użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców ziarnkowych » Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r.
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137354 (odpowiedź na #136312) ] pon, 29 wrzesień 2014 00:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rodecro jest aktualnie niedostępny rodecro
Zaawansowany
Każdy kij ma dwa końce, ale jak wiem to np. Amerykańskie prawo jest dość ostre, jeśli chodzi o ochronę rodzimego rynku rolnego i eksport owoców do USA tylko Włosi mają ten przywilej robić interesy z USA na jabłku.

Z energii odnawialnej możemy sobie, co najwyżej zasilać lampki ledowe. W naszych warunkach na obecnym etapie technologii to tylko dodatek. Węgla niczym nie zastąpimy, a z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na energię nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ponadto głośno już było o fotowoltaice, dotacjach na ten cel, że każdy może sobie założyć instalację produkującą energię na własne potrzeby, a nadwyżki sprzedawać do sieci. Dotacje na działalność związaną z zakładaniem farm fotowoltaicznych, ale koszty niewspółmierne do zysków ponadto ministerstwo przeciągało podpisanie odpowiednich rozporządzeń. Gdyby temat był taki dochodowy to już Kulczyk by stawiał panele, ale jak się orientowałem to namawiali tylko Ci, co mieli interes w tym, aby wkręcić kogoś na takie instalacje i na tym zarobić, czyli sprzedawcy takich systemów.

Miało być o cenie jabłek w skrzyniopaletach, więc dodam swoje informacje cena na poziomie 0.50 zł a w Zbroszy aż 0.45 zł.
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137368 (odpowiedź na #137354) ] pon, 29 wrzesień 2014 20:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
O cenach i handlu na razie ciężko obecnie rozmawiać więc dla relaksu polecam posłuchać sobie Gościa który od zawsze "kochał" naszych wybawicieli zza wschodu

https://www.youtube.com/watch?v=nCS48nKSeSs

i

https://www.youtube.com/watch?v=zMfZK56OPMM
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137430 (odpowiedź na #137368) ] wto, 30 wrzesień 2014 22:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
fruity81... To już graniczy z działalnością wywrotową Twisted Evil prezentując ten utwór... Jednak co uderza w teledysku - ta brutalność i bezwzględność starszych żołnierzy względem tzw. kotów. Jednak w polskiej armii pewnie do takich ekscesów jednak nie dochodziło...
rodecro ...Ja zastanawiałem się właśnie nad taką farmą ogniw fotowoltaicznych... Nie jako samodzielny inwestor, ale, jako właściciel ziemi, na którym mogłaby sobie taka firma postawić swe ogniwa... Jednak, jak zawsze taka sprawa upada poprzez niejasności w kontrakcie. Dzierżawa na 25 lat, jakaś tam forsa...itp. Jednak po tym okresie, gdy farma przestanie być wydajna z powodów zużywania się ogniw zostałbym z tym złomem sam, na własnej ziemi. Pewnie tak długo żyć nie będe, ale świadomość tego, że przygotowanie planów inwestycyjnych, przeróżnych pozwoleń itd...odwiodły mnie od tego. Miałem na ten cel przeznaczyć 7 ha. Lepiej mieć wróbla w garści, niż gruszki na wierzbie... Cool

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137436 (odpowiedź na #136312) ] wto, 30 wrzesień 2014 23:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Słyszałem, że firmy dzierżawią ziemię i zakładają takie instalacje. Z kimś, kto zajmuje się czymś takim na pewno można próbować jak ma się wolną ziemię słabszej jakości. Inwestycja na własną rękę zwraca się po długich latach, niby jakieś tam dotacje itd., ale do tej pory nie zostało chyba podpisane odpowiednie rozporządzenie projekt ustawy o OZE, ponadto cała papirologia przyłączy spełniania warunków itd. też nie jest taka prosta.

Jeszcze tylko jabłek z China nam brakuje i będziemy dzikom do lasu wozić swoje.
http://pokaz.im/di-2GVQ.jpg
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137439 (odpowiedź na #137436) ] śro, 01 październik 2014 07:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jerzy45 jaka działalność wywrotowa? Smile.Płyta nie została nagrana gdzieś w piwnicy ,została legalnie wydana ,utwór znajduje się na liscie przebojów "Radiowej Trójki", więc o co kaman...hehe Cool W utworze zawarta jest sama prawda, a to że w kraju nad Wołgą słowo "prawda" ma zupełnie inne znaczenie niż w wikipedii to inna
para kaloszy Smile.
Swoją drogą podziwiam Malenczuka że decyduje się robić tak odważne utwory. Chociaż On zawsze był oryginałem,kontrowersyjne wypowiedzi, 2 lata pierdla za uchylanie się od służby wojskowej to też jakiś symbol Smile

[Uaktualnione dnia: śro, 01 październik 2014 09:58]

Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137465 (odpowiedź na #137436) ] śro, 01 październik 2014 13:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
rodecro napisał(a) dnia wto, 30 wrzesień 2014 11:04

Słyszałem, że firmy dzierżawią ziemię i zakładają takie instalacje. Z kimś, kto zajmuje się czymś takim na pewno można próbować jak ma się wolną ziemię słabszej jakości. Inwestycja na własną rękę zwraca się po długich latach, niby jakieś tam dotacje itd., ale do tej pory nie zostało chyba podpisane odpowiednie rozporządzenie projekt ustawy o OZE, ponadto cała papirologia przyłączy spełniania warunków itd. też nie jest taka prosta.

Jeszcze tylko jabłek z China nam brakuje i będziemy dzikom do lasu wozić swoje.
http://pokaz.im/di-2GVQ.jpg

Po pierwsze to na IGRIT jest masa ogłoszeń typu "LIPA" ,ale nie wykluczam że to ogłoszenie jest prawdziwe.Chciałbym te jabłka ujrzeć na własne oczy, bo jest coś takiego jak jakość i JAKOŚĆ...Ogłaszać sobie można...Mnie ogarnia blady strach jak sobie pomyślę że nie daj bóg przyjdzie mi jeść chleb z tej pszenicy UKRAIŃSKIEJ co to awaryjnie w niej lądował Malezyjski Boeing 777 Sad
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137492 (odpowiedź na #136312) ] śro, 01 październik 2014 21:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Tzn. fruity81, co masz na myśli pisząc masa ogłoszeń typu LIPA? Parę razy dzwoniłem i byli to realni kupujący. Zdarzają się lipne ogłoszenia, bo każdy może dodać to, co zechce, ale bardziej wkurzają mnie pseudo-byyyznesmeni, którzy dają ogłoszenie, brak namiarów na czas XXI wieku, (po co mam dzwonić do dziesięciu i pytać to samo jak mogę zadać jedną ofertę mailem do tych 10 osób i czekać na odpowiedź, a potem się telefonicznie dogadywać). Ponadto dziś kupują, jutro już nie, kolejnego dnia znów się ogłasza samemu nie wiedząc co chce. Nie napisze, że interesuje go towar tylko w promieniu 5 km itd., ale daje ogłoszenie jakby miał kupować w całej Polsce export do Rosji.

Pamiętam kiedyś jednego takiego chyba był tylko zwykłym pracownikiem, który miał już dość swojej roboty, a ogłoszenia dawała pewnie firma. Dzwonię raz nie może gadać, zadzwoń pan później, dzwonię drugi raz, 3, dodzwoniłem się za którymś razem, i mówię mam do sprzedania towar, gość mi na to, że jego takie ilości nie interesują (chodziło o pełny skład tira), jego interesuje 300 ton od razu i mi z nerwami mówi zawieź to pan na skup. Miałem mu powiedzieć parę mocniejszych zdań, ale dałem na luz szkoda nerwów.
Czy nie można napisać w ogłoszeniu interesują mnie/nas tylko duże partie towaru np. 200 ton. I wiadomo co kto chce, a nie trzeba się domyślać dopytywać, a taki koleś wpada tylko w furię jak mu co 15 minut telefon dzwoni z zapytaniem o cenę itd.
Jak widzę ludzi, którzy tam się ogłaszają z ofertami kupna to czasami myślę, że oni żyją, ale nie w XXI wieku, uformowani czasami, ale PRL-u.
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137494 (odpowiedź na #136312) ] śro, 01 październik 2014 22:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Są ogłoszenia fikcyjne gdzie nie mozna się dodzwonić,są ogłoszenia gdzie firmy robią sobie reklamę ,a tak wogóle nie są na razie zainteresowani danym towarem.Są też ogłoszenia gdzie ktoś faktycznie chce coś kupić...UWAGA pojawiają się też zwykli oszuści.
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137500 (odpowiedź na #137439) ] śro, 01 październik 2014 23:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
fruity81... Czy nie masz wrażenia, że "nkwd" filtruje nasz portal i zbiera dane na temat tych, co źle piszą na temat rosji i putina... Evil or Very Mad Specjalnie napisałem z małej litery, by "maszyny" nie zauważyły tych nazw. Jak napiszesz z dużej, można wpaść... Cool Ale ja w odróżnieniu od was - ludzi na wschodzie Polski będe miał czas, by się "przygotować"...na co ? a, no obaczymy...

[Uaktualnione dnia: śro, 01 październik 2014 23:26]

___pozdrawiam_____

Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137504 (odpowiedź na #136312) ] czw, 02 październik 2014 09:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Czy uważasz jerzy45 ze mam już zalożoną teczkę w tej jakże zacnej slużbie panstwowej? Przed nimi nie ma ucieczki wiec co ma być to będzie...Smile

[Uaktualnione dnia: czw, 02 październik 2014 09:50]

Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137536 (odpowiedź na #137504) ] pią, 03 październik 2014 14:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
aga10 jest aktualnie niedostępny aga10
Początkujący
a co z cenami. czy jest gdzieś cena czy jabłka są bezcenne.PRIMA warka 0 35 gr
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137539 (odpowiedź na #137536) ] pią, 03 październik 2014 19:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Darek578 jest aktualnie niedostępny Darek578
Stały bywalec
Ale co 35gr???
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137542 (odpowiedź na #136312) ] pią, 03 październik 2014 19:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
seedkris jest aktualnie niedostępny seedkris
Zaawansowany
warka 0 35 gr, co masz na myśli. Podawajcie ceny w naszej walucie, proszę.

Pozdrawiam z Podlaskie
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137544 (odpowiedź na #136312) ] pią, 03 październik 2014 21:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darek jest aktualnie niedostępny darek
Maniak
okolice Sandomierza szampion 50gr
a ja z innej beczki możne cwaniacy chcą kupić po 35gr i potem podać na cele charytatywne po 70 gr czysta kasa z małym poślizgiem Very Happy + zwrot za opakowanie
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137546 (odpowiedź na #136312) ] pią, 03 październik 2014 21:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Ostatnio z informacji od kupujących w skrzynie 7+ 45 groszy.

Jak Wam chcą liczyć transport odbierający (free, każą płacić przy odbiorze np. 10 ton i więcej czy jak) oraz jak liczą sortowanie w cenie czy potrącają za sort?

Z takich cen, jakie są ciężko jest urywać cokolwiek, ale sprzedawać dobre jabłko, bo wnioskuję, że chodzi o 7+ za 35 groszy to... brakuje mi słów, a kupujący muszą być hienami - do tego doszło, że nawet w kraju Polak Polaka przerobi. Masssakra!!!
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137547 (odpowiedź na #137546) ] pią, 03 październik 2014 23:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Te ceny, którymi tu koleżanki i koledzy żonglują nie wzięły się znikąd. To jest efekt szumu medialnego i tego, co nazywa się pomocą unijną z kwoty 125 mln euro. To jest zwykłe wyciąganie towaru za bezcen i zwykłe złodziejstwo. Apelujecie by nie zbierać tzw. spadów, a sami pchacie jabłko za taką cene nie tyle cwaniakom i hienom, ale ludziom, którzy wykorzystują przyzwolenie społeczne na takie ceny i na takie traktowanie sadowników... Zamiast do Brukseli trzeba było udać się pod Sejm i tam wyłuszczyć swe żale, bo to Sejm jest władny podejmowania decyzji strategicznych dla państwa, dla obywateli. Te 35, 50 groszy, to jest zwykły efekt paniki na rynku... Niektórzy w wyniku tej paniki potracili instynkt przetrwania...

[Uaktualnione dnia: pią, 03 październik 2014 23:06]

___pozdrawiam_____

Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137573 (odpowiedź na #137542) ] nie, 05 październik 2014 08:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
aga10 jest aktualnie niedostępny aga10
Początkujący
champion w skrzyniach do sortowania 0 złotych 35 groszy polskich
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137578 (odpowiedź na #137573) ] nie, 05 październik 2014 10:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
aga10 napisał(a) dnia nie, 05 październik 2014 08:37

champion w skrzyniach do sortowania 0 złotych 35 groszy polskich

Słuchajcie ,a może zróbmy taki konkurs na przedsiębiorcę roku w kategoriach "etyka w biznesie" . Pierwszy głos oddaje na GP PRIMA WARKA
Smile . Bo uważam że 35 groszy Polskich za jakąkolwiek odmiane w klasie Extra do sortowania to niezwykle interesująca propozycja.

[Uaktualnione dnia: nie, 05 październik 2014 12:52]

Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137587 (odpowiedź na #137578) ] nie, 05 październik 2014 11:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maurycy11 jest aktualnie niedostępny Maurycy11
Początkujący
He he dobry pomysł z tym konkursem.
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137588 (odpowiedź na #136312) ] nie, 05 październik 2014 11:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
profstud jest aktualnie niedostępny profstud
Początkujący
A może konkurs "Kto da mniej" Laughing
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137849 (odpowiedź na #137588) ] czw, 09 październik 2014 19:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
daro9 jest aktualnie niedostępny daro9
Zaawansowany
idared 30gr
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137872 (odpowiedź na #136312) ] czw, 09 październik 2014 23:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Dobrze byłoby gdybyście też pisali kto takie śmieszne ceny oferuje wiadomo byłoby kogo omijać szerokim łukiem, a też może czarny PR oraz odpływ sprzedających zmobilizuje tych co takie śmieszne ceny oferują za jabłko, aby nie robili z siebie pajaców.

http://fotosik.net.pl/di/A3R1/biedronka.jpg

Ceny z górnego foto to ceny jabłek z kraju nad Wisłą, ceny 5 zł to ceny jabłka z Włoch oraz Francji.

[Uaktualnione dnia: czw, 09 październik 2014 23:46]

Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137888 (odpowiedź na #136312) ] pią, 10 październik 2014 14:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
"Rosja przegrała bitwę o rubla ciułacze ruszyli do kantorów" ten artykuł w wyszukiwarce, świadczy że ruscy tak na embargu na przepływ kapitału, długo nie pojadą. Za dolara i euro bardzo drogo płacą, jeszcze troche i ich waluta będzie tyle warta że rozpędzą inflacje którą ciężko jest zatrzymać. Surprised Przyjdzie czas że zmiękną. 70 procent kasy mają z ropy a ona też, nie jest teraz po tej cenie, dla nich biznesem. Surprised

[Uaktualnione dnia: pią, 10 październik 2014 14:56]

Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137894 (odpowiedź na #137888) ] pią, 10 październik 2014 19:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slawektruskawka jest aktualnie niedostępny slawektruskawka
Początkujący
a co to ma wspolnego z ceną jablek w skrzyniach? daj spokój z tą propagandą , jak narazie to my dostajemy po tyłku i tyle
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137935 (odpowiedź na #137888) ] nie, 12 październik 2014 07:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rudek jest aktualnie niedostępny rudek
Nowy
jancyk napisał(a) dnia pią, 10 październik 2014 02:54

"Rosja przegrała bitwę o rubla ciułacze ruszyli do kantorów" ten artykuł w wyszukiwarce, świadczy że ruscy tak na embargu na przepływ kapitału, długo nie pojadą. Za dolara i euro bardzo drogo płacą, jeszcze troche i ich waluta będzie tyle warta że rozpędzą inflacje którą ciężko jest zatrzymać. Surprised Przyjdzie czas że zmiękną. 70 procent kasy mają z ropy a ona też, nie jest teraz po tej cenie, dla nich biznesem. Surprised

Nie wiem czy jest to powód do euforii że rosyjska waluta leci na głowę i gospodarka zaczyna się chwiać .Jeśli naprawdę chcemy powrotu naszego jabłka na rynek Rosji, to tylko w tedy kiedy oni będą mieli pieniądze by je kupić .No i oczywiście zniesione musi być embargo a jak na razie się na to nie zanosi. Nawet okrężną drogą wpychając tam swój towar musimy być świadomi że artykułami pierwszej potrzeby żywnościowej nie są jabłka .
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137938 (odpowiedź na #136312) ] nie, 12 październik 2014 08:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
grhist jest aktualnie niedostępny grhist
Zaawansowany
poniekąd kolego wyżej masz racje, ale z drugiej strony, polskie jabłka są tanie, tak samo zresztą reszta żywności, zresztą też koszty transportu też są względnie niskie, w porównaniu do regionów, z których Rosja zamierza ściągać produkty, zamiast tych z europy, więc bieda też może spowodować że będzie ich stać tylko na Polskie jabłka, gdzie kupią na świecie ładne jabłka za 30gr?
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137941 (odpowiedź na #137938) ] nie, 12 październik 2014 10:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rudek jest aktualnie niedostępny rudek
Nowy
grhist napisał(a) dnia nie, 12 październik 2014 08:32

poniekąd kolego wyżej masz racje, ale z drugiej strony, polskie jabłka są tanie, tak samo zresztą reszta żywności, zresztą też koszty transportu też są względnie niskie, w porównaniu do regionów, z których Rosja zamierza ściągać produkty, zamiast tych z europy, więc bieda też może spowodować że będzie ich stać tylko na Polskie jabłka, gdzie kupią na świecie ładne jabłka za 30gr?

No ale czy my chcemy sprzedawać jabłka do Rosji po 30 gr.???
Przecież to samobójstwo koszty produkcji zbioru, przechowywania, kredyty.To już lepiej nic nie robić mniejsze straty !!!
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137974 (odpowiedź na #136312) ] pon, 13 październik 2014 10:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Chazar jest aktualnie niedostępny Chazar
Początkujący
podobno juz po 30 groszy płacom
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #137989 (odpowiedź na #137974) ] pon, 13 październik 2014 17:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
damian111 jest aktualnie niedostępny damian111
Nowy
Mógł by ktoś podać ci i po ile schodzi?
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #138008 (odpowiedź na #136312) ] pon, 13 październik 2014 20:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Demix jest aktualnie niedostępny Demix
Początkujący
Z tego co słyszałem to w Grójeckim 40gr. ale od 6+ w zwyż. I musi być chociaż 30 procent wybarwienia. Nie podaje nazwy sortowni bo regulamin nie pozwala ja nie rozróżniam reklamy od faktów.
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #138019 (odpowiedź na #138008) ] pon, 13 październik 2014 23:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Demix napisał(a) dnia pon, 13 październik 2014 08:27

Z tego co słyszałem to w Grójeckim 40gr. ale od 6+ w zwyż. I musi być chociaż 30 procent wybarwienia. Nie podaje nazwy sortowni bo regulamin nie pozwala ja nie rozróżniam reklamy od faktów.

Widać, że jesteś nowy, lat niewiele i zdezorientowany... jak żyję nie pamiętam aby mniejsze jak 6 ktoś kupował chyba, że zakłady na soki.

Ceny generalnie słabe, ale w ogóle się dziwię ludziom, że za tyle szykują jabłko na gotowo i to pewnie jeszcze 7+ i wymagania jak za jabłko francuskie kosztujące 5 zł.
http://pokaz.im/di-2MV6.jpg
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #138020 (odpowiedź na #136312) ] pon, 13 październik 2014 23:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
grhist jest aktualnie niedostępny grhist
Zaawansowany
za większość czerwonych idzie wyrwać 40-50gr, mutsu, golden, gala 70-80gr
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #138041 (odpowiedź na #138020) ] wto, 14 październik 2014 12:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Darek578 jest aktualnie niedostępny Darek578
Stały bywalec
Kto bierze Mutsu albo Goldena? Bo gdzie pytam to tylko czerwone:(
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #138043 (odpowiedź na #136312) ] wto, 14 październik 2014 13:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Kto niby bierze po te 50 groszy? Bo jak na wczoraj potrzebują to i może komuś dadzą.
Ponadto z tymi cenami 70-80 groszy to chyba przesadzasz chyba, że mówisz o kupcu, który szuka GALI, ale ROYAL.
Chyba, że to oferta dla ludzi mających po 200 ton do zaoferowania pośrednikowi.
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #138068 (odpowiedź na #136312) ] wto, 14 październik 2014 20:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Ja wiem że ceny są w jednej tejsamej sortowni oficjalne i poufne ceny dla niektórych ludzi nieco wyższe. Rolling Eyes Ci co tym zarządzają pamiętają kto przywoził jabłka w lata nieurodzaju( np.2007) kiedy cena była wysoka i pełno ofert kupna a towaru jesienią niebyło tyle co potrzeba. Teraz jest rewanż i tak naprawde sortownie robią z sadownikiem co chcą. Chociarz znam małe sortownie które kiedyś wymaganiami dorzynała sadowników dziś jest tam pusty plac i sortują tyle co "swojego" jabłka , ludzie się odbili i nie pytają nawet o cene.

[Uaktualnione dnia: wto, 14 październik 2014 20:19]

Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #138082 (odpowiedź na #136312) ] wto, 14 październik 2014 23:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
A jak tam po większości jak dają np. te 50 czy 40 groszy to za odsortowanie sobie odliczają, jak macie?

Niektórzy już pozrywali idareda więc niebawem na drzewach nic już nie będzie (a dopiero połowa października) więc tego jabłka raczej nie będzie tyle ile szacowano ponadto cena też raczej już nie powinna spadać.
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #138186 (odpowiedź na #136312) ] pią, 17 październik 2014 10:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
namor jest aktualnie niedostępny namor
Początkujący
Jancyk ,Ty jesteś taki wielki ekonomista , a przemysł sprzedajesz pewnie po 10 gr. Podaj receptę jak to się opłaca.
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #138190 (odpowiedź na #136312) ] pią, 17 październik 2014 11:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
namor- to nie jest temat tego wątku, ale widziałeś na "ceny przemysłu" że mało razy podawałem tam cene, bo jej nie znałem, a troche zadużo politykowałem. Część przemysłu szczególnie po młodych drzewach gnije. Teraz nie zbieram bo się nie opłaca, a jaszcze tydzień będe rwał jabłka, bo to ważniejsze. Ale szlak mnie trafia jak jest niska cena przemyslu bo TO CIĄGNIE CENE JABŁKA DESEROWEGO W DÓŁ.NIEZNAM NIKOGO KTO DOROBIŁ SIĘ NA JABŁKU PRZEMYSŁOWYM. U mnie w tym roku jest mniej przemysłu niż w 2013. NIE WIEM CZY JABŁKA DESEROWEGO W RZECZYWISTOŚCI BĘDZIE TYLE CO SZACOWALI EKONOMIŚCI. W wielu wsiach bylo tyle gradobić silnych że ci ludzie nie mają co do chłodni włożyć.
Odp: Cena jablek prosto z drzewa w skrzyniach 2014r. [wiadomość #138200 (odpowiedź na #136312) ] pią, 17 październik 2014 15:44 Przejdź do poprzedniej wiadomości
KORTEZO jest aktualnie niedostępny KORTEZO
Stały bywalec
Ceny są wszędzie podobne jak w ogłoszeniu tu podanym, wszytko idzie, zależy za jaką kasę...Ja na razie nie sprzedaję, bo za szybko kasę wydam na jakieś pierdoły i będę goły Laughing Teraz komory zapełniam, ewentualnie idared sprzedam z młodego sadu kilka ton bo mi się nie zmieści...

Gala,Golden,JonaPrinc w cenie 80gr, Mutcu w cenie 50gr. Rubin ,Jonagoret ,Eliza 100% wybarwienia w cenie 60gr inne 50% wybarwienia 30gr
Poprzedni wątek:Zna ktoś ceny Gali i Goldena
Następny wątek:ceny gruszek 2014/2015r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]