użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Jabłoń - odmiany » Smaczne odmiany sadowników.
Smaczne odmiany sadowników. [wiadomość #136371] czw, 04 wrzesień 2014 18:39 Przejdź do następnej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
Mamy tego dużo, ciekaw jestem jakie odmiany jabłek smakują nam sadownikom. Mnie najbardziej Kosztel i Szogun którego nie uprawiam bo nie ma wyglądu, i niezbyt jest na niego zbyt. Na soki Szampion + Ligol zmieszane razem. Z Boskopa tylko po listopadzie uwielbiam kompot z jabłek dobrze osłodzony, a z Szampiona jest pyszna szarlotka w wykonaniu mojej żony. Dziwie się dlaczego na eksport nie idzie ten Kosztel. Very Happy A wy jaką odmiane starą, czy nową najbardziej lubicie? Może nie trafiamy w gusta konsumentów? Smile
Odp: Smaczne odmiany sadowników. [wiadomość #136373 (odpowiedź na #136371) ] czw, 04 wrzesień 2014 19:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Abukk jest aktualnie niedostępny Abukk
Zaawansowany
mi smakuje z moich najbardziej Alwa , za maleńkiego była jeszcze u nas w sadzie taka odmiana jeśli,mnie pamięć nie myli , co mi smakowała wtedy bardzo - Beforest ?
Odp: Smaczne odmiany sadowników. [wiadomość #136390 (odpowiedź na #136373) ] pią, 05 wrzesień 2014 06:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
artemida jest aktualnie niedostępny artemida
Maniak
Ok. 50 lat temu ktoś(?) zrobił ranking na najsmaczniejsze odmiany jabłek. Za najsmaczniejsze uznano Koksę, Beforest i Cortlanda.
Odp: Smaczne odmiany sadowników. [wiadomość #136393 (odpowiedź na #136390) ] pią, 05 wrzesień 2014 07:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kenrad jest aktualnie niedostępny kenrad
Nowy
Dla mnie również najsmaczniejsze to Kosztel i Cortland . A Kosztela to mam jeszcze jedno drzewo ale ten smak....
Odp: Smaczne odmiany sadowników. [wiadomość #136411 (odpowiedź na #136393) ] pią, 05 wrzesień 2014 12:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michu jest aktualnie niedostępny michu
Stały bywalec
A ja dodałbym Bankrofta. A te pestki w nim .... mniam mniam.
Jak znajdę sadzonkę, to posadzę dla siebie
Odp: Smaczne odmiany sadowników. [wiadomość #136471 (odpowiedź na #136411) ] nie, 07 wrzesień 2014 08:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
artemida jest aktualnie niedostępny artemida
Maniak
Tylu sadowników tu zagląda / w tej chwili 294, co prawda zalogowanych 6/ ale może na forum zrobić ranking najsmaczniejszych odmian. Wiadomo, że trudno porównywać odmiany polecane do konsumpcji w sierpniu do tych z kwietnia.
Proponowałbym zrobić to dla września, grudnia i marca. Mam na myśli odmiany występujące obecnie w produkcji towarowej.
Odp: Smaczne odmiany sadowników. [wiadomość #136503 (odpowiedź na #136471) ] nie, 07 wrzesień 2014 21:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Był taki czas, kiedy we wszystkich testach zwyciężała Fantazja... Tylko że wtedy nie było jeszcze ani Szampiona, ani Goldena, ani Gali... Ale ja jestem przekonany, że i dziś dała by sobie radę z tymi wymienionymi... Niestety nie upowszechniła się zbyt mocno, ze względu na różne wady produkcyjne... Parszywość, przemienność, silny wzrost i ...zbyt miękka... Ale ta soczystość...I ten smak... 4 lub 5, w skali 1-5... Pozdrawiam !
Odp: Smaczne odmiany sadowników. [wiadomość #138081 (odpowiedź na #136371) ] wto, 14 październik 2014 22:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yvorne jest aktualnie niedostępny yvorne
Nowy
Spartan bardzo mi smakuje.
Odp: Smaczne odmiany sadowników. [wiadomość #138085 (odpowiedź na #136371) ] śro, 15 październik 2014 01:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
grhist jest aktualnie niedostępny grhist
Zaawansowany
wszystko kwestia gustu, z nie wymienionych wyżej mi smakuje bardzo mcintosh, james grieve, burgund po jakimś czasie od zerwania też się robi bardzo smaczny
Odp: Smaczne odmiany sadowników. [wiadomość #138093 (odpowiedź na #136371) ] śro, 15 październik 2014 14:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gregory87 jest aktualnie niedostępny Gregory87
Początkujący
A jedliście dojrzałe Mutsu? Tzn. takie które nie zostało zerwane (bo zawsze coś się przeoczy) i które dowisi do połowy listopada na drzewie - o ile w międzyczasie nie będzie silnych mrozów. Takie Mutsu kiedy kolorem przypomina już dojrzałą cytrynę jest na prawdę świetne w smaku, o ile ktoś lubi bardzo słodkie jabłka. Soczyste i ciągle "chrupkie", tylko skórę niestety trzeba obrać, bo ciągle gruba jak na byku Very Happy
Odp: Smaczne odmiany sadowników. [wiadomość #138124 (odpowiedź na #136371) ] czw, 16 październik 2014 08:09 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
Jest bardzo smaczne tylko szkoda że kiedyś niektórzy na rynku hurtowym w Łodzi sprzedawali zielonego Ligola i mówili że to Mutsu.
Poprzedni wątek:Jeromine - wszystko o tej odmianie
Następny wątek:Jonagored Supra czy Rubinstar
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]