użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Nieuczciwy pośrednik - jak się bronić..?  (3) 3 Głosów
Nieuczciwy pośrednik - jak się bronić..? [wiadomość #6132] pią, 06 lipiec 2007 19:12 Przejdź do następnej wiadomości
Gość
Czytam nieraz o nieuczciwych pośrednikach. Wiadomo, że jak są pieniądze, to zawsze znajdzie się jakaś menda co chce oszukać innych. Podnoszę ten wątek dla wymiany informacji czy mieliście takie przypadki i jak się broniliście chodzi mi o wskazanie takich tematów:

1. czy pośrednik po przyjeździe, a może załadunku już towaru próbował zaniżać wynegocjowana cenę..?

2. czy próbował kręcić z zapłatą ...np mówiąc, że zapłaci przelewem nie gotówką od razu przy odbiorze, a potem szarpaliście się o kasę...? Lub znikał.

3. Jesteście wstanie wskazać innym sadownikom watpliwych pośredników,,, telefony, nazwy firm które są nieuczciwe...?

4. spotkaliście się z innymi formami naciągactwa, krętactwa ..?

5. jak sobie z tymi przypadkami radziliśce?

Taki post ma szansę pomóc innym w przypadkach gdyby mieli podobne przypadki lub prewencyjnie zadziałać, gdyby ktoś nabrał podejrzeń do uczciwości swojego kontrahenta.

pozdr wm.
Odp: Nieuczciwy pośrednik - jak się bronić..? [wiadomość #6135 (odpowiedź na #6132) ] pią, 06 lipiec 2007 20:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ARTUR76 jest aktualnie niedostępny ARTUR76
Nowy
Witam
ostrzegam przed Zakładem Przetwórstwa Owocowego w Tenczynku koło Krakowa.Zawiozłem owoce a na pieniądze czekam dwa lata, a prezes się śmieje. Z taka pazernością się jeszcze nie spotkałem!!!!
Ostrzegam tylko gotówka
Odp: Nieuczciwy pośrednik - jak się bronić..? [wiadomość #6137 (odpowiedź na #6132) ] pią, 06 lipiec 2007 20:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Cześć.
Na tak postawione pytanie odpowiedź jest prosta -wybierać uczciwych.Ale jak?
Na podstawie doświadczeń moich -mały sadzik 9(3+3+3)i sąsiada 2 wiśni + 15 jabłoni-mogę powiedzieć tak:problemy z pośrednikami mają Ci którzy zaczynają z nimi handlować a nie mają dobrych znajomych,którzy udzielili by wskazówek lub Ci którzy za wszelką cenę gonią za zyskiem i dla paru groszy na kilogramie dają towar nowemu odbiorcy-no bo lepiej płaci-jeżeli "wpadną" top ich problem.
Ja nie mam problemów swą czereśnię ,czy śliwkę sprzedaję od wielu lat tym samym klientom(dwóm,trzem)płacą albo gotówką,albo przelewem ,mi to rybka.Cenę ustalamy czasem stałą na daną odmianę,czasem zmienną jeżeli są duże wachania i ogólnie współpraca idzie dobrze jeżeli jest wzajemne zaufanie.Jedyny problem to u mnie przy wielu odmianach zbyt mało towaru.
Sąsiad-eksportuje większość produkcji.Początkowo rzeźbił jak wielu-to tu to tam gdzie drożej.Ale zmądrzał i od trzech lat daje wszystko do Intertrade.Problemów z płatnością nie ma,a ponieważ nie czeka z całym towarem na maksymalną cenę to eksporter sam czasem daje mu wyższą cenę niż na tablicy-lojalność dużego dostawcy jest doceniana.
Przemysł jabłka oddajemy do pośrednika do Rybna-gość płaci od ręki albo jak dajemy konkretne ilości to przelewem plus Vat.Samochód przyjeżdża na podwórko,odjeżdża załadowany a ja go nie muszę kontrolować,po tygodniu czy dwu przelew na koncie.Ceny takie jak w pobliskiej przetwórni tylko plus transport gratis.
I myślę,że wszędzie tam gdzie są uczciwi pośrednicy należy ich szanować i z nimi współpracować a nie" skakać z kwiataka na kwiatek ".
Krzyś.
Odp: Nieuczciwy pośrednik - jak się bronić..? [wiadomość #6139 (odpowiedź na #6132) ] pią, 06 lipiec 2007 20:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
internowany jest aktualnie niedostępny internowany
Początkujący
witam tu jet dobry sposób Very Happy
http://www.klikplej.pl/film,1907
pozdrawiam
Odp: Nieuczciwy pośrednik - jak się bronić..? [wiadomość #6144 (odpowiedź na #6139) ] pią, 06 lipiec 2007 21:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Tak zwane "sprawdzone" firmy to też żadna gwarancja otrzymania pieniędzy. "Sprawdzona" firma np.: spółka z o.o. która jest zadłużona, w przypadku jakiegoś niepowodzenia zostanie przejęta przez Bank, albo jeśli posiadany sprzęt jest własnością firm leasingowych. Sam wiem, że wiele z takich firm ryzykuje sprzedając nasze owoce na odroczony termin płatności, nie zawsze "sprawdzonym" firmom nie stosując żadnego zabezpieczenia płatności. W takim wypadku firma bankrutuje, a my nie mamy nic.
Odp: Nieuczciwy pośrednik - jak się bronić..? [wiadomość #6165 (odpowiedź na #6132) ] sob, 07 lipiec 2007 12:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojus83 jest aktualnie niedostępny wojus83
Stały bywalec
Internowany masz moze namiary na tego fachowca Laughing

Marek
Odp: Nieuczciwy pośrednik - jak się bronić..? [wiadomość #6168 (odpowiedź na #6132) ] sob, 07 lipiec 2007 12:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
internowany jest aktualnie niedostępny internowany
Początkujący
witam " rozmówca zdradził schemat kolejnych działań które powinny wymusić zamierzony cel akcji" Laughing pozdrawiam
Odp: Nieuczciwy pośrednik - jak się bronić..? [wiadomość #13384 (odpowiedź na #6168) ] czw, 10 kwiecień 2008 21:44 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Poszukuję informacji na temat firmy AGROSERW S.C. z Grudzkowoli koło Grójca . Jeśli ktoś miał styczność z tą firmą to proszę o podzielenie się opinią - czy jest to firma rzetelna , wypłacalna ,jak długo się czeka na kasę . Informację prosiłbym przesłać na P.W. Z góry dziękuję .
Poprzedni wątek:Który rynek hurtowy ?
Następny wątek:Cena sadu
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]