użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Szkółkarstwo » jak wychowowac 2letnie drzewka
jak wychowowac 2letnie drzewka [wiadomość #136307] śro, 03 wrzesień 2014 18:26 Przejdź do następnej wiadomości
MrDelan jest aktualnie niedostępny MrDelan
Zaawansowany
W związku ze złą koniunkturą ostatnimi czasy zamierzam zmodernizowac czesc sadui postanowiłem zakupic z8-10tys podkładki i tu moje pytanie czy lepiej kupic grubsza zrobic w reku i na wiosne to wsadzic czy moze kupic normalna podkładke z wiosny w sadzic i w sierpniu okulizacja zastanawiam sie w którym wariancie by było lepiej bo chciałbym zrobic takie drzewka dwu letnie(byki co najmniej 1,5m wys i 8-10 pedów bocznych) czekam na wasze opinie, może ktoś doradzi jak to dobrze zrobic?

[Uaktualnione dnia: śro, 03 wrzesień 2014 18:28]

Odp: jak wychowowac 2letnie drzewka [wiadomość #136313 (odpowiedź na #136307) ] śro, 03 wrzesień 2014 20:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Najlepiej by było gdybyś porozmawiał z którymś szkółkarzem... Tylko czy znajdzie się taki, który zechce zdradzić swoje tajemnice ?... Bo mnie się zdaje / choć mogę się mylić /, że aby uzyskać " byki ", to najlepiej zaokulizować grube podkładki...A szczepienie w ręku , to trochę taka metoda, dzięki której już na jesień uzyskujemy pożądany materiał / jak chodzi o odmianę /, choć niekoniecznie nadzwyczaj dorodny... Nie wiem jak to jest w II roku... Być może w obydwu przypadkach / tak okulizacja jak i szczepienie /, drzewa stają się " bycze " ?... A teraz niech wypowiedzą się szkółkarze, choćby po to, żeby sprostować, jeśli napisałem głupoty... Very Happy ...Pozdrawiam !
Odp: jak wychowowac 2letnie drzewka [wiadomość #136322 (odpowiedź na #136307) ] śro, 03 wrzesień 2014 20:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
farmer9994 jest aktualnie niedostępny farmer9994
Stały bywalec
W tym roku szkółkarze będą palić w piecu te swoje drzewka bo nikt rozsądny nie zapłaci im 10zl za drzewko.Chyba że 2-3zł to może ktoś sie skusi.
Odp: jak wychowowac 2letnie drzewka [wiadomość #136325 (odpowiedź na #136307) ] śro, 03 wrzesień 2014 21:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
demeter jest aktualnie niedostępny demeter
Zaawansowany
Tylko nawet za 2-3 zł. t nie wiadomo co kupować i w którą stronę pójdzie zbyt.Czy wróci na wschód czy na zachód.Lepiej chyba przeczekać z nasadzeniami i zobaczyc co z tego wyniknie.Choć z drugiej strony drzewka po 2-3 zł. jak by były to jest okazja za nie duże pieniądze wymienić sad.
Odp: jak wychowowac 2letnie drzewka [wiadomość #136340 (odpowiedź na #136325) ] czw, 04 wrzesień 2014 05:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cielmus jest aktualnie niedostępny cielmus
Stały bywalec
demeter..... Ja osobiście już wolałem kupować po 12 zł...... niech by sobie było ....

[Uaktualnione dnia: czw, 04 wrzesień 2014 05:23]

Cielmus Powiśle
Odp: jak wychowowac 2letnie drzewka [wiadomość #136362 (odpowiedź na #136307) ] czw, 04 wrzesień 2014 15:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
selak jest aktualnie niedostępny selak
Zaawansowany
będąc w tym roku na wiosnę na rynku za drzewkami w Grójcu podsłuchałem rozmowę dwóch szkółkarzy, jeden do drugiego stwierdził że skończyły się czasy że sprzedawali za 4, 5 zl drzewka w jedynce i że teraz to oni dyktują ceny .. Cóż powiedzieć, od razu narzuciła mi się refleksja że na tamten czas był popyt, mieli rację, ale z drugiej strony trochę już żyję i jak to mówią nigdy nie mów nigdy.. już pisałem materiału jest masa, tak więc drodzy sadownicy nie spieszcie się z zakupem drzewek, nikomu w tym roku nie braknie świetnego materiału Smile Pozostaje tylko pytanie co z naszym eksportem , na wschód to jest największy problem..
Odp: jak wychowowac 2letnie drzewka [wiadomość #136367 (odpowiedź na #136362) ] czw, 04 wrzesień 2014 17:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MrDelan jest aktualnie niedostępny MrDelan
Zaawansowany
no tak racja może za 2-3zł mozna by kupic ale porzadne drzewka od dobrego szkółkarza 2latki napewno beda kosztowac koł 7-8zł a koszt wychodowania samemu to 2,5-3zł wiec nik w tej cenie towaru extra nie sprzeda a z doswiadczenia wiem ze jak sie takie drzewko w sadzi to juz w nastepnym roku jest po 8kg jabłek z takiego drzewka a okulant za 2zł to mogo zające przez zime zjesc tzw. drzewko na zająca Laughing
Odp: jak wychowowac 2letnie drzewka [wiadomość #136404 (odpowiedź na #136307) ] pią, 05 wrzesień 2014 09:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekx jest aktualnie niedostępny wojtekx
Maniak
Jak będziemy tak myśleć ze jak drzewko 2-3zł a knip np. 6zł to trzeba sądzić i korzystać z okazji obyśmy sie tylko nie oszukali bo na taki pomysł sadzenia jabłonek jak drzewko tanie wpadnie pewnie bardzo dużo sadowników a tym samym sie ukażę ze za 4-5lat będziemy mieć 5mln/ ton a wtedy i brak embarga nie wiele pomoże nam.
Odp: jak wychowowac 2letnie drzewka [wiadomość #136427 (odpowiedź na #136404) ] pią, 05 wrzesień 2014 20:27 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Abukk jest aktualnie niedostępny Abukk
Zaawansowany
przepraszam, że się wtrącam, ale czy ktoś tu wspominał o dosadzaniu ? mowa była o wymianie starego ( może też intensywnego) na nowy z innymi odmianami.
Poprzedni wątek:Embargo i drzewka
Następny wątek:szkółka borówki
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]