:
- wolna jazda+ dość wysokie obroty= spore zużycie paliwa (T-25 zupełnie wystarcza)
- w razie silnych opadów deszczu robi się błoto a w najgorszym przypadku mogą się pochylić rusztowania w sadzie
- to jest sprzęt o który trzeba dbać głównie łożyska bo pracują w ziemi i o ich zepsucie nie trudno.
Odp: Glebogryzarka sadownicza [wiadomość #139334 (odpowiedź na #138931) ] czw, 13 listopad 2014 19:07 Przejdź do poprzedniej wiadomości
JanuszSad jest aktualnie niedostępny JanuszSad
Zaawansowany
koledzy czy prawda to że glebogryzarka potrafi uszkodzić korzenie w jabłoniach na podkładce M-9????
Poprzedni wątek:MF 235 + wygarniacz
Następny wątek:Glebogryzarka podkoronowa
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]