użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Porzeczki - agrotechnika » Nowe nasadzenia porzeczki -2014
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138350 (odpowiedź na #138349) ] pon, 20 październik 2014 14:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
W Polsce jak w Polsce ale z tego co słyszałem to Niemcy zaczęli odbudowywać swoje plantacje.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138352 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 18:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
Zabawne jest to, że marlukowi wydaje się ze jest tylko on taki cwany i będzie sadził porzeczkę jak inni będą kasowac Laughing
Takich "marluków " tylko u mnie na wsi ze dwudziestu jest.Taki jeden "marluk" sadzi właśnie niedaleko mnie 22ha porzeczki Laughing
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138354 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 18:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marluk jest aktualnie niedostępny marluk
Maniak
twoja wies to nie wojewodztwo. to jednostki. wiekszosc likwiduje.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138356 (odpowiedź na #138352) ] pon, 20 październik 2014 19:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dido1974 jest aktualnie niedostępny dido1974
Stały bywalec
Jak tak wiecie że będzie źle to po co siedzicie na tym forum i dalej bawicie się w uprawę porzeczki pewnie wszyscy wierzą po cichu w cenę te raz na 10 lat , trzeba zakończyć ten temat i cwaniackie wypowiedzi świeżo zarejstrowanych osòb na tym forum .
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138357 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 19:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Marluk ,sadzonki schodzą wszędzie w tym roku jak swieże bułeczki .Jak to wytłumaczysz?

[Uaktualnione dnia: pon, 20 październik 2014 19:18]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138358 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 19:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
no u mnie nie bardzo schodza.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138359 (odpowiedź na #138358) ] pon, 20 październik 2014 19:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
marluk napisał(a) dnia pon, 20 październik 2014 07:38

Aaa... Laughing i stad te optymistyczne wizje opłacalności porzeczki czarnej najbliższych lat w Polsce ? Laughing No to teraz rozumiem Very Happy
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138363 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 20:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piter21 jest aktualnie niedostępny piter21
Zaawansowany
A ja to nawet slyszalem ze niedosc ze Niemcy zaczeli odbudowywac swoje plantacje to jeszcze najwieksze zaklady oglosily ze do 2019 maja zapasy i zero zainteresowania porzeczki. A tak wogole to najwieksze gospodarstwa Ameryki koncza ze zbożami i ida ostro w czarna porzeczke i dlatego stad te braki sadzonek w waszych rejonach. Chociaz u mnie tez juz sa braki poniewaz wczoraj moja ciocia do mnie dzwonila i prosila o 2-3 krzaki porzeczki do ogrodka a u mnie niestety brak tego towaru i zeby zaraz tu ciocia nie napisala " UWAGA UWAGA WOJEWODZTWO MAZOWIECKIE ZERO SADZONEK CZARNEJ PORZECZKI, WSZYSTKO SIE ROZESZLO JAK SWIEZE PIECZYWKO"
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138365 (odpowiedź na #138359) ] pon, 20 październik 2014 20:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Daron napisał(a) dnia pon, 20 październik 2014 07:44

marluk napisał(a) dnia pon, 20 październik 2014 07:38

Aaa... Laughing i stad te optymistyczne wizje opłacalności porzeczki czarnej najbliższych lat w Polsce ? Laughing No to teraz rozumiem Very Happy

nie chce mi sie znowu tego wyjasniac. nie chcesz - nie sadz, nie widzisz w tym przyszlosci - zlikwiduj. Mnie smieszy tylko lament ze sie nie oplaca. Znam ludzi pracujacych w roznych zawodach i branzach. Kazdemu z nich jak cos sie nie oplaca to tego nie robi. wam radze to samo...
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138369 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 20:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
No chyba ze za kare musi. A jak mus to mus, trzeba i tyle, branzy nie zmieni, narzekac pozostaje:D
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138372 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 21:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RaDeK89 jest aktualnie niedostępny RaDeK89
Zaawansowany
Dajcie spokój, niech sadzą. A nie długo będzie to samo co na jabłkach.
Wszyscy się rzucili, sadzili, nie patrzyli gdzie, piach nie piach walili opór, kopali za 15 tysi studnie żeby nawodnienie ciągnąć, stawiali komory, chłodnie, mieli po 10ha żyta a teraz 10 ha jabłoni. Nabrali kredytów, teraz nie ma za co spłacać, komornik póka do drzwi to się wieszają.
Najpierw to się trzeba ostro pierdyknąć w "łep" żeby iść tak vabanque.

Ja też nie widzę przyszłości dla porzeczek, sam już nie dosadzam.
Pod Warszawą nie widać takiego szału na sadzenie porzeczek w tym roku. Ludzie biorą się za to za aronie i idą z nią w ekologie bo to jedna z nielicznych roślin która da sobie rade przy ograniczeniu chemii.
Ładną dopłatę można dostać do 1ha uprawy ekologicznej.

[Uaktualnione dnia: pon, 20 październik 2014 21:37]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138373 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 21:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
A jakim poziomie sa doplaty do ekologii?? Moze to jest jakies rozwiazanie. Ja z tego co sie dowiedzialem, to ze rosliny straczkowe beda mialy ciekawa doplate, za 1 ha podobno kolo 2 tys zł i tak wlasnie przymierzam sie do kilku hektarow obsiania łubinem.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138376 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 21:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Słyszałem że do jagodowych ma to być około 2500zł , przy czym uprawę należy po podpisaniu deklaracji prowadzić przez minimum 5 lat. Przy likwidacji uprawy np. w 3 roku trzeba zwracać wszystko co się dostało wraz z odsetkami.

Ale jest to jakieś rozwiązanie, porzeczka nie utrzyma się bez chemii ale aronia to już inna para kaloszy...sam się nad tym zastanawiam, ale póki co uważam że każdy ruch w dzisiejszych czasach należy wykonywać ostrożnie i stopniowo żeby nie przekombinować
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138394 (odpowiedź na #138163) ] wto, 21 październik 2014 13:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ponio jest aktualnie niedostępny ponio
Początkujący
i kto to mówi o logicznym mysleniu. Sadzic dzisiaj aronię to tak jak sadzić porzeczkę po cenie 5 zł. Nie jestesmy w stanie przeidziec rynku za cztery lata. po prostu kazdy musi sobie obliczyc jaka cena i jakie zyski go zadawalaja i sam odpowiedziec.Na dzien dzisiejszy całe rolnictwo lezy. Zyto po 350 za tone , co to jest, od przyszłego roku zlikwiduja kwoty mleczne zobaczycie co bedzie sie wtedy działo. Nie wspomnę jak skończą dopłacac do hektarów.Ja osobiscie nie pracuję i prowadze gospodarstwo i wychowuje dzieci ale za to zona ciezko pracuje i prawda jest taka żeby nie Ona umarłaby rodzina z głodu albo siedziałbym w MOPSie.Nastały ciezkie czasy i solidaryzujmy sie a nie walczmy ze soba.
Na koniec tylko dodam że każdy z nas ma po częsci racje. Jakby wyjął najlepsze wątki z naszych rozmów wyszłaby pewnie niezła całosc. Nawet u Marluka by sie cos znalazło chocby jego optymizm Razz
Pozdrawiam.Ciekawe by bylo spotkac sie w realu i podyskutowac na żywo.Moze pomyslimy cos o tym. Rolling Eyes
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138395 (odpowiedź na #138163) ] wto, 21 październik 2014 14:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
tak sie wlasnie konczy subsydiowanie rolnictwa. Juz w starozytnosci byla taka sytuacja i skonczyla sie kleska. Taki system nie ma szans przetrwac ze doplaca sie za cos. Doplaty to najgorsze zlo dla rolnikow.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138403 (odpowiedź na #138395) ] wto, 21 październik 2014 18:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Jak dla mnie to dopłaty powinni dostać tylko ci co wykażą się że coś sprzedają z rolnictwa a nie ci co biorą i nic kompletnie nie robią czasem nawet nie bardzo wiedzą gdzie mają pole.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138406 (odpowiedź na #138163) ] wto, 21 październik 2014 19:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
A ja jestem za tym żeby wogóle nie było dopłat.

Kiedyś mój dziadek nie miał dopłat, a zarabiał 4-5 razy tyle co w tej chwili przy o wiele mniejszych nakładach.
Cały żuk jabłek szedł na Olsztyn i przywoził po 5tysięcy zł, i nie było problemu ze zbytem.

Niech zniosą dopłaty ale dadzą normalną cenę za ciężką pracę jaką wykonujemy, tak jak było jeszcze kilkanaście lat temu.
Nie było dopłat a każdy kto ciężko pracował mógł zarobić ładne pieniądze. A w tej chwili tyramy i jeszcze dokładamy do tego interesu, albo ledwo starcza na przeżycie.

Rząd ma nas gdzieś a minister rolnictwa jeszcze wyzywa od frajerów. W jakim kraju tak tratuje się rolnika???!!!

Chyba tylko w Polsce.

Przecież to dzięki Nam cała gospodarka w tym kraju jeszcze się jakoś trzyma.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138446 (odpowiedź na #138163) ] śro, 22 październik 2014 20:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazimierz jest aktualnie niedostępny Kazimierz
Maniak
Z tego co mi wiadomo to w kraju jest ok.1000szt.kombajnów.Jeżeli każdy kombajn oberwie średnio 20ha to daje nam 20tyś.ha porzeczki.Jeżeli średni plon będzie 5ton/ha x 20tyś.ha to wydzie nam 100tyś.ton.Wtedy ci mali co nie mają kombajnów będą pewnie musieli zrezygnować.Ale i ci wielcy też sprzedają kombajny i rezygnują.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138448 (odpowiedź na #138446) ] śro, 22 październik 2014 20:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Kazimierz - wydaje mi się, że Twoje dane mogą być mocno zaniżone. Na mojej wsi jest co najmniej 9 sztuk, a w całym powiecie lipskim myślę, że setkę się przerzuci.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138452 (odpowiedź na #138406) ] śro, 22 październik 2014 21:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
RaDeK89 napisał(a) dnia wto, 21 październik 2014 07:24

A ja jestem za tym żeby wogóle nie było dopłat.

Kiedyś mój dziadek nie miał dopłat, a zarabiał 4-5 razy tyle co w tej chwili przy o wiele mniejszych nakładach.
Cały żuk jabłek szedł na Olsztyn i przywoził po 5tysięcy zł, i nie było problemu ze zbytem.

racja, popieram

Niech zniosą dopłaty ale dadzą normalną cenę za ciężką pracę jaką wykonujemy, tak jak było jeszcze kilkanaście lat temu.
Nie było dopłat a każdy kto ciężko pracował mógł zarobić ładne pieniądze. A w tej chwili tyramy i jeszcze dokładamy do tego interesu, albo ledwo starcza na przeżycie.

tak ale to biznes, nie mozesz zadac od kogos zeby dal ci cene rowna x bo ponizej niej ty dokladasz. To biznes a w nim jak sie nie oplaca to sie biznes zamyka i idzie gdzie indziej... A swoja droga to ze teraz tak jest to zasluga znacznie wiekszych podatkow, bzdurnych wymagan UE oraz kierunku rozwoju rolnictwa, to nie komuna, teraz zostaja tylko najlepsi a najlepszy jest ten kto ma najnizszy koszt produkcji 1kg a najczesciej sa to duze gospodarstwa.

Przecież to dzięki Nam cała gospodarka w tym kraju jeszcze się jakoś trzyma.

Bzdura akurat, rolnictwo to malenki procent PKB. Dla Kowalskiego czy z Polski czy z importu mala roznica. Znacznie lepiej byloby dla gospodarki na wzor USA. Bardzo malo rolnikow ale za to o ogromnych arealach.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138455 (odpowiedź na #138448) ] śro, 22 październik 2014 21:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dariusd11 jest aktualnie niedostępny dariusd11
Zaawansowany
U mnie VICTOR od Weremczuka obrabia całą wieś i okoliczne Cool
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138459 (odpowiedź na #138163) ] śro, 22 październik 2014 22:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Marluk, nie do końca tak jest że jeśli jakiś biznes się nie opłaca to zwijam żagle i robie co innego.
To nie takie proste, szczególnie przy uprawach wieloletnich w których ponosisz same koszty przez pierwsze lata żeby wogóle zacząć coś zarabiać.

Gdybyś tak co roku zmieniał branżę a bo to i to się nie opłaca to musiałbyś być milionerem i bawić się jedynie hobbystycznie , bo jeśli nie to dawno byś poszedł z torbami.

Co do importu, owszem po to ta Unia powstała. Żeby Nas zlikwidować, a towar zalegający na zachodzie wepchać na nasz rynek za grube pieniądze.

Pomijam fakt że jabłka kosztujące w biedronkach i lidlach 1.99zł są śmiesznej jakości, u mnie lepsze jabłka na spady się wyrzuca.

Ale mamy wolny rynek a w miastach chama ze wsi dorabiać nie będą Rolling Eyes
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138460 (odpowiedź na #138459) ] śro, 22 październik 2014 23:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
RaDeK89 napisał(a) dnia śro, 22 październik 2014 10:26

Marluk, nie do końca tak jest że jeśli jakiś biznes się nie opłaca to zwijam żagle i robie co innego.
To nie takie proste, szczególnie przy uprawach wieloletnich w których ponosisz same koszty przez pierwsze lata żeby wogóle zacząć coś zarabiać.

Gdybyś tak co roku zmieniał branżę a bo to i to się nie opłaca to musiałbyś być milionerem i bawić się jedynie hobbystycznie , bo jeśli nie to dawno byś poszedł z torbami.

no wiec wlasnie dlatego bogaci ludzie nie inwestuja w porzeczke itp. Kulczyk w porzeczke nie inwestuje Smile to oczywiscie zart. Mialem na mysli ogol rynku, przyklad, jak ktos zaklada sklep i po latach przestaje przynosic dochod bo powstal gdzies supermarket to czy wlasciciel sklepu prosi rzad o dotacje albo wsparcie? nie. zamyka to i bierze sie za inna robote. Tak dziala swiat a jak ktos uwaza ze rolnictwo to inne prawa i jemu SIE NALEZY to przykro, ale sie zawiedzie.

RaDeK89 napisał(a) dnia śro, 22 październik 2014 10:26

Co do importu, owszem po to ta Unia powstała. Żeby Nas zlikwidować, a towar zalegający na zachodzie wepchać na nasz rynek za grube pieniądze.

Pomijam fakt że jabłka kosztujące w biedronkach i lidlach 1.99zł są śmiesznej jakości, u mnie lepsze jabłka na spady się wyrzuca.

Ale mamy wolny rynek a w miastach chama ze wsi dorabiać nie będą Rolling Eyes

kolego nie importujemy tylko z zachodu. importujemy stad skad sie oplaca. Przyklad kolega ostatnio z Chin telefon importowal, bo sie oplaca... Mnie jako konsumenta nie obchodzi skad jest towar (poza wyjatkami np Czarnobyl Smile ) wazne by byl mozliwie jak najlepszy i mozliwie jak najtanszy. WIec nie o to chodzi ze chama ze wsi dorabiac nie beda bo tak nie jest. Przynajmniej kazdy rozsadny czlowiek wybiera mozliwie najlepszy i najtanszy... A ze jablko w biedronce po 2 zl, ok ale ono zanim tam trafi to paru posrednikow musi przejsc, ktorzy tez musza zarobic. Tak juz jest. Wszystko jest tym tansze im blizej kupione u producenta towaru.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138610 (odpowiedź na #138163) ] nie, 26 październik 2014 18:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Ja to bym chciał dowiedzieć się co w Polskim rolnictwie jest opłacalne? Słucham, czytam wywody niektórych co tacy są mądrzy i mówię że trzeba być chorym aby sadzić porzeczek, więc oświećcie mnie, co posadzić?!

Poza tym, należy sobie uświadomić, dlaczego i w jakim celu w roku 2011 była cena 5 zł. To nie dlatego że towaru nie było, że zmarzło czy coś. Tu chodziło o to aby chłop posadził a później darmo oddawał. I tak było w tym roku, i tak będzie przez jakiś czas. Później znów cena będzie wysoka tylko po to aby znów zachęcić do sadzenia, jak ktoś trafi to kasę może zarobić a jak nie to może zbankrutować.

Ja razem z bratem ogarnęliśmy na jego 2ha 5 klasie ziemi piękny biznes. Da się? Oczywiście. Nie dość że prac przy tym nie ma to jeszcze sam odbiorca sobie zbiera towar. Teraz już mamy kolejny biznes na oku, który jest fantastycznie opłacalny. A ludzie jabłka i porzeczkę sadzą. Ja w ogóle się zastanawiam, kto w dzisiejszych czasach jest chętny na jabłko. Serio. Wielu młodych podnieca się tym, a ja powiem powodzenia w szukaniu żony, która przez 365 dni w roku w domu na wsi będzie siedzieć, jeszcze bez męża bo ten albo będzie w nocy pryskał, albo rwał albo ciął.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138612 (odpowiedź na #138610) ] nie, 26 październik 2014 19:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ldabrowski1 jest aktualnie niedostępny ldabrowski1
Stały bywalec
Fragii...Nie zgodzę się z Tobą. W 2011r. tylko na południu kraju były normalne plony. U nas na północy były plony na poziomie 15% i dlatego była taka cena. Braliście po 50 tyś. z ha ,ale to był tylko zbieg okoliczności. W tym roku z pewną ostrożnością można przyjąć tezę zmowy.

[Uaktualnione dnia: nie, 26 październik 2014 19:23]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138617 (odpowiedź na #138163) ] nie, 26 październik 2014 19:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Fragii, zdradzisz jaki to biznes daje takie kokosy?
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138620 (odpowiedź na #138617) ] nie, 26 październik 2014 19:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Fragiemu od czasu do czasu, zdarza się bajki opowiadać.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138621 (odpowiedź na #138620) ] nie, 26 październik 2014 20:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
O ile dobrze pamiętam to Fragii pisał, że obsadzili 2 ha tujami, a klienci sami sobie kopali i dobrze płacili. Tylko trudno mi sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach klienta kopiącego sobie sadzonki w szkółce, jak większości trzeba sadzonki zapakować do bagażnika, a jeszcze lepiej zawieźć do ogrodu i ewentualnie posadzić. No i w roślinach ozdobnych chyba też mamy nadprodukcję.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138633 (odpowiedź na #138621) ] pon, 27 październik 2014 08:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Pewny biznes to konopie ale to interes krótkotrwały Very Happy
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138680 (odpowiedź na #138163) ] wto, 28 październik 2014 07:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
No ale wrócmy do tematu .Sadzą czy nie sadzą? Smile
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138682 (odpowiedź na #138163) ] wto, 28 październik 2014 08:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klepka jest aktualnie niedostępny Klepka
Zaawansowany
Z moich obserwacji najbliższej okolicy skasowano łącznie około 10ha porzeczki a na to miejsce dosadzono około 7 ha z tym że teraz z przewagą czerwonej porzeczki.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138691 (odpowiedź na #138163) ] wto, 28 październik 2014 16:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
U mnie więcej jest nowych plantacji niż plantacji usuniętych. A co do roku 2011, to sprawdzić wystarczy ilość ton która nie była mała, w roku 2012 było mniej towaru a cena ponad 2 razy mniejsza.

kamczat a czy Ty myślisz że ja bawię się w detal? Poza tym ja pisałem o tujach? No ale w każdym bądź razie blisko. Spoko, mogę się pochwalić że rośliny iglaste.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138737 (odpowiedź na #138691) ] śro, 29 październik 2014 11:17 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Stały bywalec
W 2012r. przynajmniej u mnie [kuj.-pomorskie] plony były największe z ostatnich 20-stu lat...Krzewy się tak porozkładały,ze końce pędów powzrastały w ziemię [Titania] i musiałem ręcznie odcinać,bo kombajn wyrywał pędy i piach wpadał do skrzynek razem z owocami...Owoców było bardzo dużo na każdej odmianie,a zabiegi jak co roku.

[Uaktualnione dnia: śro, 29 październik 2014 19:08]

Poprzedni wątek:Ciecz kalifornijska
Następny wątek:zabiegi jesienne porzeczka
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]