użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców jagodowych » Cena porzeczki czarnej 2014
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133407 (odpowiedź na #121783) ] nie, 20 lipiec 2014 10:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
1lazar jest aktualnie niedostępny 1lazar
Nowy
Co za różnica o,4...0,6....0,8. Ważne kto nas r... Pośrednicy i przetwórcy. Zresztą jak zawsze. Dopóki nie zaczniemy szanować swojej pracy i godności to tak będą robić bo co ich powstrzyma no chyba że Putin
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133475 (odpowiedź na #121783) ] nie, 20 lipiec 2014 22:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Shotgunsky jest aktualnie niedostępny Shotgunsky
Początkujący
I jak tam fajnie sie zbierało porzeczke za 30-40gr? Może powtorka za rok? Wcale bym sie nie zdziwil na miejscu chłodni sam bym was tak glupcy rolowal. Jak za kazda cene oddajecie! Smile A na ukrainie porzeczka po 5zł na nasze, można? mozna... mi osobiscie to lata kolo chu***** po ile jest czarna bo mam kontraktacje cenowa pow 1zł, ale przetwornie sie teraz z was smieja ze jaka cena by nie byla to i tak oddacie! A oni trzepia kase Smile za rok wam zycze powtorki moze sie kiedys czegos nauczycie ;]
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133476 (odpowiedź na #121783) ] nie, 20 lipiec 2014 22:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
prezio jest aktualnie niedostępny prezio
Początkujący
I na koniec powodzenia tym którzy zaczynają sadzić czerwoną, agrest, aronie, malinę kosztem porzeczki czarnej. Daje wam jeszcze 2 lata i d... taka sama albo większa. Każda jagoda którą można opierdzielić kombajnem będzie zgnojona cenowo, ale życzę powodzenia koleżankom i kolegom
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133484 (odpowiedź na #133475) ] pon, 21 lipiec 2014 09:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
Shotgunsky napisał(a) dnia nie, 20 lipiec 2014 10:15

I jak tam fajnie sie zbierało porzeczke za 30-40gr? Może powtorka za rok? Wcale bym sie nie zdziwil na miejscu chłodni sam bym was tak glupcy rolowal. Jak za kazda cene oddajecie! Smile A na ukrainie porzeczka po 5zł na nasze, można? mozna... mi osobiscie to lata kolo chu***** po ile jest czarna bo mam kontraktacje cenowa pow 1zł, ale przetwornie sie teraz z was smieja ze jaka cena by nie byla to i tak oddacie! A oni trzepia kase Smile za rok wam zycze powtorki moze sie kiedys czegos nauczycie ;]

Dokładnie tak Smile Moja porzeczka wciąż wisi na krzakach i tak zostanie.I bynajmniej nie należę do osób szczególnie bogatych ,ale mam honor i przez to czuję się bogatszy od innych.A że nie zarobiłem na porzeczce ...cóż ..to nie koniec świata przecież Smile
Ja nie dałem się skur..c za parę nędznych srebrników.Czuję się świetnie bo MAM GODNOŚC I MOGĘ ŚMIAŁO SPORZEC W LUSTRO.
śmierc frajerom !

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133486 (odpowiedź na #121783) ] pon, 21 lipiec 2014 10:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazimierz jest aktualnie niedostępny Kazimierz
Maniak
Aby mieć GODNOSC to trzeba mieć inne stałe dochody przez cały rok.A nie tylko porzeczki,maliny,wiśnie i truskawki.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133489 (odpowiedź na #121783) ] pon, 21 lipiec 2014 11:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ultracyd jest aktualnie niedostępny ultracyd
Zaawansowany
Z takim gościem jak Ty Daron, to mógłbym się nawet wódki napić. Ale nie do/przez lustro tylko w realu Razz . Pozdrawiam.
- Rzeczywiście Kazimierz. Żeby uprawiać rolnictwo w najjaśniejszej Rzeczpospolitej to trzeba mieć z czego do niego dokładać. Ja myślę nad jakimś Amber Gold II..
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133660 (odpowiedź na #121783) ] śro, 23 lipiec 2014 17:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wielkopakowiec jest aktualnie niedostępny wielkopakowiec
Nowy
Czytając to forum zrozumiałem ,że jesteśmy skazani na biedę!Z prostego powodu brak podstawowej wiedzy ekonomicznej Sad Ceny za jakie sprzedajemy nie maja znaczenia, znaczenie ma różnica koszt produkcji/cena.Obecnie wszystkie strajki organizowane są w celu... "zapewnienia stałych opłacalnych cen" Taka krótkowzroczność odpowiada organizacji przestępczej zwanej rząd(PSL). Pan Sawicki m. rolnictwa wychodzi w garniaku za kilka tys. i po dobrym obiadku za 1500 zł i bełkocze ze zrobi wszystko by zapewnić te właśnie dobre ceny Rolling Eyes Aby móc zapewnić te ceny państwo musi dopłacić żeby dopłacić musi podnieść podatki co powoduje wzrost cen na środki ochrony roślin, paliwo etc.Więc co z tego ze "zapewnia" 2zł/kg wiśni jak paliwo poszybuje na 7zł/l. Gangsterom to odpowiada bo wiadomo wyższe podatki to więcej kasy w budżecie czyli większa pula do malwersacji Mad Pan Sawicki pójdzie do premiera obecnie Tusk i powie Donald z tych 20 mld coś my sadowników ograbili na podatkach trzeba im "rzucić" ze 2 mld dopłaty niech się cieszą Sad I wszyscy zadowoleni sadownicy wystrajkowali jałmużnę pan Sawicki "wywalczył" dopłaty... i tak od lat to się kręci aby nazwiska aktorów się zmieniają. Dopóki nie zablokujemy dróg, i nie pójdziemy na sejm ze sztachetami w celu OBNIŻENIA PODATKÓW a nie podniesienia cen nic się nie zmieni.Pomyślcie co by się stało z naszym eksportem gdyby koszt wyprodukowania kg wiśni był na poziomie 30 gr....Zalalibyśmy Europe naszym dobrym i tanim towarem a tak nasz towar jest dobry ale żeby go można było produkować po opłacalnej cenie musi być drogi.Przetwórnie może i się zmawiają ale tylko dlatego że są wysokie podatki i nie powstają nowe no i wiadomo wszędzie musi urzędnik postawić pieczątkę najczęściej urzędnik z psl-u Sad
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133666 (odpowiedź na #133660) ] śro, 23 lipiec 2014 19:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
currant jest aktualnie niedostępny currant
Początkujący
wielkopakowiec napisał(a) dnia śro, 23 lipiec 2014 05:31

Czytając to forum zrozumiałem ,że jesteśmy skazani na biedę!Z prostego powodu brak podstawowej wiedzy ekonomicznej Sad Ceny za jakie sprzedajemy nie maja znaczenia, znaczenie ma różnica koszt produkcji/cena.Obecnie wszystkie strajki organizowane są w celu... "zapewnienia stałych opłacalnych cen" Taka krótkowzroczność odpowiada organizacji przestępczej zwanej rząd(PSL). Pan Sawicki m. rolnictwa wychodzi w garniaku za kilka tys. i po dobrym obiadku za 1500 zł i bełkocze ze zrobi wszystko by zapewnić te właśnie dobre ceny Rolling Eyes Aby móc zapewnić te ceny państwo musi dopłacić żeby dopłacić musi podnieść podatki co powoduje wzrost cen na środki ochrony roślin, paliwo etc.Więc co z tego ze "zapewnia" 2zł/kg wiśni jak paliwo poszybuje na 7zł/l. Gangsterom to odpowiada bo wiadomo wyższe podatki to więcej kasy w budżecie czyli większa pula do malwersacji Mad Pan Sawicki pójdzie do premiera obecnie Tusk i powie Donald z tych 20 mld coś my sadowników ograbili na podatkach trzeba im "rzucić" ze 2 mld dopłaty niech się cieszą Sad I wszyscy zadowoleni sadownicy wystrajkowali jałmużnę pan Sawicki "wywalczył" dopłaty... i tak od lat to się kręci aby nazwiska aktorów się zmieniają. Dopóki nie zablokujemy dróg, i nie pójdziemy na sejm ze sztachetami w celu OBNIŻENIA PODATKÓW a nie podniesienia cen nic się nie zmieni.Pomyślcie co by się stało z naszym eksportem gdyby koszt wyprodukowania kg wiśni był na poziomie 30 gr....Zalalibyśmy Europe naszym dobrym i tanim towarem a tak nasz towar jest dobry ale żeby go można było produkować po opłacalnej cenie musi być drogi.Przetwórnie może i się zmawiają ale tylko dlatego że są wysokie podatki i nie powstają nowe no i wiadomo wszędzie musi urzędnik postawić pieczątkę najczęściej urzędnik z psl-u Sad

mądre wypowiedzi az miło poczytać
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133670 (odpowiedź na #121783) ] śro, 23 lipiec 2014 19:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Yareckys jest aktualnie niedostępny Yareckys
Początkujący
Jeszcze przyjmują czarną? I jeśli tak to gdzie i za ile?
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133714 (odpowiedź na #133666) ] czw, 24 lipiec 2014 10:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marluk jest aktualnie niedostępny marluk
Maniak
currant napisał(a) dnia śro, 23 lipiec 2014 07:08

wielkopakowiec napisał(a) dnia śro, 23 lipiec 2014 05:31

mądre wypowiedzi az miło poczytać

dokladnie tak. Tylko dlaczego jak pisalem ze strajk o podniesienie cen nie ma sensu i tak samo ustanawianie ceny minimalnej to mnie tu bluzgali a ciebie nie? Madrze mowisz kolego i ciesze sie ze sa jeszcze tu ludzie ktorzy rozumieja jak dziala ten mechanizm.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133719 (odpowiedź na #121783) ] czw, 24 lipiec 2014 11:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Panie marluk Smile
Może to banał ale najważniejszym wydarzeniem w ciągu 4 lat nie są mś. w piłce nożnej Smile Ale wybory do Sejmu i Senatu wystarczy kierować się prostą zasadą nie popierać partii/ludzi którzy głoszą że, BĘDĄ DAWAĆ ale na tych którzy głoszą że trzeba obniżać koszta i podatki Smile Ja taką partie znalazłem obecnie nie ma jej w parlamencie ale powinna się wkrótce tam znaleść czy będa kiedyś samodzielnie rządzić to nie wiem pasożyty które obecnie żyją z tego chorego systemu zrobią wszystko aby mącić ludziom w głowach przy pomocy masmediów i propagandy.Niestety Panie i Panowie nie da się uciec od polityki Mad
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133721 (odpowiedź na #121783) ] czw, 24 lipiec 2014 13:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcolee jest aktualnie niedostępny marcolee
Początkujący
Prognozy cenowe na przyszły sezon według analityków nie są zbyt optymistyczne:

http://jagodowe.com/porzeczki/item/107-koniec-sezonu-porzecz kowego.html
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133722 (odpowiedź na #133721) ] czw, 24 lipiec 2014 13:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michal009 jest aktualnie niedostępny michal009
Stały bywalec
Jak cena z 2011 roku zrobiła swoje, choć ja tego nie widziałem(masowych nasadzeń) to ta z tego roku też swoje zrobi. Już u siebie w okolicy widzę jak masowo kładą całe hektary i to głównie Ci więksi plantatorzy. Ciekawe co posadzą w zamian.

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię na dany temat. Jeśli skorzystasz z niej, to tylko na własne ryzyko.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133723 (odpowiedź na #133722) ] czw, 24 lipiec 2014 14:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
michal009 napisał(a) dnia czw, 24 lipiec 2014 01:26

Jak cena z 2011 roku zrobiła swoje, choć ja tego nie widziałem(masowych nasadzeń) to ta z tego roku też swoje zrobi. Już u siebie w okolicy widzę jak masowo kładą całe hektary i to głównie Ci więksi plantatorzy. Ciekawe co posadzą w zamian.

oczywiscie masz racje. I wtedy podaz sie dostosuje do popytu i cena bedzie dobra. Spokojnie. Ludzie skasuja polowe porzeczki i bedzie git z cena.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133730 (odpowiedź na #121783) ] czw, 24 lipiec 2014 16:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Na ile będzie ta dobra cena ? Rok ,dwa-a pózniej znowu 10 lat posuchy Rolling Eyes żaden to interes...
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133735 (odpowiedź na #121783) ] czw, 24 lipiec 2014 17:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klepka jest aktualnie niedostępny Klepka
Zaawansowany
Jeszcze trochę to ukraińcy nas wykończą i w ogóle będzie po interesie...
U nich dla odmiany kolejny rok dobrych cen, a u nas się nie da zapłacić producentom chociaż na pokrycie kosztów...

[Uaktualnione dnia: czw, 24 lipiec 2014 17:46]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133750 (odpowiedź na #133730) ] czw, 24 lipiec 2014 21:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Daron napisał(a) dnia czw, 24 lipiec 2014 04:35

Na ile będzie ta dobra cena ? Rok ,dwa-a pózniej znowu 10 lat posuchy Rolling Eyes żaden to interes...

jak zaden to zlikwiduj i nie rob czegos co sie nie oplaca
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133755 (odpowiedź na #121783) ] czw, 24 lipiec 2014 22:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Marluk ,czy mógłbyś nie odpisywac na moje posty, bo sobie tego nie życzę.Chciałbym podyskutowac z kimś poważnym a nie z tobą-zrozum to wreszcie.Ciągle się powtarzasz i zdaje ci się że zjadłeś wszystkie rozumy a tak naprawdę jesteś śmieszny i żałosny.W d...e byłeś i g...no widziałeś .Jesteś takim chłopkiem-roztropkiem co chce zabłysnąc w necie.Skończ wasc i wstydu se oszczędz .
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133769 (odpowiedź na #133722) ] pią, 25 lipiec 2014 08:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hereford jest aktualnie niedostępny Hereford
Zaawansowany
michal009 napisał(a) dnia czw, 24 lipiec 2014 01:26

trzeba sadzić porzeczkę Twisted Evil
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133770 (odpowiedź na #133769) ] pią, 25 lipiec 2014 08:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michal009 jest aktualnie niedostępny michal009
Stały bywalec
To sadź. Nie zapomnij pochwalić się swoją plantacją. Jak masz dużo pola to możesz sobie pozwolić na taki wybryk, ja się natomiast zastanawiam na co tu się nastawić, bo na taką zabawę z owocami i finansowanie zakładów przetwórczych mnie nie stać.

Niestety zakłady przetwarzające owoce pokazały, że nie są partnerami w biznesie.

Ktoś wcześniej napisał, że to wina, że są kombajny do porzeczki. Może znacie jakiś kombajn do przecinania porzeczki? Nie podcinacz co partoli robotę, tylko kombajn, co wytnie co trzeba.

Cały rok człowiek robi przy tym i tak dziękują za współpracę.

Może zboże, przynajmniej cały rok nie trzeba robić, a i wszystko maszynami się robi...

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię na dany temat. Jeśli skorzystasz z niej, to tylko na własne ryzyko.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133784 (odpowiedź na #133770) ] pią, 25 lipiec 2014 11:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
GrandDuo jest aktualnie niedostępny GrandDuo
Nowy
żeby kiedykolwiek wróciła cena to musiałyby zostać usunięte plantacje obecnie 1-3 letnie, a to potrwa z 7-10 lat.

może nawet to nie pomoże jak na Ukrainie będzie tego dużo.

[Uaktualnione dnia: pią, 25 lipiec 2014 11:19]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133823 (odpowiedź na #121783) ] pią, 25 lipiec 2014 21:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kamlos jest aktualnie niedostępny Kamlos
Początkujący
Rok 2011 cena 3-4 zł
Rok 2013 cena 10-krotnie mniejsza czyli 0,3-0,4
Czy powierzchnia uprawy porzeczki zwiększyła się 10-krotnie ? Nie!
Czy zwiększyła się chociaż 2-krotnie ? Nie!
Czy nagle zaczęła dawać dużo większy plon ? Nie!
Czy w roku 2011 obowiązywały inne prawa rynku niż w 2013 ? Nie !
Więc o co chodzi ?

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133837 (odpowiedź na #133823) ] pią, 25 lipiec 2014 23:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dariusd11 jest aktualnie niedostępny dariusd11
Zaawansowany
40 gr i dalej kupują a podobnie wszystko zapchane towarem z 2013 te filmy ze zbiorów czarnej 2014 niech mają za przykład głupoty i zacofania polskiego narodu,dajcie dupu dalej gamonie Laughing
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133841 (odpowiedź na #121783) ] pią, 25 lipiec 2014 23:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Do dariusd11
Za duża jest bieda żeby nie zbierać.... kombajn 20gr a 20gr na ZMNIEJSZENIE strat o tą właśnie kwotę choć by symboliczną.Ludzie którzy biją na tym kasę dobrze o tym wiedza i tyle.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133874 (odpowiedź na #133837) ] sob, 26 lipiec 2014 19:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
CZerwony82 jest aktualnie niedostępny CZerwony82
Stały bywalec
dariusd11 napisał(a) dnia pią, 25 lipiec 2014 11:18

40 gr i dalej kupują a podobnie wszystko zapchane towarem z 2013 te filmy ze zbiorów czarnej 2014 niech mają za przykład głupoty i zacofania polskiego narodu,dajcie dupu dalej gamonie Laughing

KOLEGO NIE OBRAŻAJ LUDZI KTÓRZY MAJĄ RODZINY UTRZYMAĆ ZA TE 0,40
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133893 (odpowiedź na #133874) ] sob, 26 lipiec 2014 23:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dariusd11 jest aktualnie niedostępny dariusd11
Zaawansowany
jeśli te rodziny mają jeszcze ochotę pokazywac to na na tym portalu to pogratulować,mam dwie rece dwie nogi jak każdy inny,można zarobić w inny sposób a nie tylko dokładać do interesów i psuć innym rynek zbytu na długie lata,a ty widzę że do nich należys,czysta głupota ludzka nic wiecej
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133910 (odpowiedź na #133893) ] nie, 27 lipiec 2014 10:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
CZerwony82 jest aktualnie niedostępny CZerwony82
Stały bywalec
dariusd11 napisał(a) dnia sob, 26 lipiec 2014 11:45

jeśli te rodziny mają jeszcze ochotę pokazywac to na na tym portalu to pogratulować,mam dwie rece dwie nogi jak każdy inny,można zarobić w inny sposób a nie tylko dokładać do interesów i psuć innym rynek zbytu na długie lata,a ty widzę że do nich należys,czysta głupota ludzka nic wiecej

KOLEGO TY CHYBA NIE ROZUMIESZ Evil or Very Mad MASZ GOSPODARSTWO BIERZESZ KREDYT RESZTE DOPŁACA CI UNIA INWESTUJESZ W PRODUKCJE NP: PORZECZKI, JABŁKA, WIŚNI, ŚWIŃ, ZBOŻA ITD. SPADA CENA PONIŻEJ KOSZTÓW PRODUKCJI I CO KURWA NIE SPRZEDASZ TEGO CO CI SIĘ URODZIŁO? SPRZEDASZ! BO SPRZEDAJĄC ZMINIMALIZUJESZ STRATY! PAMIĘTAJ ŻE MASZ KREDYT! BANKOWI NIE POWIESZ SORY CENA SPADŁA NIE BĘDĘ PSUŁ RYNKU NIE SPRZEDAM NIE ZAPŁACĘ! MÓWISZ, ŻE MOŻNA ZAROBIĆ W INNY SPOSÓB OWSZEM MOŻESZ IŚĆ DO BIEDRONKI NA KASĘ I ZAROBIĆ NAJNIŻSZŚĄ KRAJOWĄ, KTÓRĄ TRZEBA ODDAĆ NA RATĘ, A ŻONIE I DZIECIOM MOŻESZ POWIEDZIEĆ SORY NIE BĘDĘ PSÓŁ RYNKU! I ZĘBY W ŚCIANĘ! I JESZCZE JEDNO! CO TY UPRAWIASZ? Z CZEGO ŻYJESZ? MOŻE JABŁUSZKA? MOŻE SIEDZISZ WYGODNIE ZA BIÓRKIEM, A SADOWNICTWO TO TYLKO TWOJE HOBBY CO? ZASTANÓW SIĘ! I NIE OBRAŻAJ TYCH KTÓRZY CIĘŻKO PRACUJĄ!!!!!!!!!!

[Uaktualnione dnia: nie, 27 lipiec 2014 10:32]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133929 (odpowiedź na #121783) ] nie, 27 lipiec 2014 15:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
triotr jest aktualnie niedostępny triotr
Początkujący
Co niektórzy koledzy się zagalopowali i widać ,że ciśnienie wzrosło niektórym kolegom. Proponuję wziąć coś na wstrzymanie.
Chcę tylko dodać ,że o przymusowym zbiorze (bo kredyty , programy itd.) napisano już wcześniej , a duża ilość plantacji, z których owoców nie zebrano świadczy zupełnie o czymś innym.
Wniosek: ŻADEN PLANTATOR NIC NIE MUSI.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133931 (odpowiedź na #121783) ] nie, 27 lipiec 2014 15:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
macgaiwer jest aktualnie niedostępny macgaiwer
Początkujący
Akurat inwestowanie w porzeczki na kredyt to super przemyślana decyzja. Cena dno za porzeczki co kilka lat, tak było zawsze. A tym co się łudzą ,że będzie lepiej bo część zlikwiduje życzę powodzenia.

[Uaktualnione dnia: nie, 27 lipiec 2014 15:59]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133954 (odpowiedź na #133910) ] pon, 28 lipiec 2014 09:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
CZerwony82 napisał(a) dnia nie, 27 lipiec 2014 10:30

dariusd11 napisał(a) dnia sob, 26 lipiec 2014 11:45

KOLEGO TY CHYBA NIE ROZUMIESZ Evil or Very Mad MASZ GOSPODARSTWO BIERZESZ KREDYT RESZTE DOPŁACA CI UNIA INWESTUJESZ W PRODUKCJE NP: PORZECZKI, JABŁKA, WIŚNI, ŚWIŃ, ZBOŻA ITD. SPADA CENA PONIŻEJ KOSZTÓW PRODUKCJI I CO KURWA NIE SPRZEDASZ TEGO CO CI SIĘ URODZIŁO? SPRZEDASZ! BO SPRZEDAJĄC ZMINIMALIZUJESZ STRATY! PAMIĘTAJ ŻE MASZ KREDYT! BANKOWI NIE POWIESZ SORY CENA SPADŁA NIE BĘDĘ PSUŁ RYNKU NIE SPRZEDAM NIE ZAPŁACĘ! MÓWISZ, ŻE MOŻNA ZAROBIĆ W INNY SPOSÓB OWSZEM MOŻESZ IŚĆ DO BIEDRONKI NA KASĘ I ZAROBIĆ NAJNIŻSZŚĄ KRAJOWĄ, KTÓRĄ TRZEBA ODDAĆ NA RATĘ, A ŻONIE I DZIECIOM MOŻESZ POWIEDZIEĆ SORY NIE BĘDĘ PSÓŁ RYNKU! I ZĘBY W ŚCIANĘ! I JESZCZE JEDNO! CO TY UPRAWIASZ? Z CZEGO ŻYJESZ? MOŻE JABŁUSZKA? MOŻE SIEDZISZ WYGODNIE ZA BIÓRKIEM, A SADOWNICTWO TO TYLKO TWOJE HOBBY CO? ZASTANÓW SIĘ! I NIE OBRAŻAJ TYCH KTÓRZY CIĘŻKO PRACUJĄ!!!!!!!!!!

Brawo! święta racja . Kredytów nie mają tylko "spadkobiercy,dziedzice" albo dorabiacze kilku arowi działkowcy. Reszta w 99% ma koniec i kropka. Zbierac trzeba ale trzeba też robic wszystko żeby poprawić opłacalność
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133982 (odpowiedź na #133910) ] pon, 28 lipiec 2014 18:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
futrzak jest aktualnie niedostępny futrzak
Nowy
1.Możesz już zaczynać gryźć te ściany, jeśli wziąłeś kredyt na uprawę porzeczki.
2. Straty minimalizuje się wtedy jeśli kończy się z jakimś biznesem. Wyprzedaję wszystko aby zminimalizować straty na wyjściu.
Jeśli ktoś "sprzedaje" za darmo własny towar aby "minimalizować straty" w trakcie inwestycji i ma ten towar raz na rok to sam sobie szkodzi i/lub jest idiotą. Życie jest za krótkie żeby w 10 letniej inwestycji jaką jest uprawa porzeczki oczekiwać zysku tylko w jednym sprzyjającym roku.
Co z tego, że w tym roku zminimalizujesz straty, jak i tak nie masz zysku więc pozostaje gryzienie ścian? Równocześnie przetwórca dostał towar, więc nie ma powodu do narzekań i jakiś ruchów cenowych w przyszłym roku i kolejnych, bo widzi, że ludzie wolą gryźć ściany zamiast zarabiać.
Przetwórcy właśnie ustawili się do końca życia dostając towar za bezcen, mogą za dwa lata sprzedawać chłodnie po opróżnieniu magazynów i iść na emeryturę, a wy bidoki "minimalizujecie straty".

I jak tu ma być cena, skoro sami producenci jej nie chcą?

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #134026 (odpowiedź na #133982) ] wto, 29 lipiec 2014 08:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
futrzak napisał(a) dnia pon, 28 lipiec 2014 06:28

1.Możesz już zaczynać gryźć te ściany, jeśli wziąłeś kredyt na uprawę porzeczki.
2. Straty minimalizuje się wtedy jeśli kończy się z jakimś biznesem. Wyprzedaję wszystko aby zminimalizować straty na wyjściu.
Jeśli ktoś "sprzedaje" za darmo własny towar aby "minimalizować straty" w trakcie inwestycji i ma ten towar raz na rok to sam sobie szkodzi i/lub jest idiotą. Życie jest za krótkie żeby w 10 letniej inwestycji jaką jest uprawa porzeczki oczekiwać zysku tylko w jednym sprzyjającym roku.
Co z tego, że w tym roku zminimalizujesz straty, jak i tak nie masz zysku więc pozostaje gryzienie ścian? Równocześnie przetwórca dostał towar, więc nie ma powodu do narzekań i jakiś ruchów cenowych w przyszłym roku i kolejnych, bo widzi, że ludzie wolą gryźć ściany zamiast zarabiać.
Przetwórcy właśnie ustawili się do końca życia dostając towar za bezcen, mogą za dwa lata sprzedawać chłodnie po opróżnieniu magazynów i iść na emeryturę, a wy bidoki "minimalizujecie straty".

I jak tu ma być cena, skoro sami producenci jej nie chcą?

Czyli według twego rozumowania to lepiej nie rwać tak??? lepiej kumulować straty na maxa tak?? przecież jak zerwie choć część to część kosztów się zwróci taaakkk??? czy dalej nie rozumiemy? Np. :jak kupuje towar na magazyn i niestety nie mogę go sprzedać to co ? wywalam go do kosza czy robię promocję na wet poniżej kosztów i odzyskuje część kasy. Ja zboże w tym roku będę miał poniżej kosztów jak 99% rolników i co mam nie zbierać??!! też mam kredyty na ziemie i inne ustrojstwa .
Jedno masz rację z przetwórcami. Jednak nie ma im się co dziwić biznes jak biznes jak można trzeba się nachapać , widziałeś kiedyś człowieka któremu było już za dużo kasy?
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #134029 (odpowiedź na #134026) ] wto, 29 lipiec 2014 09:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
currant jest aktualnie niedostępny currant
Początkujący
zgadzam sie z herefordem,mimo ze kazdy z nas został w tym roku pod kreska trzeba było zebrac bo chociaz minimalnie ale jakies pieniadze odzyskał w tym roku ci co pozostawia plantacje to beda minimalizowac koszty poprzez zastosowanie zabiegów i nawozenia, wtedy w przyszłym roku moga zastanowic sie czy rwac?, czy pozostawic na krzaku?
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #134040 (odpowiedź na #121783) ] wto, 29 lipiec 2014 12:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Musi pomóc nam rząd ! minister rolnictwa!!! Sramy się za tą ukrainą pomagamy, narażamy swoje dobre imię a oni nam sru zakaz importu wieprzków! z rękawa pomimo że Rosja ma gorsze wpadki. Firmy skupowe mają obowiązek przynajmniej 50% zakupić z krajowej produkcji gdzie to jest ?? to są tylko nieliczne przykłady. Czemu sadownik otrzymuje tylko 400zł dopłat do ha a oszukaniec co w przyszłym prow-ie nasieje łubinu weźmie 200e plus 324 do wysokobiałkowych !!!! tu jest pies pogrzebany !! czemu dopłaty są do owoców miękkich 240 euro a jagody , porzeczki,agrest to nie owoce miękkie!!! POLSKA PARONOJA!!
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #134507 (odpowiedź na #121783) ] śro, 06 sierpień 2014 15:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rutek jest aktualnie niedostępny rutek
Nowy
W Polsce żeby dostać jakąś pomoc to trzeba zablokować jakąś autostradę wtedy przyjedzie telewizja a może i minister jakiś przyjedzie i coś da .Bez tego nikt się nie zainteresuje Porzeczką
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #134594 (odpowiedź na #121783) ] czw, 07 sierpień 2014 20:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Szymoneski jest aktualnie niedostępny Szymoneski
Początkujący
http://pulsmedycyny.pl/3807020,68909,swiatowy-deficyt-warzyw -i-owocow

"światowy defizyt warzyw i owoców"

Globalna produkcja owoców i warzyw nie nadąża za zapotrzebowaniem – wynika z analizy naukowców, których badanie opublikował prestiżowy magazyn naukowy „Plos One”.

Fot. Miroslav Vajdic, CC BY-SA 2.0

Niski udział warzyw i owoców w codziennej diecie zwiększa ryzyko chorób przewlekłych i jest traktowany jako czynnik zwiększający śmiertelność. Globalnie przypisuje mu się aż 1,7 mln zgonów rocznie.

Tymczasem w skali świata produkcja warzyw i owoców sukcesywnie spada – wynika z analizy zespołu specjalistów od żywienia i zdrowia z Emory University w Atlancie (USA) oraz University of Washington (USA), w której wykorzystano dane światowej Organizacji Rolnictwa (FAO) oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Tym samym okazuje się, że rosnąca światowa populacja nie ma dostępu do wystarczającej ilości tych szczególnie zalecanych przez lekarzy płodów ziemi. Aby zapewnić wszystkim ludziom na świecie dietę bogatą w owoce i warzywa na poziomie zgodnym z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - co najmniej 5 porcji dziennie – globalna produkcja musiałyby się zwiększyć średnio aż o 22 proc.

Choć to mocno uśrednione spojrzenie na rynek owoców i warzyw zasługuje na uwagę co najmniej z jednego powodu. Dlaczego?

Naukowcy zauważyli, że w przypadku krajów wysokorozwiniętych (o wysokich dochodach) popyt na warzywa i owoce jest niemal równy podaży. Rynek jest wręcz idealny - skala produkcji wychodzi dokładnie naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Natomiast w krajach najsłabiej rozwiniętych (o niskich dochodach) deficyt warzyw i owoców na rynku sięga w skrajnych przypadkach nawet 58 proc.

A w polsce nie opłaca się od dwóch sezonów produkować porzeczki czarnej i czerwonej, ciekawe jak w tym roku będzie z aronią

[Uaktualnione dnia: czw, 07 sierpień 2014 20:12]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #134637 (odpowiedź na #134594) ] czw, 07 sierpień 2014 23:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
CzarnyRolnik jest aktualnie niedostępny CzarnyRolnik
Nowy
Porzeczką zajmuję się od 18 lat, mam ok 35 ha z czego czarna to 20, czerwona 10 i 5 aronii.
w gorszych sezonach zaciągam kredyty, w lepszych je spłacam, jedyne czego się dorobiłem to ciągnika i kombajnu z PROW.
Ten rok był dla mnie na tyle zły, że będę musiał sprzedać trochę ziemi, bo nie mogę się już bardziej zadłużyć bo obsługa tego zadłużenia mnie zje.

Myślałem że dywersyfikacja w czerwoną mnie uratuje, niestety były to tylko moje nadzieje bo ona systematycznie kosztuje mało...

nic tylko kulka w łeb.

czasami myślę że lepiej jest ludziom zatrudnionym przez urzędy do zamiatania ulic, ma taki 1200 i rozmaite zasiłki na mieszkanie itd. a co najważniejsze wszystko gdzieś - zero stresu

[Uaktualnione dnia: pią, 08 sierpień 2014 00:16]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #134752 (odpowiedź na #134637) ] sob, 09 sierpień 2014 13:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klepka jest aktualnie niedostępny Klepka
Zaawansowany
No w tym roku napewno bardziej opłacało by się pracować gdzieś za najniższą krajową jak uprawiać porzeczki czarne bo ja do interesu tylko dołożyłem zero zysku.
Ucieczka w czerwoną porzeczkę na koszt czarnej to błąd. Bo jak zauważył przedmówca ona systematycznie kosztuje mało. Z tego co zauważyłem w swojej okolicy ludzie mają nadzieję że jak przejdą bardziej na czerwoną to sobie podratują sytuację ale moim zdaniem to tylko kwestia czasu, może dwóch lat jak czerwona będzie w takiej samej sytuacji jak czarna bo ludzie do sadzają.

Moim zdaniem z porzeczką w naszym kraju trzeba sobie powoli zacząć dawać spokój i szukać bardziej przyszłościowych owoców.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #134754 (odpowiedź na #121783) ] sob, 09 sierpień 2014 14:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
zaprawde powiadam ci ze porzeczka bedzie w dobrej cenie szybciej niz ci sie wydaje. Pozyjemy zobaczymy...
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #134758 (odpowiedź na #134754) ] sob, 09 sierpień 2014 17:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Szymoneski jest aktualnie niedostępny Szymoneski
Początkujący
marluk napisał(a) dnia sob, 09 sierpień 2014 02:45

zaprawde powiadam ci ze porzeczka bedzie w dobrej cenie szybciej niz ci sie wydaje. Pozyjemy zobaczymy...

wiekszego idioty to ja na tym forum nie widzialem.
Poprzedni wątek:Ceny agrestu 2014r
Następny wątek:Cena jeżyny 2014
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]