użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Mechanizacja sadownictwa » Siekacz rozdrabniacz do gałęzi
Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136522] pon, 08 wrzesień 2014 10:40 Przejdź do następnej wiadomości
rodecro jest aktualnie niedostępny rodecro
Zaawansowany
Nie mogę rozszyfrować producenta, ale to pewnie jakiś siekacz lub rozdrabniacz do gałęzi.
Po filmach na YT też podobnego nie mogłem znaleźć, a interesuje mnie jak to działa w praktyce, jakiej grubości maksymalnie gałęzie potrafi przerobić oraz ile coś takiego kosztuje.
Ktoś coś wie na ten temat? Jak macie filmiki z działaniem takiej maszyny to z chęcią zobaczyłbym jak to działa.

http://fotosik.net.pl/di/PNZJ/siekacz_do_galezi.jpg

Więcej tych fotek z pokazów tutaj:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.687826027960794.10 73741839.108669829209753&type=3

Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136548 (odpowiedź na #136522) ] pon, 08 wrzesień 2014 19:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Wygląda na drogą maszynę. Na dawnej tablicy znajdziesz takowe cudo przerobione z Orkana lub Tarrupa ze zbiorem do skrzyniopalet za 7tys. zł.

http://olx.pl/oferta/rozdrabniacz-bijakowy-zbierajacy-do-eur o-rebak-CID757-ID3rLPW.html#05da64e360

[Uaktualnione dnia: pon, 08 wrzesień 2014 19:47]

Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136550 (odpowiedź na #136522) ] pon, 08 wrzesień 2014 19:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Taki rozdrabniacz bijakowy średnio mi się widzi. Dlatego interesuje mnie coś bardziej rozwiniętego technologicznie zdaję sobie jednak sprawę, że tanie takie maszyny nie są, ale chciałbym zobaczyć film jak coś takiego sprawdza się w praktyce.
Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136551 (odpowiedź na #136522) ] pon, 08 wrzesień 2014 20:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
radzza jest aktualnie niedostępny radzza
Początkujący
to jest maszzyna do rozdrabniania gałezi a przy okazji zbiera te scinki w skrzynie lub w big bag tu akurat na przyczepke - miałem taka do testów tylko khuna

[Uaktualnione dnia: pon, 08 wrzesień 2014 20:05]

Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136552 (odpowiedź na #136522) ] pon, 08 wrzesień 2014 20:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sasha jest aktualnie niedostępny sasha
Zaawansowany
http://www.inventor-mokobody.pl/

[Uaktualnione dnia: pon, 08 wrzesień 2014 20:09]

Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136553 (odpowiedź na #136550) ] pon, 08 wrzesień 2014 20:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Kiedyś zastanawiałem się jak przejść na tańszy system ogrzewania domu i tak zacząłem sobie wszystko przeliczać i wyszło mi, że w zasadzie nie warto zawracać sobie d..y i lepiej opalać węglem lub drewnem. Mi marzył się piec na baloty - instalacja CO, wiata na słomę, prasa, wózek widłowy,budynek kotłowni - koszta niebotyczne (oczywiście w ujęciu małego gospodarstwa domowego) -taniej poleżeć i węgiel kupić.
Nie zapominajmy, że każde wywiezienie materii organicznej z pola, sadu to jego zubożenie które należy uwzględnić podczas nawożenia - a to też kosztuje.
Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136555 (odpowiedź na #136522) ] pon, 08 wrzesień 2014 20:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rafiki jest aktualnie niedostępny rafiki
Początkujący
Ten rozdrabniacz miała w Wilanowie firma ASC-ROLNIK. To chyba ich nowość w ofercie bo miałem propozycje od nich by przetestować to u siebie w sadzie, tylko że nie mam teraz gałęzi i wstępnie się umówiliśmy na listopad. Więc może nie być jeszcze filmiku z udziałem tej maszyny?
Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136559 (odpowiedź na #136522) ] pon, 08 wrzesień 2014 21:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
No to zagadkę mamy już rozwiązaną czyja to produkcja i co to za maszyna Very Happy

Bijakowy rozdrabniacz biomasy BRB-150

http://fotosik.net.pl/di/F5TJ/brb_150.jpg

Fakt faktem, że wywożenie zubaża, ale przecież ludzie grabią i palą gałęzie, grubych w starszych sadach i tak nie ma możliwości pociąć kosiarką więc trzeba je zwozić, a wiele osób wozi do palenia w domu. Drewno jabłonkowe posiada bardzo dobą kaloryczność i na pewno można grzać w domu dlatego myślę jak tu sobie ułatwić życie.

Twoje marzenia kamczat to raczej marzenia gminy, szkoły. W Wieniawie w gminie jest taka instalacja pod słomę teraz jednak też biorą te sprasowane baloty z sadów więc mają też i gałęzie z sadów do palenia.

Zwykłemu sadownikowi wystarczy w nowoczesnym domu z nowoczesną instalacją sprzęt w sadzie, który pozwalałby już w sadzie pociąć na groszek gałęzie i takim groszkiem palić. Jak na razie jeszcze nie doczekałem się rozwiązania, które pozwalałoby uzyskiwać taki materiał z gałęzi prosto w sadzie.

Ta ww. maszyna wygląda interesująco, ale opis trochę mniej ciekawy:
Cytuj:

Rozdrabniacz bijakowy w wersji przyczepianej lub zawieszanej jest urządzeniem przeznaczonym do rozdrabniania biomasy z uformowanego rzędu ściętych gałęzi drzew owocowych w sadach i winnicach lub z pokosu ściętej biomasy na plantacjach energetycznych. Rozdrabnianie wykonywane jest nożami uchylnymi (bijakami, młotkami) zamocowanymi do wału wirującego w komorze rozdrabniacza. Sprężona, wirująca mieszanina biomasy z powietrzem, wyrzucana jest poprzez lej wyrzutowy do worków typu Big-Bag, skrzynio-palet sadowniczych lub przyczepy

Dlatego chciałbym zobaczyć filmik jak to działa w praktyce bo firma jakoś słabo stara się o promocję, także rafiki jak będziesz miał nagraj solidny filmik zobaczymy jak to działa w praktyce, a może i Twój film okaże się hitem jak ten:
http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136156,16606401,Ile_Wardega_zarobil_na_filmie_z_psem_pajakiem__Starczy.html

Wtedy i wymienisz swojego starego ciapka na coś spod znaku byka Laughing
Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136562 (odpowiedź na #136559) ] pon, 08 wrzesień 2014 22:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Właśnie dziś o to chodzi - o ułatwienie sobie życia. Węgiel przywiozą na miejsce, a nawet jeszcze do kotłowni zrucą. Każdy proces pozyskiwania materiału opałowego jest energochłonny (no niby w tym wypadku wystarczy dołożyć zwiezienie zrębków bo gałęzie i tak trzeba rozdrobnić). Za samą wartość maszyny można zakupić 50t węgla. Niby maszyna jest na lata, ale paliwo do ciągnika jest potrzebne, skrzyniopalety na wysuszenie zrębków,dostosowanie instalacji CO, wiata zadaszona, a do tego kupa roboty zimą przy załadunku zrębków. I tak podliczając to gdzie tu ułatwienie i ekonomia?

Choć w mych marzeniach nadal piec na baloty ze słomy i gałęzi pozostaje, pomimo tak oczywistej ekonomii.
Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136568 (odpowiedź na #136522) ] wto, 09 wrzesień 2014 00:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Mając taki sprzęt możesz świadczyć usługi innym sadownikom, ale właśnie chodzi tu o sprzęt, który od początku do końca wyeliminuje niepotrzebne dodatkowe prace i będzie spełniał swoją funkcjonalność.
Przy odpowiednim cięciu i odpowiedniej cenie byliby też zainteresowani na usługi.
Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136657 (odpowiedź na #136522) ] czw, 11 wrzesień 2014 07:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
z tego co kojarzę to węglem będzie można palić ,,tylko" do 2020r - gdzieś wyczytałem o tym
kamczat - co do palenia zrębkami dolicz jeszcze etat dla palacza, przy tej technologi jedynym rozwiązaniem jest brykieciarka (kolejny element układanki).
parę lat wstecz przymierzałem się do takowej instalacji - brałem pod uwagę rozdrabniacz z zasobnikiem i prasę rolująca patyki - ten zakup można zredukować poprzez skorzystanie z PROW, ale na zakup lini do brykietów trzeba korzystać z innych programów a zazwyczaj wiązało się to otwarciem działalności.
rodecro - usługowe rozdrabnianie??? ile osób by się na to godziło?? na pewno nie wiele.
proponuję: podsumujcie cały cykl(kosztowy) od koszenia do momentu wsadu do pieca - i wtedy snujcie plany. w wypadku ,,patyków rolowanych" odchodzi koszt lini do brykietowania, ale dochodzi koszt przeróbki CO(piec z odpowiednio dużym wsadem).

na forum już dyskutowaliśmy na ten temat.

[Uaktualnione dnia: czw, 11 wrzesień 2014 11:10]

Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136689 (odpowiedź na #136657) ] czw, 11 wrzesień 2014 19:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rafalregulski3030 jest aktualnie niedostępny rafalregulski3030
Zaawansowany
Szkoda zachodu z 1h max 2 skrzyniopalety i to chrustu w piecu bzyknie w 3min i co i trza dołożyć do pełna poza tym paliwo skrzynie robota koszta jak kto lubi dobre hooby może być.
Odp: Siekacz rozdrabniacz do gałęzi [wiadomość #136852 (odpowiedź na #136522) ] wto, 16 wrzesień 2014 17:02 Przejdź do poprzedniej wiadomości
karol1956 jest aktualnie niedostępny karol1956
Początkujący
Sąsiad jako rozdrabniacza użył... zwykłej kosiarki Very Happy nawet mu się udało pociachać :)to tak w ramach dowcipu Smile
Poprzedni wątek:Wyorywacz do krzewów w międzyrzędziach
Następny wątek:Podnośnik czołowy c-360, pytanko
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]