użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Przechowalnictwo » SmartFresh- opinie
SmartFresh- opinie [wiadomość #60770] sob, 02 lipiec 2011 22:41 Przejdź do następnej wiadomości
Gość
Przechowuję jabłka w ULO ale coraz częściej zastanawiam się nad freszowaniem podobno jabłka można po freszu przechowywać w zwykłej chłodni nie gorzej niż w kontroli.
Znających temat poproszę o wypowiedż!!
Pozdrawiam!
Odp: Smartfresz a ULO [wiadomość #60805 (odpowiedź na #60770) ] nie, 03 lipiec 2011 15:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Argon jest aktualnie niedostępny Argon
Zaawansowany
podobno tak,ale od kilku osob slyszalem ze nie zupelnie, ja freshowalem jablka 2 lata temu przechowuje je w ULO, na temat freshu moge powiedziec tyle bardzo dobra rzecz dla jablek ktore slabo sie przechowuja jak lobo,champion, jonagoldy,ligol itp. My otoworzylismy wtedy komore w marcu stal tam m.in. jonagold po freshu, zostal i tak stal w chlodni zwyklej od marca do lipca, jablko mimo iz stalo w chlodni 4 miesiacebylo nadal twarde,jedrne tylko zrzolklo, a po otworzeniu mozna bylo tym jonagoldem rzucac jak kamieniami, takie twarde.
Odp: Smartfresz a ULO [wiadomość #60806 (odpowiedź na #60770) ] nie, 03 lipiec 2011 15:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
burgunt jest aktualnie niedostępny burgunt
Zaawansowany
jeszcze dobrze leży w smartfreshu cortland ja kupowałem w marcu od gościa i stał w skrzynkach z dwa miesiące w chłodni przy czym 2-3tygodnie już chłodnia nie chodziłą na końcu a on dalej dobrze leżał i żadnej czekoladki nie było widać,twarde i soczyste do samego końca
Odp: Smartfresz a ULO [wiadomość #60843 (odpowiedź na #60806) ] pon, 04 lipiec 2011 09:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Argon jest aktualnie niedostępny Argon
Zaawansowany
cortlanda tez przechowywalem po freschu,tylko znim byl taki problem ze poparzyl sie,ale co do twardosci,jedrnosci to super i na cortlanda
Odp: Smartfresz a ULO [wiadomość #60871 (odpowiedź na #60843) ] pon, 04 lipiec 2011 20:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
a to freszowanie jak sie odbywa i kiedy i co to wogule jest?
Odp: Smartfresz a ULO [wiadomość #60873 (odpowiedź na #60871) ] pon, 04 lipiec 2011 20:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcos84 jest aktualnie niedostępny marcos84
Zaawansowany
mistrz napisał(a) dnia pon, 04 lipiec 2011 08:25

a to freszowanie jak sie odbywa i kiedy i co to wogule jest?

Poszukaj w tym dziale na 2 stronie tematu 1-MCP i poczytaj to będziesz wiedział o co mniej więcej chodzi Cool . Niestety nie mogę wkleić linka ponieważ Admin zablokował skrypt. Pozdrawiam
Odp: Smartfresz a ULO [wiadomość #61066 (odpowiedź na #60873) ] czw, 07 lipiec 2011 13:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
robbert jest aktualnie niedostępny robbert
Zaawansowany
Byłem u kolegi w końcu kwietnia i otwierał on lobo ze zwykłej chłodni. Jabłka jakie zobaczyłem to takie jak z drzewa i jak kamienie. Byłem za tydzień u niego i był początek maja i otwierał kolejną komorę w zwykłej chłodni i wyjmował Cortlanda - podobne spostrzeżenie - jabłka takie jak z drzewa jak kamienie. Te same owoce wyjmował również z chłodni KA i ULO w tym samym czasie i jabłka te z KA i ULO praktycznie gołym okiem i organoleptycznie niczym nieróżniły się od tych samych wyjętych ze zwykłej chłodni, no może minimalnie ciut ciut zieleńsze. Mało tego, kolega zrobił po raz kolejny eksperyment i wyjął jabłka jedne jak i drugie do koszyczka w pokoju. Okazało się że te ze zwykłej chłodni lepiej i dłużej się przechowywały i były w lepszej kondycji, sam mi pokazywał na własne oczy. Naprawdę zaskoczyło mnie to bardzo. Chłodnie te zwykłe były budowane około 20 lat temu i do dzisiaj jak widzę świetnie przechowują owoce, naprawdę nieznacznie gorzej od KA i ULO wybudowanych 4 lata temu.
Odp: Smartfresz a ULO [wiadomość #61095 (odpowiedź na #60770) ] czw, 07 lipiec 2011 23:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Zostanie mi w tym roku trochę jabłka poza ulo z waszych wypowiedzi wynika że fresz w zwykłej chłodni sobie poradzi.
Ciekawe jaki efekt bedzie w trzecim pokoleniu ludzi? Do każdej gałezi produkcji żywności CHEMIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Shocked
Odp: Smartfresz a ULO [wiadomość #61103 (odpowiedź na #61095) ] pią, 08 lipiec 2011 11:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
robbert jest aktualnie niedostępny robbert
Zaawansowany
Słuszne spostrzeżenie. Ja już się kiedyś wypowiadałem na temat przechowywanych owoców w KA i ULO oraz smart fresh i sam osobiście jadam tylko owoce z przechowalni lub ze zwykłej chłodni i szczerze z kontroli mi nie podchodzą, nie smakują i ich nie jadam, nie mówiąc już o smart fresh których do ust nie wezmę. O tym się nie mówi i nie powie że owoce w smaku i zdrowotności z kontrolowanej atmosfery czy smart fresh to największy badziew, bo by pewnie nie jednego chcieli co niektórzy zlinczować. Wiadomo za tym idą pieniądze i zyski co dla niektórych jest podstawowe źródło dochodu i być albo nie być. Poza tym sadownicy łudzą się że im się opłaci - nie ulega wątpliwości że w większości przypadków tak, ale perspektywicznie jeśli już mówimy o jakości, zdrowotności i smaku to smart fresh oraz kontrolowana atmosfera do zdrowotności ma sięjak pięść do oka.
Pozdrawioam serdecznie wszystkich stapających po ziemi ale i niedowiarków, zapaleńców i nawiedzonych widzących absolutną rewolucję w przechowalnictwie owoców którzy wmawiają i propagują system kontrolowanej atmosfery i najnowszy system smart fresh. Proszę opamiętajcie się.
SmartFresh- opinie [wiadomość #106521 (odpowiedź na #60770) ] sob, 31 sierpień 2013 23:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lysy20 jest aktualnie niedostępny lysy20
Początkujący
Witam Panowie zbliża sie okres zbiorów i zastanawiam sie nad zastosowaniem SmartFresha. chcibym Was spytac jakie są wasze opinie po zastosowaniu SmartFresha w zwykłej chłodni i KA? jaka jest cena zagazowania komory 100 ton ?? i czy waszym zdaniem warto sie w to bawic ?? Z góry dziękuje i pozdrawiam
Odp: SmartFresh- opinie [wiadomość #106525 (odpowiedź na #106521) ] nie, 01 wrzesień 2013 08:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dareks55 jest aktualnie niedostępny dareks55
Stały bywalec
Napewno warto bo jablko lepiej "lezy" w komorze.Slyszal ktos moze o jakims "smart fresh'u" niby chinskim za 1/2 ceny???komora 100ton ok.3000zl,ktos tam stosowal i mowi,ze dobry efekt.
icon7.gif  Odp: SmartFresh- opinie [wiadomość #106529 (odpowiedź na #106525) ] nie, 01 wrzesień 2013 10:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zlosliwiec jest aktualnie niedostępny zlosliwiec
Zaawansowany
Slyszalem a co do chinskiego zamienika zastanow sie czy waro ryzykowac kilka tysiecy na komorze ......
Odp: SmartFresh- opinie [wiadomość #106548 (odpowiedź na #106521) ] nie, 01 wrzesień 2013 14:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
Myślę że stosowanie jakichś "niby Chińskich" zamienników Smart Fresh-a przy obecnych fochach ze strony Rosyjskich służb Fito jest niezbyt rozsądnym rozwiązaniem.
Odp: SmartFresh- opinie [wiadomość #106551 (odpowiedź na #106525) ] nie, 01 wrzesień 2013 15:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
dareks55 napisał(a) dnia nie, 01 wrzesień 2013 08:17

Napewno warto bo jablko lepiej "lezy" w komorze.Slyszal ktos moze o jakims "smart fresh'u" niby chinskim za 1/2 ceny???komora 100ton ok.3000zl,ktos tam stosowal i mowi,ze dobry efekt.

Ten ktos moze mial dobrze co tak mowi a moze jest z tych "rzyczliwych" mi sie zjepalo to i innym niech sie popsuje Laughing
Odp: SmartFresh- opinie [wiadomość #106565 (odpowiedź na #106521) ] nie, 01 wrzesień 2013 20:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yanodark jest aktualnie niedostępny yanodark
Stały bywalec
To jak z tym freszem bo też jestem ciekaw koszt na ok 120 ton i jakość towaru jakie różnice z normalną chłodnią.Ktoś się podzieli tą wiedzą.
Odp: SmartFresh- opinie [wiadomość #106574 (odpowiedź na #106565) ] nie, 01 wrzesień 2013 21:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
orginalny jest ok .kiedys bylo chyba 8 gr do kg teraz nie wiem
Odp: SmartFresh- opinie [wiadomość #106576 (odpowiedź na #106521) ] nie, 01 wrzesień 2013 22:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wilsad jest aktualnie niedostępny wilsad
Zaawansowany
w zeszłym roku płaciłem 7 gr od kg w tym sezonie biorą od m3 komory i ma być taniej ale to i tak drogo i wolałem zrobić ka .co do jakości było nie tak zle
Odp: SmartFresh- opinie [wiadomość #106672 (odpowiedź na #106576) ] śro, 04 wrzesień 2013 07:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tomar jest aktualnie niedostępny Tomar
Początkujący
Jaka jest cena na 120 ton wym komory 11x10x6m
Odp: SmartFresh- opinie [wiadomość #106690 (odpowiedź na #106521) ] śro, 04 wrzesień 2013 16:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RENKO1 jest aktualnie niedostępny RENKO1
Zaawansowany
Agrosimex 15 zł i w dół metr sześcienny .
Odp: SmartFresh- opinie [wiadomość #137548 (odpowiedź na #60770) ] sob, 04 październik 2014 08:19 Przejdź do poprzedniej wiadomości
konrad514 jest aktualnie niedostępny konrad514
Początkujący
ja robilem chinskim i jestem zadowolony.u kolegi wynajol gosc komore i freszowal tym z agrosimeksu a kolega freszowal tym co ja jak otworzyli na wiosne obie komory nie bylo widac roznicy.zato bylo widac roznice na jesieni w cenie.kolege wyszlo 3tys a gosicia 6600 netto
Poprzedni wątek:Przechowywanie Elstar i Boskoop
Następny wątek:Agregaty chłodnicze - tematy połączone
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]