użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Przechowalnictwo » Przechowywanie krótkookresowe
Przechowywanie krótkookresowe [wiadomość #138657] pon, 27 październik 2014 19:41 Przejdź do następnej wiadomości
frakekz jest aktualnie niedostępny frakekz
Nowy
Witam szanownych forumowiczów.

Prosze o wyrozumiałość za brak wiedzy Smile

Zajmuje się hanndlem jabłkiem. W tej chwili dostaczam głównie calosamochodowo. Chcialbym jednak rozpocząć dystrybucje bezposrednio do drobniejszego handlu. Potrzebuje przetrzymac jabłka przez ok 5 do 7 dni. Czy do takiego czasu musze miec specjalne warunki, czy tez mogę uzyć zwykłej hali - jest teraz chlodno. Mieszkam w kraju gdzie temperatura bardzo rzadko schodzi poniżej 0.

Proszę o rade.

Pozdrawiam
Piotrek
Odp: Przechowywanie krótkookresowe [wiadomość #138658 (odpowiedź na #138657) ] pon, 27 październik 2014 20:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darek jest aktualnie niedostępny darek
Maniak
powinnaś rozwinąć temat bo jesteś bardzo tajemniczy a oczekujesz ze każdy co ma coś wiedzy zaraz ci wszystko powie Very Happy
Odp: Przechowywanie krótkookresowe [wiadomość #138665 (odpowiedź na #138658) ] pon, 27 październik 2014 20:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Ja nie posiadam ani chłodni ani żadnej przechowalni i jabłka w skrzyniopaletach przechowuję / i przetrzymuję / na dworze... I te moje ok. 12 ton muszę sprzedać do Bożego Narodzenia... Z moich obserwacji wynika, że 5-7 dni nie powoduje żadnych poważniejszych zmian... Dopiero po 3-4 tygodniach, jabłka / głównie Szampion / zmieniają w sposób odczuwalny swoją strukturę, stają się miękkie a niektóre mają początek kaszowatości i zdarzają się przypadki / 1 na 50 / jabłek zwiędniętych... Oczywiście w trakcie sortowania są odrzucane... To tyle co mogłem napisać... Ciekawe jak to widzą inni... Pozdrawiam !
Odp: Przechowywanie krótkookresowe [wiadomość #138669 (odpowiedź na #138665) ] pon, 27 październik 2014 22:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Czesc.

Nie za bardzo rozumiem co to jest w tym tajemniczego Razz .
Po prostu raz na tydzien zamierzam dla siebie samochód zatrzymac i przez ok tydzien to rozdystrybuowywać. Dlatego musze je gdzies przechowac. Mam kawalek "zwyklej" niogrzewanej hali gdzie te palety moge przechować. I moje pytanie jest czy to bedzie ok.

Pozdrawiam
Piotrek
Odp: Przechowywanie krótkookresowe [wiadomość #138670 (odpowiedź na #138669) ] pon, 27 październik 2014 22:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Zapomniałem dodać, że co prawda po tygodniu takiego przetrzymywania kondycja jabłek praktycznie się nie zmieni, ale mogą pojawić się nadgnicia... Bo to jest tak, że zbierający czasem uszkodzi skórkę np. paznokciem albo o jakiś sęczek... Mogą to być mikrouszkodzenia, na które w momencie zakupu nawet nie zwrócisz uwagi... Jednak po tygodniu przetrzymania wokół takiego skaleczenia może pojawić się gnicie... Nie będzie to zbyt duże, ale może już być widoczne gołym okiem i takiego jabłka nikt nie zechce kupić... Myślę, że w skrzyni o pojemności ok. 300 kg takich przypadków może być kilka...Pozdrawiam !
Odp: Przechowywanie krótkookresowe [wiadomość #138671 (odpowiedź na #138670) ] pon, 27 październik 2014 22:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Dziekuje za odpowiedz - one bedą w kartonach 12kg

Dziekuje jeszcze raz.

Pozdrawiam
Odp: Przechowywanie krótkookresowe [wiadomość #138673 (odpowiedź na #138671) ] pon, 27 październik 2014 22:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
To super... Bo do takiego kartona można zajrzeć i ewentualnego zgniłka wyrzucić... I uwaga na myszy... Bo jeśli to będzie stało na ziemi / posadzce /, to mogą wejść do kartonu i przez tydzień nawet kilka jabłek uszkodzić...Pozdrawiam !
Odp: Przechowywanie krótkookresowe [wiadomość #138677 (odpowiedź na #138673) ] pon, 27 październik 2014 23:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Melolontha napisał(a) dnia pon, 27 październik 2014 10:38

I uwaga na myszy... Bo jeśli to będzie stało na ziemi / posadzce /, to mogą wejść do kartonu i przez tydzień nawet kilka jabłek uszkodzić...Pozdrawiam !

Rolling Eyes
A o tym nie pomyślałem - trzeba będzie zatrudnić kota Smile
Odp: Przechowywanie krótkookresowe [wiadomość #138698 (odpowiedź na #138677) ] wto, 28 październik 2014 17:52 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
Koty czasem łażą po skrzynkach i brudzą... To może jednak lepiej jakąś łapkę... Bo sypanie ziarna czy innej trutki jest niebezpieczne... Myszy potrafią ją wnosić do jabłek i gromadzić jako pokarm na cięższe czasy... Nie muszę chyba tłumaczyć, że grozi to zanieczyszczeniem jabłek tą właśnie trucizną... Pozdrawiam !
Poprzedni wątek:Genarator azotu w trybie wtrysku azotu
Następny wątek:Działka pod przechowalnie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]