użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Szkółkarstwo » Okulizacja oczkiem żywym
Okulizacja oczkiem żywym [wiadomość #137401] wto, 30 wrzesień 2014 14:41 Przejdź do następnej wiadomości
grzesiek1209 jest aktualnie niedostępny grzesiek1209
Początkujący
Witam,
mam w swojej przydomowej szkółce posiadam kilkadziesiąt podkładek jabłoni gdzie oczka założone w sierpniu zeszłego roku się nie przyjęły. Obecnie podkładki te mają dość dużą grubość (napewno o 1/2 wiekszą niż najgrubszy zraz do szczepienia)dlatego zastanawiam się nad ich zaokulizowaniem na wiosnę oczkiem żywym. Dlatego też mam pytanie czy jest sens tego zbiegu, a jeżeli tak to czy mogę zrazy zebrać na wiosnę do okulizacji, czy należałoby w grudniu je ściąć (tak jak do szczepienia) i z nich przeprowadzić okulizację wiosenną ?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi w tym temacie.
Odp: Okulizacja oczkiem żywym [wiadomość #137414 (odpowiedź na #137401) ] wto, 30 wrzesień 2014 18:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Moim zdaniem tak jak do szczepienia, czyli w grudniu...Bo co po zrazach pobranych wiosną, które mogły w styczniu i lutym podmarznąć ?... Takie moje zdanie...Pozdrawiam !
Odp: Okulizacja oczkiem żywym [wiadomość #137507 (odpowiedź na #137401) ] czw, 02 październik 2014 10:54 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Juliusz jest aktualnie niedostępny Juliusz
Początkujący
majowy dobrze pisze - jak zawsze
tylko dlaczego znowu chcesz okulizować - jednym oczkiem ?
wyłamiesz i kolejny rok w plecy
zaszczep sobie zrazami 3-5 oczek - podkładka nie musi byc grubosci zrazów -poczytaj sobie o sposobach szczepienia
Poprzedni wątek:szkółka borówki
Następny wątek:szczepienie starych odmian
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]