użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Konstrukcje wspierające, paliki, tyczki oraz ogrodzenia » Paliki PCV  (4) 1 Głosów
Paliki PCV [wiadomość #68397] śro, 04 styczeń 2012 10:14 Przejdź do następnej wiadomości
sadownik4 jest aktualnie niedostępny sadownik4
Początkujący
Witam.Czy ktos z was stosowal paliki pcv w rusztowaniu?Prosze o spostrzezenia.Czy sa trwalsze od bambusow,czy sa lamliwe,jaka jest ich trwalosc itd.Z gory dzieki.
Odp: Paliki PCV [wiadomość #68400 (odpowiedź na #68397) ] śro, 04 styczeń 2012 11:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
AppleMar jest aktualnie niedostępny AppleMar
Zaawansowany
Jakieś 10 lat temu u mnie była podjeta próba zastosowania pcv, ale nie zdało to egzaminu, według mnnie sa badziej podatne na uszkodzenia, a gdy juz pęknie to nienadaje sie do niczego, wiec ja raczej odradzam.
Odp: Paliki PCV [wiadomość #68401 (odpowiedź na #68400) ] śro, 04 styczeń 2012 11:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
albkowalski jest aktualnie niedostępny albkowalski
Nowy
Jaka jest cena takich tyczek PCV o dlugosci ok 270cm? Wydaje mi sie ze tyczki bambusowe sa bardziej podatne na erozje pod wplywem czynnikow atmosferycznych Confused Jestem na etapie kupna tyczek do sadu i nie wiem na ktore sie zdecydowac.. Moze jeszcze ktos sie wypowie Razz
Odp: Paliki PCV [wiadomość #68402 (odpowiedź na #68401) ] śro, 04 styczeń 2012 12:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rogal5 jest aktualnie niedostępny rogal5
Zaawansowany
rozmawialem ze sprzedawca tego typu palikow i zarzekal sie ze wytrzymaja 25-30 lat.... cena za 3m byla cos około 2,5-3 zl. chciałbym poznac kogos kto ma juz pare lat te paliki?

pozdrawiam
Odp: Paliki PCV [wiadomość #68422 (odpowiedź na #68397) ] śro, 04 styczeń 2012 20:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
makmak jest aktualnie niedostępny makmak
Początkujący
rogal,
jeżeli te paliki są tak świetne to z pewnością wszyscy o nich słyszelibyśmy a cena byłaby znacznie wyższa od bambusa. Mam kilku kolegów, którzy stosowali tyczki z tworzywa i po 3-5 latach jak wierzchołki z owocami minęły znacznie druty to strzelały jak zapałki. Zwolennikiem bambusów też nie jestem chociaż zacząłem je stosować z braku drewnianych. Bambusy po zainstalowaniu w słoneczny dzień strzelały jak kapiszony i po 1 sezonie 80% popękało. Zastosowałem 3 druty żeby za kilka lat nie wymieniać ani nie poprawiać konstrukcji. Nie ma jak dobry palik drewniany
Pozdrawiam
Odp: Paliki PCV [wiadomość #68425 (odpowiedź na #68422) ] śro, 04 styczeń 2012 20:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szczypiorek jest aktualnie niedostępny szczypiorek
Maniak
Zgadzam się z przedmówcą niema jak palik drewniany ,a co do tych z pcv to w Skierniewicach mają kwaterę doświadczalną na tych palikach więc można pewnie do nich zadzwonić i spytać jak się sprawują i czy są trwałe.
Odp: Paliki PCV [wiadomość #68486 (odpowiedź na #68425) ] czw, 05 styczeń 2012 18:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
magdam jest aktualnie niedostępny magdam
Początkujący
A co sądzicie o konstrukcji w sadzie na samych betonach i drutach?
bo z moich obserwacji coraz częściej powstają takie sady...
Odp: Paliki PCV [wiadomość #68492 (odpowiedź na #68486) ] czw, 05 styczeń 2012 18:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Argos jest aktualnie niedostępny Argos
Początkujący
Bambusy chociaż pękają dosc szybko to jednak nadal spełniają swoje zadanie bo trzaskają wzdłuz i tylko do międzywęźla -kolanka
Ja mam bambusy od 93 raku i cały czas spełniały i nadal spełniają swoją role .Plastikami bym pola nie zaśmiecał ,bo jak popęka i nie pozbierasz to beda to jeszcze prawnuki wyorywać a bambusy można spalić z gałęziami albo zgniją w glebie
Odp: Paliki PCV [wiadomość #68523 (odpowiedź na #68397) ] czw, 05 styczeń 2012 23:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michu jest aktualnie niedostępny michu
Stały bywalec
W całej rozciągłości potwierdzam to co pisze kolega (a może koleżanka Smile) Agros. Dodałbym, że bambusy są tańsze no i podkreśliłbym jeszcze raz - EKOLOGICZNE
Odp: Paliki PCV [wiadomość #68623 (odpowiedź na #68397) ] sob, 07 styczeń 2012 19:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
magikp1 jest aktualnie niedostępny magikp1
Stały bywalec
Widziałem ostatnio w programie ochrony na 2012 rok dodawanym do "Sadu Nowoczesnego" reklamę jakiejś firmy która to sprzedaje. Jest tam też napisane że żywotnośc palików to około 20 lat
Odp: Paliki PCV [wiadomość #68662 (odpowiedź na #68623) ] nie, 08 styczeń 2012 15:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rogal5 jest aktualnie niedostępny rogal5
Zaawansowany
jak to mowia "papier wszystko przyjmie" Wink
Odp: Paliki PCV [wiadomość #71931 (odpowiedź na #68662) ] śro, 22 luty 2012 13:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rososzanin jest aktualnie niedostępny rososzanin
Początkujący
Też jestem teraz na etapie zakupu kolejnych palików. Wcześniej stosowałem bambusowe i faktem jest to że strzelają, ale de facto swoją role spełniają nadal...(pękają wzdłuż i nie na całej długości).
Teraz zastanawiałem się nad tymi z pcv. 20 lat pewnie materiał wytrzyma jak podaje producent (w końcu to plastik), ale ile lat będą spełniać swoje zadanie? Oto jest pytanie... Jak gruba jest ścianka rury i czy w lato przy temp. ponad 30 stopni C nie będą tak miękkie, że się będą wyginać jak papier, bo wtedy ich skuteczność będzie na poziomie 0-5%.
Jest ktoś jeszcze kto posiada takie paliki i może się podzielić spostrzeżeniami? 2-5 osób co napisało to nie za duża liczba, a gdybać nie ma co.

P.S. Ekologia swoją drogą, bo pakowanie sadu multem oprysków lub nie daj Boże 'siarą' to z ekologią też za dużo wspólnego nie ma.

[Uaktualnione dnia: śro, 22 luty 2012 14:04]

Odp: Paliki PCV [wiadomość #105686 (odpowiedź na #68397) ] wto, 13 sierpień 2013 13:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jabko82 jest aktualnie niedostępny Jabko82
Nowy
Jak dużo jest użytkowników, tak tyle samo opinii. Jeśli chcesz sie czegos dowiedzieć o tycz tyczkach, mozesz odwiedzić sad w którym stoja w Malicach koło Sandomeirza, sprzedaje je gość, który mieszka niedaleko, a tu znalazłem ich strone
http://www.polskietyczki.pl
Możesz podjechac, sprawdzic , popytać, najlepiej przekonać sie samemu.

[Uaktualnione dnia: wto, 13 sierpień 2013 14:04]

Odp: Paliki PCV [wiadomość #105690 (odpowiedź na #105686) ] wto, 13 sierpień 2013 16:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja byłem w sadzie gdzie takie paliki z pcv stoją przy 20 letnich jonagoldach i jest ok wziąłem kilka na próbę jeden wstawiłem do 8 letniej supry żeby zobaczyć czy się nie wygnie jak będzie wszystko w porządku to na wiosnę wstawiam do nowych nasadzeń.
Odp: Paliki PCV [wiadomość #138589 (odpowiedź na #105690) ] nie, 26 październik 2014 10:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
qmaty jest aktualnie niedostępny qmaty
Początkujący
szczypiorek napisał(a) dnia wto, 13 sierpień 2013 04:07

Ja byłem w sadzie gdzie takie paliki z pcv stoją przy 20 letnich jonagoldach i jest ok wziąłem kilka na próbę jeden wstawiłem do 8 letniej supry żeby zobaczyć czy się nie wygnie jak będzie wszystko w porządku to na wiosnę wstawiam do nowych nasadzeń.

to ta technologia ma już 20 lat ?! Wink
Odp: Paliki PCV [wiadomość #138661 (odpowiedź na #138589) ] pon, 27 październik 2014 20:10 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
qmaty napisał(a) dnia nie, 26 październik 2014 10:48

szczypiorek napisał(a) dnia wto, 13 sierpień 2013 04:07

to ta technologia ma już 20 lat ?! Wink

Widziałem macałem więc chyba ma Cool
Poprzedni wątek:Kołek czy Bambus?
Następny wątek:rusztowanie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]