użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Szkółkarstwo » knip red jonaprince
knip red jonaprince [wiadomość #138915] sob, 01 listopad 2014 20:25 Przejdź do następnej wiadomości
sadownik83 jest aktualnie niedostępny sadownik83
Początkujący
Byłem w pewnej szkółce i gość miał drzewka red jonaprince na m9 były to knipy. Drzewka miały wysokość ponad 2 metry pięknie rozgałęzione, każda gałąź zapąkowana. Sadził ktoś takie drzewka jak z przyjęciem .
Odp: knip red jonaprince [wiadomość #138918 (odpowiedź na #138915) ] sob, 01 listopad 2014 22:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Abukk jest aktualnie niedostępny Abukk
Zaawansowany
Powinno być OK z tym, że jeśli nie masz nawadniania to ja bym w pierwszym roku nie dopuścił do owocowania ,lub gorsza wersja - bardzo drastycznie zredukował bym owocowanie . Jaką masz glebę ???
Odp: knip red jonaprince [wiadomość #138919 (odpowiedź na #138918) ] sob, 01 listopad 2014 22:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik83 jest aktualnie niedostępny sadownik83
Początkujący
Gleba 3 klasa będzie nawadnianie.
Odp: knip red jonaprince [wiadomość #138920 (odpowiedź na #138919) ] sob, 01 listopad 2014 22:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Abukk jest aktualnie niedostępny Abukk
Zaawansowany
To ja bym to sadził , technicznie powinno być wszystko wielce OK (gorzej może być z ekonomiką EMBARGO) Pozwolił bym temu normalnie owocować- w razie jakichś problemów sekator i usuwać owoce, a jak nie pomoże koronkę redukować Wink To tylko moje zdanie, poczekaj jeszcze na inne opinie Smile

EDIT: tylko żeby to nawadnianie było tuż po posadzeniu uruchomione

Osobiście tak czy siak nie łasił bym się na pozostawienie dużej liczby owoców w pierwszym roku .

[Uaktualnione dnia: sob, 01 listopad 2014 22:59]

Odp: knip red jonaprince [wiadomość #139011 (odpowiedź na #138915) ] wto, 04 listopad 2014 19:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
grhist jest aktualnie niedostępny grhist
Zaawansowany
ja na twoim miejscu bym się wstrzymał z kupnem drzewek i poczekał do wiosny, ceny na pewno mocną polecą w dół
Odp: knip red jonaprince [wiadomość #139056 (odpowiedź na #139011) ] czw, 06 listopad 2014 20:32 Przejdź do poprzedniej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Przy okazji tego, że piszecie o "pięknych" drzewkach zadam pytanie - czym szkółkarze pędzą przyszłe knipy, by tak wyglądały ? Ja knipów tej odmiany nie kupowałem, ale kupiłem okulanty od renomowanej szkółki (zaspałem...) Też pięknie wyrośnięte, na odpowiedniej podkładce - bajka. Ale podkusiło mnie - przytnij...na ok. 80-100 cm. Zgadnijcie ile urosły i ile pędów wypuściły ? W szkółce okulant urósł ponad 150 cm... u mnie 15 -20 cm. I jak sądzicie - reklamować, czy czekać na cudowne samo-uzdrowienie się okulanta. Te, co nie zostały przycięte, to pierwszy użyteczny pąk na 150 cm. Evil or Very Mad
Może te drzewka sadownik83 mają podobną historie, jak moje ... Mam coraz mniejsze zaufanie do pięknych drzewek. Lepiej kupić lichą "pipke" i poczekać rok dłużej Twisted Evil

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Poprzedni wątek:knip boom - cena drzewka
Następny wątek:Gdzie kupic zrazy frutany lub drzewka na frutanie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]