użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców ziarnkowych » Info na temat firm czy są wiarygodne czy nie !?!
Info na temat firm czy są wiarygodne czy nie !?! [wiadomość #132638] pią, 11 lipiec 2014 19:07 Przejdź do następnej wiadomości
Tomek111 jest aktualnie niedostępny Tomek111
Początkujący
Zazwyczaj sprzedaje się za gotówkę przy odbiorze. Ale czasami trzeba zaczekać na przelew. I tu rodzi się pytanie, czy ten przelew w ogóle przyjdzie???
Chodzi o wypłacalność firm.
Dajesz komuś jabłka bez gotówki, nie handlowałeś wcześniej z tą firmą pytasz, czy nacięła kogoś wcześniej czy nie, np Goldfruit.
Miał ktoś z nią problemy
Odp: Info na temat firm czy są wiarygodne czy nie !?! [wiadomość #132639 (odpowiedź na #132638) ] pią, 11 lipiec 2014 19:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
misial jest aktualnie niedostępny misial
Początkujący
przy wystawieniu faktury przeze mnie termin płatności był 14 dni to ta firma spóźniła się około miesiąca z czego ostatnie prawie dwa tygodnie do nich dzwoniłem prawie codziennie i wtedy wypłacili pieniądze.
Odp: Info na temat firm czy są wiarygodne czy nie !?! [wiadomość #132658 (odpowiedź na #132638) ] pią, 11 lipiec 2014 21:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
kolego istnieje jeszcze coś takiego jak ,,szybki przelew".
np. sprzedaję jabłka, załadunek dziś, klient(oczywiście mówimy o kliencie którego nie znamy) przyjeżdża wystawiam mu fakturę z płatnością ,,przelew" 0dni, on na podstawie tej faktury dokonuje przelewu, ja dostaję od niego na maila wydruk dokonanego przelewu z jego konta na moje, kasa pojawia się na moim koncie w przeciągu paru godzin 2-4 o czym zostaję poinformowany sms, no i dopiero wtedy ładujemy towar.
Odp: Info na temat firm czy są wiarygodne czy nie !?! [wiadomość #132672 (odpowiedź na #132658) ] sob, 12 lipiec 2014 07:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
tomaszk123 napisał(a) dnia pią, 11 lipiec 2014 09:59

kolego istnieje jeszcze coś takiego jak ,,szybki przelew".
np. sprzedaję jabłka, załadunek dziś, klient(oczywiście mówimy o kliencie którego nie znamy) przyjeżdża wystawiam mu fakturę z płatnością ,,przelew" 0dni, on na podstawie tej faktury dokonuje przelewu, ja dostaję od niego na maila wydruk dokonanego przelewu z jego konta na moje, kasa pojawia się na moim koncie w przeciągu paru godzin 2-4 o czym zostaję poinformowany sms, no i dopiero wtedy ładujemy towar.

Teraz jest coraz więcej firm ,co chce brać jabłka z opóźnionym terminem płatności (np.miesiąc). Chcesz sprzedać godzisz się albo nie. Problem polega na tym, czy ta firma zapłaci po miesiącu czy w ogóle. Jeżeli już kogoś "wyjeleniła" wcześniej w ten sposób np. na tym forum jest duże prawdopodobieństwo, że z tobą będzie to samo.

Krótko mówiąc-dużo kosztuje informacja, czy dana firma jest uczciwa czy nie. Jeżeli tak się stało dobrze by to było wiedzieć.
Odp: Info na temat firm czy są wiarygodne czy nie !?! [wiadomość #132725 (odpowiedź na #132638) ] sob, 12 lipiec 2014 19:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dareks55 jest aktualnie niedostępny dareks55
Stały bywalec
Podobno istnieje cos takiego jak "przelew wstecz"-czyli widzisz kase na koncie,puszczasz tira a kasa zostaje cofnieta przez kupującego...takie mnie sluchy doszly,zreszta czego "polaczek" nie wymyśli żeby wydymać.Podobno jest jakiś okres,ze można cofnac przelew.
Odp: Info na temat firm czy są wiarygodne czy nie !?! [wiadomość #132755 (odpowiedź na #132638) ] nie, 13 lipiec 2014 08:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
To tylko teoria. W praktyce to nistety wygląda tak-firma"oszust", godzisz się na przelew po miesiącu, pozbywasz się kasy. Nawet sądy nie pomogą. Rozprawy ciągną się po kilka lat. Dlatego taki ważny jest wywiad.
Jeżeli by ktoś na własne skórze czegoś takiego doświadczył niech napisze. Ale znając życie natura Polaka jest taka-mnie wyrolował niech i kogoś więcej wyroluje. Twisted Evil
Odp: Info na temat firm czy są wiarygodne czy nie !?! [wiadomość #134373 (odpowiedź na #132638) ] wto, 05 sierpień 2014 09:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hubik jest aktualnie niedostępny hubik
Początkujący
Ostrzegam przed firmą Goldfruit z Wólki Gołoskiej. Nie płaci za towar i przesyła lipne potwierdzenia przelewu
Odp: Info na temat firm czy są wiarygodne czy nie !?! [wiadomość #134376 (odpowiedź na #134373) ] wto, 05 sierpień 2014 10:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Taki sezon jak ten to mogą być żniwa dla oszustów. Bądźmy rozważni.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Info na temat firm czy są wiarygodne czy nie !?! [wiadomość #134978 (odpowiedź na #132638) ] śro, 13 sierpień 2014 14:37 Przejdź do poprzedniej wiadomości
karol1956 jest aktualnie niedostępny karol1956
Początkujący
Co do przelewów, to się orientowałem, że faktycznie firma może cofnąć z konta. Pani w jednej z grup mi tłumaczyła że wystarczy że udowodnią odpowiednio szybko że sie pomylili i to jest podobno cofane. Kiedyś dostałem też fałszywe potwierdzenie przelewu bo niby konto internetowe. Całe szczęście to nie była duża kasa i udało mi sie to odzyskać po wielu telefonach. Teraz handluje już tylko z jedną firmą i to nie pierwszy sezon i oddaje im cały towar. Przynajmniej mam pewność że wypłacą.
Poprzedni wątek:ceny jabłek deserowych 2013-2014 r.
Następny wątek:DOPŁATY TYLKO DO JABŁEK DESEROWYCH
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]