użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Nawadnianie » Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu.
Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130131] czw, 19 czerwiec 2014 14:32 Przejdź do następnej wiadomości
waldus jest aktualnie niedostępny waldus
Maniak
Planuje zamontować nawadnianie podkoronowe na rusztowaniu drzewek około 50cm nad ziemią linie podwieszone do druta. Teren mam górzysty co wymusza stosowanie lini z kompensacja ciśnienia. Mam pytanie czy przy pochyleniu terenu nie dochodzi do spływania kropli po lini w zdłuż rzedów.Czy krople odrywaja sie od lini czy przypadkiem nie płyna po niej i spadaja w jednym miejsu.
Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130141 (odpowiedź na #130131) ] czw, 19 czerwiec 2014 15:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
O to powinieneś spytać się jakiegoś fizyka. Z Newtonem tak szybko się zapewne nie spotkasz w cztery oczy więc trudno spytać się, co z prawem ciążenia... Razz

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130143 (odpowiedź na #130131) ] czw, 19 czerwiec 2014 16:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
seedkris jest aktualnie niedostępny seedkris
Zaawansowany
Linia kroplowa powinna leżeć na gruncie. Powinieneś zastosować wbijane kroplowniki.

Pozdrawiam z Podlaskie
Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130144 (odpowiedź na #130131) ] czw, 19 czerwiec 2014 16:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Czyli na terenie pochyły nie sprawdzi sie podwieszona linia?
Ktoś to sprawdził moze praktycznie?
Mam na cześci kwater połozona linię na pochyłym polu i sie sprawdza jednak ze wzgledów na łatwość pielegnacji wolał bym linie podwiesic
Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130149 (odpowiedź na #130144) ] czw, 19 czerwiec 2014 17:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
waldus ... Czy chcesz wystawić nerwy internautów na szwank ? Shocked Jeśli już taką linie masz, to podwieś ja np. na 10 metrach na te 50 cm i odpisz nam, jak ona, czy inaczej, jak woda się zachowuje Surprised Jeśli kapie tam gdzie ma kapać, to jest dobrze... Tylko czy nie sądzisz, że linia podwieszana jest lepsza niż leżąca ? Ja mam linie, która leży sobie już z 15 lat... Izraelska. Raz na jakiś czas tylko trzeba ją "wyprostować"... Twisted Evil

___pozdrawiam_____

Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130153 (odpowiedź na #130149) ] czw, 19 czerwiec 2014 18:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MrDelan jest aktualnie niedostępny MrDelan
Zaawansowany
widziałem ze w niemczech jeden sadownik tak miał na bardzo pochylym ale nie widziałem jak tam woda leci akurat
Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130157 (odpowiedź na #130131) ] czw, 19 czerwiec 2014 19:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
No jeżeli nie dostane żadnej konkretnej, sprawdzonej odpowiedzi to bede musiał sprawdzić tak jak piszesz.
Ale łatwiej zapytać niż próbować.
Przy leżacych liniach jest problem z wymiataczem, czasem się belką przychaczy itp awiszaca była by bezproblemowa.
Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130163 (odpowiedź na #130153) ] czw, 19 czerwiec 2014 20:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
MrDelan... Szkoda, że nie sprawdziłeś... Jednak z tego co wiem i się orientuje na tej długości, czy szerokości geograficznej woda do góry nie poleci...
Jak to wygląda w Niemczech - nie orientuje się. Sad

___pozdrawiam_____

Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130169 (odpowiedź na #130131) ] czw, 19 czerwiec 2014 22:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
przy podwieszanych liniach stosuje się mikrozraszacze.
mam linie tradycyjne, leżące na gruncie - raz tylko wymiatarką zawadziłem i rozerwałem - na co najmniej 8 lat używania tej maszyny.
Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130183 (odpowiedź na #130131) ] czw, 19 czerwiec 2014 23:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
magwola jest aktualnie niedostępny magwola
Nowy
waldus, poczekaj na melolontha zapewne sie pokaze tak jak jerzy
45 dobrze ci doradzi ,to sa fachowcy od wszystkich problemow ,oni sie znaja na wszystkim tzn. na niczym
Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130231 (odpowiedź na #130183) ] pią, 20 czerwiec 2014 15:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Zaprezentuje wpisy magwola. Te wpisy najlepiej zobrazują autora...Czy obronią tego twórce...??? Shocked

..."a ja na takiej ziemi posadzilbym budyn a nawet lepiej pujdzie kisiel ,czysty zysk Laughing "
..."nie widze zadnych przeszkod"
..."to zaraza ogniowa a nie gadaj o pszczolach
najlepiej niech sie wypowie Melalontha to jest spec od wszystkiego
pozdrawiam"
..."zadzwon pod 693213040 kolega ma dwa"
..."SlawekS,cos ty taki kozak"
..."waldus, poczekaj na melolontha zapewne sie pokaze tak jak jerzy
45 dobrze ci doradzi ,to sa fachowcy od wszystkich problemow ,oni sie znaja na wszystkim tzn. na niczym"

To jest Twój dorobek kolego magwola...Jak na ponad sześć lat pobytu na portalu to mizerny dorobek, gdzie większość wpisów, to najzwyklejsze docinki, czy złośliwości. Nawet gdy się rejestrowałeś, to podałeś nie prawdziwe dane... Cóż - obłudników w tym kraju jest wielu. Jednak, by kogoś pouczać należy skończyć chociaż jakiś specjalistyczny kierunek...Sama łopatologia nie wystarcza do tego.
PS. Są to pełne wpisy zacytowane metodą kopiuj-wklej...Tu nie ma cięć Twisted Evil

[Uaktualnione dnia: pią, 20 czerwiec 2014 15:44]

___pozdrawiam_____

Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130447 (odpowiedź na #130231) ] pon, 23 czerwiec 2014 08:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karolkarol jest aktualnie niedostępny karolkarol
Zaawansowany
Kolego waldus a jak zamocujesz te linie do słupków bo jak je przywiążesz to na wiązaniach woda będzie się skraplacz.
Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #130510 (odpowiedź na #130131) ] pon, 23 czerwiec 2014 17:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Druty przewleke przez dziury w słupkach a do podwieszania do drutów są specjalne zapinki plastikowe. Wychodzi na to ze trzeba by dawać zapinkę przy każdym emiterze.
Odp: Nawadnianie podkoronowe a spadek terenu. [wiadomość #132453 (odpowiedź na #130131) ] śro, 09 lipiec 2014 18:17 Przejdź do poprzedniej wiadomości
bukiet jest aktualnie niedostępny bukiet
Nowy
Miałam ten sam problem z nawadnianiem.Przewód rozprowadzający wodę został podwieszony do drutu za pomocą plastikowych podwieszek.Podwieszki są zamocowane przed każdym emiterem i woda skapuje tam gdzie trzeba.
Poprzedni wątek:Nawadnianie młodych MALIN / JESIENNYCH
Następny wątek:Nadkoronowe kontra podkoronowe
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]