użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Sprzedaż detaliczna
Sprzedaż detaliczna [wiadomość #135578] czw, 21 sierpień 2014 20:16 Przejdź do następnej wiadomości
Skalsky1992 jest aktualnie niedostępny Skalsky1992
Początkujący
Witam koledzy zastanawiam się nad sprzedażą detaliczna niektórych z moich jabłek otóż opowiadał mi kiedyś kolega ze sprzedają tak swoje jabłka ze znajomym po wsiach na których nie ma sadów tak się składa ze mieszkam już można powiedzieć na "uboczu" zagłębia sadowniczego Sandomierszczyzny i już 10 km ode mnie ludzie nie maja sadów i zastanawiam się czy dobrym pomysłem było by jeżdżenie tam po wsiach i sprzedaż powiedzmy w każdy dzień inna wieś takie door to door . Jako rolnik nie chyba nie potrzebuje na to żadnych poznowleń , czy ktoś z forumowiczów prowadzi już taka sprzedaż ? Znam tez osobę która na innych wsiach tez jeździ tak z warzywami już ładne parę lat i tez się z tego utrzymuje.
Odp: Sprzedaż detaliczna [wiadomość #135589 (odpowiedź na #135578) ] czw, 21 sierpień 2014 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Znam inny sposób... Wymaga on jednak swego rodzaju " zaprzyjażnienia się " z odpowiednimi ludżmi...A to w pobliskim szpitalu...A to w jednostce wojskowej...Urzędzie a nawet policji... I jeżeli poinformujesz, że Twoje jabłka będą o połowę tasze niż w sklepie, to mogą się zgodzić np. na sprzedaż w określone dni, na swoim wewnętrznym parkingu... A jeżeli się zgodzą, to straż miejska i inne służby mogą Cię pocałować... Zaprzyjażnienie się wcale nie oznacza łapówki...Po prostu jakiś kierownik albo dyrektor może mieć przyjemność, że jego ludzie dostaną coś ładnego i za pół ceny...Mało tego... " Oni " potrafią przez swoje systemy łączności poinformować się, że już jesteś...A więc nie tak jak gdzieś na wsi, gdzie stajesz, trąbisz i czekasz... Przyjdzie kto albo i nie przyjdzie...Bywa, że kiedy się już obkupią, potrafią zamówić za tyle to a tyle dni, tyle to a tyle kilogramów np. w workach po 5... Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: czw, 21 sierpień 2014 22:35]

Odp: Sprzedaż detaliczna [wiadomość #135590 (odpowiedź na #135589) ] czw, 21 sierpień 2014 22:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Tu się Chrabąszczu mylisz... Shocked By dostać się do szpitala, to musisz mieć skierowanie, na Policje ? Wystarczy jechać po pijaku, a do wojska możesz dostać się skacząc przez płot... Laughing Wszędzie tam są organizowane przetargi ! Co gorsza musisz przedstawić oferte całościową na zamawiany towar. A jak ktoś z tych podmiotów zapragnie bananów, czy cytryn ? ja wygrałem przetarg na dostawe jabłek do domu opieki, ale tylko dlatego, że pani poszła na ręke i rozpisała jabłka na oddzielnej liście... Smile Czy wygrasz przetarg. Nie koniecznie. Można się pobawić w dostawe marchewki, jabłek, ziemniaków, cebuli...itp. swojskich towarów niby że ze swego gospodarstwa, ale to wymaga już poświęcenia, czasu, paliwa ...Chcą np 5 ton ziemniaków...Ale gnić mają nie u nich w komórce, tylko u dostawcy... Przyglądałem się przetargom np. do Szkoły Policyjnej w Pile. Zamówienie opiewało na bardzo dużą kwote - chyba ponad sto tysięcy. Co tam było ? Np. 5 ton bananów, 20 ton ziemniaków, 5 ton cebuli... Tylko czy wygrałbym ? Wątpie, gdyż w każdym takim przetargu cena najniższa i najwyższa jest odrzucana...Czyli jest tak - masz znajomości może i wygrasz...
Jasne Skalsky1992, że możesz jeździć. Zakup sobie ładny klakson Rolling Eyes Tylko taka forma sprzedaży dawno jest obcykana i nie jesteś pierwszym, który na to wpadł... Jeśli znajdziesz nisze, to zejście możesz mieć duże...

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Sprzedaż detaliczna [wiadomość #135596 (odpowiedź na #135590) ] pią, 22 sierpień 2014 00:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Jerzy... Ja nie miałem na myśli żadnych przetargów, tylko zwyczajnie...Tak jak w Średniowieczu... Przychodzą ludzie,biorą towar i płacą... A książę / kierownik, dyrektor, jakiś fachman od służb socjalnych / tylko wyraża zgodę i tyle... Czy do jasnej cholery wszystko musi być skomplikowane ?... A dlaczego nie może być tak proste jak we wspomnianym Średniowieczu ?...Pozdrawiam !
Odp: Sprzedaż detaliczna [wiadomość #135628 (odpowiedź na #135578) ] pią, 22 sierpień 2014 14:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Skalsky1992 jest aktualnie niedostępny Skalsky1992
Początkujący
Zdaje sobie sprawę ze nie wymyśliłem nic nowego ale wiem bo mam znajomych w poszczególnych wsiach i wiem ze nie jeździ tam nikt z taki towarem i zastanawiam się tylko dlatego bo może się nie opłaca ale wydaje min się ze jednak mogło być do odnieść sukces
Odp: Sprzedaż detaliczna [wiadomość #135649 (odpowiedź na #135628) ] pią, 22 sierpień 2014 20:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wlodek267 jest aktualnie niedostępny wlodek267
Początkujący
W mojej okolicy taką sprzedaż prowadzi jedna osoba. Ale oprócz owoców ma inne towary na które jest zapotrzebowanie: artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, papierosy, karty telefoniczne itp. Myślę, że same owoce to za mało. Do samochodu ma zainstalowany głośnik i nadaje coś w rodzaju hejnału który słychać na kilometr.
Najlepszą metodą badania rynku jest zacząć sprzedawać. A jak z konkurencją, czy w tych wioskach nie ma sklepów?
Odp: Sprzedaż detaliczna [wiadomość #135670 (odpowiedź na #135649) ] pią, 22 sierpień 2014 23:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Tak wlodek267, ale ten gość ma zarejestrowaną działalność
gospodarczą.
Ty Skalsky1992 możesz przecież jeździć z jabłkiem i dołożyć i marchewke i pora i ziemniaki, czy selera. Przecież w ogródku mogłeś mieć posadzone warzywa - no nie Twisted Evil Wielu tak robi i jeśli mają chłonny teren, to i dużo sprzedają. W tej kwestii najważniejsza jest rzetelność, o uczciwości nawet wspominać nie ma co, ale przede wszystkim systematyczność... Odwiedzasz taki teren np. 2 - 3 razy tygodniowo i zawsze w sobote rano... wtorek i czwartek. Jeśli będziesz stosował zasade systematycznego odwiedzania danego terenu o tej samej porze, to klienta ( Very Happy ) sobie podporządkujesz i wychowasz, przyzwyczaisz.
W tym całym bajzlu jest właśnie Majowy pogrzebanie tzw. konkurencji, gdyż te przetargi, to biurokracja wymyśliła, gdyż po co mają dupsko podnosić i osobno kupować jabłka, pora, czy cytryne. Dla mnie nie jest to najlepsza forma konkurencji, bo jak obserwowałem tych, co mnie wyparli z takich rynków. np. stołówek szkolnych, szkół czy przedszkoli, to najczęściej dostarczali szajs...A wszystko to przez te przetargi... I to dla mnie jest chore... Confused

[Uaktualnione dnia: pią, 22 sierpień 2014 23:34]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Sprzedaż detaliczna [wiadomość #135707 (odpowiedź na #135670) ] nie, 24 sierpień 2014 09:06 Przejdź do poprzedniej wiadomości
wlodek267 jest aktualnie niedostępny wlodek267
Początkujący
Mógłbyś sprzedawać owoce i jednocześnie skupować surowce wtórne. Ale do tego potrzebny jest duży samochód.
Poprzedni wątek:kupić Antonowka
Następny wątek:Program do prowadzenie ksiegowości dla rolnika vatowca.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]