użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Sadownictwo na działce » Prunus tomentosa -Nanking Cherry-wisienka kosmata
Prunus tomentosa -Nanking Cherry-wisienka kosmata [wiadomość #118392] sob, 08 marzec 2014 16:34 Przejdź do następnej wiadomości
seedkris jest aktualnie niedostępny seedkris
Zaawansowany
Czy ktoś uprawia tę roślinę? Ja mam kilka krzaków. Szukam odmian o większych owcach.

Pozdrawiam z Podlaskie
Odp: Prunus tomentosa -Nanking Cherry-wisienka kosmata [wiadomość #118399 (odpowiedź na #118392) ] sob, 08 marzec 2014 18:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
radoslav jest aktualnie niedostępny radoslav
Zaawansowany
nie wiem czy większe owce utrzymają się na krzakach Laughing
Odp: Prunus tomentosa -Nanking Cherry-wisienka kosmata [wiadomość #118467 (odpowiedź na #118399) ] nie, 09 marzec 2014 12:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
artemida jest aktualnie niedostępny artemida
Maniak
Mam tę roślinę, ciekawa ale chyba tylko na działkę...
Odp: Prunus tomentosa -Nanking Cherry-wisienka kosmata [wiadomość #118469 (odpowiedź na #118392) ] nie, 09 marzec 2014 14:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Syn uwielbia odjadać te owoce.

Pozdrawiam z Podlaskie
Odp: Prunus tomentosa -Nanking Cherry-wisienka kosmata [wiadomość #119131 (odpowiedź na #118392) ] nie, 16 marzec 2014 14:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hubercik jest aktualnie niedostępny Hubercik
Początkujący
Ja mam cztery sztuki na swojej działce.
Różnią się wielkością owoców, wybarwieniem, smakiem i trochę czasem dojrzewania, mimo, że wszystkie sadzonki dostałem od sąsiada jako odrosty korzeniowe (chyba z tego samego krzaku macierzystego).
Kilka lat wcześniej, kiedy nie znałem jeszcze tego gatunku napotkałem krzaki o dużo większych owocach, nazbierałem ich sporo, ale wyrzuciłem, bo obawiałem się, że mogą być trujące.
Na jesieni pojechałem w to miejsce, żeby zaopatrzyć się w sadzonki, ale tam nie było żadnych odrostów. Wykopałem tylko jedną sadzonkę, właściwie to oderwałem ją od macierzystego krzaku i posadziłem na działce. Byłem wczoraj i widzę, że budzi się do życia i ma chęć rosnąć. Ciekawe jakie będzie miała owoce.
Z owoców, które zebrałem w zeszłym roku zrobiłem nalewki - palce lizać.
Pozdrawiam
Odp: Prunus tomentosa -Nanking Cherry-wisienka kosmata [wiadomość #119137 (odpowiedź na #119131) ] nie, 16 marzec 2014 14:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Jaka podkładka będzie dobra? Czy brzoskwinia rakoniewicka może być?

Pozdrawiam z Podlaskie
Odp: Prunus tomentosa -Nanking Cherry-wisienka kosmata [wiadomość #139069 (odpowiedź na #118392) ] pią, 07 listopad 2014 11:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Witam. Oczka założyłem w lipcu na ałyczy. Tylko takie podkładki znalazłem.

Pozdrawiam z Podlaskie
Odp: Prunus tomentosa -Nanking Cherry-wisienka kosmata [wiadomość #139098 (odpowiedź na #139069) ] pią, 07 listopad 2014 20:45 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Wszędzie podają że jest to wiśnia... A dla wiśni podkładką może być tylko czereśnia albo antypka... Nigdy ałycza ani brzoskwinia... Chyba że jest to wiśnia tylko z nazwy... Zresztą w opisach podają że jest to krzew, to pewnie najłatwiej rozmnażać to przez odrosty, sadzonki zielne a może nawet sztobry... Confused ... Pozdrawiam !
Poprzedni wątek:Gleba pod wiśnie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]