użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Porzeczki - agrotechnika » Nowe nasadzenia porzeczki -2014
Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138163] czw, 16 październik 2014 21:24 Przejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
U mnie ludziska sadzą porzeczkę na potęgę Very Happy Chyba więcej zasadzono nowych plantacji niż skasowano starych Rolling Eyes Nowe zakupione kombajny ,najwyrazniej mimo wszystko przywiązały ludzi do tego działu produkcji.Oby nie okazały się w przyszłości kamieniem przytwierdzonym do topielca Laughing
Teorie Kolegi Marluka ,że rynek porzeczkowy odbije za 2-3 lata ,będą raczej złudne Razz Słusznie pisał zacny Kazimierz, że nie tylko należy wykarczowac połowę areału ale i 50% kombajnów należało by zezłomowac ,by sytuacja wróciła do normy Rolling Eyes
A jak u Was ? Sadzą ?

[Uaktualnione dnia: czw, 16 październik 2014 23:06] przez Moderatora

Odp: Nowe nasadzenia -2014 [wiadomość #138170 (odpowiedź na #138163) ] czw, 16 październik 2014 22:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
prezio jest aktualnie niedostępny prezio
Początkujący
Dobre czasu już nie wrócą w tej uprawie. Kupione na dopłaty maszyny muszą pracować. Każdy kto kupił kombajn coś dosadzi a cena porzeczki w najbliższym czasie pewnie wyeliminuje ludzi bez kombajnu oraz duże gospodarstwa które postawiły tylko na porzeczkę. Przetrwają tylko hobbyści z własnym sprzętem. Pozdrawiam.
Odp: Nowe nasadzenia -2014 [wiadomość #138171 (odpowiedź na #138163) ] czw, 16 październik 2014 22:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomecki jest aktualnie niedostępny tomecki
Początkujący
Miałem zacząć taki wątek bo widze także sadzenie porzeczki bez opamiętania. Jak piszesz ilość kombajnów załatwi owoc przetwórniom na co najmniej 5-7 lat. Podobno sadzonka tania to czemu nie sadzić - chora sytuacja!!!!!!!
Odp: Nowe nasadzenia -2014 [wiadomość #138172 (odpowiedź na #138163) ] czw, 16 październik 2014 22:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marcin00 jest aktualnie niedostępny Marcin00
Nowy
Wydaję mi się że zadziałał owczy pęd(chociaż u mnie widać raczej pesymizm). Korwin Mikke często mówi że głupich jest znacznie więcej niż mądrych(i tutaj akurat ma rację).
Nie bez powodu w telewizji jest tyle programów dla debili(ukryta prawda, zdrady itd), a automaty do gier hazardowych tak dobrze zarabiają.
Ludzie bardzo rzadko myślą pragmatycznie i patrzą raczej co jest opłacalne teraz. I tu Sawicki też to dobrze w tym roku skomentował mówiąc że o sprzedaży owoców trzeba myśleć w dniu w którym sadzimy, ale myślę że za mało ludzi to prawidłowo zrozumiało.
Jest też grupa ludzi, na szczęście wąska gdzie brak wyobraźni i podstawowej wiedzy łączy się z bezgraniczną pewnością siebie i propagowanych postulatów(co czasami widać nawet na tym forum)

tak czy inaczej, porzeczka to interes dla głupców, i prezesi chłodni dobrze to wiedzą, dali raz dobrą cenę i teraz będą mieli owoc od głupiego chłopa za darmo.

siedzę w porzeczce już 20 lat i to tylko 5% moich upraw, na więcej musiałbym być ekonomicznym samobójcą. Obecna koniunktura potwierdziła moją ostrożność, bo od ostatniego sezonu na porzeczkowców mówi się "dawcy" - słyszeliście?

[Uaktualnione dnia: czw, 16 październik 2014 22:20]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138176 (odpowiedź na #138163) ] czw, 16 październik 2014 23:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marluk jest aktualnie niedostępny marluk
Maniak
Daron napisał(a) dnia czw, 16 październik 2014 09:24

U mnie ludziska sadzą porzeczkę na potęgę Very Happy Chyba więcej zasadzono nowych plantacji niż skasowano starych Rolling Eyes Nowe zakupione kombajny ,najwyrazniej mimo wszystko przywiązały ludzi do tego działu produkcji.Oby nie okazały się w przyszłości kamieniem przytwierdzonym do topielca Laughing
Teorie Kolegi Marluka ,że rynek porzeczkowy odbije za 2-3 lata ,będą raczej złudne Razz Słusznie pisał zacny Kazimierz, że nie tylko należy wykarczowac połowę areału ale i 50% kombajnów należało by zezłomowac ,by sytuacja wróciła do normy Rolling Eyes
A jak u Was ? Sadzą ?

witam, wywolales mnie do tablicy wiec odniose sie do tego. Sytuacja w tym momencie jest trudna, to oczywiste, w najblizszym roku tez bedzie ale w kolejnych latach juz nie wiadomo. nie wiem dalczego myslicie ze tylko likwidacja plantacji moze poprawic oplacalnosc. Przypomne ze zaniedbania moze oznaczac taki sam efekt jak likwidacja, niskie lub bardzo niskie plony i tego wlasnie sie spodziewam. Ludzie wkurzeni cenami przestana poprostu dbac o plantacje i doprowadza je do bardzo niskiego plonu a to w skali calego kraju zmniejszy produkcje. Nie zapominajmy ze ludzie ktorzy w tym roku sadza to mniejszosc, wiekszosc mysli krotkofalowo i zaniedbuje plantacje po latach chudych cen.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138179 (odpowiedź na #138163) ] pią, 17 październik 2014 04:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Robert jest aktualnie niedostępny Robert
Początkujący
marluk obyś miał rację ... dzisiejszego dnia dzwoniła do mnie pani z firmy ankieterskiej z którą współpracuję od dawna, pytała czym pryskałem porzeczki na jesień. Powiedziałem prawdę - pryskałem w drugiej połowie lipca rondopem, zapytała czy bez osłon - tak bez osłon. Zostawiłem z całej plantacji może ze trzy hektary. Jaka piękna katastrofa ... chciało by się rzec.
p.s.
rozmnoże trochę porzeczek dla stałych odbiorców, żeby nie mówili, że ich nie lubię Wink
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138194 (odpowiedź na #138179) ] pią, 17 październik 2014 13:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
mamy tutaj przykład malruka który nawet jak komornik będzie mu licytował pole to ciągle będzie sobie wmawiał że się odbije.

zaskakująca może być taka postawa, bo przecież przejął niedawno od rodziców 2 ha pola, jeszcze kilka miesięcy temu wypytywał o uprawę porzeczki, co oznacza że się zna na tym w stopniu minimalnym, nie ma też kompletnie żadnej wiedzy na temat ekonomi i rynku.

Trochę mi go szkoda, ale z drugiej strony, gdyby wszyscy byli dobrzy w biznesie i zaradni, to trudno byłoby z nimi konkurować, a tak jakoś się żyje Smile

oczywiście źle mu nie życzę, ale skoro nie ma rodziny i jest bardzo młodym człowiekiem, to kilka egzekucji komorniczych go nie zabije, a przede wszystkim nauczy pragmatyzmu i na pewno pokory. Najlepiej uczyć się na swoich błędach

[Uaktualnione dnia: pią, 17 październik 2014 13:07]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138201 (odpowiedź na #138194) ] pią, 17 październik 2014 15:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dido1974 jest aktualnie niedostępny dido1974
Stały bywalec
Większość z Was nasadziła albo jeszcze sadzi a teraz piszecie że to głupota to czego czepiacie się marluka ,najlepiej może założyć temat Cena Porzeczki czarnej 2015 i kto da mniej Mad
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138202 (odpowiedź na #138194) ] pią, 17 październik 2014 16:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Marcin00 napisał(a) dnia pią, 17 październik 2014 01:05

mamy tutaj przykład malruka który nawet jak komornik będzie mu licytował pole to ciągle będzie sobie wmawiał że się odbije.

zaskakująca może być taka postawa, bo przecież przejął niedawno od rodziców 2 ha pola, jeszcze kilka miesięcy temu wypytywał o uprawę porzeczki, co oznacza że się zna na tym w stopniu minimalnym, nie ma też kompletnie żadnej wiedzy na temat ekonomi i rynku.

Trochę mi go szkoda, ale z drugiej strony, gdyby wszyscy byli dobrzy w biznesie i zaradni, to trudno byłoby z nimi konkurować, a tak jakoś się żyje Smile

oczywiście źle mu nie życzę, ale skoro nie ma rodziny i jest bardzo młodym człowiekiem, to kilka egzekucji komorniczych go nie zabije, a przede wszystkim nauczy pragmatyzmu i na pewno pokory. Najlepiej uczyć się na swoich błędach

koleszko, dzialam w innej branzy niz rolnictwo i uprawa, ta branza nie ma nic wspolnego z owocami itp takze komornik mi nie grozi bo nawet jak przez 10 lat porzeczka bedzie po 0,1zl to bede mial co jesc i bede zyl spokojnie. Porzeczka to tylko dodatek. Zycie tylko z uprawy porzeczki to samobojstwo. Co do tego ze pare miesiecy temu pytalem o jakies konkretne problemy w uprawie to uswiadom sobie baranie ze od tego jest to forum. Jak ktos jest najmadrzejszy i wie wszystko to na forum nie wchodzi bo po co? Ja wchodze bo czasami dowiaduje sie rzeczy ktorych jeszcze nie wiem a sam tez czasami komus pomoge jesli wiem. Takze daruj sobie zarzut ze wchodze tu i o cos pytam bo tylko sie tym osmieszasz Smile

P.S. wskaz fragment gdzie wychodzi moj kompletny brak znajomosci ekonomii i rynku.

[Uaktualnione dnia: pią, 17 październik 2014 16:17]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138214 (odpowiedź na #138163) ] pią, 17 październik 2014 19:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
dido1974 - a czy to nie przez przypadek Ty nasadziłeś kilkanaście ha porzeczek po roku 2011r? Teraz pewno żal dupę ściska Razz ale pocieszę taka cena jeszcze trochę potrwa. Ludzie porzeczkę sadzą. Ja sadzę. Sprzedałem ponad 40tyś sadzonek. Ludzie kupili kombajny, pobrali z UE a z tego co wiem młody rolnik przez 5 lat musi mieć to porzeczki na polu.
marluk ma rację, porzeczka się odbije od dna. I pewnie kiedyś znów będzie skok na 5 zł, ale na pewno nie będzie to w ciągu 4-5 lat. Ludzie znają historię tej uprawy i wiedzą że po takim kryzysie przyjdzie dobry rok więc sadzą.

Użytkownik kazimierz w dniu 1 października 2010 roku napisał: "Witam.Zalecam już sadzić ale za 3 lata porzeczka będzie po 50 gr." - machnął się o rok Razz

Nadmienić trzeba, że nikt kompletnie nikt nawet się nad tym nie zastanowił co będzie za 3-4 lata wszak każdy jest najmądrzejszy.

[Uaktualnione dnia: pią, 17 październik 2014 19:40]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138229 (odpowiedź na #138214) ] pią, 17 październik 2014 21:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Fragii tak przy okazji to mam na dzień dzisiejszy 3 ha porzeczki i jak na razie nie dosadzam zająłem się uprawą porzeczki bo pracuję w takim systemie godzinowym że mam bardzo dużo czasu , żal du.y mi nie ściska bo nawet jak będzie za parę groszy to to oleję w przeciwieństwie do Ciebie bo jak to kiedyś pisałeś masz obsadzone 16 ha Very Happy
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138231 (odpowiedź na #138229) ] pią, 17 październik 2014 23:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
do malruka i fragiego(szczególnie tego pierwszego, bo wiedzy u niego tyle co kot napłakał).. potrzebuję pomocy

otóż teraz z jednej strony autorytety takie jak białek przekonują że analogia do 1966 roku jeżeli chodzi o środowe minima(półroczne) standard&poor krótko po historycznych szczytach nie jest wystarczająca żeby przeważać pozycje krótkie.

z drugiej strony sentyment i przegrzane wall street pozwalają mi zakładać że następne 2 lata przyniosą ok 40% spadki.
w sumie mocny dolar powinien je chwilowo złagodzić(w eurolandzie), ale fakty jakie prezentowały ostatnio indexy temu przeczą.
wykres kursu złota też nie napawa optymizmem, do tego nagły entuzjazm w zakupach obligacji państwowych...

myślicie że RPP po raz kolejny obniży stopy procentowe?
i jaki realnie wpływ na nasz rynek będzie miało zmniejszenie dopływu gotówki z OFE?
czy FED powróci do skupu aktywów na skale pamiętaną z poprzednich lat?

jesteśmy w bardzo ciekawym miejscu, co teraz?

pomożecie w ocenie sytuacji?

http://atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,us;energy;sector;- ;wall;street;we;have;a;problem;,154575.html

http://wojciechbialek.blox.pl/2014/10/To-nie-2000-ani-2008.h tml

ojjj Panowie Panowie.
oczywiście z góry wiem że na przewidywaniu cen znacie się jak ja na promach kosmicznych więc nie oczekuję odpowiedzi.

największym waszym błędem jest wiara w to że historia się powtórzy na podstawie tak błahych przesłanek jak ta że 10 lata temu była niska cena.

czy może się mylę i jesteście bardziej ogarnięci niż prognozy które piszecie? bo do tej pory z waszej strony są dziecinne zgadywanki.

malruk nie kłam że coś prowadziłeś poza 2 ha które dostałeś od taty 2 lata temu, gdybyś to robił to już by to padło, nabrałbyś pokory i twoje wiadomości byłyby bardziej wyważone, bez bezpodstawnej wiary w nieomylność swoich wniosków.

żeby sadzić teraz porzeczkę trzeba być konkretnie szurniętym.
to tak jak kupować akcje w stanach w 1966 przy -20% na S&P500, byli wtedy tacy, którzy myśleli że po takiej przecenie przyjdzie odbicie, niestety mylili się i to bardzo - samobójstwo popełniło wtedy tysiące osób.

[Uaktualnione dnia: sob, 18 październik 2014 09:10]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138233 (odpowiedź na #138163) ] sob, 18 październik 2014 07:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Przemas jest aktualnie niedostępny Przemas
Początkujący
U mnie w okololicy ludzie "szaleją" z nasadzeniami czarnej porzeczki ( nawet Ci, którzy nie mają swojego kombajnu). Powiem, że taka sytuacja mnie zaskoczyła, gdyż spodziewałem się raczej zmniejszenia (choćby małego) areału plantacji tego owocu.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138234 (odpowiedź na #138233) ] sob, 18 październik 2014 08:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Ludzie czy Wy widzicie tylko tych co sadzą porzeczkę rolnictwo ruszyło w Polsce na całego rolnicy biorą dzierżawy gdzie się tylko da i sadzą sieją co popadnie jak mówią bo unia płaci. W mojej okolicy parę lat temu było 60% odłogów a teraz może 1%
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138237 (odpowiedź na #138163) ] sob, 18 październik 2014 09:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
dokladnie tak jak mowi dido, spojrzcie na jablko, porzeczke, ziemniaki, zboza, warzywa, wisnie, sliwki, praktycznie wszystkiego jest za duzo bo rolnikow jest za duzo. Podaz jest za duza. Musi byc wszystkiego mniej wtedy wroca ceny.
Marcin, pustaku, kontakt z uprawa porzeczki mam okolo 10 lat, tylko od niedawna chcialem sie nia zajac bardziej profesjonalnie i stad moje zainteresowanie tym forum, takie ciezkie to do pojecia? To nie sa przeslanki, sytuacja sie powtorzy i ceny porzeczki odbija tylko nie wiadomo kiedy bo to ciezkie do przewidzenia. Ja stawiam ze lata 2017-2018 przyniosa odbicie cen. Nigdy w historii uprawy porzeczki nie bylo dluszego krachu niz 3-4 lata. Pewnie powiecie ok, ale ludzie teraz sadza i ani mysla likwidowac bo maja kombajny itd. Dobra, ale nie musza likwidowac, wystarczy ze zaniedbaja, np. co z tego jak posadza jak rok pozniej nie zadbaja chwastow w nowej porzeczce. Ludzie straca motywacje i chec do dbania i pryskania plantacji. Zobaczycie to za rok jak o wiele mneijsze bedzie zainteresowanie jakimis dobrymi odzywkami i pryskaniem 3 razy fungicydem, ludzie straca do tego chec, zdemotywowani niska cena. Konsekwencje tego kazdy zna. Zasadzic i miec a dbac o to to dwie rozne sprawy.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138238 (odpowiedź na #138237) ] sob, 18 październik 2014 09:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
malruk zadałem tobie pytanie w poprzednim pości, skoro wiesz coś o rynku to mi doradź Smile

marluk napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 09:25

dokladnie tak jak mowi dido, spojrzcie na jablko, porzeczke, ziemniaki, zboza, warzywa, wisnie, sliwki, praktycznie wszystkiego jest za duzo bo rolnikow jest za duzo.
Podaz jest za duza. Musi byc wszystkiego mniej wtedy wroca ceny.

jest globalny deficyt żywności a ty piszesz o nadprodukcji. To świadczy o twoim kompletnym braku jakiejkolwiek wiedzy na temat rolnictwa w Polsce i w ogóle.

marluk napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 09:25

Marcin, pustaku, kontakt z uprawa porzeczki mam okolo 10 lat, tylko od niedawna chcialem sie nia zajac bardziej profesjonalnie i stad moje zainteresowanie tym forum, takie ciezkie to do pojecia? To nie sa przeslanki, sytuacja sie powtorzy i ceny porzeczki odbija tylko nie wiadomo kiedy bo to ciezkie do przewidzenia. Ja stawiam ze lata 2017-2018 przyniosa odbicie cen. Nigdy w historii uprawy porzeczki nie bylo dluszego krachu niz 3-4 lata. Pewnie powiecie ok, ale ludzie teraz sadza i ani mysla likwidowac bo maja kombajny itd. Dobra, ale nie musza likwidowac, wystarczy ze zaniedbaja, np. co z tego jak posadza jak rok pozniej nie zadbaja chwastow w nowej porzeczce. Ludzie straca motywacje i chec do dbania i pryskania plantacji. Zobaczycie to za rok jak o wiele mneijsze bedzie zainteresowanie jakimis dobrymi odzywkami i pryskaniem 3 razy fungicydem, ludzie straca do tego chec, zdemotywowani niska cena. Konsekwencje tego kazdy zna. Zasadzic i miec a dbac o to to dwie rozne sprawy.

to się nazywa "wishful thinking"
http://pl.wikipedia.org/wiki/My%C5%9Blenie_%C5%BCyczeniowe

cytat: "sposób rozumowania i podejmowania decyzji opierający się o wizję "optymistycznego scenariusza" w miejsce odwoływania się do dowodów i racjonalności. Może być także jednym z objawów psychozy reaktywnej, nerwicy, a nawet schizofrenii"

u ciebie jedna z tych diagnoz jest raczej pewna.

[Uaktualnione dnia: sob, 18 październik 2014 09:39]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138239 (odpowiedź na #138163) ] sob, 18 październik 2014 09:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
nie interesuje sie walutami, gielda, obligacjami itd. To nie moja branza, szukaj porad gdzie indziej. Mozemy dyskutowac o ekonomii w kontekscie rolnictwa ale nie np. gieldy.

Deficyt w Polsce?! Chyba na glowe upadles Laughing rolnicy by cie wysmiali jakby to zobaczyli. Zapytaj producentow pszenicy czy w tym roku w Polsce jest jej deficyt. Albo lepiej, producentow ziemniaka i zobacz co ci powiedza. Swiat to inna bajka, nie zawsze jest to polaczone jesli chodzi o rolnictwo. Tu dopiero walnales byka z tym ze w Polsce jest deficyt zywnosci Laughing
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138243 (odpowiedź na #138239) ] sob, 18 październik 2014 11:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
a jaka jest twoja branża?
poruszyłem tam bardzo dużo kwestii, aż dziwi mnie że twoja wiedza jest tak płytka że nie potrafisz odnieść się do żadnej z nich.

marluk napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 09:46

nie interesuje sie walutami, gielda, obligacjami itd. To nie moja branza, szukaj porad gdzie indziej. Mozemy dyskutowac o ekonomii w kontekscie rolnictwa ale nie np. gieldy.

twoja ignorancja nie ma granic. Wszystko jest ze sobą połączone, to że o tym nie wiesz mnie nie dziwi bo chcąc nie chcąc jestem zmuszony czytać twoje wypociny, bo niestety forum nie ma jeszcze funkcji "ignoruj"

twierdzenie że znasz się na ekonomii rolnictwa, a giełdy i wszystkiego innego już nie to wyżyny niewiedzy i niedouczenia. Gdyby ktoś z mojej branży powiedział mi coś podobnego to pomyślałbym że wymyślił nowy żart.

giełda to idexy w ktorych skład wchodzą także liczne spółki o profilu rolniczym, których kurs jest uzależniony od wilu zmiennych.
wszystko jest ze sobą połączone, i musisz znać się na instrumentach powiązanych żeby przeanalizować i stworzyć prognozę.

marluk napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 09:46

Deficyt w Polsce?! Chyba na glowe upadles Laughing rolnicy by cie wysmiali jakby to zobaczyli. Zapytaj producentow pszenicy czy w tym roku w Polsce jest jej deficyt. Albo lepiej, producentow ziemniaka i zobacz co ci powiedza. Swiat to inna bajka, nie zawsze jest to polaczone jesli chodzi o rolnictwo. Tu dopiero walnales byka z tym ze w Polsce jest deficyt zywnosci Laughing

czytaj ze zrozumieniem, napisałem na świecie!
żyjemy w globalnej wiosce, szkoda że twoja mentalność nie wybiega poza granicę gminy, a w najlepszym wypadku powiatu. Sprawdz znaczenie słowa "eksport"

obudź się malruk, bo chyba egzystujesz w realiach istniejących tylko w swojej głowie.

nic dziwnego że twoje prognozy wyglądają jak wypracowania ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej.

[Uaktualnione dnia: sob, 18 październik 2014 11:30]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138244 (odpowiedź na #138163) ] sob, 18 październik 2014 11:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
zarejestrowales sie na tym forum raptem przedwczoraj bodajze a udajesz najwiekszego cwaniaczka. Nie potrzeba mi interesowac sie gielda i temu podobnymi rzeczami bo mam inne zajecia i do szczescia mi to niepotrzebne. mozesz sobie znac gielde i ekonomie ale ja znam sytuacje od srodka. wiem co sie dzieje u podstaw. Obecnie w Polsce jest nadprodukcja, na swiecie moze byc i deficyt ale w POlsce jest nadprodukcja i kazdy sie z tym zgodzi tylko opowiadasz jakies pierdoly. Tak jak mowi dido przez Unie teraz kazdy likwiduje ugory i sieje cokolwiek bo Unia daje. Malo jest upraw w ktorych sa niskie zbiory. Poza tym ta dyskusja nie ma sensu, masz swoje zdanie ja swoje i koniec. Historia zawsze sie powtarzala i sie powtorzy teraz tylko momentu nikt nie zna. W wielu dziedzinach ocenia sie sytuacje i je prognozuje na podstawie przeszlosci. Tu sytuacja jest analogiczna. Wykres cen porzeczki to sinusoida i ta sinusoida nie przejdzie teraz nagle w linie prosta.
Marcin00 napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 11:13

żyjemy w globalnej wiosce, szkoda że twoja mentalność nie wybiega poza granicę gminy, a w najlepszym wypadku powiatu. Sprawdz znaczenie słowa "eksport"

to ty sie obudz... co ci z eksportu jak zagranica tez ceny tych towarow sa niskie? no powiedz co? podaz przerasta popyt.

P.S. W mojej wsi 2 bodajze 2010 albo 2011 roku wszyscy sie smiali z tych co sadzili maline (byla wtedy nawet ponizej 2zl), sydzili z nich. Ci ludzie teraz wygrywaja gdzie 2 lata jest dobra cena a zapowiada sie ze jeszcze conajmniej 1 rok taki bedzie. Popyt rzadzi podaza i tak tez bedzie w porzeczce jak ludzie zaniedbaja uprawy a zrobia to bo nie zniosa lat kolejnych upokorzen. Jak sam wspomniales glupich jest wiecej niz madrych i wiekszosc nie wie co to popyt i podaz. Czesc zaniedbala po tym roku, a ta czesc co zostala zaniedba po nastepnym chudym roku a jesli jeszcze nie to po trzecim i wtedy uwierz mi zostanie garsta dbajacych o plantacje, srednie plony w Polsce beda mizerne a produkcja spadnie mocno ponizej 100 tys ton i kto na tym wygra wtedy? Ten kto posadzil w 2014 albo 2015 roku. Naprawde uwazasz ze ludzie po 3 latach cen 0,5zl beda dbac o plantacje tak zeby plonowaly wysoko? Nie ma szans, ja znam wielu ronikow osobiscie i wiem jakie maja podejscie do tego. Hektarow moze byc duzo ale plony beda mizerne a plantacje schorowane i zaniedbane, nie sztuka zasadzic.

[Uaktualnione dnia: sob, 18 październik 2014 11:46]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138245 (odpowiedź na #138244) ] sob, 18 październik 2014 11:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
jedyne co piszesz to że kiedyś było podobnie i to się powtórzy.
nie masz kompletnie żadnych umiejętności do analizowania czegokolwiek

marluk napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 11:39

Jak sam wspomniales glupich jest wiecej niz madrych i wiekszosc nie wie co to popyt i podaz.

co ciekawe, głupi nigdy nie są świadomi że są głupi - przemyśl to Smile

otóż wszyscy wiedzą co to jest podaż i popyt, na pewno prawie wszyscy głupi, a nawet 5 letnie dzieci(pięcioro dzieci będzie starało się szybciej dotrzeć do 2 cukierków niż do 200 - proste)

ciągle o tym piszesz jakby była to ponadprzeciętna wiedza, a tak nie jest, tylko żeby o tym wiedzieć trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie o ekonomii i runku.

marluk napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 11:39

Nie potrzeba mi interesowac sie gielda i temu podobnymi rzeczami bo mam inne zajecia i do szczescia mi to niepotrzebne. mozesz sobie znac gielde i ekonomie ale ja znam sytuacje od srodka.

trzymajcie mnie bo nie wytrzymam ze śmiechu.. wiedza o ekonomia i rynkach mu nie potrzebna do prognoz, toż to kabaret

powtarzam jeszcze raz - obudź się
to że tobie się wydaje(istnieje w twojej wyobraźni) że ktoś posadzi, lub nie, zaniedba, lub nie nie ma kompletnie żadnego wpływu na rzeczywistość.

spróbuj z takim podejściem szczęścia w inwestowaniu w cokolwiek, gwarantuję że szybko zostaniesz sprowadzony z powrotem do realnego świata.

[Uaktualnione dnia: sob, 18 październik 2014 11:58]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138246 (odpowiedź na #138163) ] sob, 18 październik 2014 12:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
a ty caly czas to samo, ogolnikowo. inwestowanie, ekonomia, gielda itd. rozmawiaj o porzeczce i rolnikach a nie gieldzie i duperelach... zapytaj dowolnych rolnikow co to podaz? moze mlodzi jako tako beda wiedziec ale ludzie po 50 na pewno nie, no chyba ze masz we wsi takich "postepowych" ludzi bo ja nie.
Marcin00 napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 11:53

powtarzam jeszcze raz - obudź się
to że tobie się wydaje(istnieje w twojej wyobraźni) że ktoś posadzi, lub nie, zaniedba, lub nie nie ma kompletnie żadnego wpływu na rzeczywistość.

no wlasnie od tego zaleza ceny jaka ilosc towaru bedzie na rynku, w obrocie. im wiecej zaniedba tym mniejszy bedzie plon z hektara a pomnozyc to razy iles tam hektarow to da rezultat. Pewnie zarzucasz ze bez dowodow tylko przypuszczam. Widze co sie dzieje i znam ludzi. Ja przez wiele lat zauwazylem prawidlowosc ze zawsze (niewazne jaka uprawa) jesli sa slabe ceny to ludzie jesli nie likwiduja to zaniedbuja. Tak juz jest. chyba ze u ciebie jest inaczej... U mnie sie to sprawdzalo. Widze jak na pszenicy ludzie w tym roku oszczedzaja z nawozem ze wzgledu na ceny. Poczytaj co na forum o ziemniakach ludzie pisza. To najczestsza reakcja ludzie na niskie ceny -> oszczedzanie na ochronie i nawozeniu plantacji. Naprawde nie ma tego u ciebie?

Marcin00 napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 11:53

spróbuj z takim podejściem szczęścia w inwestowaniu w cokolwiek, gwarantuję że szybko zostaniesz sprowadzony z powrotem do realnego świata.

po co takie aluzje, powtarzam cie ze nie inwestuje bo nie potrzebuje. gadaj na temat a nie o pierdolach. temat o porzeczce a ten wrzuca inwestowanie.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138247 (odpowiedź na #138246) ] sob, 18 październik 2014 12:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
marluk napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 12:04

a ty caly czas to samo, ogolnikowo. inwestowanie, ekonomia, gielda itd. rozmawiaj o porzeczce i rolnikach a nie gieldzie i duperelach...

nie rozumiesz że decydując się na jkąś uprawę trzeba stworzyć sobie prognozę cen i obliczyć opłacalność?
każdy normalny przedsiębiorca tak robi, nawet ten głupi
bo niby jak to racjonalnie zrobić? posadzić i liczyć na cud , lub spytać kilku sąsiadów co o tym myślą? tak jak ty to robisz?

zapytaj dowolnych rolnikow co to podaz? moze mlodzi jako tako beda wiedziec ale ludzie po 50 na pewno nie, no chyba ze masz we wsi takich "postepowych" ludzi bo ja nie.

nie trzeba znać definicji słowa podaż żeby doskonale wiedzieć co to znacy

to tak jakbyś twierdził że jak ktoś nie zna słowa "sex" to nie potrafi go uprawiać

wytłumaczyłem tobie że nawet 5 letnie dzieci znają zasadę popytu i podaży

czy na pewno przemyślałeś to o co ciebie prosiłem?
"prawie wszyscy głupi ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że są głupi"

no wlasnie od tego zaleza ceny jaka ilosc towaru bedzie na rynku, w obrocie. im wiecej zaniedba tym mniejszy bedzie plon z hektara a pomnozyc to razy iles tam hektarow to da rezultat. Pewnie zarzucasz ze bez dowodow tylko przypuszczam. Widze co sie dzieje i znam ludzi. Ja przez wiele lat zauwazylem prawidlowosc ze zawsze (niewazne jaka uprawa) jesli sa slabe ceny to ludzie jesli nie likwiduja to zaniedbuja. Tak juz jest. chyba ze u ciebie jest inaczej... U mnie sie to sprawdzalo. Widze jak na pszenicy ludzie w tym roku oszczedzaja z nawozem ze wzgledu na ceny. Poczytaj co na forum o ziemniakach ludzie pisza. To najczestsza reakcja ludzie na niskie ceny -> oszczedzanie na ochronie i nawozeniu plantacji. Naprawde nie ma tego u ciebie?

gdyby to było takie proste to każdy mógłby rotacyjnie sadzić różne uprawy i zawsze trafiać na szczyt cenowy, niestety tak banalnie proste to nie jest, w całej polsce nie ma takiego rolnika, i tu nagle geniusz malruk po zabawie w rolnictwo przez rok odkrył metodę na miliony hahah

osobiście twierdzę, że tak jak pisałem, wiekszość ludzi jest głupich i sadzi, lub dba (tak jak ty) bo liczy że się odbije, dlatego mądrzy wiedzą że trzeba zwijać interes.

po prostu... jest za dużo malruków i dołek będzie trwał ok 10 lat.

oczywiście jest tu kilka poziomów, a Ty łapiesz się pierwszego wniosku - i jak to o tobie świadczy?

po co takie aluzje, powtarzam cie ze nie inwestuje bo nie potrzebuje. gadaj na temat a nie o pierdolach. temat o porzeczce a ten wrzuca inwestowanie.

jak nie inwestujesz Smile rozbrajasz mnie swoją niewiedzą, masz pół ha porzeczki i co roku inwestujesz w ŚOR itd...
Sadzenie porzeczki to też inwestycja, a z inwestycji zwykle spodziewa się zysku, lub w tym wypadku straty Smile
i już przed sadzeniem trzeba określić ile rocznie i przez ile lat jesteśmy w stanie dokładać pieniądze do uprawy, bo zyski to może się zaczną za 10 lat. Warto byłoby też policzyć ile lat zysków zrównoważy straty i nakłady, i czy w ogóle, bo porzeczka się zestarzeje i dupa z owocowaniem.

[Uaktualnione dnia: sob, 18 październik 2014 12:56]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138249 (odpowiedź na #138163) ] sob, 18 październik 2014 12:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
skad wiesz ile mam porzeczki? nie wiesz to nie strzelaj. Po drugie mi to rybka bo to moje hobby, ktore mam nadzieje przyniesie mi jakis tam dochod a jesli nie to trudno, ja sobie poradze bez tego, zapewniam cie Laughing oczywiscie utrzymywanie sie tylko z porzeczki to samobojstwo, kazdy to wie. nie mam ochoty juz cie przekonywac, czas pokaze co sie stanie ale tak jak ci mowie rolnicy maja taka mentalnosc ze jak cos jest tanie to to zaniedbuja, ja tak nie mysle i wcale nie jest duzo takich osob jak ja. Ale tak jak mowie mi to rybka bo moze byc przez 10 lat za darmo a ja i tak przezyje...
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138250 (odpowiedź na #138249) ] sob, 18 październik 2014 12:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
marluk napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 12:55

skad wiesz ile mam porzeczki? nie wiesz to nie strzelaj. Po drugie mi to rybka bo to moje hobby, ktore mam nadzieje przyniesie mi jakis tam dochod a jesli nie to trudno, ja sobie poradze bez tego, zapewniam cie Laughing oczywiscie utrzymywanie sie tylko z porzeczki to samobojstwo, kazdy to wie. nie mam ochoty juz cie przekonywac, czas pokaze co sie stanie ale tak jak ci mowie rolnicy maja taka mentalnosc ze jak cos jest tanie to to zaniedbuja, ja tak nie mysle i wcale nie jest duzo takich osob jak ja. Ale tak jak mowie mi to rybka bo moze byc przez 10 lat za darmo a ja i tak przezyje...

i uznajmy to za puentę Smile

[Uaktualnione dnia: sob, 18 październik 2014 12:58]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138265 (odpowiedź na #138163) ] sob, 18 październik 2014 20:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klepka jest aktualnie niedostępny Klepka
Zaawansowany
W moich okolicach nie widać wielkich nasadzeń, ale widać że ludzie likwidują i sadzą w to miejsce nowe. Z drugiej strony też jest pewien trend u nas że zamiast zlikwidowanej czarnej przybywa czerwonej. Czyli za parę lat czerwona będzie w gorszej sytuacji jak czarna... na to wychodzi przynajmniej u nas.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138278 (odpowiedź na #138163) ] sob, 18 październik 2014 22:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Marcin00- chciałbym poznać Cię bliżej i za kilka lat zobaczył byś jaki szurnięty jestem Razz
W 1995 albo 96 też od całej rodziny, wszystkich znajomych słyszałem że jestem szurnięty a sąsiedzi chodzili i śmiali się w twarz. W 2005 czy 2006 było to samo i zawsze kończyło się tak samo, moim śmiechem kilka lat później kiedy sprzedawałem mnówstwo ton po 5 zł, no i kolejnym śmiechem kiedy moi sąsiedzi sadzili porzeczkę tak jak teraz w roku 2011 a teraz muszą oddawać ją za frajer Razz Brechtam i śmieję się cały czas.
Człowieku jak czytam to co piszesz to aż mnie ściska ze śmiechu. marluk może i gada głupoty, może i nie wie czasem o czym pisze, ale ma sporo racji.
Piszesz o analizie cen i opłacalności? To powiedz mi czemu uważasz że sadzenie porzeczki w tej chwili jest nie opłacalne?! Bo co? Oświeć mnie. Tylko nie wyskakuj z tym że jest dużo nowych kombajnów Razz
dido pewnie że mam. 1 roczne, 2 letnie, 3 letnie i nowo posadzone. Koszty utrzymania moich plantacji jest śmiesznie niski, jak i założenia bo sadzonki mam własne. Na opryski wydam nie zbyt dużo, tak samo jak na nawożenie. I w momencie kiedy wszyscy zaniedbają i za 2-3 lata będą usuwać ja moje plantacje będę miał w pełni owocowania, super zadbane a czy będzie cena opłacalna zobaczymy. Mnie stać nawet dokładać do tego biznesu. Ja z tego nie żyje więc nie martwię się tym że stracę i nie będę miał na życie.

Poza tym jest wiele dziedzin rolnictwa które przynoszą kolosalne zyski bez większego wysiłku, porzeczka to tylko hobby, zainteresowanie.

[Uaktualnione dnia: sob, 18 październik 2014 22:21]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138280 (odpowiedź na #138265) ] sob, 18 październik 2014 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krzysiu61 jest aktualnie niedostępny krzysiu61
Początkujący
A może by tak kombajny wykorzystać tylko we własnym gospodarstwie myślę że odpadłoby 20-30%ha.co wy na to.Wtedy zwyżkę cenową można przyspieszyć o parę lat.Wiem jestem samolubny ale chyba w każdym choćby byle jakim interesie nie ma kumpli.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138281 (odpowiedź na #138265) ] sob, 18 październik 2014 22:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Klepka napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 08:50

W moich okolicach nie widać wielkich nasadzeń, ale widać że ludzie likwidują i sadzą w to miejsce nowe. Z drugiej strony też jest pewien trend u nas że zamiast zlikwidowanej czarnej przybywa czerwonej. Czyli za parę lat czerwona będzie w gorszej sytuacji jak czarna... na to wychodzi przynajmniej u nas.

u mnie są osoby namawiające na czerwoną(wiedzą że sadzonki czarnej nie sprzedadzą i muszą się przebranżowić) ciekawe jest dlaczego ludzie to sadzą jeżeli nigdy na czerwoną nie było dobrej ceny, nawet przy nieurodzaju.

oj ludzie są naiwni.

co innego z agrestem, stabilnie od wielu lat cena ponad 4zł, plonowanie lepsze od porzeczki i nie jest o nim głośno. Chyba przez to że cwaniaki akurat nie namawiają na niego, bo nie mają sadzonek.

Fragii napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 10:13

W 1995 albo 96 też od całej rodziny, wszystkich znajomych słyszałem że jestem szurnięty a sąsiedzi chodzili i śmiali się w twarz. W 2005 czy 2006 było to samo i zawsze kończyło się tak samo, moim śmiechem kilka lat później kiedy sprzedawałem mnówstwo ton po 5 zł, no i kolejnym śmiechem kiedy moi sąsiedzi sadzili porzeczkę tak jak teraz w roku 2011 a teraz muszą oddawać ją za frajer Razz
Piszesz o analizie cen i opłacalności? To powiedz mi czemu uważasz że sadzenie porzeczki w tej chwili jest nie opłacalne?! Bo co? Oświeć mnie. Tylko nie wyskakuj z tym że jest dużo nowych kombajnów Razz

nie będę przelewał na to forum wyników analizy mojej pracy bo:
1. Ujawnienie wpłynie(minimalnie) na jej trafność.
2. Szanuję swoją pracę i dzielę się nią tylko z najbliższym otoczeniem

skupiacie się na psychologii rynku, więc mogę jedynie napisać coś na waszym poziomie:
będzie bardzo długo bardzo źle bo malruk, ty i wam podobni myślą że będzie już za 5 lat dobrze.
czy to jest jasne?

piszesz historie jak to się z ciebie śmiali, a jednak się udało,

emocje to najgorszy doradca, to że im coś udowodniłeś nie ma żadnego wpływu na przyszłość, bo to jest już przeszłość.
sentymentalnym można być przy wódce, nie w interesach

sądzisz że stanie się to samo co kiedyś.
niby dlaczego? dosłownie wszystko się zmieniło.
nigdzie, na żadnym indexie czy walorze nie dzieje się to samo.

oczywiście zawsze przychodzi przesilenie i ceny odbijają, kwestia tylko... kiedy? byle przed egzekucją komorniczą domu.

[Uaktualnione dnia: sob, 18 październik 2014 23:08]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138282 (odpowiedź na #138163) ] sob, 18 październik 2014 22:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klepka jest aktualnie niedostępny Klepka
Zaawansowany
Ja przypuszczam że i z agrestem w niedalekiej przyszłości będzie kiepsko. To tylko moje przypuszczenia, ale widać to po nasadzeniach bo również rosną. Napweno bardziej nie śmiało jak porzeczki bo agrest jest bardziej wymagający, ale jednak. A dlaczego ludzie sadzą czerwoną to nie wiem, bo wcale nie jest to w żaden sposób zabezpieczenie się przed krachem. Sam to doświadczyłem bo od dawna mam czerwoną porzeczkę.

Krzysiu61
to co napisałeś nigdy nie będzie miało miejsca. Bo ludzie są tacy żę będa chcieli zarobić jak nie na owocu to na usłudze chociaż. Kombajnów już jest tak dużo w mojej okolicy że usługi świadczą na godziny. W tym roku kombajnowano już za 150 zł za godzinę. Więc twój plan spali odrazu na panewce. Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie robił inaczej niż inni.

[Uaktualnione dnia: sob, 18 październik 2014 22:43]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138300 (odpowiedź na #138280) ] nie, 19 październik 2014 13:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stefan74 jest aktualnie niedostępny stefan74
Zaawansowany
krzysiu61 napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 10:17

A może by tak kombajny wykorzystać tylko we własnym gospodarstwie myślę że odpadłoby 20-30%ha.co wy na to.Wtedy zwyżkę cenową można przyspieszyć o parę lat.Wiem jestem samolubny ale chyba w każdym choćby byle jakim interesie nie ma kumpli.

Kolego gratuluje pomyslu chyba nikt Cie nie wynajmuje do zbioru.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138306 (odpowiedź na #138300) ] nie, 19 październik 2014 15:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krzysiu61 jest aktualnie niedostępny krzysiu61
Początkujący
Kolego stefan74 TRAFIŁEŚ w promieniu 30km. nie ma innej plantacji tylko moja.Na przełomie 25 lat pracuję już trzecim kombajnem jak do tej pory bezawaryjnie w każdym sezonie ,po prostu na własnym polu zawsze wiesz czego się spodziewać.To jest tylko moja opinia nikt nie musi się z tym zgadzać.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138311 (odpowiedź na #138306) ] nie, 19 październik 2014 17:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Szymoneski jest aktualnie niedostępny Szymoneski
Początkujący
Przed sezonem przetwórcy mówili że czarna będzie tania, ale czerwonej jest bardzo mało i będzie w bardzo dobrej cenie, i co się okazało?? 1.3 zł. I tak(częściej gorzej) jest co sezon, nigdy nie było dobrej ceny na czerwoną.
Zastanawia mnie jakie ludzie sadzący czerwoną czy czarną mają przewidywania.
Trudno jest wyjaśnić to, że spośród wszystkich inwestycji poza rolnictwem, (bo przecież to też jest dostępne) i wszystkich upraw decydują się akurat na jedną z gorszych. Naiwność? Wiara w słowa sąsiada? Bo chyba nie chłodna kalkulacja.

[Uaktualnione dnia: nie, 19 październik 2014 20:24]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138324 (odpowiedź na #138281) ] nie, 19 październik 2014 21:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Marcin00 napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 10:31

Fragii napisał(a) dnia sob, 18 październik 2014 10:13

W 1995 albo 96 też od całej rodziny, wszystkich znajomych słyszałem że jestem szurnięty a sąsiedzi chodzili i śmiali się w twarz. W 2005 czy 2006 było to samo i zawsze kończyło się tak samo, moim śmiechem kilka lat później kiedy sprzedawałem mnówstwo ton po 5 zł, no i kolejnym śmiechem kiedy moi sąsiedzi sadzili porzeczkę tak jak teraz w roku 2011 a teraz muszą oddawać ją za frajer Razz

nie będę przelewał na to forum wyników analizy mojej pracy bo:
1. Ujawnienie wpłynie(minimalnie) na jej trafność.
2. Szanuję swoją pracę i dzielę się nią tylko z najbliższym otoczeniem

skupiacie się na psychologii rynku, więc mogę jedynie napisać coś na waszym poziomie:
będzie bardzo długo bardzo źle bo malruk, ty i wam podobni myślą że będzie już za 5 lat dobrze.
czy to jest jasne?

co za demagogia i stek bzdur. Tak jak mysli Fragii jest malo ludzi. juz wspomnialem ludzie na ogol to naiwniaki i sadza jak jest po 5 zl. Przyklady z przeszlosci tylko potwierdzaja ta teorie ktora ty tak negujesz a nie masz na to argumentow tylko ciagle twierdzisz ze skoro tak bylo kiedys to wcale nie musi byc tak teraz. Racja, nie musi, ale wszelkie przeslanki ku temu sie sprowadzaja.

[Uaktualnione dnia: nie, 19 październik 2014 21:15]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138331 (odpowiedź na #138324) ] nie, 19 październik 2014 23:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
spuentowaliśmy naszą dyskusję, ale jasnym jest że nie potrafisz nie wtrącić jeszcze raz tego samego co pisałeś już ze 100 razy w różnych tematach Smile chyba te 2 ha które posiadasz to sama szkółka i nie masz komu sprzedać sadzonek Smile

nie jesteś tego świadomy(o to w najmniejszym stopniu nie ważę się Ciebie podejrzewać), ale wspominając o zmienności cen w przeszłości próbujesz stosować AT (analizę techniczną wykresu cen porzeczki)
jest to dobre narzędzie, ale trzeba potrafić z niego korzystać(polecam http://www.ceneo.pl/80349 - biblia techników).
Trzeba również zestawić ją z analizą fundamentalną, sentymentami i cyklami, a jak sam pisałeś(dwa razy) kompletnie nie znasz się na rynku i ekonomii, więc nawet podstawowej analizy zwyczajnie nie jesteś w stanie zrobić.

masz tylko to co tobie sąsiad powie i co sobie wyobrazisz na tej podstawie Very Happy

biznesmen malruk
ubaw mam po pachy, czuję się jakbym trafił na forum gimnazjalistów, dobrze że inni forumowicze ratują sytuację a to tylko jednostkowy przypadek.
gdybyś mieszkał w moich okolicach, to chciałbym się spotkać na jakieś % i porozmawiać na te tematy na żywo - to byłby kabaret, za twoją zgodą umieściłbym relację video na forum, tylko w którym dziale? Laughing Laughing

[Uaktualnione dnia: nie, 19 październik 2014 23:10]

Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138332 (odpowiedź na #138163) ] nie, 19 październik 2014 23:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
mozesz miec ubaw... ja bede mial ubaw kolego tak jak mowil Fragii, jak zasadze teraz i cena bedzie wysoka za 3 lata, wtedy ja chcialbym nagrac video z twoja mina Laughing pozdrawiam
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138333 (odpowiedź na #138332) ] nie, 19 październik 2014 23:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
oj malruk, malruk ciężko u Ciebie z rozumowaniem

ja nie mam ubawu z niczego co wiążę się z ceną, tylko z twojej totalnej niewiedzy i niekompetencji.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138337 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 08:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ultracyd jest aktualnie niedostępny ultracyd
Zaawansowany
Skończcie już Panowie te spory.
U siebie w okolicy nie widzę masowego dosadzania plantacji. Pewnie dlatego że kombajnów poza moim brak. W lipcu pisałem że porzeczki będą mieli tylko posiadacze kombajnów, bo nająć nie będzie się już opłacało.
Podsumowując z humorem: Porzeczka zacznie drożeć jak Marluk będzie usuwał plantacje. Czyli NIGDY. Pozdrawiam.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138343 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 10:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piter21 jest aktualnie niedostępny piter21
Zaawansowany
Chyba rzeczywiscie juz starczy na ten temat. Ja tak samo jakos nie widze tych nowych plantacji co tu wiekszosc opisuje, a wrecz przeciwnie, sporo starszych plantacji zostalo usunietych, dodatkowo masa mlodych plantacji mialo zero ochrony po zbiorach takze na przyszly sezon rekordow plonu nie bedzie. A tak szczerze to jestem pewien ze do grudnia powstanie post "Cena czarnej porzeczki" tylko tak sie zastanawiam na ktory rok bo przeciez na 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 i pewnie 2020 cena przez wielu juz jest znana takze moze 2021?
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138345 (odpowiedź na #138163) ] pon, 20 październik 2014 10:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
piter21 ma racje, nowe masowe nasadzenia to jednostki. Jezdze czasami po lubelskim wojewodztwie i tez nie widze jakos tych nasadzen. Pojedyncze nowe plantacje zawsze beda.
Odp: Nowe nasadzenia porzeczki -2014 [wiadomość #138349 (odpowiedź na #138337) ] pon, 20 październik 2014 14:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Nowy
ultracyd napisał(a) dnia pon, 20 październik 2014 08:05

Porzeczka zacznie drożeć jak Marluk będzie usuwał plantacje. Czyli NIGDY. Pozdrawiam.

też jestem tego zdania. Jak ludzie pokroju malruka zaczną usuwać plantację to cena powinna wzrastać.

[Uaktualnione dnia: pon, 20 październik 2014 14:26]

Poprzedni wątek:Ciecz kalifornijska
Następny wątek:zabiegi jesienne porzeczka
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]